Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Antarsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,050

  Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan

  Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan


  Written by administrator Thursday, 25 June 2015 00:44

  T dhnat zyrtare t Komisionit Qendror t Zgjedhjeve ngren dyshime t rnda mbi numrin e votave q jan numruar nga kutit e votimit. N t paktn dy raste nxjerrja n media rezulton se numri i zgjedhsve q kan votuar nuk prputhet me numrin e votave t numruara. Sipas ktyre t dhnave, numri i zgjedhsve q kan votuar sht m i vogl n raport me votat q jan numruar duke krijuar nj diferenc t thell prej mijra votash. Rast flagrant sht ai i Vlors, ku sipas t dhnave zyrtare t Komisionit Qendror t Zgjedhjeve n total pr gjith qarkun kan votuar 53 mij e 782 persona. M pas, sipas tabels q gazeta boton sot KQZ thekson se kandidati i koalicionit t majt, Dritan Leli ka marr 40.778 vota, kandidati i djatht ka marr 22.202 vota dhe kandidati i pavarur ka marr 3855 vota. Nse bn nj llogaritje t votave q KQZ ka renditur zyrtarisht pr t tre kandidatt rezultojn 66 mij e 835 vota. Nga 53 mij e 782 persona q KQZ thekson se kan votuar dhe 66 mij e 835 vota q KQZ citon si vota pr t tre kandidatt rezulton nj diferenc e madhe votash q jan mbi numrin e atyre q kan votuar, nj diferenc e madhe prej plot 13 mij e 53 votash. Por e njjta situat paraqitet edhe pr qarkun e Elbasanit. Sipas t dhnave zyrtare t Komisionit Qendror t Zgjedhjeve, pr kt qark pasi jan numruar 100 % t gjitha votat rezulton se kan votuar 162.491 qytetar. Po sipas t dhnave zyrtare t KQZ rezulton se kandidati i koalicionit t majt ka marr 103.689 vota, kandidati i koalicionit t djatht 66.173 vota, nj kandidat i pavarur 1.276 dhe kandidati tjetr u pavarur 1848 vota. Nse mbledhim t gjitha votat q ka marr secili kandidat rezultojn 172 mij e 986 vota. Edhe n kt rast diferenca midis numrit zyrtar t votuesve q kan ushtruar t drejtn e vots n Elbasan sht shum e madhe krahasuar me numrin e votuesve, nj diferenc prej 10 mij e 495 votash. Pra, jan 10 mij e 495 vota m shum nga numri i personave q kan votuar. Ky skandal, i hedhur dhe i zbardhur zyrtarisht n tabelat e KQZ tregon qart skemn gjigande t manipulimit t zgjedhjeve t 21 qershorit dhe vjedhjen e bashkive nga e majta.


  Manipulimi n Berat

  Zbulohet vjedhja dhe manipulimi i votave nga banditt e LSI n Berat pr ti dhn fitoren kandidatit t Mets. Gjat votimit n shkolln 1 Maji n Berat u futn kuti t mbushura me vota n zyrat e LSI. Kto kuti ishin t paautorizuara dhe pa vula, por votat e tyre u quajtn t vlefshme. Po ashtu, bhet e ditur se gjat votimit n kt shkoll aktivistt e LSI u kan dhn votuesve zarfe me para q t votonin kandidatin e majt. N nj video t publikuar n internet duket se si kryetari i Komuns Roshnik, Petrit Fiska ka rrmbyer kutit e votimit n fshatin Kostren t dieln n mbrmje dhe i ka transportua me makinn e tij private tip Fuoristrad e zez n shkelje flagrante t Kodit Zgjedhor. Transportimi i kutive t votimit pr n KZAZ nga kryetari i Komuns Roshnik sht filmuar nga nj kamera amatore dhe videoja sht shprndar n rrjetet sociale. N video duket se si kryetari i komuns ka hapur disa kuti votimi dhe ka zvendsuar votat me ato q ndodheshin brenda, n favor t kandidatit t LSI, Petrit Sinaj. Manipulimi i votave u zbulua gjat procesit t numrimit t votave nga numruesit dhe komisionert. Gjat numrimit t votave, u konstatua se disa kuti votimi q u morn nga kryetari i Komuns Roshnik dhe u transportuar pr n KZAZ rezultuan t parregullta. Komisionert dhe numruesit zbuluan se n kto kuti nuk korrespondonin vulat dhe nuk kishin ko sigurie. Megjith kto manipulime flagrante, kandidati i Mets u shpall fitues me nj rezultat t ngusht ndaj kandidatit t djatht. Partia Demokratike, Dega Berat ka kundrshtuar disa kuti votimi t Komuns Roshnik, duke deklaruar se nuk korrespondojn vulat dhe nuk ka kod sigurie. Komisionert e Partis Demokratike n Berat kan krkuar pavlefshmrin e ktyre kutive. Demokratt than se kutit e parregullta nuk jan shoqruar drejt vendeve t numrimit t votave nga ana e policis, por nga militant partiak dhe hodhn dyshime t forta se gjat transportit mund t jet hapur. Kjo ka sjell tensionimin e situats n ambientet e KZAZ-s. Procesi i votimit u ndrpre pr disa or, m pas u vendos q kutit e kontestuara q nuk kishin elementt e siguris dhe vulat t drgohen n KQZ, ku pritet t merret nj vendim pr kto kuti t manipuluara.

  http://www.rilindjademokratike.com/i...=58:lajme-kyce
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "They will not control us, We will be victorious"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731

  Pr: Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan

  ku i gjete ato numra o mcus se mu me dalin kto
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 3. #3
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,625

  Pr: Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan

  te rilindja demokratike i ka gjetur
  rilindja demokratike nuk genjen esht organ* i pd

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731

  Pr: Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan

  po mir kto te rilindjes kujtojn se veq ato kan akses ne interrnet lol

  kaq te trash jan? pu pu pu
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 5. Anetart m posht kan falenderuar derjansi pr postimin:


 6. #5
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Antarsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,050

  Pr: Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan

  __________________________________________
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesuesi_1 : 25-06-2015 m 17:14
  "They will not control us, We will be victorious"

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731

  Pr: Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan

  qe o mcus po ta postoj dhu un ni her tjeter foton e marr direkt nga kqz,

  edhe shikimin rrugulloje ti sepse foto jote duket qart qe asht ndryshu sipas qefit qysh se e ke pru copa copa ( nuk po them se e ke ndryshu ti, po ato nga te cilet ti e ke marr)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 8. #7
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Antarsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,050

  Pr: Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan

  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  ku i gjete ato numra o mcus se mu me dalin kto


  si thua ti ku mund te jene marre keto data ..... une nuk dua te ve ne dukje probllemet tuaja te shikimit por po ta postonj edhe njehera foton e marre nga KZQ-ja ....

  sipas KQZ:

  53.782 totale votues

  tani 40.778 + 3.855 + 22.202 = 66.845

  si perfundim pa e zgjat shume 66.845 - 53.782 = 13.063 diferenca

  .
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "They will not control us, We will be victorious"

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731

  Pr: Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan

  o kshill foto qe ke pru ti asht e manipulume n alinkun e shko shife vete ne website te kqz
  http://results.cec.org.al/Results/Lo...&ps=All&vc=All

  53782 numri i votuesve

  32279 ASE Dritan Leli

  2740 Vasil bedinal i pavarur

  17308 APPD Genc Deromemaj

  total = 52327


  qe dhe foto dhe ni her tjeter, sy me sy doni me te rrejt, mjeshtra jeni
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 10. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-02-2011
  Vendndodhja
  Antarkdite
  Postime
  626

  Pr: Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan

  Uueeeeeeeeeeeeee se pakom dite qe Lefteria paska qene kaq e forte ne aritmetike
  moj Evrope moj k*rve qemotit, ndave tokat e Shqipnise me ushqye kelyshet e Rusise

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Antarsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,050

  Pr: Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan

  Citim Postuar m par nga Mike Oldfield Lexo Postimin
  Uueeeeeeeeeeeeee se pakom dite qe Lefteria paska qene kaq e forte ne aritmetike
  ne fakt klasen e dyte fillore e ka perseritur dy here ..... se ndodh keshtu, ne administrate nqse je i ditur te vene me pastru oborrin nqse je injorant te japin te gjitha titujt e mirenjohjes dhe postet me te rendesishme .....  .
  "They will not control us, We will be victorious"

 12. Anetart m posht kan falenderuar mesuesi_1 pr postimin:

  Besoja (26-06-2015)

 13. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-02-2011
  Vendndodhja
  Antarkdite
  Postime
  626

  Pr: Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan

  Tani ky Elmar Brok (Kryetari i Komisionit te Politikes se Jashtme ne Parlamentin Europian) deklaroje sot se votimet jane totalisht te falsifikuara edhe sikur gjysma e raportit te ODIHR-it te jete i vertete. Dmth votimet eshte e sigurte qe nuk do te certifikohen dhe alternativa do te jete ose perseritje te votimeve ose bashkiaket do te "hypin ne kale" dhe nuk do te kete asnje financim nga BE dmth do pagujne vetem ndihmen ekonomike dhe kaq !
  Mireeeeee aty dyshja Rama - Meta.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Mike Oldfield : 26-06-2015 m 13:39
  moj Evrope moj k*rve qemotit, ndave tokat e Shqipnise me ushqye kelyshet e Rusise

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •