Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 45
 1. #1
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  far krkon feja n rrug?!

  far krkon feja n rrug?!

  Nga Kolec Traboini


  E trishtueshme, mijra njerz falen n bulevardin Dshmort e Kombit q i takon gjith popullit, falen e prfalen me kurriz nga Heroi Kombtar n bronx, Gjergj Kastrioti Sknderbeu. Kurriz m kurriz, pr t mos thn di tjetr t rnd. Po fundja le ta themi prderisa dhmb aq shum n shpirtin e atdhetarve q kan ideale kombtare e nuk i zvendsojn ato me pasione fetare. Si mund publikisht n prani t mediave ti kthesh masivisht t prapmen Heroit Kombtar t gjith shqiptarve q sht fytyra e dinjiteti i kombit shqiptar? Pse sht zgjedhur pikrisht ky vend, kur xhamin e Etem Beut e kan n krah t monumentit?

  Antagonizm i shprehur n vizion, t cilin, ve atyre q e kan sajuar ligsht e me qllime t mbrapshta mohimi t Gjergj Kastriotit, t mos pandehim se bota e civilizuar nuk di t kuptoj domethnien e mesazhin q prcjell ky kumt. Dhe ky nuk sht nj kuptim i mir. Ai e dmton prestigjin ton si shqiptar n sy t mbar bots. Gjergj Kastrioti mbrojti qytetrimin europian, kulturn evropiane prball hordhive t lindjes q vinin e shkatrronin do gj shqiptare mbi faqe t dheut. A meriton ai kt prbuzje publike pr hir t interesave t nj feje, q n fund t fundi u soll nprmjet nj pushtimi shum shekullor dhe tashm sht prezent dhe duhet ta respektojm pr hir t parimeve t liris q na e mson Europa e kulturuar me parimet e saj pr lirin e mendimit dhe besimit. Gjithsesi, qoft dalja masive dhe pozante e fes npr rrug sht e frikshme. Cila sht domethnia? Kshtu npr vende publike nuk kan dal as n koh t Ismail Qemalit, as n koh t Vilhelm Vidit, as n koh t Sulejman Delvins, as n koh t Ahmet Zogut, as n koh t Enver Hoxhs. A sht ky nj revansh i qllimshm pr t kundrshtuar apriori mendimin se raportet e prqindjeve t popullsis, sa i prket besimeve, jan pothuaj t njjta dhe shumica nuk sht praktikante e rregullt e ritualeve t besimit t trashguar nga prindrit.

  Pse duhet t pushtohen rrugt e sheshet q jan t qytetarve pa dallime fetare. Pse duhet prpunuar lajmi mbi kt dalje duke thn se jan gjysm milioni besimtar mysliman n shesh? Kujt i intereson kjo shifr e manipuluar, edhe kjo si gjithka q manipulohet n kt vend duke e pesdhjet fishuar. Si qytetar shqiptar nuk dua q asnj lloj feje t manifestoj npr rrug e vende publike q i takojn gjith qytetarve. Kto pamje nuk e prfaqsojn Shqiprin. As t gjith shqiptart. Kshtu sht vepruar vetm n kohn e Haxhi Qamilit dhe t Musa Qazimit. Kush e di historin e Shqipris i njeh kto persona regresiv e fanatik ekstremist fetar, t cilt i lidhnin atdhetart e shkollart shqiptar me litar e i hiqnin zvarr shesheve si t ishin qen. Kush na paska kto nostalgjira pr koh t pernduara. far sht kjo ndodhi, si t ishim nj vend i arab a i Lindjes se Mesme, q kryeministri shtron iftar. Le t shtroj si e far t doj n shtpi t vet e me shpenzimet e veta, por jo n institucionet e shtetit laik e parat e popullit. Dhe nuk flet askush, vetm mbllaiten kameleont e gazetaris shqiptare q i lpihen qeveritarve. Nuk kan far duan fet n punt e shtetit, as n instancat e shtetit.

  Bni t paktn at q bri Ahmet Zogu, meq kohn e Enver Hoxhs e mallkojm t gjith pa patur as durimin t gjykojm me kthjelltsi nj epok sado absurde t ket qn. Shteti nuk duhet t jap asnj qindark pr fet. Ato t mbahen nga besimtart e vet dhe t propogandojn fen n institucionet e kultit e jo npr rrug. E frikshme. Ku po vemi kshtu? Na sheh bota, na shohin edhe ata t ISIS-it e thon e kemi terrenin e shtruar ndaj do ta pushtojm Shqiprin, Kosovn, Maqedonin. Po a jemi ne n gjendje ti bjm ball mizoris?! Nuk besoj. Ather pse nuk i ndalojm kto manifestime npr rrug q t mos u krijojm edhe t tjerve iluzione t rreme mbi identitetin ton si shqiptar. Pse duam t japim nj fytyr tjetr pr kombin, nj fytyr tjetr nga se e kemi.

  Nuk jemi shtet fetar. E pr m tepr nuk kemi aspak toleranc, sepse po t ishim tolerant, nuk do t pushtonim sheshet publike q u takojn gjith qytetarve. Me far po bjm, nuk jemi pa rrezik, prandaj i prmblidhni pasionet e fes brenda vetes dhe institucioneve fetare, objekteve t kultit q jan mbjell an e mban Shqipris. Ta themi hapur, nuk mund t pranoj si qytetar shqiptar dhe atdhetar, t tilla dalje t fardo feje a besimi npr rrug e sheshe, i konsideroj revanshe madje t frikshme, jo thjesht pr vete personalisht, por pr fatin e popullit q aq shum ka hequr n histori e meriton ndriim t mendjes e prparim si kombet e tjer t Europs, sepse ne nuk jemi Lindje, e pr m tepr shum travaje kemi hequr nga Lindja n histori.

  N jemi Perndim, ne kemi qen e mbetemi n zemr t Europs, si nj arterie jetdhnse. Kemi luftuar jo sot, por pes shekuj m par pr kulturn dhe qytetrimin n t cilin edhe ne jemi pjes e pandar dhe jo mish i huaj i ngulfatur prej hordhive aziatike. Prandaj t kthjellohemi, asnj iluzion pr rrug tjetr nuk duhet t ket pr ata q e konsiderojn veten shqiptar dhe atdhetar t vrtet edhe sikur pr mbrojtjen e ktij qllimi t krkohet do sakrific. Hoxhallart e priftrinjt tan t nderuar t mos i ndrsejn besimtart e vet pr ti nxjerr n rrug, sepse rrugt e sheshet jan t gjith popullit, n t cilt prfshihen edhe ata, t cilt jan t shumt ndr ne dhe zotin e vet e quajn me emrin shkenc.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime n 65 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Koleci, ky poeti shkodran i cili fort u emocionua me paraden e Papes ne rrugt e Tirans dhe me ikonat e katoliizmit ne rrugt publike. Ky katoliku i cili me dashuri te cmendur i thurr lavde Krishtit dhe kur vie koha te shoh musliman ne vendin e tyre ; "Trishtoht !!"

  Po pse nuk reagon ky per paraden homoseksuale qe eshte anti-vlere sipas Krishtit qe i beson, por "trishtohet" kur sheh musliman, qe sa per informat nuk jan gjysem-milioni, por rreth 3 milionesh vetem ne Shqipri, e s'po flas per pjesen tjeter te kombit si ne Kosove, Maqedoni, Lugine e Mal te Zi !

  Megjithate, eshte mir te mesohet me kesi lloj pamjesh sepse nuk do kete asnjehere xhami aq te madhe saqe do i gruponte te gjithe muslimanet e kryeqytetit !


  http://www.noa.al/home/noa/public_ht...-Namazgja.jpg

  Muslimant nuk do te fshehn m !

 3. Anetart m posht kan falenderuar Evian pr postimin:

  Sayan2003 (06-08-2015)

 4. #3
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Mos merr kot myslo se nuk po ta heq njeri te drejten e fese. Edhe me 700 emra te ndryshem te futesh, prape nje surrat mbetesh ti. More vesh?

  Ai ngre nje problem shume te vertete. Asnjehere me pare besimtaret nuk jane turrur neper sheshe per t'u falur. Dhe numri i tyre nuk eshte rritur aspak ne krahasim me cka qene perpara se te ndalohej feja. Atehere me te drejte ai ngre pyetjen: Pse behet ky demonstrim, pse genjehet me shifrat dhe pse me cdo kusht duan ta paraqesin Shqiperine si nje vend te Lindjes se Mesme?

  Dhe autori nuk eshte dakort me asnje tubim fetar te ngjashem, pavaresisht nga feja. Ka marre shembull nga ky tubim sepse eshte me vizuali dhe mbase i vetmi qe po ndodh. Paradat e te krishtereve per kritshlindje jane vetem procesione ku ecet me qiri ne dore dhe jo lutje apo falje ne vendet publike.

  Se pse ai nuk reagon per paraden e homoseksualeve, ate pyetje drejtoja atij. Dhe nuk ka 3 milion mysliman ne Shqiperi ore pall. E gjithe popullata ne Shqiperi eshte 3 milion. Na e nxorre gjithe Shqiperine myslimane ti tani? Myslimane te quajtur te tille sepse i perkasin kesaj feje prej brezash nuk jane me shume se 50%. Dhe nga kjo perqindje as 5% nuk jane besimtare te devotshem. Kusuri pi raki, ha mish derri e luan kumar per qejf. Mos hajde te me tregosh mua sesi jane myslimanet ne Shqiperi. Shko e merru me locet e tua te Kosoves e Maqedonise. Aty po, sja u ha njeri qeni shkopin. Ja u ka futur serbi bukur para e mbrapa me punen e fese dhe tani beni lojen e tij.

 5. #4
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime n 65 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Nuk jam "myslo", se kete syrrat qe e kam, kete do ta mbaj, keshtu qe me respekto e mos me fyej mbi baza fetare !

  Nga shkrimi i Kolecit kuptojm qe lloj manifestimi i pengon, ngase ka frigen se bota do t'na shoh se cfar qenkemi dhe do mendojn se nga dolen "hordhit aziatike ne evrope ?" !

  Un dyshoj se Koleci perdor edhe nje nofk te (n)dyte, ate te Ilir Dardanit me te cilin shfryhet ne fyerje e rracizm anti-fetar !

 6. #5
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  myslo = mysliman. Nuk eshte ofendim por shkurtim epiteti. Tani zgjidhe, ose je ose sje myslo.

  Ti kupto ate qe do nga shkrimi i Kolecit, ste pengon njeri te mendosh cfare te duash. Ti thua se Koleci ka frike se cfare mendon bota. Une them se Koleci i druhet fryrjes dhe manipulimit te shifrave dhe mendon se ka nje prapavije jo thjesht fetare ne gjithe kete histori.

  p.s. Nuk njoh asnje Ilir Dardani dhe nuk bej dot magjistarin qe te gjej se cfare nofkash perdorin njerezit kur shprehin opinionet e tyre ne shtyp. Por di kete, Koleci eshte njeri kurajoz qe se ka fshehur asnjehere ate qe mendon. Gjithmone ka dale hapur per probleme qe i ka konsideruar si te tilla dhe ska patur nevoje te fshihet mbas nofkave.

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime n 65 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  myslo = mysliman. Nuk eshte ofendim por shkurtim epiteti. Tani zgjidhe, ose je ose sje myslo.

  Ti kupto ate qe do nga shkrimi i Kolecit, ste pengon njeri te mendosh cfare te duash. Ti thua se Koleci ka frike se cfare mendon bota. Une them se Koleci i druhet fryrjes dhe manipulimit te shifrave dhe mendon se ka nje prapavije jo thjesht fetare ne gjithe kete histori.

  p.s. Nuk njoh asnje Ilir Dardani dhe nuk bej dot magjistarin qe te gjej se cfare nofkash perdorin njerezit kur shprehin opinionet e tyre ne shtyp. Por di kete, Koleci eshte njeri kurajoz qe se ka fshehur asnjehere ate qe mendon. Gjithmone ka dale hapur per probleme qe i ka konsideruar si te tilla dhe ska patur nevoje te fshihet mbas nofkave.

  Po mir de, jam musliman por s'ke nevoje t'me shfaqesh sipas perkatesis fetare, ose ose, vendosna "gjysm-hnat" ne foto-profile sikurse nazizmi my yjin e Davidit.

  Manipulimin e shifrave e bejn gazetaret. Diten e pare te festes, nje portal tha se ishin 100'000 per faljen e Bajramit, sigurisht qe ky shifr eshte i egzagjeruar ! Kurse disa portale tjera folen per qindra besimtar, sa per ta minimizuar numrin e besimtareve.

  Realisht, besoj se ishim diku rreth 5'000 besimtar. Por duke marr parasysh se ne rreshtat e namazit leme hapesir rreth 1.2 m para vetes, te len pershtypjen se ishim ndoshta edhe gjysm-milioni !

 8. #7
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Pikerisht. Ai ate po ve ne dukje, manipulimi i shifrave po behet nga dikush. Ai nuk thote qe myslimanet apo komuniteti mysliman po e ben. Ai thote qe dikush po fabrikon shifra dhe qellimi nuk duket te jete pozitiv. Sa per shifrat, ti sapo ja kepute 3 milion. Pra edhe brenda vete komunitetit tuaj ne menyre te pandergjegjshme ju krijoni amulli dhe pasaktesi.

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime n 65 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Pikerisht. Ai ate po ve ne dukje, manipulimi i shifrave po behet nga dikush. Ai nuk thote qe myslimanet apo komuniteti mysliman po e ben. Ai thote qe dikush po fabrikon shifra dhe qellimi nuk duket te jete pozitiv. Sa per shifrat, ti sapo ja kepute 3 milion. Pra edhe brenda vete komunitetit tuaj ne menyre te pandergjegjshme ju krijoni amulli dhe pasaktesi.
  Desha te tregoj qe di t'ja fus kot edhe un. Se far shifra avancoi un, ti apo tjetri neper rrjete sociale nuk mirren nga askush parasysh. Mua me vie keq qe individ si Koleci bien ne kete nivel duke perdorur gjuhe denigruese per bashkombasit e vet.

 10. #9
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  far krkon feja n rrug?!

  .
  Vend ore....hapesire........per me u fal !........nuk ka fillozofi me te madhe aty...besom !


  tung
  albanish by nature

 11. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime n 45 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Si mund publikisht n prani t mediave t’i kthesh masivisht t prapmen Heroit Kombtar t gjith shqiptarve q sht fytyra e dinjiteti i kombit shqiptar?
  hahahahahah kjo teme duhet me u transferu ke forumi humorit.

 12. #11
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Citim Postuar m par nga Sayan2003 Lexo Postimin
  hahahahahah kjo teme duhet me u transferu ke forumi humorit.
  Po te kish patur TRU ne kry ai "analisti", do ta kish kuptuar se paku se pse ne islam "statujet" nuk kane aq shume nam !..........e beri gurrin tash skenderbe......, i pengon se si njerezit jane rradhitur aty para, e se pllumat e sorrat ekskrementojne mbi kryt e ndoshta edhe ne maje te hundes, kjo nuk e pengon !...............ah mjer populli cfare "intelektuale" ka ne kry.....

  Ose aman mund edhe keshtu ta interpretojme, se skenderbeu atje pas, me shpaten ngritur, ne moment i kommandon ushtaret e rradhitur para tije per ne sulm !....

  Se paku ki artikull na deshmon, se njeriu eshte ne gjendje nga zero te prodhoje edhe kesisoj vjelljesh, vetem motivacioni i duhur mjafton. Motivi eshte, duke e "keqperdore" skenderbeun, dhe kete, jo ate te gjallin, jo edhe alegorikisht jo, por figuren nga guri, per te ju thane ndergjegjesisht shqiptareve, oooooooooo luftoni bre keto muslimanet, largoni nga rruga, se nuk ma mban zuza ta them keshtu drejt per drejte......
  Ndryshuar pr her t fundit nga Nuh Musa : 07-08-2015 m 06:20
  albanish by nature

 13. #12
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Citim Postuar m par nga Nuh Musa Lexo Postimin
  Vend ore....hapesire........per me u fal !........nuk ka fillozofi me te madhe aty...besom !


  tung
  Edhe, mu aty e gjeten hapesiren per tu zhgerrytur , prapa bythes se kalit te Skenderbeut?!!
  Ka pak ara e djerra per tu zhgerrytur kah guri i zi i Qabes, mazllumat shqiptare, apo duhet me i tregu akoma Shqiptareve koleren qe na lane sulltanet ne truall te shqipes?!!
  Sado qe te perpiqen krimbat , per t'u mbushur mendjen shqiptareve evropiane se shqiptaret aziatike jane ne shumice, kot e kane!
  Mazllumat shqiptare, kane qene dhe mbeten turpi i vetvetes, kombit dhe qyteterimit evropian!
  Kane qene dhe do te mbeten bythelepiresit e sulltaneve, harapeve dhe gjarper ne gji te Evropes!!
  Jarigas

 14. Anetart m posht kan falenderuar jarigas pr postimin:

  favam (13-01-2019)

 15. #13
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Citim Postuar m par nga Sayan2003 Lexo Postimin
  hahahahahah kjo teme duhet me u transferu ke forumi humorit.
  Cdo gje muslimanet eshte per t'u zhvendosur ne nenforumin e humorit, pasi akoma nuk eshte hapur nenforumi i idiotesise dhe turpit te kombit!!
  Jarigas

 16. #14
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Pse lodhesh te pergjigjesh per gjera qe skane nevoje fare per koment? Sinqerisht e kam. Nuk ja vlen. Po te dinin keta njerez te reflektonin e te shihnin me larg se hunda e tyre, nuk do kishin mbetur akoma ne shekullin e 7-te sic kane mbetur. Eshte pikerisht paaftesia dhe mungesa e plote e deshires per te pare se ku calojne, ajo qe e ka lene kete fe kaq mbrapa nga koha qe jetojme. Nuk e lexon ate tjetrin ti qe thote duhet transferuar tek forumi i humorit. Mendo, as qelizat me te pakta qe te kuptoje se ku qendron thelbi i asaj qe ka shkruar Koleci. Dhe ti me lodhesh me pergjigje.

  Sa vjet ke ne kete forum? A ke lexuar ndonjehere ndonje mysliman qe te thote dicka kritike per fene e tyre? A ke lexuar ndonje falje publike per krimet e masakrat e frikshme qe po kryhen ne emer te kesaj feje? A ke lexuar dike te pranoje me sens analitik verejtjet dhe konstatimet qe behen ndaj kesaj feje? Edhe kur del vete nje mysliman, madje i shkolluar e me kredenciale, keta i hidhen ne fyt dhe e gjykon si ai injoranti qe sdi te shkruaje dy fjale, si dhe ai tjetri demek me shkolle qe kujton se ben filozofira ne nje kohe kur te pakten per hir te edukimit qe ka ose merr, duhet te jete pararoja e mendimit analitik dhe kritik. Kur nuk e ben as ky i fundit, cfare pret me shume? E kupton se ne cfare qerfulli jane futur keta njerez? Keta me deshire pranojne te jene te verber. Sindrome skandaloze.

 17. #15
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Pse lodhesh te pergjigjesh per gjera qe skane nevoje fare per koment? Sinqerisht e kam. Nuk ja vlen. Po te dinin keta njerez te reflektonin e te shihnin me larg se hunda e tyre, nuk do kishin mbetur akoma ne shekullin e 7-te sic kane mbetur. Eshte pikerisht paaftesia dhe mungesa e plote e deshires per te pare se ku calojne, ajo qe e ka lene kete fe kaq mbrapa nga koha qe jetojme. Nuk e lexon ate tjetrin ti qe thote duhet transferuar tek forumi i humorit. Mendo, as qelizat me te pakta qe te kuptoje se ku qendron thelbi i asaj qe ka shkruar Koleci. Dhe ti me lodhesh me pergjigje.

  Sa vjet ke ne kete forum? A ke lexuar ndonjehere ndonje mysliman qe te thote dicka kritike per fene e tyre? A ke lexuar ndonje falje publike per krimet e masakrat e frikshme qe po kryhen ne emer te kesaj feje? A ke lexuar dike te pranoje me sens analitik verejtjet dhe konstatimet qe behen ndaj kesaj feje? Edhe kur del vete nje mysliman, madje i shkolluar e me kredenciale, keta i hidhen ne fyt dhe e gjykon si ai injoranti qe sdi te shkruaje dy fjale, si dhe ai tjetri demek me shkolle qe kujton se ben filozofira ne nje kohe kur te pakten per hir te edukimit qe ka ose merr, duhet te jete pararoja e mendimit analitik dhe kritik. Kur nuk e ben as ky i fundit, cfare pret me shume? E kupton se ne cfare qerfulli jane futur keta njerez? Keta me deshire pranojne te jene te verber. Sindrome skandaloze.
  Dar, a eshte krishterimi ne thelb fee paqesore dhe me mesazhin kryesore ti sherbeje paqes nder faren njerezore ?
  albanish by nature

 18. #16
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Citim Postuar m par nga jarigas Lexo Postimin
  Edhe, mu aty e gjeten hapesiren per tu zhgerrytur , prapa bythes se kalit te Skenderbeut?!!
  Ka pak ara e djerra per tu zhgerrytur kah guri i zi i Qabes, mazllumat shqiptare, apo duhet me i tregu akoma Shqiptareve koleren qe na lane sulltanet ne truall te shqipes?!!
  Sado qe te perpiqen krimbat , per t'u mbushur mendjen shqiptareve evropiane se shqiptaret aziatike jane ne shumice, kot e kane!
  Mazllumat shqiptare, kane qene dhe mbeten turpi i vetvetes, kombit dhe qyteterimit evropian!
  Kane qene dhe do te mbeten bythelepiresit e sulltaneve, harapeve dhe gjarper ne gji te Evropes!!
  Metevertet mendon se e bene qellimisht per inati tendin ?
  Bajrami eshte dite gezimi, dhe bukurie....nese ai vendi aty eshte me i bukuri i tiranes, ai eshte i mjaftueshem per vleren e bajramit qe e ka per muslimanet.

  Njeri tha....oooooo kismeti im i zi, pse e kam kaq rrende te behem njeri i mire ?....imagjino ne te kunderten, sa pak energji te duhet, te behesh tmerr i njerezve. Perderisa nuk e kuptoni, se ne pike te pare keni te beni me njerez totalisht te pafajshem, deri atehere do ju haje dreqi barkun.

  Tung
  Ndryshuar pr her t fundit nga Nuh Musa : 07-08-2015 m 14:09
  albanish by nature

 19. #17
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Citim Postuar m par nga Nuh Musa Lexo Postimin
  Metevertet mendon se e bene qellimisht per inati tendin ?
  Jo per inat timin, por te shtyre nga ndjenja e inferioritetit qe i bren si tenje!!
  Bajrami eshte dite gezimi, dhe bukurie....nese ai vendi aty eshte me i bukuri i tiranes, ai eshte i mjaftueshem per vleren e bajramit qe e ka per muslimanet.
  Vendi me i bukur i Tiranes, nuk eshte prone e perveme e mazllumave, por e te gjitheve. Nese Bajrami qenka dite bukurie, s'ka nevoje te gjeje vende te bukura, pasi i zbukuron vete.
  E verteta eshte se, ndersa Krishtlindjet dhe Vitin e Ri, e feston gati tere njerezimi, Bajramin e 'bukur' e festujne vetem mazllumat....e per te mos kaluar ne padukshmeri, mazllumat zaptojne sheshet e bulevardet per t'u zhgerrytur kah guri i zi harap!S'ka asgje te bukur ne festimi e perfundimit te nje 'sakrifice' te urdheruar nga zoti e per te cilen na hapni barkun nje muaj te ter se eshte nje gje shume e bukur!! Kontradikte mazllumesh...
  Perderisa nuk e kuptoni, se ne pike te pare keni te beni me njerez totalisht te pafajshem, deri atehere do ju haje dreqi barkun.
  Pikerisht, njerezit jane te pafajshem, pasi eshte ideologjia qe mbart feja islame, e ndyre dhe plot faj!!
  Hitleri vete s'i beri keq as edhe nje kafshe, por, a mund ta quajme te pafajshem??!!
  Jo te gjithe muslimanet jane terroriste, ama do musliman ka brenda faren e se keqes....e, nese e ujit me predikimet e hoxhes, shnderrohet ne nje terrorist potencial!!
  Jarigas

 20. #18
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Antarsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime n 28 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  po, eshte! te jap nje shembull ishte viti 98 duke bere muhabet me nje te moshuar ne vlore per ngjarjet qe ndodhen dhe po ndodhnin ne nje moment me thot shko te vartrezat dhe me gjej nje emer te krishter (te rinj behet fjala) do gjesh vetem emra mysliman, dmth ne budallenjte tha qe vritemi me njeri tjetrin per hic.
  jesht prm ne aliarm
  jeshm more jeshm
  po drita skeshm

 21. #19
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Antarsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  25
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime n 58 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Aty po, sja u ha njeri qeni shkopin.
  E ke fut gabimisht ate njeri aty ...se tani o s'ha njeri qenin o s'ha qeni shkopin.
  Sa per temen, e mbeshtes plotesisht pjesen e zaptimit te pronave publike. Me cte drejte e zejne hapsiren e te gjitheve?
  Argumenti me Skenderbeun dhe pozicionin e faljes ishte futje kot.
  Nga artikulli, mua me duket sikur autori me shume sulmon muslimanizmin sesa mbron atdheun.Kte me percolli. Mbase e kam gabim.
  Duket si nje nga ata te krishteret e kamufluar.
  Gjithashtu doja te shtoja qe replikat e jarigasit me muslimanet apo te muslimaneve me jarigasin mos I merrni per baze sepse jane abrahamike qe shahen mes njeri tjetrit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga JuliusB : 08-08-2015 m 13:10

 22. #20
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime

  Pr: far krkon feja n rrug?!

  Citim Postuar m par nga JuliusB Lexo Postimin

  Duket si nje nga ata te krishteret e kamufluar.
  Gjithashtu doja te shtoja qe replikat e jarigasit me muslimanet apo te muslimaneve me jarigasin mos I merrni per baze sepse jane abrahamike qe shahen mes njeri tjetrit.
  ....ahahahaha.....jarigas "abrahamik"!!... nuk ka as edhe nje argument fetar ne shkrimet e mija kunder Islamit!!
  Shkrimet e mia nisen gjithmone nga pikepamja e atdhetarit te emancipuar....kush thote te kunderten, eshte qorr!!
  Jarigas

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •