Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Londra e Parisi vn alarmin: "Shqiptart emigrojn n Angli me jahte luksoze"

  Kontrabandimi

  Emri: jaht-ne-det.jpg

Shikime: 256

Madhsia: 48.2 KB

  Kontrabandistt dhe trafikuesit shqiptar i kan braktisur metodat e vjetra t trafikimit t qenieve njerzore pr n Angli, duke gjetur nj form tepr revolucionare. Sipas raporteve nga policia kufitare franceze dhe ajo britanike, t cilat iu referohet Daily Mail, grupet shqiptare kan nisur t paguajn pronar jahtesh luksoze pr t sjell emigrant t paligjshm n Angli. Policia kufitare britanike pranoi se, kontrabandistt shqiptar paguajn pronart e jahteve luksoze, pr t trafikuar njerz n Britani, pr shkak se kto mjete kontrollohen shum pak nga organet detare. Emigrantt ilegal shqiptar, tradicionalisht kan prdorur trenin e Lionit pr t hyr n Britani prmes ngushtics, q ndan Francn dhe Anglin, por tashm ata kan gjetur partneritet me pronar t jahteve luksoze. Kt e konfirmuan edhe zyrtar n Franc, t cilt kan pasur disa precedent t mparshm koht e fundit. Rojet kufitare franceze gjetn m 12 janar 15 shqiptar, t fshehur n nj jaht, q kushtonte 100 mij paund. Emigrantt ilegal shqiptar, tradicionalisht kan prdorur trenin e Lionit pr t hyr n Britani prmes ngushtics q ndan Francn dhe Anglin, por tashm ata kan gjetur partneritet me pronar t jahteve luksoze. Rojet kufitare franceze gjetn m 12 janar 15 shqiptar t fshehur n nj jaht, q kushtonte 100 mij paund.

  Shqip

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Londra e Parisi vn alarmin: "Shqiptart emigrojn n Angli me jahte luksoze"

  Holand, Kapet jahti me 25 emigrant shqiptar e vietnamez, 4000 paund pr t shkuar n Britani

  Emri: anija-me-emigrante.jpg

Shikime: 193

Madhsia: 47.8 KB

  Nj jaht me 25 emigrant nga Shqipria dhe Vietnami sht kapur n Amsterdam e prgatitur pr tu nisur pr n Angli.
  N mjetin luksoz ishin 11 emigrant nga shqiptar dhe 14 vietnamez. Burime t policis holandeze t cituara nga Daylimail bjn t ditur se emigrantt kishin paguar nga 4000 paund pr t mbrritur deri n Britani.
  T gjith emigrantt ndodhen n qendrat e paraburgimit, ndrsa policia ka arrestuar dy holandez t moshs 25 dhe 26 t cilt do t akuzohen pr trafik.
  Ngjarja ka ndodhur dy jav m par, ndrsa mediat britanike e kan br publike sot lajmin.
  Portet e Holands dhe Belgjiks po prdorn nga trafikantt n nj koh kur siguria n Franc sht rritur ndjeshm pas dyndjes s emigrantve n Calais.
  “Dikush pa shum njerz n jaht dhe lajmroi. Zakonisht n kto mjete gjenden 4 deri n 6 persona”, shprehet drejtoi i marins, Gerlof Funke Kuepper.

  ORA NEWS

 3. #3
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Londra e Parisi vn alarmin: "Shqiptart emigrojn n Angli me jahte luksoze"

  Po shqiptaret nuk shkojne dot pa viza ne Britani? Pse duhet te paguajne 4000 pound nuk e kuptoj?

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime n 45 postime

  Pr: Londra e Parisi vn alarmin: "Shqiptart emigrojn n Angli me jahte luksoze"

  Citim Postuar m par nga murik Lexo Postimin
  Po shqiptaret nuk shkojne dot pa viza ne Britani? Pse duhet te paguajne 4000 pound nuk e kuptoj?
  Shqipris i jon heq vizat vetem per venet e shengenit. Anglia nuk eshte ne shengen.

 5. #5
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Londra e Parisi vn alarmin: "Shqiptart emigrojn n Angli me jahte luksoze"

  ah ok flm per sqarimin. jetoj ne amerike dhe nuk isha shume I qarte me Angline.

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •