Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
    Anëtarësuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    në realitetin e hidhur
    Postime
    2,202

    A ndryshojnë njerëzit?

    Ishte njona, e njofta kot më kot online... Kur e takova filloi të dridhej si shqerrë. E pashë që s'kishte pasur ndonjëherë burrë. E zura nga mesi dhe e putha (dukej që e kishte të nevojshme). Nejse, qysh atëhere ma vuri damkën sikur isha zuzar. Mundohu këndej, mundohu andej, një javë sillej mirë, dy javë sillej keq. Kaluam një vit kështu. Në fund e lamë që do martoheshim, por ajo u zhduk. E lashë edhe unë dhe vazhdova jetën time. Tani ka filluar shkruan poezi për mua dhe duket sikur më do mbrapa. Për fatin tim të keq nuk munda të gjej ndonjë tjetër këto vite. Paskam qenë dështak, e pranoj. Por ajo që mendoj është më mirë të vuaj si qeni se sa të kthehem tek një njeri që më lëndoi, më tha se do u martonim (ma propozoi vetë në fakt) dhe pastaj e zunë krizat. Nuk e di mor vëlla, por diçka më thotë se njeriu nuk ndryshon kurrë. Kush t'u soll keq njëherë, keq do të sillet përherë. Të drejtë nuk kam?

  2. #2
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    25-09-2002
    Vendndodhja
    Mudder
    Postime
    447

    Për: A ndërrojnë njerëzit?

    Ç'eshte ajo pyetje ?!! Ke te drejte qe ç'ke me te !!

  3. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Wrangler për postimin:

    Kryeplaku (17-08-2015)

  4. #3
    Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
    Anëtarësuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    në realitetin e hidhur
    Postime
    2,202

    Për: A ndërrojnë njerëzit?

    Citim Postuar më parë nga Wrangler Lexo Postimin
    Ç'eshte ajo pyetje ?!! Ke te drejte qe ç'ke me te !!
    Doja te sigurohesha qe nuk e kam gabim dhe nuk po sillem padrejtesisht.... por njerezit nuk ndryshojne dhe kush eshte bashkuar eshte ndare brenda vitit prape... se sic thote Marksi, kur historia perseritet, perseritet sa per shaka

  5. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Kryeplaku për postimin:

    Wrangler (03-09-2015)

  6. #4
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    25-09-2002
    Vendndodhja
    Mudder
    Postime
    447

    Për: A ndërrojnë njerëzit?

    Citim Postuar më parë nga Kryeplaku Lexo Postimin
    Doja te sigurohesha qe nuk e kam gabim dhe nuk po sillem padrejtesisht.... por njerezit nuk ndryshojne dhe kush eshte bashkuar eshte ndare brenda vitit prape... se sic thote Marksi, kur historia perseritet, perseritet sa per shaka
    Nuk po sillesh padrejtesisht fare. Duke pare se si e ke pershkruar, qenka dhe tip koti fare !! Ty te kemi rob Zoti, ç'lidhesh me te tilla femra ?!! Ti nuk je as adoleshent qe bie pre e ndjenjave..!! Nuk mbaron jeta me kaq, si eshte ajo shprehja : " Ka gjithmone nje dashuri te dyte " Veç mos harro ta kerkosh se bie poshte kjo shprehja pastaj

  7. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Wrangler për postimin:

    Kryeplaku (03-09-2015)

  8. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-09-2015
    Postime
    44

    Për: A ndërrojnë njerëzit?

    Njerezit nuk ndryshojne.
    Tabjati eshte i ngjeshur me shpirtin..thote populli.

  9. #6
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: A ndryshojnë njerëzit?

    Je i sigurt qe i shkruan per ty poezite? Mos ka lene dhe ndonje tjeter zemerthyer si ty.
    Gjithsesi mos u kthe tek ajo, ose te pakten degjoje njehere c'ka per te thene, dhe shih e bej.
    Feelings change - memories don't.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •