Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-09-2015
  Postime
  6

  Question Ndihme me blerjet online

  Pershendetje. Do doja te pyesja per ata qe blejne shpesh veshje online, sa kohe duan afersisht te arrijne dhe si e dini qe kane mberritur? Ju lajmeron posta shqiptare vete apo shkoni dhe pyesni ne qendrat e postes? Ju faleminderit dhe me falni por eshte hera e pare qe blej online ndaj nuk jam familjarizuar me procedurat.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  25
  Postime
  620

  Pėr: Ndihme me blerjet online

  une kam ble njehere ca rroba, varet nga shipping time...ta percaktojn ata per sa vjen. Posta nuk te lajmeron. Duhet te shkosh vet atje...te pakten une keshtu veprova

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-09-2015
  Postime
  6

  Pėr: Ndihme me blerjet online

  Citim Postuar mė parė nga JuliusB Lexo Postimin
  une kam ble njehere ca rroba, varet nga shipping time...ta percaktojn ata per sa vjen. Posta nuk te lajmeron. Duhet te shkosh vet atje...te pakten une keshtu veprova
  Faleminderit per pergjigjen

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-06-2004
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  11

  Pėr: Ndihme me blerjet online

  une shpesh beje blerje permea internetit vonesa shkon pi 15 deri 30 dite posta e bje be shtepi e kam fjalen per ne Kosove

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-09-2015
  Postime
  6

  Pėr: Ndihme me blerjet online

  Faleminderit per infon. Qenka me mire ne Kosove ta sillkan ne shtepi

 6. #6

  Pėr: Ndihme me blerjet online

  Varet cdo gje nga sitet ku i blen. Zakonisht sitet angleze jane max 6 dite, ebay dhe sitet kineze shkojne me shume.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e NEOLK
  Anėtarėsuar
  10-04-2006
  Vendndodhja
  vlore
  Postime
  330

  Pėr: Ndihme me blerjet online

  ju lajmeron posta . Ju mund ta ndiqni online duke ditur nga shitesi trackingnumber ... afro ABxxxxxxxxxCD
  gjurmimi behet ne sitin postashqiptare
  http://80.78.70.16/tracking.aspx
  Rrug' e gjatė do ngare ngadalė (8204)

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296

  Pėr: Ndihme me blerjet online

  Varet ku banon dhe nga behet blerja.
  Nga evropa dhe amerika duhen rreth dy jave dergesa e thjeshte, ndersa nga kina deri nje muaj.

  Mund te gjesh ku ndodhet dergesa nga sajti apo app ne baze te trackingnumber(numrit gjurmues)

  Une perdor kete
  https://www.17track.net/en eshte edhe app nje app tjeter eshte deliveries

 9. #9
  i regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  708

  Pėr: Ndihme me blerjet online

  per te gjitha ata qe duan te bejne blerje ne internet t'i hedhin nje sy artikullit dogana per blerjet online, pasi mund ta paguajne shume shtrenjte
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga driniluka : 09-10-2019 mė 08:00

 10. #10
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,743

  Pėr: Ndihme me blerjet online

  Bleva para nje muaji nje artikull elektronok online.Artikulli erdhi nga qyteti Shangai ne Kine.Me erdhi pas 2 javesh.Me erdhi me Ups.Pakua hyri ne Nju Jork pastaj pako shkon ne nje magazine ne jug te nju xhersit.Pastaj pakua shkoi ne nje magazine tjeter ne Pensilvania dhe prej andej pakua hyn ne Nju xhersi te qyteti ku banoj ne north jersey.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 11. #11
  Freestyler Maska e auiu
  Anėtarėsuar
  04-09-2004
  Vendndodhja
  Korce
  Postime
  182

  Pėr: Ndihme me blerjet online

  Varet nga cili shtet e ben blerjen dhe cfare llos poste zgjedh per te bere dergesen.
  Per blerjen nga Kina duhen rrety 30-45 dite per te mberritur ne shqiperi ( per posten e thjeshte) ndersa per poste me pagese, arrin per me pak dite.
  Per blerjen nga Europa besoj duhet per pak dite. Zakonisht pasi ben blerjen, firma te pajis me nje numur qe ti mund te ndjkesh ne kohe reale ( tracking number ).
  Per blerjet nga Kina per ne Shqiperi, posta shqiptare te nis nje sms qe te njofton se ne cilen pike te postes duhet te paraqitesh per te terhequr pakon.
  Gjithe te mirat!

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •