Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 49 prej 49
 1. #41
  Pasioni pr shkencn Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,570
  Faleminderit
  43
  60 falenderime n 52 postime

  Pr: Akuzat ndaj Mets pr CEZ, avokati i OSHEE: Gnjeshtra t qllimshme

  si gjithmone ne shqiperi politika eshte e pafajshme
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Akuzat ndaj Mets pr CEZ, avokati i OSHEE: Gnjeshtra t qllimshme

  Te drejte kane, ish kryeministri i permendur ne ate dokument nuk eshte Ilir Meta. Ish kryeministri duhet te jete o Adil Carani ose Iliaz bej Vrioni.

  Per 600 milion eurot kush po pyet,problem kemi se na eshte dhunuar natyra jo-publike e proesit te arbitrazhit.


  Afrika e 1880 ku je .

 3. #43
  Pasioni pr shkencn Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,570
  Faleminderit
  43
  60 falenderime n 52 postime

  Afera CEZ/ Kush po e lufton Metn n SHBA?

  Zri i Ameriks nuk i ka ln t gzohen gjat idhtart e Ilir Mets, q brtitn fitore pas reagimit t studios Clifford Chance, e cila deklaroi publikisht se nuk dispononte fakte per implikimin e Ilir Mets n afern DIA CEZ.

  Por sapo kjo studio nxorri deklaratn e fundit (e cila me sa duket ashtu sikurse i nxorri me mitarimin e njerzve t Rams, po ashtu edhe i prgnjeshtroi thniet e saj pas presioneve q Meta i bri shefit t qeveris) menjhere Zri i Ameriks iu drejtua agjensis BIRN pr ta prgnjeshtruar.

  "Ne mund tiu sigurojm q nuk disponojm asnj t dhn q e lidh zotin Meta me veprimet korruptive t DIA-s apo t administratorve t saj t shkuar apo aktual, shkruhej n letrn e studios avokatore drguar ministrit Gjiknuri. Por e pyetur nga Uashingtoni, BIRN u prgjigj flak pr flak: BIRN Albania i qndron shkrimeve t saj t mparshme mbi shtjen CEZ- DIA. Shkrimet e BIRN jan bazuar n dokumente t shumta gjyqsore t dorzuara n Gjykatn e Arbitrazhit n Vien nga firma ligjore Clifford Chance, dokumente t Prokuroris Shqiptare si dhe n burime njerzore t personave ky. Shkrimet e saj kan respektuar standardet m t larta t gazetaris, prfshir dhe t drejtn e prgjigjes nga ana e zotit Meta prpara publikimit t tyre, thuhet n reagimin e BIRN pr Zrin e Ameriks. Dhe pas ksaj loje me shum t panjohura, ku Rama po mundohet t fsheh dorn e gurit q lshoi vet, t vetmit q nuk kan ndryshuar qndrim ndaj Mets jan disa qarqe n Uashington. Ilir Mets iu shkatrrua vizita n SHBA pas nj interviste n vOA, ambasadori Lu nuk pushon s lshuari shigjeta ndaj tij dhe n fund edhe letrn e ndershmrise pr afern CEZ ia relativizuan po nga Amerika.

  Ather pyetja sht: kush po e lufton Ilir Metn prtej Atlantikut?

  Lapsi.al
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 4. #44
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Opozita: Kastriot Ismailaj ka pastruar para pr llogari t Ilir Mets

  Te kalosh me Mafjen ne mes te dites dhe te pastrosh para hapur duhet edhe ta presesh Kerrin pastaj.
  Pse cfare e di Mafjen ti, shoqeri budallenjsh me qener e derra. Mafja eshte mbreteri e pashpallur ende qe pret Mbretin apo Zotin e saj. Nje Angli e myset qe kerkon te drejta dhe pavaresi nga Irlanda-shtet. Por qente e Mafjes te hajne dhe tradhetojne. Jane ata punetoret e vegjel te saj, krahu i punes i ketij organizmi te semure qe nuk matet dot me punetoret dhe rregullat e shtetit.

 5. #45
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,145
  Faleminderit
  81
  794 falenderime n 648 postime

  Pr: Opozita: Kastriot Ismailaj ka pastruar para pr llogari t Ilir Mets

  Afera e Rams me CEZ PD i krkon zyrtarisht Kuvendit ngritjen e komisionit hetimor/ SHKRESA

  Emri: PD-selia.jpg

Shikime: 167

Madhsia: 42.5 KB

  Partia Demokratike dorzoi sot n Kuvend krkesn pr hetim parlamentar n lidhje me afern Rama-CEZ, ku te pakten 500 milion euro u plakitn, duke ia mohuar shtetit dhe qytetarve e duke u ndare n paktin kriminal t br nga kryeministri me kompanin eke.

  Kshtu njoftoi sot zyrtarisht, selia blu. Sipas saj jan 500 milion euro detyrime t njohura e t pranuara q kompania kishte ndaj shtetit bashk me shprblimin q Rama i dha firms eke pr prishjen e marrveshjes. Jan 500 milion euro q duhej ti shkonin qytetarve n investime, n krijimin e vendeve t puns e n zbutjen e varfris. Por Edi Rama ia mohoi shqiptarve pr interesat e tij personale.

  Partia Demokratike e denoncoi vjedhjen m t madhe t vendit, dhe u beri thirrje deputeteve t mazhorancs t mos e votonin n korrik t 2014 kt afer n parlament. Por me urdhrin e Rams, plakitja e 500 milion eurove u zyrtarizua, madje ai u kujdes q autort e krimit t kishin dhe imunitet e t mos hetohen nga prokuroria, e t ken mundsi ai bashk me ta t shijojn parajsat fiskale.

  Partia Demokratike sht e vendosur ta coj deri n fund kt cshtje. Askush, asnj nga autort, me Edi Ramn n krye nuk do ti gzojn parat q u kan marr shqiptarve. Hetimi parlamentar sht vetm hapi i par drejt zbardhjes s megaafers Rama-CEZ.

  Syri

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Opozita: Kastriot Ismailaj ka pastruar para pr llogari t Ilir Mets

  Si pergjigje e dobet kjo e qytetarit dixhital.Duket sikur me Panaman ajde te fusim dhe CEZ-in.

  Jo se ndryshon ndonje gje,por te pakten me perpara qytetari dixhital e gjuante topin jashte stadjumit,tani po gjuan nga fusha e vet per autogol.

 7. #47
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,145
  Faleminderit
  81
  794 falenderime n 648 postime

  Pr: Opozita: Kastriot Ismailaj ka pastruar para pr llogari t Ilir Mets

  Gjykata i konfiskon 3.7 mln $ Ismailajt dhe i'a kalon shtetit

  Kastriot Ismailajt, ish administratorit t borxheve t Cez Shprndarje, i konfiskohen 3.7 milion dollar nga gjykata e Krimeve t Rnda.

  Nn drejtimin e kreut t gjykats s Krimeve t Rnda Sandr Simoni, trupa gjyqsore vendosi bllokomin e gjasht llogarive bankare t Ismailajt, llogari n t cilat prej m shum se nj dekade jan qarkulluar nga Shqipri jasht dhe anasjelltas plot 10 milion dollar.

  Aktualisht, Ismailaj sht nn hetim pr mashtrim me pasoja t rnda, falsifikim dokumentash dhe evazion fiskal proces q po zhvillohet n gjykatn e Tirans.

  Vet Ismailaj e ka mohuar versionin e gjykats dhe prokuroris se pasuria e tij sht e pajustifikuar dhe ka deklaruar se ajo sht transferuar me Banka dhe po t ishte pastrim parash do ishte bllokuar me koh.

  3.7 milion dollar, Ismailaj i kishte t depozituara nga plot 11 llogari bankare, ndrsa krkesa e prokuroris pr konfiskim t nj llogarie prej 30 mij dollar sht pushuar pasi nuk sht gjetur fizikisht.

  Shqiptarja

 8. #48
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,145
  Faleminderit
  81
  794 falenderime n 648 postime

  Pr: Opozita: Kastriot Ismailaj ka pastruar para pr llogari t Ilir Mets

  Dshmit e dy ish-punonjsve t DIA-s “fundosin” Kastriot Ismailajn

  Akuzohet pr prfitimin e rreth 5 mln eurove nga kompania CEZ –shprndarje

  Ka nisur procesi gjyqsor ndaj Kastriot Ismailajt, i akuzuar pr prfitimin e rreth 5 mln eurove nga kompania CEZ –shprndarje me an t mashtrimit dhe falsifikimit t dokumenteve.

  N seancn e par gjyqsore, Ismailaj u prball me dy ish-punonjsit e kompanis s tij, Ilir Shabanin dhe Ardian Sukun, t cilt rnduan pozitn e ish-shefit t tyre. Dy dshmitart, i than gjykats se vetm 2 muajt e par kishin punuar n terren dhe me letra t rregullta, m pas gjithka ishte fiktive. Ata i than gjykats se me krkes t Ismailajt jane detyruar t prodhojn letra fiktive, pr t cilat m pas ai sht shprblyer nga CEZ-shprndarja.

  Ish-drejtori i DIA –s, Elvis Mataj nuk u paraqit, pasi sipas policis sh larguar jasht shtetit.

  ABCNEWS

 9. #49
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,145
  Faleminderit
  81
  794 falenderime n 648 postime

  Pr: Opozita: Kastriot Ismailaj ka pastruar para pr llogari t Ilir Mets

  Hetimet pr pastrim parash, 13 dshmitar ndaj Kastriot Ismailajt

  Pas shtat seancave, Gjykata e Tirans nis administrimin e dshmive n procesin ndaj ish administratorit t borxheve t CEZ Shprndarje, Kastriot Ismailaj.

  N listn e personave q kan dshmuar jan ish punonjsit e Ismailajt, ku n seancn e ksaj t hn dy prej tyre kan konfirmuar se pas nj periudhe shum t shkurtr me dokumente zyrtare n DIA puna e tyre m pas ka qen fiktive.

  Ilir Shabani dhe Ardian Sulku jan dy ish vartsit e Ismailajt q me dshmin e tyre msohet se kan hedhur posht versionin e pretenduar nga Kastriot Ismailaj i cili sht nn akuz pr pastrim parash.

  Ndrkoh n seancn e 30 Majit ndaj Ismailjat pritet t dshmojn 13 persona ku rezulton jursiti q ka prfaqsuar n gjyq OSHE-n kundra Ismailajt Romeo Karaj dhe ish kreu i entit rregullator t energjis Petrit Ahmeti.

  Lista e dshmitarve ndaj Ismailajt

  Sokol Hysenaj,
  Cene Lila,
  Xhezmi Haliti,
  Erjon Nako,
  Filton Kiri,
  Elvis Gjergji,
  Marilda Shahini,
  Erion Lena,
  Sokol Ramadani,
  Petrit Ahmeti,
  Oligert Kume,
  Almir Boduri,
  Romeo Kara

  Shqiptarja

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •