Close
Faqja 40 prej 40 FillimFillim ... 30383940
Duke shfaqur rezultatin 781 deri 796 prej 796
 1. #781
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Dinaku ēdo herė ose ta ka pėrgatitur njė kurth, ose ka njė dėshirė tė fshehur!
  - Edhe fjalėt mė tė mirė tė dinakut, kėrkojnė analizė tė hollėsishme!
  - Forcės duhet pėrgjigjur me forcėn ekuivalente, atėherė vihet barazpesha!
  - Nėse forcės nuk i kundėrvihet, ajo fuqizohet gjithnjė e mė shumė!
  - E keqja nė start sulmohet, nė tė kundėrtėn, ajo merr hov e tej mase fuqizohet!

 2. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Agim Metbala pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  SERAFIM DILO (23-11-2017)

 3. #782
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Tė gjithė thirren nė dashuri e nė realitet, shumicės u mungon dashuria!
  - Partneri i cili te partneri nuk sheh gjysmėn e vet, mosmarrėveshjet dhe ngatėrresat s’do tė prajnė!
  - Ngatėrrestari ėshtė si krimbi, nuk zė vend dot!
  - Me shumė klerikė tė Botės qė sot predikojnė, nuk do shkoja as nė parajs!

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Agim Metbala pėr postimin:


 5. #783
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Nėse dėshiron t’i deshifrosh fjalėt dhe mendimet e dinakut, kthei kontra pėr njėqind e tetėdhjetė shkallė!
  - Tė menēurit i kanė hije edhe pak fjalė po edhe shumė fjalė, ky binom s’u ka hije tė tjerėve!
  - Budallait, mos ia zini pėr tė madhe pėr shumė fjalė!
  - Budallai duhet thėnė shumė fjalė pėr t’u kuptuar pak!

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Agim Metbala pėr postimin:


 7. #784
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Nėse me budallain diskuton, koha huē tė shkon!
  - Nėse s’ta pėrfillin mendimin, mos shpenzo kot energji e kohė!
  - Koha sėhtė shumė e vlefshme ta humbasish me njerėz tė pavlefshėm!
  - Njerėzve tė pavlefshėm, kurrė mos u lė hapėsirė!

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Agim Metbala pėr postimin:


 9. #785
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Nėse me mikun ke dallime tė mėdha, mė mirė tėrhiqu me kohė pėr tė mose e humbur fare!
  - Dallimet e mėdha, pa kusht sjellin konfrontime!
  - Me dallimet e mėdha, s’ka miqėsi!
  - Me dallimet e mėdha, uroja mikut rrugė tė mbarė!

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Agim Metbala pėr postimin:


 11. #786
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Me dallimet e mėdha, s’ka miqėsi!
  - Kushdo qė ėshtė mbėshtetur vetėm nė forcė, zhgėnjimin e ka puthur nė ball!
  - Zbrapsja ndonjėherė ėshtė e vetmja rrugė shpėtimtare!
  - Vetpėrmbajtja ėshtė virtyt i njerėzve tė menēur!

 12. #787
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Nė ēerdhe tė fėmijėve, kurrė mos kėrko qetėsi e nė mesin e politikanėve, kurrė mos kėrko njeri!
  - Forca e tė menēurit ėshtė urtėsia!
  - Sa herė nuk pajtohesh me njė mendim, arsyetimin e ke pėr obligim!
  - Kurrė mos kundėrshto njė mendim, nėse s’ke tė ofrosh alternativė!

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Agim Metbala pėr postimin:


 14. #788
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime

 15. #789
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2


 16. #790
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Tė menēurit zakonisht kurrė nuk punojnė por urdhėrojnė; tė menēurit, zakonisht kurrė nuk luftojnė por komandojnė, por situatėn ēdo herė e shfrytėzojnė!
  - Ata qė urdhėrojnė, ta keni me dije, kurrė nuk punojnė!
  - Tė gjitha rrugėt vėrtet janė rrugėt, por kurrė nuk ėshtė e njejt rruga e fushės, ajo makadame me atė tė asfaltuar!
  - Nė ēdo kohė, vėrtet kemi pasur shumė atdhetarė, ama nuk ecėm shumė pėrpara, mbase nė ēdo kohė kemi pasur edhe shumė tradhtarė!

 17. #791
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Fakti ėshtė kokėfort deri nė pathyeshmėri!
  - Fakti nuk nėnshtrohet me asnjė armė e nė asnjė kohė!
  - Fakti vėrtet mund tė fshehet, por kurrė nuk mund tė fshihet!
  - Poqese thua ēdo gjė ēka dėshiron e ēdo gjė ēka mendon, do tė ngatėrrohesh me secilin!

 18. #792
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Nė distancė tė madhe, edhe aeroplani duket shumė i vogėl!
  - Sa herė njė veprim kurorėzohet me sukses, mundi harrohet pėr besė!
  - Afėrsia dhe distanca, krijojnė ndjenjat e ndryshme ama pėr tė dyjat kemi nevojė!
  - Pėr ta vlerėsuar afėrsinė, duhet ta shijosh distancėn!
  -Po fole me fragmente, lehtė mund tė keqkuptosh!

 19. #793
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Nėse e di se ke tė drejtė, mos u shqetėso shumė pėr keqkuptime!
  - Pėr njė grup tė madh tė njerėzve, frika ėshtė shpėtimtare!
  - Frikacakėt po ta kishin guximin e guximtarit, botėn do e kthenin bithprapė!
  - Sa mė vie inati ta pranoj sintagmėn se “njeriu pėr njeriun ėshtė ujk”, bile pak mė shumė!

 20. #794
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Aq gjėrat e kėqia e rėndojnė hapėsirėn shqiptare sa qė edhe kur e detyroj veten tė shkruaj pėr gjėrat e mira, lapsi nuk mė bindet dot!
  - Sa mė kokėderr, njerėzit aq mė shumė ta lėshojnė rrugėn – ekuacion i pakuptimt!
  - Tė urtit dhe tė ndershmit, secili ua zė rrugėn!
  - Me shpėrblime, zakonisht shpėrblehen tė pamerituarit nėse shpėrblimi ka vlera materiale!
  - Tė merituarit, zakonisht marrin mirėnjohjet e tė pamerituarit, shpėrblimet!

 21. #795
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Lufta pėr pushtet, i arsyeton tė gjitha mjetet e pėrdorur!
  - Thirrja nė emėr tė popullit, ėshtė parullė mė e rrejshme e tė gjitha kohėrave!
  - Se sa hajdutė janė sundimtarėt, mund tė bindeni me varret e faraonėve!
  - Varret e faraonėve, kėshtjellat, kalatė, sarajet e mbretėrve, pallate me shumė kate... janė dėshmitė e gjalla tė shfrytėzimit tė popullit deri nė palcė nga ana e sundimtarėve!
  - Sundimtarėt janė ushujza qė pinė gjakun e popullit tė vet!
  - Kushdo qė vazhdimisht thirret nė emėr tė popullit, nė gjak e ka pushtetin!

 22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Agim Metbala pėr postimin:


 23. #796
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Aforizmat e Agim Metbalės #2

  - Pallati i pushtetit, zakonisht ndėrtohet mbi mėkatet dhe krimet!
  - Autoriteti dhe afirmimi i shpejtė, i ngjajnė barakės montazhe me jetėgjatėsi tė shkurtėr!
  - Ēdo detyrim, nė masė ėshtė edhe shpėtim!
  -Ēdo shkollė ilegale, sado qė ka arsyetimin, mund tė jet shumė e rrezikshme!

Faqja 40 prej 40 FillimFillim ... 30383940

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •