Berat, U kap me 19 kg drog, arrest me burg pr vllain e kryebashkiakut t Polianit

Gjykata e Beratit ka dhn masn e siguris arrest me burg pr Artur Zotkajn, vllain e kryetarit t bashkis s Polianit.
Artur Zotkaj akuzohet pr prodhim dhe shitje t lndve narkotike pasi tre dit m par gjat kontrollit n biznesin e tij i jan gjetur 19 kilogram marijuan.
S bashku me Artur Zotkaj u ndaluan edhe Kreshnik Hysenebelli, 24 vje, banues n Polian, Abedin Nurellari, 38 vje, banues n Polian, Destared Allko, 23 vje, banues n Skrapar ndrsa u shpall n krkim shtetasi me iniciale E.H, 22 vje, banues n Polian.

ORA NEWS