Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 55
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime n 65 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga iliria e para Lexo Postimin
  Sepse tipat si ky iam ( dhe si ti) jane antikombetar dhe jane ne sherbim te armikut serb. Ti dhe hoxhallaret si ky ( jo te gjithe imamaet) keni pergjigje e justifikime per cdo gje antikombetare.

  Keta njehere me propaganden fetare radikalizojne njerezit ( u shperlajne trute) , pastaj bejne si duan vet. Nuk guxon kush te thote nje fale te keqe per ta.
  Po kundershtove hoxhallaret athere je kunder zotit. Ky indoktrinim ka zgjatur me shekuj.
  Un qenkam pro-serb ?

  ...

  S'di far te replikoj,..

  ... m le pa tekst !

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime n 45 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Un qenkam pro-serb ?

  ...

  S'di far te replikoj,..

  ... m le pa tekst !
  Atij duhet me i fol serbisht qe t'kuptoj. Shqip nuk kupto.

 3. #23
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime n 190 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Un qenkam pro-serb ?

  ...

  S'di far te replikoj,..

  ... m le pa tekst !
  Secili njeri qe mundohet ne cfare do menyre te mbroje (justifikoje) tezat e ketij imami eshte pro-serb, me ose pa vetedije. Pra ndihmon propaganden serbe qe mundohen ti tregojne shqiptaret si ardhacak dhe se kete e ka bere Perendoria Osmane.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime n 45 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga iliria e para Lexo Postimin
  Secili njeri qe mundohet ne cfare do menyre te mbroje (justifikoje) tezat e ketij imami eshte pro-serb, me ose pa vetedije. Pra ndihmon propaganden serbe qe mundohen ti tregojne shqiptaret si ardhacak dhe se kete e ka bere Perendoria Osmane.
  O derr i trash ai po ta thot troc qe osht duke e injoru imamin ti prap ngul kom qe ai po e mbro.

 5. #25
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Ti ose mesohu te flasesh si njeri ose do fluturosh jashte. More vesh?

  Vetem nje dru se kupton dot qe imami me ate qe thote nuk mund te injorohet sepse eshte person publik dhe ndikon masat e njerezve me fjalet e tij. Tufa e injoranteve islamike ne Kosove e Maqedoni kur shkojne e degjojne ate qe thote hoxha, e konsiderojne si te verteten absolute dhe nuk dine te bejne dallimin. Jane po kjo kategori njerezish qe e konsiderojne Gjergj Kastriotin si tradhtar dhe Nene Terezen si nje te perdale te Vatikanit. Dhe kjo fale propagandes se hoxhallareve mjerkcjaper si puna e ketij ne teme. Pra nuk e injoron dot deklaraten e hoxhes kur eshte nje person qe ndiqet e degjohet nga qindra njerez. Nje pozicion i tille e ben ate person publik.

 6. #26
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime n 190 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Po faleminderi qe me quan derr.
  Une di te lexoj, e bilese ka pak dhe kuptoj.
  Une e pata me imamin dhe ata qe mundohen ne ndonje menyre ta mbrojne , por kjo eshte kultura e jote ( e nje besimtari) dhe nuk eshte hera e pare qe shane.
  Ai pyeti se kujt i hyne ne pune se cfare flet imami? Une dhashe sqarime se kujt. Ka plot njerez debil qe u besojne fjaleve te imamit i cili thote se Osmanet na sollen ne Ballakn, se na i dhuruan tokat e mira, se aty ishin serb dhe hungarez... dhe poashtu Forumit te rinjeve musliman qe thone se deri ne shekullin XVIII nuk ka patur shqiptare ne Kosove....
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 7. Anetart m posht kan falenderuar iliria e para pr postimin:

  Wrangler (08-09-2015)

 8. #27
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime n 65 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga iliria e para Lexo Postimin
  Secili njeri qe mundohet ne cfare do menyre te mbroje (justifikoje) tezat e ketij imami eshte pro-serb, me ose pa vetedije. Pra ndihmon propaganden serbe qe mundohen ti tregojne shqiptaret si ardhacak dhe se kete e ka bere Perendoria Osmane.
  Kush je ti qe i vendos keto "norma" per t'i gjykuar te tjeret si pro-serb, pro-turk, pro-grek, pro-,.... pro-,.. ?!! E kupton ti c'eshte diversiteti mendor ? Cfar mendon nese ndokush te thot, se kjo qe pohon ti eshte pro-serbe ? Te keshilloj qe tjera here te raportosh "FAKTE" ngase flitet per histori, e jo te na raportosh paragjykime tuat, se mua ne dash me dit, nuk me interesojn fare keshtu qe mos u lodhe kot !

 9. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime n 45 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga iliria e para Lexo Postimin
  Po faleminderi qe me quan derr.
  Une di te lexoj, e bilese ka pak dhe kuptoj.
  Une e pata me imamin dhe ata qe mundohen ne ndonje menyre ta mbrojne , por kjo eshte kultura e jote ( e nje besimtari) dhe nuk eshte hera e pare qe shane.
  Ai pyeti se kujt i hyne ne pune se cfare flet imami? Une dhashe sqarime se kujt. Ka plot njerez debil qe u besojne fjaleve te imamit i cili thote se Osmanet na sollen ne Ballakn, se na i dhuruan tokat e mira, se aty ishin serb dhe hungarez... dhe poashtu Forumit te rinjeve musliman qe thone se deri ne shekullin XVIII nuk ka patur shqiptare ne Kosove....
  Me ner qofsh.

  Ti ju drejtove Evianit duke i thon qe je antikombtar kur ai e thot troc qe osht kundra deklerates hoxhes. Hoxhallar ka me mijera ne gjith trojet shqiptare dhe do ishte budallalliku mo i modh te mendosh qe mes tyre mos kete injorant. Muslimont ndjekin kuronin dhe jo fjalet e hoxhes.

 10. Anetart m posht kan falenderuar Sayan2003 pr postimin:

  Evian (09-09-2015)

 11. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime n 45 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Ti ose mesohu te flasesh si njeri ose do fluturosh jashte. More vesh?

  Vetem nje dru se kupton dot qe imami me ate qe thote nuk mund te injorohet sepse eshte person publik dhe ndikon masat e njerezve me fjalet e tij. Tufa e injoranteve islamike ne Kosove e Maqedoni kur shkojne e degjojne ate qe thote hoxha, e konsiderojne si te verteten absolute dhe nuk dine te bejne dallimin. Jane po kjo kategori njerezish qe e konsiderojne Gjergj Kastriotin si tradhtar dhe Nene Terezen si nje te perdale te Vatikanit. Dhe kjo fale propagandes se hoxhallareve mjerkcjaper si puna e ketij ne teme. Pra nuk e injoron dot deklaraten e hoxhes kur eshte nje person qe ndiqet e degjohet nga qindra njerez. Nje pozicion i tille e ben ate person publik.
  Ti shyqyr qe gjete i fjal me u kap.

  Un se kuptoj ca nervash keni me u mor me ket hoxh sa her qe ai ja fut naj pordh? Tema qe ke hap thot ca thot historiani serb dhe jo ca thot nje hoxhe.

 12. #30
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  47
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga Sayan2003 Lexo Postimin
  Ti shyqyr qe gjete i fjal me u kap.

  Un se kuptoj ca nervash keni me u mor me ket hoxh sa her qe ai ja fut naj pordh? Tema qe ke hap thot ca thot historiani serb dhe jo ca thot nje hoxhe.
  Te njejten idiotesi, mbrojne edhe mazllumat e Forumit islamike, pra nuk behet fjale vec per ndonje idiot aty-ketu!!
  Po ju krimbat islamike, ku e keni gjakun, kur nje hoxhe ju mohon kombin?!
  Ku e keni gjakun, kur nje kerme si Irfani, apo Shefqeti, apo lloj-lloj plehre qe flet nga pullazi i xhamise, ju mohon origjinen e ju ben osmane, duke folur ne emer te te gjithe shqiptareve muslimane???
  Si e shpjegoni qe antishqiptarizma te tilla viene vetem prej islamikeve dhe ju krimbat, si ti dhe ky Eviani, jo vetem qe nuk flisni nje fjale kunder kermes islamike me emer Irfan, por ne nje fare menyre perpiqeni edhe ta justifikoni?!!
  E pat mire ai plaku urte kur tha : "...ne s' paskemi meritue lirine ....".
  ... ptu, fare e lige!!
  Jarigas

 13. #31
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447
  Faleminderit
  16
  70 falenderime n 64 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga Sayan2003 Lexo Postimin
  Muslimont ndjekin kuronin dhe jo fjalet e hoxhes.
  far thote Kur'ani per punen e Kosoves ?!

 14. #32
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime n 65 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga Wrangler Lexo Postimin
  far thote Kur'ani per punen e Kosoves ?!
  Duartrokase nivelin e lart te debatit.

 15. #33
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime n 65 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga jarigas Lexo Postimin
  Te njejten idiotesi, mbrojne edhe mazllumat e Forumit islamike, pra nuk behet fjale vec per ndonje idiot aty-ketu!!
  Po ju krimbat islamike, ku e keni gjakun, kur nje hoxhe ju mohon kombin?!
  Ku e keni gjakun, kur nje kerme si Irfani, apo Shefqeti, apo lloj-lloj plehre qe flet nga pullazi i xhamise, ju mohon origjinen e ju ben osmane, duke folur ne emer te te gjithe shqiptareve muslimane???
  Si e shpjegoni qe antishqiptarizma te tilla viene vetem prej islamikeve dhe ju krimbat, si ti dhe ky Eviani, jo vetem qe nuk flisni nje fjale kunder kermes islamike me emer Irfan, por ne nje fare menyre perpiqeni edhe ta justifikoni?!!
  E pat mire ai plaku urte kur tha : "...ne s' paskemi meritue lirine ....".
  ... ptu, fare e lige!!
  ...milloshi eshte dasht mi farue krejt kta qen, edhe 1'900'000 mi pas vra si ne bosnje, kurgjo ma keq s'kish bo...

  Keto ishin fjalet e shpirtit te priftit tend, e din ti qe kur i tha keto, prifti yt nuk beri mekat sipas bibles ? Sepse mesimet primitive te nxjerrura nga mesjeta e erret, mesonin besimtaret kristian: "Kur t'i zini muslimanet, kafshet e tyre, femit e tyre, VRISSSNII T'GJITHE ! Po nese ka te mire ? VRISSSNIII eshte urdheri Kishtar ! Sepse "Papa i shenjt" ka then ; "Zoti i njeht njerzit e tij" dmth, i dlire atje lart !

  E ti, don jari vie sot dhe me akuzon si anti-kombtar mua, duke pas parasysh se njerezit si un qe ti dhe prifti yt na urreni perbejm vet Kombin ?! Ore jari, po si duket te mungon kultura gjenerale e popullit qe si duket ; fatekeqsisht i takon ! Dil jipja nje gjiro, dhe pyet veten nese vertet deshiron te jesh pjese e jona apo jo !

 16. #34
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447
  Faleminderit
  16
  70 falenderime n 64 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Duartrokase nivelin e lart te debatit.
  Kolegu yt po thote se ne bejme far thote Kur'ani dhe jo fare thote Hoxha. Ky eshte niveli qe katandiseni kur bini ngusht !! Hoxha flet dhe degjohet per punet e asaj dynjaje dhe te kesaj. Me thoni nje hoxhe qe kur eshte zen me presh ne dore, ju nuk e keni mbrojtur ?!! Pergjithsisht Hoxhallart jane pro Turk-Arab dhe rrenjesisht antikombetar. Tek tuk ndonje munafik ne mesin tuaj edhe mund te gjendet, i cili e do atdheun e tije me shume se Azine

 17. #35
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime n 65 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga Wrangler Lexo Postimin
  Kolegu yt po thote se ne bejme far thote Kur'ani dhe jo fare thote Hoxha. Ky eshte niveli qe katandiseni kur bini ngusht !! Hoxha flet dhe degjohet per punet e asaj dynjaje dhe te kesaj. Me thoni nje hoxhe qe kur eshte zen me presh ne dore, ju nuk e keni mbrojtur ?!! Pergjithsisht Hoxhallart jane pro Turk-Arab dhe rrenjesisht antikombetar. Tek tuk ndonje munafik ne mesin tuaj edhe mund te gjendet, i cili e do atdheun e tije me shume se Azine
  Qe ta kuptosh drejt : Kurani eshte liber udhezues per do njeri, i cili adhuron vetem 1 Zot ! E jo krya, "shen pjetra" apo te besosh qe Zoti eshte "prind" dhe kishte pr grua ; Marijn, e nse nuk e kishte nn kurore, i bie qe Zoti te kete pasur mardhenie jo-legale me nje qenie njerzore ?!!!!! SubhanAllah ! I Lartmadheruar eshte Zoti, dhe larg asaj far te krishteret kan shpifur per T !

  Mesimet islame (ps : udi se si ne temen e historise, po duhet te te jap leksione islamike), na japim mesim nga jeta e Profetit ton (Paqja dhe Mshira e Zotit qoft mbi te), qe tere jeten luftoi me besimin ne Drejtesin Hyjnore, qe nje dit te kthehet e te behet mir ne vendin e tij ! Hoxhallaret qe ti i sulmon nga padituria, kan ra hic me pak se 40 deshmor vetem ne Kosove ! E sa prifterinje nga Shqiperia, Mali i Zi dhe Kosova luftuan, se deshmor nuk ra asnje, perkrah Shqiptareve ne lirim te Kombit Shqiptar ? Don Shan Zefi ishte refugjat ne Bllac kur Shefqet Krasniqi luftonte ne Koshare ! Ai edhe vet deri von ju lavderonte popullit se i ndihmoi refugjatet shqiptar, por e verteta ishte qe ai vet ishte refugjat ne mesin e grave dhe femive !

  Pra, ku jan ata prifterinje qe flasin pak, e bejn shum per Kombin ? Nuk ke, te gjithe flasin e bejn politik, por kur vie puna per t'punuar konkretisht, ata i gjen ose ne Kroaci, ose n'Itali duke pritur si fans i papes ne sheshin shen Pjetri ne Vatikan !

 18. #36
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Evian, ky nuk eshte nenforumi fetar dhe askujt nuk i behet vone se ca eshte Kurani apo thote Kurani. Ketu une e bera te qarte qe deklarata e Hoxhes eshte komplet antikombetare. Dhe meqe eshte dikush qe degjohet nga njerezit dhe fjalet e tija perseriten e interpretohen, atehere cdo gje qe ai thote ka peshe dhe percohet ne rradhet e besimtareve.

  Nese refuzoni te kuptoni kete gje kaq te thjeshte, une nuk ju detyroj dot por mos na e perdridhni temen me kuran e allah apo justifikoni cdo gje te mundshme. Problemi me i madh qe keni ju myslimanet eshte qe nuk dini as te kerkoni falje e as te denonin dicka te gabuar tek feja juaj apo perfaqesuesit e saj (si ne rastin e hoxhes). E sidomos eshte nje zakon skandaloz qe kur dikush ve ne pah nje te mete apo dobesi ne fene tuaj, ju direkt sulmoni duke perdorur karten e krahasimit. Se ca pune ka ne kete teme prifti katolik apo deshmoret e Kosoves kete vetem ti e di. Njesoj sikur te them une qe gjithe Rilindja shqiptare ishte e perbere nga kleri ortodoks e katolik ne nje kohe qe kleri mylsiman tundte tespije e i thurte lavde Sulltan Muratit. Pra ska kuptim ne kete teme. Ajo qe tha Hoxha eshte komplet e papranueshme, antikombetare dhe armiqesore. Pike. Llafet e tjera jane fukarallek.

 19. #37
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime n 65 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Darius,

  Un s'jam pergjegjes per mekatet e Hoxhes, s'kam pse t'ju kerkoi falje.

  Ne Shqiperi ke prifterinje qe flasin italisht, si interpretohet ndikimi i tyre ne nje shtet Shqiptar ? Ke edhe prifterinje grek, dhe ka ? A duhet qe ortodokset te na kerkojn falje ?! Un e di qe nuk ju intereson kurani e islami, prandaj eshte per t'u habit fakti qe flitet per nje hoxhe te nje lagjeje sikur t'ishte nje historian me renome !

 20. #38
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Darius,

  Un s'jam pergjegjes per mekatet e Hoxhes, s'kam pse t'ju kerkoi falje.
  Drejt. Por mos e mbro ose justifiko atehere.

  Ne Shqiperi ke prifterinje qe flasin italisht, si interpretohet ndikimi i tyre ne nje shtet Shqiptar ? Ke edhe prifterinje grek, dhe ka ? A duhet qe ortodokset te na kerkojn falje ?! Un e di qe nuk ju intereson kurani e islami, prandaj... !
  ka prifterinj italiane, ka prifterinj grek po ata dihen qe jane te tille dhe nuk japin deklarata antikombetare. Ndersa ky hoxha qe eshte shqiptar flet shqip e thote gjera per shqiptaret.

  eshte per t'u habit fakti qe flitet per nje hoxhe te nje lagjeje sikur t'ishte nje historian me renome
  Prape ti me hoxhe lagjeje? E leme me mire sepse ti nuk dashke te kuptosh.

 21. #39
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447
  Faleminderit
  16
  70 falenderime n 64 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  prandaj eshte per t'u habit fakti qe flitet per nje hoxhe te nje lagjeje sikur t'ishte nje historian me renome !
  Ai hoxhe lagjeje ben propagande te disa injorante qe po t'u thote se - neser ketu ne Shqiperi do te vije mekembsi i Islamit " Turqia" , por disa qafire Shqipetar po e pengojne ardhjen e tyre, keta injorante besimtar qe propagandohen nga ky "Hoxh lagjeje" jan te gatshem qe te vrasin do Shqiptar qe pengon ardhjen e Turkut. E njeta gje vlen edhe per besimet e tjera, nese propagandohen ne kete fryme. Kete mund te beje ky lloj Hoxhe lagjeje !!

 22. #40
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime n 65 postime

  Pr: Historiani Serb: Shqiptart Jan Autokton N Ballkan

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  E leme me mire sepse ti nuk dashke te kuptosh.
  Pajtohem,
  Kur lexoi kete mesiper, un dorezohem.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •