Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Qeveria e Rilindjes krcnon qytetart me burg, qytetart dalin n protesta

  Marshimi n rrug , N Shkodr nisin protestat kundr qeveris  Me thirrje kundr qeveris n Shkoder u mbajt protesta pr problemet social-ekonomike, e drejtuar nga bashkimi sindikatave dhe me mbshtetjen e qytetarve.
  Albert Tuka, kreu i BSPSH: Qeveria shqiptare u thot punonjsve t duhanit q mbjellin kulturn e duhanit: mbillni duhan se ju gjejm tregshitjet. N t njjtn koh tmerron qytetart duke grabit kulturat e tyre. Arsimtarve t fshtatit me numr protokolli 682 t dats 29.07.2015 i hiqet vshtirsia. T ndal korrupsionin, ndal dhunn sepse po grabit gjith mallin e biznesit t vogl
  Me pankarta n duar protestuesit kan rreshtuar premtimet e qeveris, pr shndetsi falas, pr ulje t taksave, dhe pr zbatueshmri t ligjit n mnyr t barabart.

  Proetsta nisi n qendr t qytetit prball prefekturs dhe m pas vijoi e npr rrugt kryesore t Shkodrs.

  Emri: shkoder-protesta1.jpg

Shikime: 219

Madhsia: 58.5 KB

  Emri: shkoder-protesta.jpg

Shikime: 221

Madhsia: 52.7 KB

  ORA NEWS

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Qeveria e Rilindjes krcnon qytetart me burg, qytetart dalin n protesta

  N t gjith vendin, Tregtart e fruta-perimeve n protest, kundr vendosjes s kass fiskale  Dhjetra tregtar t tregut t fruta perimeve n Elbasan, protestuan prpara Drejtoris Rajonale t Tatimeve kundr aksionit ndaj informalitetit.
  Ata krkojn t mos u vendoset kas fiskale, pasi pr specifikn e mallit q tregtojn kjo sht e pamundur.
  N Shkodr, tregtart e Zdrales krkojn zgjidhje pr tregtimin e fruta-perimeve, pas aksionit q ka ndrmarr duke i larguar nga trotuaret dhe rrugt. 200 tregtart q prej vitesh shesin n kt zon, ditt e fundit jan prballur edhe m krkesn e tatimorve pr liensim.
  Tregtart e tregut industrial t Kavajs, protestuan kundr aksionit t qeveris pr t’i formalizuar. Sipas tyre klasifikimi si biznes i vogl, dhe vendosja e kasave prkthehet n falimentim, pasi shpenzimet jan m t larta se fitimet.
  N jan 250 tregtar q i jan drejtuar Kshillit t Bashkiak me krkesn pr t’u trajtuar si Ambulant.
  N t gjith vendin tregtart jan prballur me kontrolle pr ligjshmrin e aktivitetit, n kuadr t aksionit ndaj informalitetit, i nisur prej fillimit t shtatorit.

  ORA NEWS

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Qeveria e Rilindjes krcnon qytetart me burg, qytetart dalin n protesta

  Elbasan, Informaliteti, tregtart ambulant n protest: Mos na krkoni kas  Dhjetra tregtar t tregut t fruta perimeve n Elbasan, por edhe ambulant protestuan prpara Drejtoris rajonale t Tatimeve kundr aksionit ndaj informalitetit.
  “Ambulanti nuk njeh kasn. Do t jap bllokun m tha. Vjen tjetri dhe m krkon dy fije speca, far mund ti shkruaj un atij?”
  “ T vij t kronemetroj sa bie paga reale, far shpenzimesh kemi ne, sa mall firo hedhin ne. Ne nuk prballojm dot bukn e gojs”.
  Ata krkojn zbutjen e masave t aksionit q ka nisur prej fillimit t shtatorit.
  “Un kam njeri t smur n shtpi. Ku ti gjej 250 mij lek q t’ia jap atij? Un nuk fitoj as 2 mij lek n dit”.
  Tregtart ambulant krkojn t mos u vendoset kas fiskale, pasi pr specifikn e mallit q tregtojn kjo sht e pamundur.
  “Kta po na bjn t mbysim veten. Mora borxh pr libra se nuk dua q fmija… I kam t dyja te shkolla e muziks, me far do ti laj lekt e dritave un po nuk shita banana?”
  M pas protesta e tregtarve t Namazgjas n Elbasan, u zhvendos para zyrs s Prefektit.

  Emri: protesta-tregtarve.jpg

Shikime: 84

Madhsia: 43.1 KB
  Ne foto : Protestuesit ne Elbasan

  ORA NEWS

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •