Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 49 prej 49
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Për: Udhëheqësit dhe gjykatat e kufrit dhe shirkut.

    Citim Postuar më parë nga abdurrahman12 Lexo Postimin
    Problemi eshte se ju jeni njerez qe nuk kuptoni.

    Nese e sheh nje te kreshter qe i lutet te vdekurve apo prej atyre qe i thone vetes musliman, ti duhet të jesh i bindur se ibadeti drejtuar dikujt ose diçkahit krahas Allahut nuk është i drejtë, të distancohesh nga ai, ta urresh, të bësh tekfir (t'i konsiderosh jobesimtar) mbi vepruesit e shirkut dhe duhet t'u kundërvihesh (t'i armiqësosh).

    Nese thua une nuk e bej tekfir kete person apo nuk e urrej, ateher qe te dy jeni mushrik te lidhur se bashku qe nuk e keni mohuar tagutin ? E kupton tash ?

    Njejte eshte edhe me ata qe votojne dhe ata qe nuk i bejne tekfir apo urrejne votuesit.

    Njejte eshte edhe me ata qe kerkojne gjykimin e tagutit dhe ata qe nuk i bejne tekfir apo urrejne keta.


    Kush po thote qe martesa ne shtetet jo islamike eshte kufer ?
    Estagfirullah , ti nuk di sa ca thu. Ti dhe lloji jot keni lujt menc.

    Sipas teje ato qe adhurojn tjeter vec Allahut s.v.t dhe ai i cili voton se kerko nje jet me t'mir per veten dhe kalomojt e vet jon njesoj?

    Allahu te drejtoft or mik , nuk di ca me t'thon tjeter.

  2. #42

    Për: Udhëheqësit dhe gjykatat e kufrit dhe shirkut.

    Citim Postuar më parë nga Sayan2003 Lexo Postimin
    Estagfirullah , ti nuk di sa ca thu. Ti dhe lloji jot keni lujt menc.

    Sipas teje ato qe adhurojn tjeter vec Allahut s.v.t dhe ai i cili voton se kerko nje jet me t'mir per veten dhe kalomojt e vet jon njesoj?

    Allahu te drejtoft or mik , nuk di ca me t'thon tjeter.

    VOTIMI ËSHTË T’I JAPËSH DIKUJT TJETËR NJË CILËSI QË I TAKON ALLAHUT TË MADHËRUAR.

    Allahu i Madhëruar me anë të ajetit 40 të sures Jusuf ku thotë “LIGJVËNIA I TAKON VETËM SE ALLAHUT” tregon se gjykimi dhe ligjëvënia është një cilësi që i takon vetëm dhe vetëm Atij.

    Tani le të mendojmë kështu, çfarë të drejte i jep votuesi partisë dhe përfaqësuesve që i voton?

    Ato parti dhe përfaqësues që vijnë në pushtet me anë të votimeve marrin të drejtën e vendosjes së ligjeve dhe të qeverisjes së vendit. Madje, këtyre partive në aspektin e forcës së drejtimit dhe sundimit, i thuhet parti të pushtetshme. Atëhere kjo cilësi që i përket vetëm se Allahut, kështu me anë të votës i është dhënë një qenie tjetër pos Atij. Nëse një person thotë se: “Unë posedoj cilësinë e shikimit në çdo çast, çdo vend dhe çdo gjëje ose thotë se unë di në mënyrë të prerë dijen e gajbit”. Padyshim, se ne pa hezituar fare këtij personi i themi mushrik. Sepse ky person i ka atribuar vetes së tij, një cilësi që i takon vetëm Allahut. Ose t’i mendojmë mushrikët e Mekës. Këta njerëz e pranonin se Allahu i Madhëruar është Krijues dhe Furnizues.[2] Atëhere përse Allahu i Madhëruar i ka emërtuar këta si mushrikë? Sepse këta njerëz dhënien e dëmit dhe dobisë që i takon Allahut, lutjen që i takon Atij dhe kërkimin që i përket vetëm Atij dhë cilësi të ngjashme, ia patën dhënë copave të gurit që i emërtonin, statuja të njerëzve (qe i konsideronin) të mirë.[3] Në të njëjtën mënyrë edhe sot ata të cilët ia japin të drejtën e Sundimit dhe Ligjvënies që i përket Allahut, dikujt tjetri me ç’farëdo emërtimi le ta bëjnë këtë, i kanë bërë Allahut shok. Ndërsa Allahu i Madhëruar këtë e tregon në një formë më të qartë:

    “AI (ALLAHU) NUK E NDAN ME ASKËND PUSHTETIN E VET.” (Kehf :26)

    “ A KANË ATA ORTAKË, TË CILËT U KANË VENDOSUR ATYRE LIGJE NË FE QË NUK IA KA LEJUAR ALLAHU” (SHURA : 21)

    Ja pra, votuesit që me anë të votës i japin këtë mundësi atyre që vendosin ligje në atë që nuk i ka dhënë leje Allahu, me argumentin e ajetit kanë marë ortakë të tjerë pos Allahut.[4]

    “MJERË JU DHE MJERË ATA QË JU I ADHURONI NË VEND TË ALLAHUT! A NUK ARSYETONI?" (ENBIJA : 67
    Ndryshuar për herë të fundit nga abdurrahman12 : 10-09-2015 më 03:31

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Për: Udhëheqësit dhe gjykatat e kufrit dhe shirkut.

    Ti merr ajetet kuranore dhe i interpreto simas qejfit tat. Nuk ka muslimon qe e njef fene islame sic duhet dhe mos kerkoj me u gjyku me ligjet e allahut s.v.t

    Po flasim per ne qe jetojm neper shtete jo muslimone. Po te jap nje rast konkret . Me thuj troc ca do boshe po ti perkisshe nje komuniteti t'till.

    Jon dy kandidat. Njoni kerkon qe tja ndaloj femres hixhabin , mos t'lejojn kendimin e ezanit , t'mbyllin shkollat muslimone dhe t'prishin disa xhamia ne vene ku menojn se nuk osht e pershtatshme.

    Kandidati tjeter perkundrazi osht pro muslimonve qe t'gezojn t'drejtat e tyne. Ti ca do boshe n'ket rast , do lejoshe qe disa maskarenj t'vendosin per fatin tat? Do dorzoheshe dhe ta lejoshe qe tia heqin hixhabin gruas apo goces tate ? Apo do shkoshe dhe t'votoshe kundra ktyne zagarve?

  4. #44
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Udhëheqësit dhe gjykatat e kufrit dhe shirkut.

    Citim Postuar më parë nga abdurrahman12 Lexo Postimin
    Problemi eshte se ju jeni njerez qe nuk kuptoni.
    Nese e sheh nje te kreshter qe i lutet te vdekurve apo prej atyre qe i thone vetes musliman, ti duhet të jesh i bindur se ibadeti drejtuar dikujt ose diçkahit krahas Allahut nuk është i drejtë, të distancohesh nga ai, ta urresh, të bësh tekfir (t'i konsiderosh jobesimtar) mbi vepruesit e shirkut dhe duhet t'u kundërvihesh (t'i armiqësosh).
    Ne lidhje me muslimanin eshte ceshtje diskutabile, aty duhet te miren para sysh rrjedhojat historike, se SI ka ardhe deri ne ate shkalle, qe te behen lutje te te vdekurit, mendoj se e ke fjalen per "tyrbet"....qe i ke me qindra vjet....dhe parashtrohet pyetja se nese me "dhune" nuk u larguan (nuk do ishte tentimi i pare i joti te beje nje gje te tille, por brenda kohes muslimanet i kane patur mundesite ti shkaterrojne dhjetra here ato vende, dhe ja qe kysmeti i ALLAHUT kane mbijetuar deri ne ditet tona.....deshmon se ajo rruge nuk eshte e drejte)
    Ne lidhej me te krishterin, ska cka t'hyn ti n'pune...aj si te doje le te boje.....ti bile je i urdheruar ta MBROSH nese atij i rrezikohet "umeti" qe eshte ne "besen" tende, pamare para sysh, se cfare "shirku" ben ai....NUK KA DHUNE NE FE !!!...ne kete kontekst, edhe "munafiku", edhe i "devijuari" e krejt "muslimanet" tjere qe i konsideron te devijuar ne ndonje forme jane pjese e ketij rregulli perderisa nuk te kercenojne ose te rrezikojne "dhunshem" ne largim nga HAKU....

    Nga TY kerkohet HAKU.....HAKU i jot nuk eshte ta "etiketosh" me gisht, ti keshtu, ti ashtu, ti andej, ti kendej....HAKU eshte qe TI te behesh, qe ato ta drejtojne gishtin nga TY.....kjo eshte shkolla qe e kane ndjek muslimanet, qe jav ka mundesuar ta dirigjojne dynjane nga viti 630 deri ne fund te shek. 19, dhe qe per keto 100 vjetet e fundit prap nuk LODHEN ta rrikthejne ceshtjen e HAKUT ne binaret ku ka qene....ISLAMI eshte FEE E PAQES !!!

    Citim Postuar më parë nga abdurrahman12 Lexo Postimin
    Nese thua une nuk e bej tekfir kete person apo nuk e urrej, ateher qe te dy jeni mushrik te lidhur se bashku qe nuk e keni mohuar tagutin ? E kupton tash ?
    Ne e kuptojme, po ti se kuptojke aman HIC....si e argumenton te drejten me u fut ne "besimin" e tjetrit, kur edhe pejgamberi alejhiselam qortohet ashper nga Allahu per kete nderhyrje jolegjitime ???.......kjo nuk eshte pune e jotja, kjo eshte pune e SHTETIT !!!, shteti e ka per detyre me "ligje" ta organizoje dhe ta mbroje te DREJTEN e muslimanit. Dhe, ketu eshte kruksi kryesore te cilin se kuptojne mileti, MUSLIMANI se pari duhet te definohet....kete e kane bere te ashtuquajturit "shkollare" qe i kemi nder suniten KATER, dhe i kane perpiluar definimet e tyre ne "sheriat", i cili eshte baza e pikerisht ketij "problemi" qe TI dhe ato te sojit tend, e trajtoni sikur keni te beni me ndrimin e vajit te motorit te vetures.....

    Citim Postuar më parë nga abdurrahman12 Lexo Postimin
    Njejte eshte edhe me ata qe votojne dhe ata qe nuk i bejne tekfir apo urrejne votuesit.
    Jo nuk eshte njejte.....ke probleme kontekstuale....thua se urine ta shuan si kashta si buka njejte....ngase qe te dy "hahen" !!!...


    Citim Postuar më parë nga abdurrahman12 Lexo Postimin
    Njejte eshte edhe me ata qe kerkojne gjykimin e tagutit dhe ata qe nuk i bejne tekfir apo urrejne keta.
    Eshte ceshtje kontrate (marreveshje) ndermjet dy njerezve !!!, ska te beje me "fene" kjo pune !!.....muslimanit i lejohet bile edhe "mishin" e kafshes qe e ka therre jomuslimani ta haje....te beje tregeti me te.....dhe mbi te gjitha, ta beje NENE te femijeve te vet.....

    Citim Postuar më parë nga abdurrahman12 Lexo Postimin
    Kush po thote qe martesa ne shtetet jo islamike eshte kufer ?
    Eshte pyetje kausale nga "llogjika" qe perdore ti !!!
    albanish by nature

  5. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Nuh Musa për postimin:

    Sayan2003 (10-09-2015)

  6. #45
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Për: Udhëheqësit dhe gjykatat e kufrit dhe shirkut.

    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Ne lidhje me muslimanin eshte ceshtje diskutabile, aty duhet te miren para sysh rrjedhojat historike, se SI ka ardhe deri ne ate shkalle, qe te behen lutje te te vdekurit, mendoj se e ke fjalen per "tyrbet"....qe i ke me qindra vjet....dhe parashtrohet pyetja se nese me "dhune" nuk u larguan (nuk do ishte tentimi i pare i joti te beje nje gje te tille, por brenda kohes muslimanet i kane patur mundesite ti shkaterrojne dhjetra here ato vende, dhe ja qe kysmeti i ALLAHUT kane mbijetuar deri ne ditet tona.....deshmon se ajo rruge nuk eshte e drejte)
    Ne lidhej me te krishterin, ska cka t'hyn ti n'pune...aj si te doje le te boje.....ti bile je i urdheruar ta MBROSH nese atij i rrezikohet "umeti" qe eshte ne "besen" tende, pamare para sysh, se cfare "shirku" ben ai....NUK KA DHUNE NE FE !!!...ne kete kontekst, edhe "munafiku", edhe i "devijuari" e krejt "muslimanet" tjere qe i konsideron te devijuar ne ndonje forme jane pjese e ketij rregulli perderisa nuk te kercenojne ose te rrezikojne "dhunshem" ne largim nga HAKU....

    Nga TY kerkohet HAKU.....HAKU i jot nuk eshte ta "etiketosh" me gisht, ti keshtu, ti ashtu, ti andej, ti kendej....HAKU eshte qe TI te behesh, qe ato ta drejtojne gishtin nga TY.....kjo eshte shkolla qe e kane ndjek muslimanet, qe jav ka mundesuar ta dirigjojne dynjane nga viti 630 deri ne fund te shek. 19, dhe qe per keto 100 vjetet e fundit prap nuk LODHEN ta rrikthejne ceshtjen e HAKUT ne binaret ku ka qene....ISLAMI eshte FEE E PAQES !!!

    Ne e kuptojme, po ti se kuptojke aman HIC....si e argumenton te drejten me u fut ne "besimin" e tjetrit, kur edhe pejgamberi alejhiselam qortohet ashper nga Allahu per kete nderhyrje jolegjitime ???.......kjo nuk eshte pune e jotja, kjo eshte pune e SHTETIT !!!, shteti e ka per detyre me "ligje" ta organizoje dhe ta mbroje te DREJTEN e muslimanit. Dhe, ketu eshte kruksi kryesore te cilin se kuptojne mileti, MUSLIMANI se pari duhet te definohet....kete e kane bere te ashtuquajturit "shkollare" qe i kemi nder suniten KATER, dhe i kane perpiluar definimet e tyre ne "sheriat", i cili eshte baza e pikerisht ketij "problemi" qe TI dhe ato te sojit tend, e trajtoni sikur keni te beni me ndrimin e vajit te motorit te vetures.....

    Jo nuk eshte njejte.....ke probleme kontekstuale....thua se urine ta shuan si kashta si buka njejte....ngase qe te dy "hahen" !!!...

    Eshte ceshtje kontrate (marreveshje) ndermjet dy njerezve !!!, ska te beje me "fene" kjo pune !!.....muslimanit i lejohet bile edhe "mishin" e kafshes qe e ka therre jomuslimani ta haje....te beje tregeti me te.....dhe mbi te gjitha, ta beje NENE te femijeve te vet.....

    Eshte pyetje kausale nga "llogjika" qe perdore ti !!!
    Pergjigje brilante vlla Nuh. Nuk i shtoj asnji presje.

    Ta them me sinqeritet , po lexosha shkrimin tat dhe po thosha me vete. Muslimont do zotroshin gjith boten po t'perdorshin ket llogjik.

  7. #46
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Udhëheqësit dhe gjykatat e kufrit dhe shirkut.

    Citim Postuar më parë nga Sayan2003 Lexo Postimin
    Ti merr ajetet kuranore dhe i interpreto simas qejfit tat. Nuk ka muslimon qe e njef fene islame sic duhet dhe mos kerkoj me u gjyku me ligjet e allahut s.v.t

    Po flasim per ne qe jetojm neper shtete jo muslimone. Po te jap nje rast konkret . Me thuj troc ca do boshe po ti perkisshe nje komuniteti t'till.

    Jon dy kandidat. Njoni kerkon qe tja ndaloj femres hixhabin , mos t'lejojn kendimin e ezanit , t'mbyllin shkollat muslimone dhe t'prishin disa xhamia ne vene ku menojn se nuk osht e pershtatshme.

    Kandidati tjeter perkundrazi osht pro muslimonve qe t'gezojn t'drejtat e tyne. Ti ca do boshe n'ket rast , do lejoshe qe disa maskarenj t'vendosin per fatin tat? Do dorzoheshe dhe ta lejoshe qe tia heqin hixhabin gruas apo goces tate ? Apo do shkoshe dhe t'votoshe kundra ktyne zagarve?
    Nuk eshte ne gjendje edhe minimale ta kuptoje, se nje rrendi shtetnore i paraprin rrendi ideologjik....nuk eshe ne gjendje ta kuptoje, se kommunizmit i paraprinte ideologia e disa njerezve....nuk eshte ne gjendje ta kuptoje, se al saudeve ju paraprinte abdul vehabi.....ashtu si nuk eshte ne gjendje ta kuptoje, se shiiteve ju paraprinite "inati, xhelozia".....ne krejt konstelationet arsyeja eshte e kesaj "dynjaje"...kete nuk e kuptojne, nuk e kuptojne se feja eshte "opiumi" qe i mjegullos, qe sot per shembull te sundoje "nje familje" per 300 vjet gati nje SHTET NE VEHTE.....e papare ne histori !....30 000 anetare te al saudeve jetojne tash e 300 vjet si gogla ne dhjam.....

    selam
    albanish by nature

  8. #47
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Udhëheqësit dhe gjykatat e kufrit dhe shirkut.

    Citim Postuar më parë nga abdurrahman12 Lexo Postimin
    VOTIMI ËSHTË T’I JAPËSH DIKUJT TJETËR NJË CILËSI QË I TAKON ALLAHUT TË MADHËRUAR.

    Allahu i Madhëruar me anë të ajetit 40 të sures Jusuf ku thotë “LIGJVËNIA I TAKON VETËM SE ALLAHUT” tregon se gjykimi dhe ligjëvënia është një cilësi që i takon vetëm dhe vetëm Atij.

    Tani le të mendojmë kështu, çfarë të drejte i jep votuesi partisë dhe përfaqësuesve që i voton?
    I jep te drejten e te qenurit Perfaqësues, sic e cek edhe vet. Nje parti politike posedon nje plan-program me te cilin angazhohen ne pika te ndryshme. Zgjedhja e Khalifes Ebu-Beker eshte bere me vote, te perkujtoi qe ishin 2 te nominuar dhe vetem njeri nga te dyt, fitoi. Me çfar te drejte ata votuan Ebu-Bekrin r.a. ? Mos vall pretendon te jesh me i zgjuar se vet shokët e Muhamedit a.s. ?!!! Mos me thuaj "po" aman !!!

    Ato parti dhe përfaqësues që vijnë në pushtet me anë të votimeve marrin të drejtën e vendosjes së ligjeve dhe të qeverisjes së vendit. Madje, këtyre partive në aspektin e forcës së drejtimit dhe sundimit, i thuhet parti të pushtetshme.
    Edhe çka ? Omeri r.a. ka ndryshuar ligje te vena nga Muhamedi a.s., njera nder keto eshte shperndarja e plaçkes se luftes ne menyr me ndryshe ngase me pushtimin e tokave, ata pak musliman u pasuronin shum, kurse te tjeret mbetnin te varfer dhe kjo situat bente qe t'krijohej nje kaos ekonomik per kohen, sepse me tokat e fituara, 1 person nuk mund t'i kultivonte ato vet, dhe mbetnin shkret !

    Atëhere kjo cilësi që i përket vetëm se Allahut, kështu me anë të votës i është dhënë një qenie tjetër pos Atij. Nëse një person thotë se: “Unë posedoj cilësinë e shikimit në çdo çast, çdo vend dhe çdo gjëje ose thotë se unë di në mënyrë të prerë dijen e gajbit”. Padyshim, se ne pa hezituar fare këtij personi i themi mushrik. Sepse ky person i ka atribuar vetes së tij, një cilësi që i takon vetëm Allahut. Ose t’i mendojmë mushrikët e Mekës. Këta njerëz e pranonin se Allahu i Madhëruar është Krijues dhe Furnizues.[2] Atëhere përse Allahu i Madhëruar i ka emërtuar këta si mushrikë? Sepse këta njerëz dhënien e dëmit dhe dobisë që i takon Allahut, lutjen që i takon Atij dhe kërkimin që i përket vetëm Atij dhë cilësi të ngjashme, ia patën dhënë copave të gurit që i emërtonin, statuja të njerëzve (qe i konsideronin) të mirë.[3] Në të njëjtën mënyrë edhe sot ata të cilët ia japin të drejtën e Sundimit dhe Ligjvënies që i përket Allahut, dikujt tjetri me ç’farëdo emërtimi le ta bëjnë këtë, i kanë bërë Allahut shok. Ndërsa Allahu i Madhëruar këtë e tregon në një formë më të qartë:

    “AI (ALLAHU) NUK E NDAN ME ASKËND PUSHTETIN E VET.” (Kehf :26)

    A KANË ATA ORTAKË, TË CILËT U KANË VENDOSUR ATYRE LIGJE NË FE QË NUK IA KA LEJUAR ALLAHU” (SHURA : 21)

    Ja pra, votuesit që me anë të votës i japin këtë mundësi atyre që vendosin ligje në atë që nuk i ka dhënë leje Allahu, me argumentin e ajetit kanë marë ortakë të tjerë pos Allahut.[4]

    “MJERË JU DHE MJERË ATA QË JU I ADHURONI NË VEND TË ALLAHUT! A NUK ARSYETONI?" (ENBIJA : 67
    Kjo qe ben ti eshte dyftyresi, ngase askush s'pretendon t'i ndryshoj ligjet Hyjnore te fese e aq me pak te marrim ortak ndoje politikan dhe ta krahasojm me ... Allahun !!!! Mendo çfar sjell, e çfar flet !!! Muhamedi s.a.w.s. nuk e kishte frigen se umeti i tij do te binte serish ne adhurimin e kryçave, putave apo ikonave, jo,... por frigen se do t'adhuronim lavdin e materializmit, qejfin dhe endrren ! Sheriatin, ligjin e Zotit e aplikon çdo besimtar i denje ne vete ! Un s'kam nevoje per shtetin qe t'ma rrah kurrizin e shpines per mekatet e mia, un i di procedurat e teubes dhe jetoj me shpresen e Meshires se te Madhit Zot ! Nese per shablon te shtetit Islam, ke ndermend Sirin e mjere te pseudo-Khalife Bagdadit, atehere mjere per Umetin e Muhamedit a.s. !!! Kan pru gjendjen qe muslimanet te ikin ne toka te jo-muslimaneve, ngase me shume gjen meshire dhe mireqenie atje, se ne shtetin "Islam" qe e projektuan me adhurimet e tyre shpirt-djallzore !

  9. 3 antarët më poshtë falenderuan Evian për mendimin e shprehur në këtë postim:

    angmokio (10-09-2015),Nuh Musa (10-09-2015),Sayan2003 (10-09-2015)

  10. #48

    Për: Udhëheqësit dhe gjykatat e kufrit dhe shirkut.

    Ata qe deshirojne do te gjejne arsye qe ta mbrojne besimin e tyre. Nuk jeni vetem ju qe besoni keshtu por ka dhe shume "dijetar" me nga 40 vite mesim, dhe qe nuk kane arritur te kuptojne se ai qe i lutet te vdekurve eshte mushrik, apo ai qe kerkon gjykimin e tagutit eshte mushrik etj. Allahu i njeh roberit e tij, udhezon ke te doje.

    Pejgamberit alejhi selam i zbriste shpallja dhe ishte krijesa me e mire por prap se prap i thane poet, magjistar, genjeshtar, i cmendur. Te humburit gjithmone gjejne arsye.



    http://shkrime.weebly.com/dispozita-e-votimeve.html

    http://shkrime.weebly.com/fetvat-e-u...-gjykimit.html

    http://shkrime.weebly.com/mesime-rreth-tekfirit.html


    Dhe thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj. Kush të dojë, le të besojë e kush të dojë, le të mohojë” (18, 29)

    "Ju keni fene tuaj, ndersa une kam fene time!" (109, 6)
    Ndryshuar për herë të fundit nga abdurrahman12 : 10-09-2015 më 09:24

  11. #49
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Për: Udhëheqësit dhe gjykatat e kufrit dhe shirkut.

    Citim Postuar më parë nga abdurrahman12 Lexo Postimin
    "Ju keni fene tuaj, ndersa une kam fene time!" (109, 6)
    Ti po ja thu muslimonve ket shprehje ?

    Dmth ti i perket nje feje tjeter ndryshe nga ajo qe besojm ne muslimont?

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •