Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Dr
  Anėtarėsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  ne perendim
  Postime
  338
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  dogana makinave

  Pershendetje cuna dhe goca
  A e dini sa eshte dogana e makinave per momentin.
  Une desha me sjell nje foristrade to 2007 me disel me motorr 3200cc.
  Faleminderit
  Rachi

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar rachi pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e taku72
  Anėtarėsuar
  23-11-2011
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: dogana makinave

  Paguhet vetem T.V.SHja per makinat ne baze te vleres se blerjes pra 20%
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga taku72 : 22-07-2015 mė 06:09

 4. #3
  i/e regjistruar Maska e taku72
  Anėtarėsuar
  23-11-2011
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: dogana makinave

  Paguhet vetem T.V.SHja per makinat ne baze te vleres se blerjes 20%

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar taku72 pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 6. #4
  Dr
  Anėtarėsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  ne perendim
  Postime
  338
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: dogana makinave

  Faleminderit taku. Po kisha dhe nje pyetje tjeter. Kush e percakton vlerjen e blerjes se makinave pasi une mund te marr nje fature fiktive me vlere me te ulet sesa cfare kam paguar per ta blere?
  Flmnderit
  Rachi

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar rachi pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 8. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime nė 45 postime

  Pėr: dogana makinave

  Citim Postuar mė parė nga rachi Lexo Postimin
  Faleminderit taku. Po kisha dhe nje pyetje tjeter. Kush e percakton vlerjen e blerjes se makinave pasi une mund te marr nje fature fiktive me vlere me te ulet sesa cfare kam paguar per ta blere?
  Flmnderit
  Rachi
  Egziston cmimi dyshime kur shkon me pagu TVSH.

  Nga 2501 cc - 3500 cc cmimi dysheme eshte 300,000 lek t'reja. Nqs ti ke fatur me vler me t'ulet prap prap 20% te 300,000 ke per t'pagu qe komplet shuma osht 60,000 lek t'reja.

  Nqs ti ke fatur me vler me t'lart se cmimi dysheme athere do pagush TVSH ne baze te fatures p.sh cmimi osht 1,000,000 lek pagesa osht 200,000 lek.

 9. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Sayan2003 pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  bsdev (01-03-2017),unik01 (15-01-2018)

 10. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-03-2017
  Postime
  10
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: dogana makinave

  Citim Postuar mė parė nga Sayan2003 Lexo Postimin
  Egziston cmimi dyshime kur shkon me pagu TVSH.

  Nga 2501 cc - 3500 cc cmimi dysheme eshte 300,000 lek t'reja. Nqs ti ke fatur me vler me t'ulet prap prap 20% te 300,000 ke per t'pagu qe komplet shuma osht 60,000 lek t'reja.

  Nqs ti ke fatur me vler me t'lart se cmimi dysheme athere do pagush TVSH ne baze te fatures p.sh cmimi osht 1,000,000 lek pagesa osht 200,000 lek.
  pershendetje, po per makinat e vogla me pak se 2500cc a din sa paguhet dogane aktualisht, dmth sa eshte cmimi dysheme ?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •