Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-09-2015
    Postime
    6

    Question Ndihme me blerjet online

    Pershendetje. Do doja te pyesja per ata qe blejne shpesh veshje online, sa kohe duan afersisht te arrijne dhe si e dini qe kane mberritur? Ju lajmeron posta shqiptare vete apo shkoni dhe pyesni ne qendrat e postes? Ju faleminderit dhe me falni por eshte hera e pare qe blej online ndaj nuk jam familjarizuar me procedurat.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e JuliusB
    Anėtarėsuar
    06-08-2012
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    620

    Pėr: Ndihme me blerjet online

    une kam ble njehere ca rroba, varet nga shipping time...ta percaktojn ata per sa vjen. Posta nuk te lajmeron. Duhet te shkosh vet atje...te pakten une keshtu veprova

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-09-2015
    Postime
    6

    Pėr: Ndihme me blerjet online

    Citim Postuar mė parė nga JuliusB Lexo Postimin
    une kam ble njehere ca rroba, varet nga shipping time...ta percaktojn ata per sa vjen. Posta nuk te lajmeron. Duhet te shkosh vet atje...te pakten une keshtu veprova
    Faleminderit per pergjigjen

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-06-2004
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    11

    Pėr: Ndihme me blerjet online

    une shpesh beje blerje permea internetit vonesa shkon pi 15 deri 30 dite posta e bje be shtepi e kam fjalen per ne Kosove

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-09-2015
    Postime
    6

    Pėr: Ndihme me blerjet online

    Faleminderit per infon. Qenka me mire ne Kosove ta sillkan ne shtepi

  6. #6

    Pėr: Ndihme me blerjet online

    Varet cdo gje nga sitet ku i blen. Zakonisht sitet angleze jane max 6 dite, ebay dhe sitet kineze shkojne me shume.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e NEOLK
    Anėtarėsuar
    10-04-2006
    Vendndodhja
    vlore
    Postime
    331

    Pėr: Ndihme me blerjet online

    ju lajmeron posta . Ju mund ta ndiqni online duke ditur nga shitesi trackingnumber ... afro ABxxxxxxxxxCD
    gjurmimi behet ne sitin postashqiptare
    http://80.78.70.16/tracking.aspx
    Rrug' e gjatė do ngare ngadalė (8204)

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-03-2006
    Postime
    296

    Pėr: Ndihme me blerjet online

    Varet ku banon dhe nga behet blerja.
    Nga evropa dhe amerika duhen rreth dy jave dergesa e thjeshte, ndersa nga kina deri nje muaj.

    Mund te gjesh ku ndodhet dergesa nga sajti apo app ne baze te trackingnumber(numrit gjurmues)

    Une perdor kete
    https://www.17track.net/en eshte edhe app nje app tjeter eshte deliveries

  9. #9
    i regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709

    Pėr: Ndihme me blerjet online

    per te gjitha ata qe duan te bejne blerje ne internet t'i hedhin nje sy artikullit dogana per blerjet online, pasi mund ta paguajne shume shtrenjte
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga driniluka : 09-10-2019 mė 08:00

  10. #10
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Pėr: Ndihme me blerjet online

    Bleva para nje muaji nje artikull elektronok online.Artikulli erdhi nga qyteti Shangai ne Kine.Me erdhi pas 2 javesh.Me erdhi me Ups.Pakua hyri ne Nju Jork pastaj pako shkon ne nje magazine ne jug te nju xhersit.Pastaj pakua shkoi ne nje magazine tjeter ne Pensilvania dhe prej andej pakua hyn ne Nju xhersi te qyteti ku banoj ne north jersey.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  11. #11
    Freestyler Maska e auiu
    Anėtarėsuar
    04-09-2004
    Vendndodhja
    Korce
    Postime
    182

    Pėr: Ndihme me blerjet online

    Varet nga cili shtet e ben blerjen dhe cfare llos poste zgjedh per te bere dergesen.
    Per blerjen nga Kina duhen rrety 30-45 dite per te mberritur ne shqiperi ( per posten e thjeshte) ndersa per poste me pagese, arrin per me pak dite.
    Per blerjen nga Europa besoj duhet per pak dite. Zakonisht pasi ben blerjen, firma te pajis me nje numur qe ti mund te ndjkesh ne kohe reale ( tracking number ).
    Per blerjet nga Kina per ne Shqiperi, posta shqiptare te nis nje sms qe te njofton se ne cilen pike te postes duhet te paraqitesh per te terhequr pakon.
    Gjithe te mirat!

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •