Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 53
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  FOTOT/ Pastrimi i parave nga Becchetti, PD publikon e-mailet e Xoxs me ortakun e italianit

  Partia Demokratike ka publikuar sot korrespondencat mes t shoqes s kandidatit t PS-s pr Bashkin e Tirans, Ajola Xoxs dhe njrit prej ortakve t Becchetti-t i prfshir gjithashtu n skemn e pastrimit t parave, Mauro De Renzi-t.

  Emri: Dokument-1-1.jpg

Shikime: 639

Madhsia: 42.4 KB
  E-mailet mes Xoxs dhe De Renzit

  Ky i fundit ishte aksioner i kompanis Energji, s cils Ajola Xoxa i ka ofruar konsulenc juridike. Nga e-mailet kuptohet se Ajola Xoxa ka qen avokate e firms s Becchetti-t Energji, ku ka qen aksioner De Renzi.

  Emri: Dokument-1-2.jpg

Shikime: 577

Madhsia: 36.4 KB
  Mesazhet mes Xoxs dhe De Renzit pr gjyqin mes Energy dhe Kalivait

  Ajo e njofton kt t fundit prmes posts elektronike, se duhet t bj gati t gjith dokumentacionin pr gjyqin e stisur ndaj kompanis Kaliva, e cila sht nn pronsi t Becchetti.

  Gjithashtu, Xoxa i shkruan Mauro De Renzit edhe pr detaje t tjera, lidhur me nj proces gjyqsor me kompanin ajrore Air One. Kto shkmbime jan br n dhjetor t vitit 2013. Ajo i krkon De Renzit detaje lidhur me pronotimin e fluturimeve.

  Sipas PD-s, Ajola Xoxa ka qen avokate e transaksioneve t Becchetti-t. Si ka mundsi q ndaj saj nuk ka sot nj procedim penal, sepse ekziston, sht n fuqi nj ligj q e detyron avokatin t raportoj pran Drejtoris s Pastrimit t Parave kur ka lvizje t dyshimta parash, q e kalojn shumn e 1 milion lekve t vjetra?, shtron pyetjen PD-ja prmes Luiano Boit.

  SKEMA E PASTRIMIT TE PARAVE

  Shtetasi Francesco Becchetti, n vitin 1997, nprmjet kompanis Beg s.p.a, n marrveshje me qeverin shqiptare, ka fituar t drejtn koncesionare pr ndrtimin e hidrocentralit t Kalivait, mbi lumin Vjos.

  M pas, me ndryshimet n marrveshje n vitin 2007, sht legjitimuar pjesmarrja e nj partneri t ri n kt koncesionar, Deutsche Bank. Kta dy operator krijuan n Itali kompanin Hydro srl, n t ciln 55% i kishte Beg dhe 45% Deutche Bank.

  N Shqipri, n funksion t veprimtaris koncesionare, kta dy operator krijuan kompanin Kalivai Green Energy (KGE), e cila ishte 100% n pronsi t Hydro srl (pra, t bashkimit ndrmjet Beg dhe Deutsche Bank), ndrsa kapitali fillestar pr ndrtimin e hidrocentralit t Kalivait ishte 150 milion euro.

  Sipas vendimit t Gjykats, shoqria Energji sh.p.k me aksioner De Renzin dhe avokate Ajola Xoxn ka faturuar ne shume raste pr shoqrin KGE punime t pakryera, duke falsifikuar situacionet e punimeve.

  Po kshtu, Energji per ndrtimin e hidrocentralit te Kalivait ka blere punime nga nenkontraktoret e saj dhe me pas kto punime ia ka shitur shoqerise KGE, duke rritur disa her vlern e punimeve t blera nga nnkontraktort. Si rrjedhoj e piks s par dhe t dyt, shoqria KGE ka rritur n mnyr fiktive kreditimin e TVSHs, theksohet n vendim.

  M tej, aty thuhet se shoqria Energji nuk ka paguar detyrimet tatimore n shumn mbi 770,423,159 lek edhe pas marrjes s masave administrative t vendosura nga Drejtoria Rajonale e Tatim Paguesve t Mdhenj, me gjith mundsit q ka pasur pr likuidimin e detyrimeve.

  Panorama

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Akuzat ndaj Xoxs, reagon zyra e shtypit t Veliajt: Becchetti, klient i studios ligjore ku ajo punonte

  Pas akuza t PD-s se e shoqja e kandidatit t PS-s pr Bashkin e Tirans, Erion Veliajt, sht e prfshir n afern e pastrimit t parave t biznesmenit italian Bechetti, ka reaguar zyra e shtypit e kandidatit socialist.

  Sipas saj, n gjat viteve 2012-2014, Xoxa ka punuar si juriste n zyrn ligjore “Tashko Pustina” dhe se nuk ka patur asnj klient t sajin.

  “Si e kemi sqaruar edhe m par, Ajola Xoxa n harkun kohor 2012-2014 ka punuar si juriste e asociuar pran studios ligjore ‘Tashko Pustina’.

  Ajo nuk ka pasur asnj klient t vetin dhe asnj marrdhnie financiare me ndonj klient t studios. Zonja Xoxa sht paguar vetm nga studio ligjore dhe ka ofruar shrbimin e saj profesional pr klientt e studios, sipas krkess s drejtuesve t studios”, shkruan deklarata.

  “Theksojm se Ajola Xoxa nuk ka qen n asnj moment personalisht prfaqsuese ligjore pr Francesco Bechettin, apo pr ndonj prej kompanive t tij”, vijon ajo m tej.

  Zyra e shtypit t Erion Veliajt thekson se sulmet ndaj Xoxs tregojn panikun q ka mbrthyer PD-n, n munges t nj programi dhe vizioni pr Tirann, q sipas saj, sht zhytur n dshtimin e katr vjetve t mandatit t Bashs.

  Panorama

 3. #3
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,625

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  po saliu sikur tha qe qeveria po e sulmon politikisht Becchetti-n
  tani e ben dhe keta lavatrice

 4. #4
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Ore shoku kalvin lre se far thotp Berisha se nuk ka ln mendja knd t bsoj pallavrat e Berishs por m shpjego mua ktu sesi ka mundsi q kjo nusja e Erjon Velis t prmendet n dy shtje n t cilat po heton prokuroria.

  1- Amiran Dzhanazhvili supertrafikant dhe mik i Dritan Priftit dhe Mark Frrokut

  2- Bechett Kalivaci i cili gllabroj n mnyre misterioze me miliona dollar t taksave tona

  Pra t jet rastsi q kjo nusja e Velis apo kompania q gjoja kjo punon pr t ket bj me kokrra t tilla?

  Un se besoj ashtu si nuk besoj as brockullat e Birishs q njher thot Bechetti po sulmohet politikisht dhe nga ana tjetr sulmon xoxo and co pr bashkpunim n krim.

  Plehra me pak fjal dhe mjer ne q kemi politikan anadollak t cilt meritojn konopin. Me vjen mir q skam votuar asnjeher dhe skam kontribuar me votn time pr asnj prej ktyre zvarranikve t cilt na kan br t qintin.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 5. #5
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,759

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Ajola eshte avokate dhe jo Sekretarja personale e Berishes,as sekretarja e Rames.
  Komplet korrenspondenca e saj me ortakun e italianit dhe te tjeret ka per qellim
  qe ajo te ndertoje nje kauze mbrojtjeje me dokumenta per italianin.
  Synimi i saj eshte qe italiani te fitoje gjyqin.
  Puna e avokates eshte te mbroje klientin e saj,ne kete rast italianin dhe grumbullimi
  i dokumentave do sherbeje si prove ne gjyq qe klienti i saj,italiani eshte nje biznesmen
  qe ska thyer asnje ligj, eshte i akuzuar padrejtesisht.
  Puna e saj eshte te germoje, marre informacion te dokumentuar nga italiani ortaku i tij, etj
  sepse ajo do qe italiani te fitoje gjyqin dhe te vertetoje ne gjyq me dokumenta(fakte)qe italiani ska faj.
  Nuk ka llogjike qe Ajola si avokate te denoje klientin e saj publikisht si te korruptuar, apo si kriminel
  sepse ajo eshte avokate mbrojtese dhe puna e avokates mbrojtese eshte te perfaqsoje dhe mbroje klientin
  ne gjyq...Pike.
  Sipas llogjikes cfare shpresohet qe avokatja mbrojtese te beje?Avokatja do mbroje klientin sepse kjo eshte puna e saj.
  Meqenese kjo avokate na qenka gruaja e Erion Veliajt atehere sipas lajmit deduktohet qe Erion Veliaj eshte burre i keq sepse gruaja e tij
  merr ne mbrojtje nje biznesmen kriminel????
  Se cfare ben gruaja e Erionit ,Erioni nuk mban pergjegjsi sepse gruaja e tij eshte (adult) e rritur dhe jo nje adoleshente qe kerkon prindin ti bebisit.
  Ajo e ka koken mbi shpatulla eshte moshe e pjekur gjykon dhe i merr vendimet te pavarura dhe
  Erjoni s'mban asnje pergjegjsi per aktivitetin e saj,biznesin e saj.
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 12-06-2015 m 20:18
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 6. Anetart m posht kan falenderuar benseven11 pr postimin:

  martini1984 (13-06-2015)

 7. #6
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Babagjyshi nga Vicidoli i ka ber krimet ne kohen e qeverisjes se vet duke futur ne skenat e korrupsionit argiten e tije. Dhe tani mendon se jane te gjithe si ky apo argita. Nese populli apo ligji familjes berisha nuk do i tregoh se ku e kane vendin Zoti ka per ta bere.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 8. Anetart m posht kan falenderuar {A_N_G_E_L_69} pr postimin:

  martini1984 (13-06-2015)

 9. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Paska mesuar dhe Xoxa te xixelloj!!!

  Kulmi i kulmit, ifti me i ndyre, me pervers, me te degjeneruar ne historine boterore, kapet serisht me presh ne dore..
  Dhe me e bukura eshte se vazhdojne ta perdorin preshin per fluturim, pa pike turpi!

  Nejse, burri k'oqe-fiq-shites qe ben 2-3 dasma lluksoze me pensionin e mamk kursimtares dhe nusja qe shahet te Il Gusto k*rve dhe ka-rak*rve nga Rampalla, vazhdojne shown e shemtuar dhe bajat!

  Zoti iu mallkofte!!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 10. #8
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Paska mesuar dhe Xoxa te xixelloj!!!

  Kulmi i kulmit, ifti me i ndyre, me pervers, me te degjeneruar ne historine boterore, kapet serisht me presh ne dore..
  Dhe me e bukura eshte se vazhdojne ta perdorin preshin per fluturim, pa pike turpi!

  Nejse, burri k'oqe-fiq-shites qe ben 2-3 dasma lluksoze me pensionin e mamk kursimtares dhe nusja qe shahet te Il Gusto k*rve dhe ka-rak*rve nga Rampalla, vazhdojne shown e shemtuar dhe bajat!

  Zoti iu mallkofte!!!
  Do qetesohesh neser kur te vish ti ne pushtet...
  Po ajo fare
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 11. Anetart m posht kan falenderuar martini1984 pr postimin:

  {A_N_G_E_L_69} (13-06-2015)

 12. #9
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Qente lehin por karvani ecen perpara. Sa te jene aktive ne PD kto pseudo kriminele, ne opozite do rrine tere kohes. Aq me teper qe kto super kurv@t e pd-s shahen pa fund ne faqet e tyre zyrtare. Ska fund idjotesia dhe injoranca
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 13. #10

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Veliaj eshte perfekt per Tiranen se nuk ka asnje ndryshim me Bashen. Shpresojm vetem qe mos ket fisin e vete e te gruas ne numer te madh aq sa Basha.

  Sa per nusen o dhenderat leket me mafiet e mafiozet i kan bere te gjithe,se po te ishte nuk do vinte gjithe llumi i huaj investues ne Shqiperi.

 14. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  {A_N_G_E_L_69} (13-06-2015)

 15. #11
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Koha eshte e pergjegjesise....sali berisha duhej vrare me kohe.

  Erioni eshte Soros...
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 16. Anetart m posht kan falenderuar martini1984 pr postimin:

  {A_N_G_E_L_69} (13-06-2015)

 17. #12
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Citim Postuar m par nga martini1984 Lexo Postimin
  Do qetesohesh neser kur te vish ti ne pushtet...
  Po ajo fare
  S'kam qene kurre ne pushtet dhe as do jem ndonjehere!
  udi me vjen me ushtrine virtuale te Vilajet Vrrs, qe paguhen per keto pune dhe trashin zerin kur flasin me pseudonime!!!

  Qe jane pervers Xixa me Zymbylin e di gjithe Ballkani tashme!
  Ju vazhdoni e mbajini ison, se fundja fundit per ate pune paguheni!!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 18. #13
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Ja fare shkruante perfaqesuesi i politikes se re Vilajet Vrra dikur per mbeshtetesin e tij me te madh mediatik, Mero Glbazen:

  Mero, dhe fenomeni qe ai perfaqeson, eshte shume i fuqishem, ai cakton ministra, ambasadore, drejtore, ngre trare doganash, te pushon nga puna. Ai behet garanci per investitore, pretendon lart e poshte se eshte "qafa" qe rrotullon koken e Kryeministrit. C'deshtim i parathene ky per investitore qe kane Meron sekser, e c'turp per nje Kryeminister qe premtoi se do na clironte nga "malavita". E vetmja gje qe kemi mesuar nga historia eshte se nuk kemi mesuar asgje nga historia. Ja ku jemi, pas ndryshimit te madh, asgje s'ka ndryshuar, sepse tani dhe PD-ja e duarve te pastra e ka tashme Xhoanen e vet, quhet Ymer Baze.
  Erion Veliaj, Koha Jone, 28 tetor 2005
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 19. #14
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Po per Like shtangistin politglot fare shkruante dikur perfaqesuesi i politikes se re ne twitter:

  pas fiksit nuk e di cila pjese ma shpifi me shume... ndoshta fillimi ku Ilir Meta peshtyn gishtat obeze si kambist ordiner dhe shfleton si te ishte shuk me lek ate defterin ku ne liste vijonin armo, hec, tec, kryetarja e gjykates se larte, prokuroret, bakshishi 700mije euro dhe... pika kryesore "e kam fol me Saliun". NEVERI!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 20. #15
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Pyeteni pak zymbylin kush ia blinte domatet e patatet ne 2003-2004, per t'i gjuajtur ministrave socialist te kohes...
  Se mbase do genjej dhe kesaj rradhe, si zakonisht dmth, qe nuk ia ka blere Rampalla!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 21. #16
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Ore jam kurjoz te di kush mund ta drejtoje Tiranen pervec Erjon Veliaj?!
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 22. #17
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  fare beri Vilajeti Vrra me fondet e mjaftit, dhe pse vendosen t'ia vjedhin Laptopin "pikerisht" kur i kerkuan llogari per 7 miliard leket qe pervetesoi per veten dhe vellain, s'po e pyesim me mire! Kohe te vjetra ato, per perfaqesuesin e politikes se re, Zymbyl Gay-69!

  Djal i zgjuar qerratai, si more ia vodhi historine Besjan Peshes per ikjen ne Greqi nga mali ne moshen 11 vje e gjysem?! Ne nje moshe kur regjistrat shkolles 20- vjetori e kane te regjistruar si pjesmarres ne do dite ne klase!

  Po me te bukuren e beri me ate nusen e atij gangos tjeter rilindaxhi ne Kavaj, elvis-ervin roshi!
  E perdhunuan dashnoren e Kavajsit, ia humben femijen qe priste dhe e hodhen ne rruge si te mjere... Mirepo 4 dite mbasi u mor vesh qe ishte vetem nje nga fiaskot e shumta banale dhe perverse te rilindaxhinjve, vendosi te lajmeronte ne BE Tanja Fajonin per kete krim te pushtetit )))

  Mashtrimi ka vetem nje emer dhe nje sinonim te vetem:

  Zymbyl Vilajet Gay Vrra....

  PS: Pertoj t'ia shkruaj emrin e vertete, se jo per gje, por edhe ato 69 simpatizant te LGBT-se qe i kane ngelur, me keto pseudonime e njohin )))
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 13-06-2015 m 18:37
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 23. #18
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Mirnjohje per popullin Shqiptar qe eshte i vetedijshem tashme se ku duhet dhene vota. Te ishte per kto pd-ista qe gjithashtu mbeshteten dhe nga tipat qe jan pam kshu si pede, Shqipria asnjeher skish me u be. Kto ngatarrojen arin me dollarin qe po te gejt i rri menja. Ktyne i duken gej ato qe kane femrat me tmira ne krah.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 24. #19
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  T'i thuash Vilajetit hajdut, e meriton, t'i thuash pervers e meriton, t'i thuash viktimizues e meriton, ama po i the penderast te hidhen perpjete gjithe ndjekesit e tij te LGBT-se! Ai eshte burre te thone, se ka per nuse Xixen qe ja shan Rampalla nje e dy tek Il Gusto k*rve dhe k*arakur-ve 'ti thuash me ditezinjve...

  Nejse humbje kohe te merresh me nje te faktuar nderkombetarisht si mashtrues dhe pervers ordiner...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 25. #20
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pr: PD: Nusja e Erion Veliaj, avokatja e t akuzuarve pr pastrim parash

  Po cmashtrus thua mer, vrases kriminel pevers etj etj, ato qe mbeshtet ti te duken burra me tmir ty e. Po leji kto muhabetet e shkolles fillore jo ja shajti grun kur ve jo sja shajti. Te garantoj se ato qe shajne ne ksoj lloj formash, kan nje kompleks te vetin duke ju shkelyer grat e veta ven e pa ven. Pak a shume si ty, qe le te kuptosh kompleksin qe mbart me kto shokt e tuj gej
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •