Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Beni94
  Anėtarėsuar
  08-12-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  522
  Faleminderit
  9
  51 falenderime nė 27 postime

  Ndahet ne moshen 78-vjecare shkrimtari Petraq Zoto

  Eshte ndare dje ne moshen 78 vjecare shkrimtari korcar Petraq Zoto....

  Emri: Petraq-Zoto.jpg

Shikime: 287

Madhėsia: 40.9 KB

  [B]
  Petraq Zoto lindi nė Ziēisht tė Devollit mė 20 dhjetor 1937. Kreu studimet e larta pėr gjuhė-histori dhe gjuhė-letėrsi. Afro 10 vjet punoi mėsues nė Devoll e nė Korēė. Nė mars 1969 u emėrua drejtor i pallatit tė kulturės tė Korēės, mė pas drejtor i teatrit “Andon Zako Ēajupi”. Pėr 10 vjet kryesoi edhe degėn e Korēės tė Lidhjes sė Shkrimtarėve dhe tė Artistėve tė Shqipėrisė Qė nga viti 2000 jeton nė Tiranė. Nė vitet 2001-2005 punoi nė shtėpinė botuese “Mėsonjėtorja”, redaktor i botimeve letrare… Vazhdon karrieren e tij te suksesshme…


  Libra me tregime: -Mėsuesi im i parė -Ndėrgjegjja -Dritat nuk u shuan -Tregimet e njė nxėnėsi -Taksia u ndal te kthesa -Mėngjesi i pėrflakur -Tregime tė zgjedhura -Kumbimi i njė krisme -Dy buzėqeshje -Bredhi i gjelbėr -Gjahu i sė dielės -Nesėr bėhet vonė -Universi njeri Romane: -Verka -Dhe pėr ditėt qė vijnė… -Kali fluturues -Bishti i dhelprės -Burimi i drerit Genta -

 2. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Beni94 pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  martini1984 (08-09-2015),SERAFIM DILO (08-09-2015)

 3. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime

  Pėr: Ndahet ne moshen 78-vjecare shkrimtari Petraq Zoto

  Ngushellime familjareve!

 4. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Ndahet ne moshen 78-vjecare shkrimtari Petraq Zoto

  Ngushellime Pet.Aq Zoto!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •