Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    I vjedhin 4100 dollarë dhe 4 pasaporta në Dhërmi shqiptarit nga Amerika



    Të njohur si turistët tradicional që nuk e “braktisin” kurrë bregdetin shqiptarë, turistët nga Kosova por edhe nga diaspora janë “zhgënjyer” nga ajo që kanë gjetur këtë vit në bregdetin shqiptarë.

    Një familje nga Prishtina me qëndrim në Amerikë nuk e ka kaluar fare mirë këtë sezon.
    Familjes Sejdija në hotelin “Marko” të Dhërmis në të cilin ata ishin duke qëndruar, dikush u ka vjedhur një shumë të madhe parash si dhe katër pasaporta amerikane.

    Njëri nga anëtarët e kësaj familje Artan Sejdija ka treguar për Indeksonline se si ka ndodhur ngjarja.

    “Jemi një familje dhe na kanë vjedhur afër 4100 dollarë dhe na mungojnë katër pasaporta amerikane. I kemi pas tri dhoma në hotel e njërën na kanë ndërrua prej katit dytë na kanë qit në të parin e bash qaty na kanë vjedh”, ka treguar Artan Sejdija.

    Ai beson se hajnat kanë hyrë në dhomë nga ballkoni. Artani më pas ka treguar se e kanë paraqitur rastin në polici dhe se ata janë duke u e hetuar.

    “E kemi paraqitur rastin në polici, dhe policia na ka thënë se edhe më parë në të njëjtën dhomë ka ndodhur një vjedhje”, ka theksuar Sejdija.

    Gjatë kësaj sezone verore ka pasur ankesa të mëdha nga qytetarët e Kosovës të cilët kanë vizituar rivierën shqiptare, për shkak të çmimeve të larta, pastaj papastërtisë, e edhe vjedhjeve të cilat kanë qenë më të shpeshtuara kësaj vere.
    globnews.al
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  2. #2
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Për: I vjedhin 4100 dollarë dhe 4 pasaporta në Dhërmi shqiptarit nga Amerika

    Kush shkon ne plazh me 4000 dollare cash eshte idiot dhe e ka merituar grabitjen.
    Nuk mbahen ne xhep asnjehere aq shume para.Ja perse jane bankat.Bankat jane qe te depozitosh
    dhe ruash parate dhe gjerat me vlere si pashaporta bizhuteri ne safe box.Banka kane kuti sigurie
    per klientet qe te fusin dhe ruajne pashaporta,bizhuteri dokumenta te rendesishme etj.
    Idiota.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  3. #3
    Peace and love
    Anëtarësuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897

    Për: I vjedhin 4100 dollarë dhe 4 pasaporta në Dhërmi shqiptarit nga Amerika

    logjike te forte paske. sipas teje njerezit nuk duhet te perdorin me para cash? e dyta te cila banke ta mernin kutine ata? te bunkeret apo te barangat qe japin shezlongje me qira? mos ja fut kot se Shqiperia nuk afron asgje per turizmin pervecse i zhvat turistet.

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar murik për postimin:

    DiGiT@LiFE (01-09-2015)

  5. #4
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anëtarësuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Për: I vjedhin 4100 dollarë dhe 4 pasaporta në Dhërmi shqiptarit nga Amerika

    Dhe mua me vodhen ne itali. 3 bicikleta. Me ra pika. Qe i hengert mortja.
    "Më e mira është armike e së mirës"

  6. #5
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: I vjedhin 4100 dollarë dhe 4 pasaporta në Dhërmi shqiptarit nga Amerika

    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin


    Të njohur si turistët tradicional që nuk e “braktisin” kurrë bregdetin shqiptarë, turistët nga Kosova por edhe nga diaspora janë “zhgënjyer” nga ajo që kanë gjetur këtë vit në bregdetin shqiptarë.

    Një familje nga Prishtina me qëndrim në Amerikë nuk e ka kaluar fare mirë këtë sezon.
    Familjes Sejdija në hotelin “Marko” të Dhërmis në të cilin ata ishin duke qëndruar, dikush u ka vjedhur një shumë të madhe parash si dhe katër pasaporta amerikane.

    Njëri nga anëtarët e kësaj familje Artan Sejdija ka treguar për Indeksonline se si ka ndodhur ngjarja.

    “Jemi një familje dhe na kanë vjedhur afër 4100 dollarë dhe na mungojnë katër pasaporta amerikane. I kemi pas tri dhoma në hotel e njërën na kanë ndërrua prej katit dytë na kanë qit në të parin e bash qaty na kanë vjedh”, ka treguar Artan Sejdija.

    Ai beson se hajnat kanë hyrë në dhomë nga ballkoni. Artani më pas ka treguar se e kanë paraqitur rastin në polici dhe se ata janë duke u e hetuar.

    “E kemi paraqitur rastin në polici, dhe policia na ka thënë se edhe më parë në të njëjtën dhomë ka ndodhur një vjedhje”, ka theksuar Sejdija.

    Gjatë kësaj sezone verore ka pasur ankesa të mëdha nga qytetarët e Kosovës të cilët kanë vizituar rivierën shqiptare, për shkak të çmimeve të larta, pastaj papastërtisë, e edhe vjedhjeve të cilat kanë qenë më të shpeshtuara kësaj vere.
    globnews.al
    me 4.100$ dollare shkoja ne Maledive!
    Ne llozh mbanin pergjegjesi!
    Flamurin ja u vodhen???????????????
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  7. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-05-2012
    Postime
    390

    Për: I vjedhin 4100 dollarë dhe 4 pasaporta në Dhërmi shqiptarit nga Amerika

    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin
    Kush shkon ne plazh me 4000 dollare cash eshte idiot dhe e ka merituar grabitjen.
    Nuk mbahen ne xhep asnjehere aq shume para.Ja perse jane bankat.Bankat jane qe te depozitosh
    dhe ruash parate dhe gjerat me vlere si pashaporta bizhuteri ne safe box.Banka kane kuti sigurie
    per klientet qe te fusin dhe ruajne pashaporta,bizhuteri dokumenta te rendesishme etj.
    Idiota.
    ja ke fut kot fare

  8. #7
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784

    Për: I vjedhin 4100 dollarë dhe 4 pasaporta në Dhërmi shqiptarit nga Amerika

    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin
    Kush shkon ne plazh me 4000 dollare cash eshte idiot dhe e ka merituar grabitjen.
    Nuk mbahen ne xhep asnjehere aq shume para.Ja perse jane bankat.Bankat jane qe te depozitosh
    dhe ruash parate dhe gjerat me vlere si pashaporta bizhuteri ne safe box.Banka kane kuti sigurie
    per klientet qe te fusin dhe ruajne pashaporta,bizhuteri dokumenta te rendesishme etj.
    Idiota.
    Beno, po flasim per Dhermin, jo per Kalifornia...
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  9. Anetarët më poshtë kanë falenderuar skender76 për postimin:

    cool_shqype (02-09-2015)

  10. #8
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    25-09-2002
    Vendndodhja
    Mudder
    Postime
    447

    Për: I vjedhin 4100 dollarë dhe 4 pasaporta në Dhërmi shqiptarit nga Amerika

    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin
    Kush shkon ne plazh me 4000 dollare cash eshte idiot dhe e ka merituar grabitjen.
    Nuk mbahen ne xhep asnjehere aq shume para.Ja perse jane bankat.Bankat jane qe te depozitosh
    dhe ruash parate dhe gjerat me vlere si pashaporta bizhuteri ne safe box.Banka kane kuti sigurie
    per klientet qe te fusin dhe ruajne pashaporta,bizhuteri dokumenta te rendesishme etj.
    Idiota.
    Po nese e fut pasaporten te kutia e ruajtjes ne banke, me çfar dokumenti do paraqitesh per ta rimare ?!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •