Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,268
  Postimet n Bllog
  3

  Vdes Rilindja e Frashrllinjve. Lind Rilindja e Hashashllinjve.

  Rilindja i braktis, vllezrit Frashri nisin hashashin

  Kjo foto e ka indinjuar pa mas rrjetin.

  Ilia Kondi shkruan: Aktualisht kjo eshte biblioteka ne shtepine e Vellezerve Frasheri ne Frasher te Permetit. Institucionet kompetente duhet te reagojne.

  Ai bn thirrje: Denoncojeni edhe Ju kete skandal derisa te gjeje zgjidhje! Prandaj shperndajeni sa me shume!.

  Nderkohe nje koment plot indinjate nga ana e pedagogut Perparim Kabo ka qene mjaft godites.

  As pushtuesit nuk do ta benin kete baterdieshte kuje, shkruante profesor Kabo.

  Ne brendesi te shtepise eshte gjetur edhe nje sasi e caktuar gjethesh hashashi, te cilat ndoshta dikush i kishte lene per tu thare

  Emri: RilindjaFrasher1.jpg

Shikime: 167

Madhsia: 35.9 KB

  Emri: RilindjaFrasher2.jpg

Shikime: 145

Madhsia: 26.0 KB

  Emri: RilindjaFrasher3.jpg

Shikime: 180

Madhsia: 20.3 KB

  MAPO

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,878

  Pr: Vdes Rilindja e Frashrllinjve. Lind Rilindja e Hashashllinjve.

  Me t'vertete ne shqiptaret jemi popull koti. Indinjohemi kur tjeret thone se jemi popull koti.
  Por duhet ta shiqojme nga prizma reale. Nje shoqeri qe shkaterron kulturen dhe identitetin,
  ska tjeter pos t'jete ashtu.

  Njeriu quditet kur lexon historine, pse jemi katandisur keshtu si popull i afrikes ne evrope,
  dhe kerkojme fajin te tjeret se si na e kane bere te padrejte. Kurse shifet qartazi se kemi mjaft njerz debilla,
  e per keta debilla s'na e kane fajin tjeret.

  Mua ma merr menja, qe keshtu duhet kete qene gjate gjithe historise.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 3. #3

  Pr: Vdes Rilindja e Frashrllinjve. Lind Rilindja e Hashashllinjve.

  Sa turp. Ne jemi i vetmi popull qe skemi piken e respektit per vlerat tona. Dhe pastaj ankohemi qe sna duan te tjeret e na mohojne te tjeret historine. Ne jemi te paret qe sdime ta ruajme ate.

 4. Anetart m posht kan falenderuar Darius pr postimin:

  murik (11-09-2015)

 5. #4

  Pr: Vdes Rilindja e Frashrllinjve. Lind Rilindja e Hashashllinjve.

  Rendesi ka qe ky Albo e gjeti kush eshte fajtori.Rilindja eshte ajo qe e katandis ashtu ...!Rrini ju te tjeret dhe vrisni mendjen .Kur ndjek mesimet e shokut Sali keto gjera jane vogelsira per ti shpjeguar.Kur lexoj shkrimit e ketij Albo me duket sikur shikoj lajmet para 97-es te paraqitura nga Vjolllca Vokshi.

 6. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,268
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Vdes Rilindja e Frashrllinjve. Lind Rilindja e Hashashllinjve.

  Citim Postuar m par nga WesternBlot Lexo Postimin
  Rendesi ka qe ky Albo e gjeti kush eshte fajtori.Rilindja eshte ajo qe e katandis ashtu ...!Rrini ju te tjeret dhe vrisni mendjen .Kur ndjek mesimet e shokut Sali keto gjera jane vogelsira per ti shpjeguar.Kur lexoj shkrimit e ketij Albo me duket sikur shikoj lajmet para 97-es te paraqitura nga Vjolllca Vokshi.
  Une them qe kete Albon e forumit ta shpallim "Armik te Popullit"? Ti si thua?

  Qe te mos ngelesh nje cope injoranti me mentalitet komunisti ne mes te Amerikes, po ta shpjegon ai "Armiku i Popullit" thelbin e asaj qe eshte shkruar me lart, qe ti as e ke marre mundimin ta lexosh apo kuptosh. Thelbi i asaj qe eshte shkruar, eshte thirrje per qeverine, si ne Tirane, si ne qarkun e Gjirokastres e bashkine Permet, qe te vene dore e shpetojne nga shkaterrimi i plote e kesaj biblioteke. Pra nuk kemi te bejme me "caktim faji", por kemi te bejme me nje qytetar qe ngre nje shqetesim, dhe i kerkon qeverise se tij qe ti japi zgjidhje. Eshte ndonje krim ta besh kete gje apo mos eshte valle nje kerkese e madhe? Apo harrova une, ju komunistet nuk jeni mesuar ti kerkoni llogari qeverise, ju vetem zbatoni urdhrat e Partise-Shtet!

  Sa per dijeni, Qeveria ne Tirane po harxhon miliona euro per ndertimin e bunkereve anti-atomike te rregjimit komunist per ti kthyer ne muzeume per turiste, por nuk gjen dot fonde per te ruajtur nje shtepi muze dhe biblioteke te tille.

  Albo

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •