Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Telefona Smart me ekran te madh nen 200$

  1.Asus ZenFone 2,5.5-inch (16 GB, 2 GB of RAM)$199

  ---
  2.BLU Studio X Plus,5.5 inch(8 GB,1 GB of RAM)$135

  ---
  3.Lenovo K3 Note(16 GB, 2 GB of RAM)$170 unlocked
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 2. #2
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Telefona Smart me ekran te madh nen 200$

  4.Lenovo S930,6-inch (8 GB,1 GB of RAM)$121
  Pllake e holle,shume impresiv

  ---
  5.Nokia Lumia 1320,6 inch i gjate(8 GB,1 GB of RAM) $187 ne Amazon

  ---
  6. ZTE Grand Max+,6 inch i gjate(16 GB, 2 GB of RAM) $170
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Telefona Smart me ekran te madh nen 200$

  7.Blu life 8 XL, $129
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #4
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pėr: Telefona Smart me ekran te madh nen 200$

  Kto cmime jane vetem per ne SHBA?
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 5. #5
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Telefona Smart me ekran te madh nen 200$

  Cmime si keto i ke ne Amazon? Mund te porositen edhe nga Europa.
  Per rastet kur blen telefon te faqja e Amazonit te Amerikes nga Europa,duhet pare te faqja e Amazonit
  per telefona qe kane ne titull unlocked.Telefonat qe jane bere unlock,dmth shiten si unlock,mund te punojne
  me operatore/kompani telefonike te Europes.
  Nje model unlocked
  BLU Studio 6.0 HD Smartphone - Unlocked -...shitet ne Amazon
  http://www.amazon.com/dp/B00PYWQAJY?psc=1

  ---

  -----
  Cfaredo telefoni qe te blesh ble gjithmone telefon Unlocked.Ne kete rast telefonin mund ta perdoresh
  edhe ne shtete te tjera me rrjete telefonike te tjera.Psh mund te perdoresh karte sim Att,karte sim Tmobile
  karte sim Sprint,karte Vodafone,karte cricket etj.
  Telefonat smart qe nuk jane te cbllokuar,jane lock ato punojne vetem me nje rrjet/kompani telefonike.
  psh ke blere ne dyqan nje telefon dhe karta sim qe telefoni ka brenda eshte T mobile.
  Ne reklamen e telefonit nuk thuhet qe eshte unlocked,perderisa nuk thuhet ne reklame unlocked, kjo do te thote
  qe telefoni eshte locked,punon vetem me nje rrjet , me vetem nje kompani telefonike,ne kete rast rrjetin e kartes sim qe eshte instaluar.
  nqs karta sim e instaluar eshte T mobile atehere telefoni punon vetem me kompanine T mobile.Nqs do i futesh telefonit nje karte tjeter
  Sim psh Vodafone Sim karte,telefoni nuk do punoje.
  Per ta bere qe karta e re sim te punoje me telefonin,telefoni duhet bere unlock ne fillim,pastaj i futet karta sim e re.
  Ne dyqanet e telefonave behen unlock telefona.Cmimi mund te shkoje diku 30 euro ne europe.
  Nqs blen tel ne dyqan gjithmone syno per telefona qe jane bere unlock nga fabrika dhe sdo kesh problem e perdor ne cdo shtet dhe mund te futesh
  karta sim nga kompani telefonike te ndryshme dhe telefoni do punoje ne rregull.Ndrrimi i Sim kartes zakonisht vjen me nje numer telefoni.
  Cdo sim karte qe blen ka te caktuar nga kompania telefonike nje numer telefoni.Kur kjo karte instalohet ne telefon atehere telefoni merr ate numer te ri
  te sim kartes qe fute.
  Operatoret ne Amerike Europe etj ndahen ne dy grupe te medha
  operatore GSM dhe operatore CDMA
  Nje liste e operatoreve GSM sipas shteteve
  http://phone-solutions.pavemyway.com...ators-List.php
  Nje liste operatoresh CDMA sipas shteteve
  http://phone-solutions.pavemyway.com...ators-List.php
  Nqs telefoni qe do blesh eshte kompatibel me rrjetet GSM(2G) protokoll zakonisht keto lloj telefonash nuk punojne me rrjetet/operatore
  CDMA sepse telefoni nuk ka chip elektronik qe te njohe dhe lexoje operatore CDMA
  Megjithate telefona te rinj GSM njohin rrjetet 2G,3G dhe 4G LTE
  Cdo telefon GSM ne Europe mund te punoje me rrjetin telefonik Vodafone ne Shqiperi sepse rrjeti Vodafonit ne Shqiperi eshte rrjet GSM.
  Gjithmone blej telefon GSM nqs don ta perdoresh edhe ne Shqiperi.
  Nqs telefoni ka chip dhe njeh rrjetet CDMA atehere ky telefon mund te punoje me rrjetet Sprint,Verizon dhe gjithe kompanite qe ke te lista ne linkun me lart per CDMA.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 15-06-2015 mė 21:46
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 6. #6
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pėr: Telefona Smart me ekran te madh nen 200$

  Shume flm per infot benseven. Me duheshin vertete.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 7. #7
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Telefona Smart me ekran te madh nen 200$

  Lenovo VIBE X S960 120$ ne Amazon
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Postime
  635

  Pėr: Telefona Smart me ekran te madh nen 200$

  Flm benseven, je i madh

  cilin ma kishe rekamondu
  All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •