Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 39 prej 39
 1. #21
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,442
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Lobizmi or mik, nuk kalon neper ballkan, por matan atlantikut..

  Shitje nafte, armesh, skrapi etj etj, e ka bere do shtet ne perendim! Prandaj te thashe se eshte humbje kohe te te jap leksione, sepse duhet te te sqaroj me dhjetra raste ne bote kur embargoja ka stimiluar kontrabanden!

  Me duket se handikapi yt, qendron ne momentin kur duhet te ndash shapin nga sheqeri! Jeta nuk eshte bardh e zi, ndaj duhet te veosh meritat por edhe te metat! Dhe nese ma lejon, mundohu ta lexosh dhe kuptosh bashkebiseduesin, per te mos riperseritur te njejtat gjera (keshille e sinqerte miqesore)..

  Kioskat ne te mire apo ne te keqe, montoheshin edhe me duar. Atyre 20-30 kateshve te Rames si i behet halli, apo dhe per to fajin e ka po i njejti?!
  Per ironi te fatit ndertuesit apo klientet e Rames ishin te gjithe ish-kioskist te periudhes se Berishes...

  Njesoj si shume trushperlare edhe ti bie ne te njejten gracke, ate te kanalizimit te argumentit tek i njejti individ! Nderkohe qe vitet ikin, ne vazhdojme te vjellim vrer alla Enveristo Hoxhist, duke humbur fokusin nga aktualiteti!!!


  Hajde me krahe te lehta...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 26-07-2015 m 12:18
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #22
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447
  Faleminderit
  16
  70 falenderime n 64 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Lobizmi or mik, nuk kalon neper ballkan, por matan atlantikut..

  Shitje nafte, armesh, skrapi etj etj, e ka bere do shtet ne perendim! Prandaj te thashe se eshte humbje kohe te te jap leksione, sepse duhet te te sqaroj me dhjetra raste ne bote kur embargoja ka stimiluar kontrabanden!

  Me duket se handikapi yt, qendron ne momentin kur duhet te ndash shapin nga sheqeri! Jeta nuk eshte bardh e zi, ndaj duhet te veosh meritat por edhe te metat! Dhe nese ma lejon, mundohu ta lexosh dhe kuptosh bashkebiseduesin, per te mos riperseritur te njejtat gjera (keshille e sinqerte miqesore)..

  Kioskat ne te mire apo ne te keqe, montoheshin edhe me duar. Atyre 20-30 kateshve te Rames si i behet halli, apo dhe per to fajin e ka po i njejti?!
  Per ironi te fatit ndertuesit apo klientet e Rames ishin te gjithe ish-kioskist te periudhes se Berishes...

  Njesoj si shume trushperlare edhe ti bie ne te njejten gracke, ate te kanalizimit te argumentit tek i njejti individ! Nderkohe qe vitet ikin, ne vazhdojme te vjellim vrer alla Enveristo Hoxhist, duke humbur fokusin nga aktualiteti!!!


  Hajde me krahe te lehta...
  Plotesisht dakord me 'shkruajte me lart, Mirpo duhet te kesh parasysh se njerzit qe nuk pastrojne, meditojne e qe nuk ven mesime nga dhe mbi te shkuaren, nuk mund te ken nje te ardhme. Kjo eshte ajo qe neve po na ndodh sot. PD sot eshte totalisht e shkatrruar dhe nuk ka asnje shans qe te rivotohet perseri. Pse ? Perve se njerzia u zhgenjye ne nje menyre te pashoqe, kjo parti nuk ka me asnje antar te paster ne mesin e saje. Nuk po them qe i ka Kriminele apo Korrupsioniste, naivishit po i quaj si mos mbajtes premtimesh. Keta vazhdojne te vijne verdall per t'i mbushur mendjen miletit se nuk na qenka faji i tyre se nuk ben asgje per votuesit e tyre ne 8 vitet e tyre. Nje deputet normal diku ne perendim duhet te kishte dhene dorheqjen e menjehershme pasi e shikon se nuk arrin te mbaje premtimet e dhena ndaj elektoratit. Mirpo deputetet tane kan hyre ne parlament sapo kane mbaruar shkollen dhe do ta dorzojne kur t'u vije dita e pensionit. Nje gje eshte e sigurte se do ta marin me vete nga ky popull pas daljes se tyre nga skena politike, do te njihen si njerzit me te urryer e me te pabese te cilet nuk vendosen nje gure te mire per kete vend e per kete popull. Ajo fare flitet per Enverin sot do te flitet edhe per ta neser. Por po te duan mund ta ndryshojne kete gje dhe qe populli t'i nderoje si Ismail Qemalin apo Gjergj Kastriotin.

  Do thote dikush se atyre nuk i behet vone se 'thote populli pasi ata te kene dale nga politika apo pasi te kene vdekur, se ata i mbushen thaset dhe e gezuan jeten e tyre. Epo une nuk arrije ta imagjinoj se si nje njeri qe i besohet udheheqja e nje populli te mos e breje ndergjegjia ?!! Eshte njesoj sikur femijet e tu te rraskapiten ne pune ter diten, nderkohe t'i t'jua marish te ardhurat dhe atyre t'u lesh aq sa per te ngrene nje ap buke, nderkohe qe t'i me ato leke ben kokrren e palles lart e poshte duke shijuar jeten !! E fare pret nga femijet te te thone pasi te kesh vajtur te te shumtit ?!! I shkreti baba sa u mundua per ne dhe sa u kujdes per ne... apo babai i shkrete hodhi poshte perjetesine dhe mirnjohjen tone per pak jete te kesaj bote !!

 3. #23
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,442
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Shiko, parashtrimi yt ndoshta humbet pak se kjo/ajo qeveri shqiptare nga shqipetaret votohet dhe jo nga danezet e suedezet! Nqs ka nje parti qe sot duhet te ishte pikiate, ajo do ishte LSI-a! Nderkohe qe eshte e vetmja parti e cila rrit kuotat ne do zgjedhje. Edhe LSI-ne shqiptaret e votojne!

  Prandaj nese t'i arrin te kontrollosh mediat kryesore, arrin te kesh mbeshtetje biznesmenesh te fuqishem apo 'te forte', ti je i predispozuar t'i fitosh zgjedhjet edhe pse s'ke mbajtur asnje premtim...

  Fatkeqesisht neper kete lloj rrethi vicioz po lundrojme e do jete e veshtire per ta nderruar kahun e historise! Te pakten edhe disa dekada te tjera do vazhdojme te jetojme ne regres...


  PS: Nese politikanet do i vriste ndopak ndergjegjia, do pastronin moralin. Morali ne politike eshte njesoj si ajo e perdalura qe kamuflohet si murgeshe!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 26-07-2015 m 13:58
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #24
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  lobi ben politiken...
  Ne histori do ngelemi perjetesisht te fundit....skemi gen.
  Juve mund ta ilustroni!

 5. #25
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447
  Faleminderit
  16
  70 falenderime n 64 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Shiko, parashtrimi yt ndoshta humbet pak se kjo/ajo qeveri shqiptare nga shqipetaret votohet dhe jo nga danezet e suedezet! Nqs ka nje parti qe sot duhet te ishte pikiate, ajo do ishte LSI-a! Nderkohe qe eshte e vetmja parti e cila rrit kuotat ne do zgjedhje. Edhe LSI-ne shqiptaret e votojne!

  Prandaj nese t'i arrin te kontrollosh mediat kryesore, arrin te kesh mbeshtetje biznesmenesh te fuqishem apo 'te forte', ti je i predispozuar t'i fitosh zgjedhjet edhe pse s'ke mbajtur asnje premtim...

  Fatkeqesisht neper kete lloj rrethi vicioz po lundrojme e do jete e veshtire per ta nderruar kahun e historise! Te pakten edhe disa dekada te tjera do vazhdojme te jetojme ne regres...


  PS: Nese politikanet do i vriste ndopak ndergjegjia, do pastronin moralin. Morali ne politike eshte njesoj si ajo e perdalura qe kamuflohet si murgeshe!
  Mbase kjo vjen si rezultat se LSI ka punsuar shume nga elektorati i saje dhe nuk ka dhen premtime per projekte te medha pasi edhe nuk ka qen force e pare qeversise. Une e kujtoj shume mire se LSI ka then gjithnje se do te bashkpunoj ngushte me Qeverine per te arritur rezultate ne kete fushe e ate fushe, por ne do rast LSI e ka te lehte te dale nga barra pasi shkurt mund te thote se nuk gjeta mbeshtetje. Ndersa PD dje dhe PS sot nuk ka nga t;ja mbaje per t'u shfajsuar se buxhetin e ka te terin ne dore vete.

 6. #26
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,442
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Ndoshta vjen edhe si rezultat punesimi! Mirepo ka shume njesi ne Tirane, ku te gjithe ata te cilet jane punesuar rishtazi fal LSI-se, iu kerkohet te paraqiten do mbasdite neper selite e lagjes se LSI-se... Praktika kaq anti-demokratike ndoshta s'ka perdorur as Enveri.
  Prandaj nga ky moment ai nuk quhet me nder, por skllaveri moderne!

  Me pak fjale, elektorali i LSI-se, eshte thjeshte artificial. Sepse dhe LSI-ja eshte nje parti pa ideollogji dhe pa asnje program! Sot jane te majte, pasneser do jene te djathte, e keshtu me rradhe...

  Jo me kot edhe kur kane qene ne koalicion me PD-ne por edhe tani me PS-ne, kandidatet per kryebashkiak te LSI-se, moren vota me pak!
  Madje eshte bere edhe barcalete, me ate djalin qe diten e halloween-it kerkonte te vishej si i urryer dhe i sugjeruan te mbante masken e Ilir Metes!!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Lobizmi or mik, nuk kalon neper ballkan, por matan atlantikut..

  Shitje nafte, armesh, skrapi etj etj, e ka bere do shtet ne perendim! Prandaj te thashe se eshte humbje kohe te te jap leksione, sepse duhet te te sqaroj me dhjetra raste ne bote kur embargoja ka stimiluar kontrabanden!

  Me duket se handikapi yt, qendron ne momentin kur duhet te ndash shapin nga sheqeri! Jeta nuk eshte bardh e zi, ndaj duhet te veosh meritat por edhe te metat! Dhe nese ma lejon, mundohu ta lexosh dhe kuptosh bashkebiseduesin, per te mos riperseritur te njejtat gjera (keshille e sinqerte miqesore)..

  Kioskat ne te mire apo ne te keqe, montoheshin edhe me duar. Atyre 20-30 kateshve te Rames si i behet halli, apo dhe per to fajin e ka po i njejti?!
  Per ironi te fatit ndertuesit apo klientet e Rames ishin te gjithe ish-kioskist te periudhes se Berishes...

  Njesoj si shume trushperlare edhe ti bie ne te njejten gracke, ate te kanalizimit te argumentit tek i njejti individ! Nderkohe qe vitet ikin, ne vazhdojme te vjellim vrer alla Enveristo Hoxhist, duke humbur fokusin nga aktualiteti!!!


  Hajde me krahe te lehta...
  Or un,nuk mund te behet lobizem euroatllantik kur Shqiperia llogaritej si baza e terrorizmit arab nga perendimi e Amerika,nuk mund te bej lobizem nje person qe shikohej si diktator qe fitoj zgjedhjet me 80 % e nuk pranonte te bente rizgjedhjet ne disa zona. Lobizmi i vetem i Berishes ishte ekonomik o futja e gjithe mbeturinave te huaja qe pranonin korrupsionin.
  Ore, nuk ka shqiptar normal qe nuk duhet te vjelli vrer kunder Berishes,bllokoi gjithe ndryshimin pozitiv qe demokracia duhet te sillte,nga dosjet,pronat,votimin e lire etj etj.Prishi komplet e me shume nje popull qe nga komunizmi ishte vet i krimbur.

  Ore,pa kjosjat nuk mund ndertoheshin dhe 20-30 kateshet e Rames,se mileti kopjon Berishen nuk proteston kunder 20-30 katesheve por proteston se me prishjen e kjoskave do mbetet mileti pa pune.
  Vet mund te arish ne konkluzion se si mund te loboje nje person i tille.

 8. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  martini1984 (27-07-2015)

 9. #28
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447
  Faleminderit
  16
  70 falenderime n 64 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  ..dhe mos harro Sero se kur u lobua kundra nesh, ku ishte ai lobi pro nesh ?!!! Se ne internet 'a nuk degjon me lloj lloj Skocie e Turqie & co qe gjoja na mbrojne krahet dhe interesat tona por pa e ditur asnje Mendimi im eshte (per lobizmin) se askush nuk lobon me nje popull apo udheheqje te papergjegjshme, te pabashkuar dhe te pafuqishme. Shkurt e qarte nuk i hyjme kujt ne pune per lobizem qe na intereson neve... po qe ndonje lobizem qe i intereson ndonje shteti tjeter dhe na perfshin neve aty ndryshon puna se keta tanet jane gati edhe sumen t'jua japin te huajve.

 10. Anetart m posht kan falenderuar Wrangler pr postimin:

  martini1984 (27-07-2015)

 11. #29
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,442
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Or un,nuk mund te behet lobizem euroatllantik kur Shqiperia llogaritej si baza e terrorizmit arab nga perendimi e Amerika,nuk mund te bej lobizem nje person qe shikohej si diktator qe fitoj zgjedhjet me 80 % e nuk pranonte te bente rizgjedhjet ne disa zona. Lobizmi i vetem i Berishes ishte ekonomik o futja e gjithe mbeturinave te huaja qe pranonin korrupsionin.
  Ore, nuk ka shqiptar normal qe nuk duhet te vjelli vrer kunder Berishes,bllokoi gjithe ndryshimin pozitiv qe demokracia duhet te sillte,nga dosjet,pronat,votimin e lire etj etj.Prishi komplet e me shume nje popull qe nga komunizmi ishte vet i krimbur.

  Ore,pa kjosjat nuk mund ndertoheshin dhe 20-30 kateshet e Rames,se mileti kopjon Berishen nuk proteston kunder 20-30 katesheve por proteston se me prishjen e kjoskave do mbetet mileti pa pune.
  Vet mund te arish ne konkluzion se si mund te loboje nje person i tille.
  Nuk do e ojme terhiqe mos e keput kete histori. Nqs do gjeja nje linje llogjike ne kunder-argumentat e tua edhe do ia vlente ta diskutonim me gjere kete teme...

  Liga muxhahedine, Gazidede qe jep urdhera te sulmohet jugu, kioskat etj etj, jane te gjitha trillime te pabaza te cilat me shume mbulojne, sesa zbulojne gabimet e Berishes! Po merre me sportivitet or ti un, trushperlarja dha efekte ne Gjermanine e 1936 me Hitlerin, e jo me pastaj ne nje shtet vulnerabel ndaj do virusi si ky aktuali qe kemi!

  PS: Lexim te kendshem te gazetes Dita, me deklaratat e ish-truprojeve te Berishes dhe Temes te ish-gojore-istit me te madh ne SHQIPTARI, Ymer Bazes...

  Budallalleku nuk ka brire!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 12. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime n 45 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Citim Postuar m par nga Wrangler Lexo Postimin
  Agjencia Qendrore amerikane e Inteligjencs ka shprehur shqetsimin se qeveria e Presidentit Berisha, n vitin 1994, kishte krcnuar se do t merrte ndihm ushtarake nga vendet islamike. N nj dokument t CIA-s prmenden qartsisht Irani dhe Libia, si vendet q Tirana i shikonte t mundshme pr tiu drejtuar pr ndihm.

  N t shkuarn, ata kan krcnuar se do t drejtohen pr ndihm te shtetet islamike radikale, si Irani dhe Libia, nse Perndimi nuk do t prgjigjet, thuhet n dokumentin e CIA-s, referuar gjendjes s ushtris shqiptare. Shqetsimi amerikan nuk kufizohet vetm ktu.

  N vijim t dokumentit t agjentve amerikan thuhet se, disa nga aleatt e NATO-s nuk i kan kushtuar asnj vmendje nevojave t Shqipris pr sigurin dhe Tirana ka krcnuar pr tu kthyer pr ndihm te bota islamike.

  Turqia, vendi i vetm islamik n NATO, ka furnizuar n mnyr periodike me instruktor njsit shqiptare dhe po edukon disa oficer shqiptar n akademin e saj ushtarake; Malajzia s fundmi pranoi t trajnoj disa oficer shqiptar. Nj pjes e tekstit mbetet ende e mbuluar nga sekreti, pikrisht n pjesn ku renditen disa emra shtetesh.

  /Shekulli
  Ku osht ky dokumenti i CIA-s qe Koco Kokdhima paska akses ti shifka?

 13. #31
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447
  Faleminderit
  16
  70 falenderime n 64 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Nje sekond sa te kontrolloj neper sirtar se nuk mbaj mend se ku e kam len dreqin e dokumentit origjinal

 14. Anetart m posht kan falenderuar Wrangler pr postimin:

  martini1984 (28-07-2015)

 15. #32
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Nuk do e ojme terhiqe mos e keput kete histori. Nqs do gjeja nje linje llogjike ne kunder-argumentat e tua edhe do ia vlente ta diskutonim me gjere kete teme...

  Liga muxhahedine, Gazidede qe jep urdhera te sulmohet jugu, kioskat etj etj, jane te gjitha trillime te pabaza te cilat me shume mbulojne, sesa zbulojne gabimet e Berishes! Po merre me sportivitet or ti un, trushperlarja dha efekte ne Gjermanine e 1936 me Hitlerin, e jo me pastaj ne nje shtet vulnerabel ndaj do virusi si ky aktuali qe kemi!

  PS: Lexim te kendshem te gazetes Dita, me deklaratat e ish-truprojeve te Berishes dhe Temes te ish-gojore-istit me te madh ne SHQIPTARI, Ymer Bazes...

  Budallalleku nuk ka brire!
  Bazen ju e kishit...truprojat e dine me SAKTE!
  Pyetja....
  Genjejne ose jo?
  Pergjigja: per sale berishen une besoj gjithshka....me fytyre te ndyre nuk kane pasur trojet!
  Fati i TIJ qe banon ne nje komb vdeks!

 16. #33
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,442
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Citim Postuar m par nga martini1984 Lexo Postimin
  Bazen ju e kishit...truprojat e dine me SAKTE!
  Pyetja....
  Genjejne ose jo?
  Pergjigja: per sale berishen une besoj gjithshka....me fytyre te ndyre nuk kane pasur trojet!
  Fati i TIJ qe banon ne nje komb vdeks!
  Perdor gje google-translate ti kur shprehesh ne gjuhen shqipe ; )))
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 17. #34
  Numeroj peshqit Maska e peshkaqeni33
  Antarsuar
  31-12-2005
  Vendndodhja
  Ce pyesni kot, as vet se di ku eshte.
  Mosha
  39
  Postime
  585
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Hemo se thashetheme do jene.
  Proletar te te gjitha vendeve bashkohuni

  Nisuni ju para, sa te therras Saliun

 18. #35
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime n 58 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Citim Postuar m par nga peshkaqeni33 Lexo Postimin
  Hemo se thashetheme do jene.

  myslimon i forte saliu.futeni ne burg qenin

 19. #36
  Numeroj peshqit Maska e peshkaqeni33
  Antarsuar
  31-12-2005
  Vendndodhja
  Ce pyesni kot, as vet se di ku eshte.
  Mosha
  39
  Postime
  585
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Skemi pune tjeter ne, do merremi me plehrat.
  Ne do rilindim kombin ore... E di sa pune dhe djerse kerkon.
  Kater pale brek kam nderruar sot une nga djerset.

  Ledio, do ndonje pal ti, se gjynah ti hedh poshte.
  Proletar te te gjitha vendeve bashkohuni

  Nisuni ju para, sa te therras Saliun

 20. Anetart m posht kan falenderuar peshkaqeni33 pr postimin:

  martini1984 (29-07-2015)

 21. #37
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Perdor gje google-translate ti kur shprehesh ne gjuhen shqipe ; )))
  Kunjaxhi i modh ti.....sje i pari.....byrazer.
  Gjuha shqipe tek mua ka lindur....nuk eshte mesuar!

 22. #38
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Tashti historite si ben as manushaqja apo ndonje tjeter...
  http://www.dailymail.co.uk/news/arti...on-Hitler.html
  Po te hulumtosh i gjen....

 23. #39
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: CIA: Berisha donte ndihm ushtarake nga bota islamike n vitin 1994

  Citim Postuar m par nga Wrangler Lexo Postimin
  ..dhe mos harro Sero se kur u lobua kundra nesh, ku ishte ai lobi pro nesh ?!!! Se ne internet 'a nuk degjon me lloj lloj Skocie e Turqie & co qe gjoja na mbrojne krahet dhe interesat tona por pa e ditur asnje Mendimi im eshte (per lobizmin) se askush nuk lobon me nje popull apo udheheqje te papergjegjshme, te pabashkuar dhe te pafuqishme. Shkurt e qarte nuk i hyjme kujt ne pune per lobizem qe na intereson neve... po qe ndonje lobizem qe i intereson ndonje shteti tjeter dhe na perfshin neve aty ndryshon puna se keta tanet jane gati edhe sumen t'jua japin te huajve.
  Qe te lobosh,hiq aspektin ekonomik qe eshte kryesori dhe per mentalitetin e mundesine tone eshte i pamundur,duhet te keshe dipllomat dhe njerez me kulture dipllomatike,ku keta njerez plus eksperiences duhet te kene vazhdimesi e jetgjatesi politike,te perfaqsojne nje vizion te perbashket shteteror ( nuk lobohet me parrullat " po pembushem tre pika do "futemi" ne Europe" ). Lobimi jon politik ka qene e eshte lob shitesi,"ajt te bojm noi lek". Fillo me dru e skrap per te gjitha makinerite e renda te ndermarjeve shteterore e vazhdoi me drogen armet e kurvat. Eshte si lobimi i Kjoskave,fillohet me kjoske per te haritur te 25 katshi,fillohet duke prere pyllin qe te harihet tek lobi i droges dhe i kurvave.

  Ministria e Jashtme,ne te gjithe kete periudhe eshte me keq se Ministria e Jashme ne kohen e Enverit,qe ishte ministria me kot dhe me e pavlere e asaj kohe,ishte vetem per te percaktuar homologun prites shqiptar per shtetarin e huaj qe vinte ne Rinas,kishin pune vetem per dy tre pritje ne vit. ( Kur vinte ndonje funksjonar Kinez i ndonje province Kineze shkonin ne panik se nuk gjenin dot nje funksionar te njejte shqiptar qe ta nxirnin ta priste ne Rinas).
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 31-07-2015 m 11:04

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •