Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 14 prej 14
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime nė 34 postime

  Red face A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  Autostrada Tirane Kashar eshte kthyer ne nje rruge qyteti ku maksimumi i shpejtesise eshte 60km/ore. A ju duket normale kjo gje? Bota kursen kohen sepse koha eshte para dhe perpiqet ta rrise shpejtesine e levizjes edhe brenda qytetit ndersa ne bejme te kunderten. A nuk eshte nje gafe kjo? Pastaj domosdo do heqin patenta. Stresojne njerzit per budallalleqe. Nuk e di ca justifikimi kane por mua me duket dicka idiote. Si mendoni?
  La verita' ti rendera' libero!

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,750
  Faleminderit
  68
  191 falenderime nė 177 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  Shpejtesia 60 km/ore vjen edhe me ca kushte te tjera dhe pergjegjsi
  si per shtetin ashtu edhe per qytetaret
  Shteti duhet te vendose sistem te qarte dhe te dukshem sinjalistike
  per shoferet dhe qytetaret.Shteti duhet te siguroje breza,kryqezime kalimi
  si dhe ura siper rruges per kembesore ne fshatrat qe jane afer shume me rrugen.
  Kjo do beje te mundur qe fshatare/kembesore te kalojne nga njeri krah i rruges ne anen tjeter te rruges
  duke perdorur kryqezimin,ku ndalojne ne te kuqe makinat qe eshte kohe kur kembesori duhet te kaloje.
  Ose te perdoren ura qe kalojne terthoraz mbi rruge dhe lejojne kalim kembesoresh ne cdo kohe.
  Shpejtesia relativisht e larte 60 km /ore kursen kohe per shoferet,transportusit e mallrave,studente.biznesmene
  qe duan te futen apo ikin shpejt nga Tirana per te mbaruara shpejt nje pune.Kjo kursen kohe dhe jep mundesi per me shume
  produktivitet nga idividet qe kalojne kete rruge me makine.
  Nga shoferet kerkohet te ruajne gjithmone distancen ndaj makines qe kane perpara qe te mos i afrohen shume ne levizje,
  per arsye sigurie.Nejse,shoferet i dine keto rregulla elementare.Kush i thyen,ose eshte idiot qe nuk mendon per jeten e vet,ose eshte i dehur
  dhe meriton ti hiqet patenta.
  Shteti duhet te siguroje nje piste te ngushte anesore anash autostrades qe te jete hapesire e dizenjuar per patrullat e policise qe mund te perdoren
  per ndjekjen dhe kapjen e ndonje krimineli si dhe per raste emergjencash edhe nga ambulancat,per raste te vendosjeve te makinerive per riparime rruge,
  per raste aksidentesh, ku makinat e aksidentuara
  terhiqen anash ne kete hapesire per te mos bllokuar trafikun.Hapesira e ngushte mund te perdoret nga policia qe te sinjalizoje ndalimin e ndonje makine anash
  autostrades,per ta kontrolluar per patente, apo per ndonje problem me mbi shpejtesine,dyshime per droge, etj.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 10-07-2015 mė 21:48
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar benseven11 pėr postimin:

  martini1984 (27-07-2015)

 4. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447
  Faleminderit
  16
  70 falenderime nė 64 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  Nė Shqipėri asgjė nuk ėshtė normale.!

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Wrangler pėr postimin:

  martini1984 (27-07-2015)

 6. #4
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  me 90 ne ore dhe behej radha si te vajguri ne koh te xhaxhit tani me 60 do pasurohen policat me gjoba plus qe tirana ishte e ndotur me 90 tani do behet me keq, jemi te paret ne bot per keto gjera nuk na e hedh njeri jemi rrac e zgjuar
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar xhori pėr postimin:

  martini1984 (27-07-2015)

 8. #5
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
  Autostrada Tirane Kashar eshte kthyer ne nje rruge qyteti ku maksimumi i shpejtesise eshte 60km/ore. A ju duket normale kjo gje? Bota kursen kohen sepse koha eshte para dhe perpiqet ta rrise shpejtesine e levizjes edhe brenda qytetit ndersa ne bejme te kunderten. A nuk eshte nje gafe kjo? Pastaj domosdo do heqin patenta. Stresojne njerzit per budallalleqe. Nuk e di ca justifikimi kane por mua me duket dicka idiote. Si mendoni?
  Sdini me shume ju, por jo veq ju por edhe ne ne Kosove s'jemi kerkah me rregulla e me shtet. A pe sheh qe 103 vite keni shtet dhe ende shume te rinje dhe te tjee detyrohen me braktise vendin ne mungese te perspektives. Bota perpiqet te rrise shpejtesine brenda qyteteve? Seriozisht ti qenke palaqo more kallxom numrin e kontos po t'i jap 500 euro vetem dil jashte pragut te shtepise ta shohesh si punojne shtetet e zhvilluara dhe popujt normale e mos hajde ketu te na nxjerresh dengla. Jo te hiqen patenta por me 2 ndeshje ku nje shofer shkakton aksident me fajin e tij duhet 5 a 10 vite te i hiqet patenta e shoferit. Se doni drejtesine ju per kete shume shqiptare u vie turp te deklarohen ne bote si shqiptar sepse krejt na llogarisin si njerez pa tru... edhe i njomi po digjet me te thatin, sa pasuri nentokesore e mbitokesore ka Shqiperia e Kosova krejt deshironi ta shkatrroni. Injorante
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 14-07-2015 mė 21:51
  Destroyer of falsehood :)

 9. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  Si i japin makines dhe si jane rruget ne "Katun" 60 km eshte shpejtesi per pilota me eksperienc shumvjeēare.Edhe 30 km eshte shum.

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  martini1984 (27-07-2015)

 11. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Si i japin makines dhe si jane rruget ne "Katun" 60 km eshte shpejtesi per pilota me eksperienc shumvjeēare.Edhe 30 km eshte shum.
  A ka mundesi ne <qytetin> katun ta bejne 15 km ne ore!

 12. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  Citim Postuar mė parė nga martini1984 Lexo Postimin
  A ka mundesi ne <qytetin> katun ta bejne 15 km ne ore!
  Aty duhet ti heqesh patenten edhe pensionistit qe nuk ka ngajt kurre makine,se edhe populli nuk di te kaloje me kembe vijat e bardha poshte semaforit,mos flasim per ata me makine se duhet si denim minimal pushkatimi. Aty duhet nje polic per dy kembesore e dy polica per nje ngajtes automjeti. Edhe prap mbetet problemi i kontrollit te policise.

 13. #9
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,082
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  Ajo rruge eshte turpi i Shqiperise!

 14. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  Ne hyrje te Tiranes edhe 100km ne ore eshte normale, nese ta lyp nevoja.

 15. #11
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime nė 34 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  http://www.m.lapsi.al/lajme/2015/09/...-me-palma-foto

  E paskan korrigju gabimin. Kot sa moren ne qafe qindra vete duke i marr patentat.
  La verita' ti rendera' libero!

 16. #12
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  60 km/ore i bie 37 milje/ore boh si breshke.
  Feelings change - memories don't.

 17. #13
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
  Autostrada Tirane Kashar eshte kthyer ne nje rruge qyteti ku maksimumi i shpejtesise eshte 60km/ore. A ju duket normale kjo gje? Bota kursen kohen sepse koha eshte para dhe perpiqet ta rrise shpejtesine e levizjes edhe brenda qytetit ndersa ne bejme te kunderten. A nuk eshte nje gafe kjo? Pastaj domosdo do heqin patenta. Stresojne njerzit per budallalleqe. Nuk e di ca justifikimi kane por mua me duket dicka idiote. Si mendoni?
  Ajo rruge eshte parodi e gjalle. Me thane qe distanca e palmes nga...karrexhata(pse dreqin kane futur kete fjalen ne shqip njehere) nuk duhet te jete me e vogel sesa minimumi 2 fishi i lartesise se palmes.
  Pra nqs nje nga palmat eshte 2m e larte, nuk duhet te jete me afer sesa 4m nga bankina e rruges.
  Pastaj autostrade me 60 km/h ketu te ne sheh.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 18. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime

  Pėr: A eshte normale 60 km/ore ne hyrje te Tiranes?

  Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
  Autostrada Tirane Kashar eshte kthyer ne nje rruge qyteti ku maksimumi i shpejtesise eshte 60km/ore. A ju duket normale kjo gje? Bota kursen kohen sepse koha eshte para dhe perpiqet ta rrise shpejtesine e levizjes edhe brenda qytetit ndersa ne bejme te kunderten. A nuk eshte nje gafe kjo? Pastaj domosdo do heqin patenta. Stresojne njerzit per budallalleqe. Nuk e di ca justifikimi kane por mua me duket dicka idiote. Si mendoni?
  Ne New York City sa u ul shpejtesia nga 30 milje (48km/h) ne 25 milje (40 km/h). Normalisht behen per ceshtje siguri dhe per te evituar aksidente vdekjeprurese. Shoferet nuk jane dakort kur ulet limiti, ata qe ecin me shume ne kembe apo me bicikleta gezohen kur ulet limiti.

  Se kam idene si eshte ajo rruge, se kam koh pa vajtur ne Tirane, por 60 km/h duket e ulet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Qyfyre : 15-09-2015 mė 12:09

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •