Close
Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314
Duke shfaqur rezultatin 261 deri 271 prej 271
  1. #261
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Arsyet perse islami eshte fe e rreme - Muhameti u mashtrua nga Djalli !!!

    Citim Postuar mė parė nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Messi....une te kuptoj absolutikisht !


    tung
    Atehere i nderuar lesho drite reflektuese

  2. #262
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463

    Pėr: Arsyet perse islami eshte fe e rreme - Muhameti u mashtrua nga Djalli !!!

    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Atehere i nderuar lesho drite reflektuese
    Po hapi syte bre messi....hapi syte dhe e sheh !....perderisa i shikjon punet me "emocione" do te kesh problem te kuptohesh me njerezit.

    tung
    albanish by nature

  3. #263
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Arsyet perse islami eshte fe e rreme - Muhameti u mashtrua nga Djalli !!!

    Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
    Nėse Jezusi "biblik" ka besuar 1 Zot tė vetėm, ai ka qen musliman !
    Nėse Jezusi "biblik" nuk eshte kryqezuar sikurse ben papa, ai kurrenjehere nuk ka qen Katolik !
    Nėse Jezusi i ėshtė lutur Zotit e jo shen-Marise, ai ka qen musliman e jo katolik !
    Nėse Jezusi i ėshtė lutur Zotit, ai nuk ka qen Zot por musliman !

    Kesisoji mund te vazhdojm biseden duke te faktuar me cdo rast duke ta lehtesuar kuptimin sikur t'ishe femije, qe Jezusi i bere synet dhe i nenshtruar ndaj urdheresave te Zotit, u lind, u rrit dhe u largua si musliman e kurrenjehere si katolik !
    Te besh shenjen e kryqit dhe te kryqezohet nje person eshte krejt tjeter gje. Pra jane dy veprime te ndryshme. Ti ne vitin 2015 nuk e di kete pastaj kerkon debat me te thelle per ceshtje qe nuk ke njohuri.
    Edhe cifutet nuk i luten nenes se Jezusit, Marise, ata na qenkan myslimane a? Aman as ateistet nuk i luten Marise, edhe ata qenkan mysliman

  4. #264
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Pėr: Arsyet perse islami eshte fe e rreme - Muhameti u mashtrua nga Djalli !!!

    Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
    Nėse Jezusi "biblik" ka besuar 1 Zot tė vetėm, ai ka qen musliman !
    Nėse Jezusi "biblik" nuk eshte kryqezuar sikurse ben papa, ai kurrenjehere nuk ka qen Katolik !
    Nėse Jezusi i ėshtė lutur Zotit e jo shen-Marise, ai ka qen musliman e jo katolik !
    Nėse Jezusi i ėshtė lutur Zotit, ai nuk ka qen Zot por musliman !

    Kesisoji mund te vazhdojm biseden duke te faktuar me cdo rast duke ta lehtesuar kuptimin sikur t'ishe femije, qe Jezusi i bere synet dhe i nenshtruar ndaj urdheresave te Zotit, u lind, u rrit dhe u largua si musliman e kurrenjehere si katolik !
    Mesia nuk osht as katolik as ortodoks as protestant. Nje dreq e di se ca feje ka ky rob. Ka shum mundsi te jet nga ato deshmitaret e jehovait.

  5. #265
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anėtarėsuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Pėr: Arsyet perse islami eshte fe e rreme - Muhameti u mashtrua nga Djalli !!!

    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Te besh shenjen e kryqit dhe te kryqezohet nje person eshte krejt tjeter gje. Pra jane dy veprime te ndryshme. Ti ne vitin 2015 nuk e di kete pastaj kerkon debat me te thelle per ceshtje qe nuk ke njohuri.
    Edhe cifutet nuk i luten nenes se Jezusit, Marise, ata na qenkan myslimane a? Aman as ateistet nuk i luten Marise, edhe ata qenkan mysliman
    Kur ben shenjen e kryēit, thuhet se po kryēezohet ne zonen ku jetoi un. Kurse ti mendon tek gozhdimi ne kryē.
    Ti pohon se beson Jezusin Zot, ben "shenjen e kryēit" ne rast fatkeqesie dhe troket drurin ne rast fatmiresie ngase je PASUES I JEZUSIT biblik ! Por ja qe keto veprime pagane qe ti i merr si rituale per t'iu afruar Zotit, nuk kan qen praktik te Jezusit, e as te nenes se tij !

    Hebrenjt dhe ateistet nuk i luten Zotit. E ti, krahason ēifutet dhe ateistet me Profetin e Zotit ?!

  6. #266
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anėtarėsuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Pėr: Arsyet perse islami eshte fe e rreme - Muhameti u mashtrua nga Djalli !!!

    Citim Postuar mė parė nga Sayan2003 Lexo Postimin
    Mesia nuk osht as katolik as ortodoks as protestant. Nje dreq e di se ca feje ka ky rob. Ka shum mundsi te jet nga ato deshmitaret e jehovait.
    Mesia te gjitheve po i thot qe ti s'din, ti baju, ti ik, ti ateist, ti ortodoks i keq, ti budalla, e vet,.. "mesi" ?!

  7. #267
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Arsyet perse islami eshte fe e rreme - Muhameti u mashtrua nga Djalli !!!

    Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
    Kur ben shenjen e kryēit, thuhet se po kryēezohet ne zonen ku jetoi un. Kurse ti mendon tek gozhdimi ne kryē.
    Ti pohon se beson Jezusin Zot, ben "shenjen e kryēit" ne rast fatkeqesie dhe troket drurin ne rast fatmiresie ngase je PASUES I JEZUSIT biblik ! Por ja qe keto veprime pagane qe ti i merr si rituale per t'iu afruar Zotit, nuk kan qen praktik te Jezusit, e as te nenes se tij !

    Hebrenjt dhe ateistet nuk i luten Zotit. E ti, krahason ēifutet dhe ateistet me Profetin e Zotit ?!
    Kryqezimi eshte akti i gozhdimit te dikujt ne kryq. Edhe ne perkthimet e Bibles perdoret kjo fjale kur tregohet se si Biri i Perendise u kryqezua, pra me fjale te tjera u gozhdua ne kryq. Kjo fjale perdoret ne gjuhen letrare dhe mos fol per kete fjale pa u konsultuar me fjalore ne shqip.
    Berja e kryqit, pikturave, ritualeve vjen pas vdekjes se apostujve te Jezusit, ne Dhiaten e Re (pra Ungjilin, librin qe flet per Jezusin, apostujt qe shperndani lajmin e Ringjalljes dhe historine e kishes se pare) nuk permendet. As lutja ndaj Marise, andaj vella mos akuzo krishterimin per gjera qe nuk i predikon. Mos u bej i padrejte sikur dhjetera mijera myslimane qe pa kurrfare diturie flasin per gjera qe si dijne.
    Shume prej hebrenjeve besojne ne Zot dhe plot nga ta besojne sinqerisht ne Zot, sic besojne shume myslimane sinqerisht ne Zot. Por hebrenjte nuk jane myslimane.
    P.s.
    Disa njerez gabimisht e perdorin ate fjale, kjo fjale eshte perdorur me heret dhe kur nje njeri bente shenjen e kryqit thuhej 'po kryqtohet'.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 03-09-2015 mė 22:32

  8. #268
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Arsyet perse islami eshte fe e rreme - Muhameti u mashtrua nga Djalli !!!

    Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
    Mesia te gjitheve po i thot qe ti s'din, ti baju, ti ik, ti ateist, ti ortodoks i keq, ti budalla, e vet,.. "mesi" ?!
    Mos ma mbroj kete njeri, tipa si ky per hater te nje sauditi do te ma prente koken pa menduar dy here. Andaj eshte veshtire me bo debat me te pasi ky eshte anetaresuar ne forum per te me sulmuar mua dhe per te me diskredituar duke keqperdorur disa postime te mia dhe duke i shtremberuar ato. Duke pare qe asnje kunderargument s'mund te ofroje pasi ky ska ide rreth feve keta dalin me sulm personal dhe mendojne se do te mund te perfitojne dicka.
    Une nuk jam Mesia, nofka ime Mesia4ever eshte vetem nje nofke dhe une nuk jam me i mire se ju asgje, madje jam me i keq dhe gaboj me shume se plot forumiste ketu.

  9. #269
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Pėr: Arsyet perse islami eshte fe e rreme - Muhameti u mashtrua nga Djalli !!!

    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    nuk jam me i mire se ju asgje, madje jam me i keq dhe gaboj me shume se plot forumiste ketu.
    Ok Mesia shum mir qe u hape ke prifti ''forumi shqiptar''. Ne emer te Albos ti kom fal gjynofet. Amen

  10. #270
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anėtarėsuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Pėr: Arsyet perse islami eshte fe e rreme - Muhameti u mashtrua nga Djalli !!!

    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Mos ma mbroj kete njeri, tipa si ky per hater te nje sauditi do te ma prente koken pa menduar dy here. Andaj eshte veshtire me bo debat me te pasi ky eshte anetaresuar ne forum per te me sulmuar mua dhe per te me diskredituar duke keqperdorur disa postime te mia dhe duke i shtremberuar ato. Duke pare qe asnje kunderargument s'mund te ofroje pasi ky ska ide rreth feve keta dalin me sulm personal dhe mendojne se do te mund te perfitojne dicka.
    Une nuk jam Mesia, nofka ime Mesia4ever eshte vetem nje nofke dhe une nuk jam me i mire se ju asgje, madje jam me i keq dhe gaboj me shume se plot forumiste ketu.
    Duhet s'pari gjetur at sauditin i cili shpreh deshiren per t'hequr koken, dhe pasi ta gjejm, duhet ve ne kontakt me Sayanin, ēka edhe merr shume kohe ! Keshtu qe flej rehat, se s'ka per t'ardhur kurr koha qe t'behesh martir i krishterizmit

  11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Evian pėr postimin:

    mesia4ever (04-09-2015)

  12. #271
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Arsyet perse islami eshte fe e rreme - Muhameti u mashtrua nga Djalli !!!

    Citim Postuar mė parė nga Sayan2003 Lexo Postimin
    Mesia nuk osht as katolik as ortodoks as protestant. Nje dreq e di se ca feje ka ky rob. Ka shum mundsi te jet nga ato deshmitaret e jehovait.
    Nuk ka katolicizem, protestantizem, orthodoksizem apo evangjelizem. Ne Bibel ka vetem te krishtere dhe jo te krishtere. Nuk ka fe ne krishterim, por krishterimi eshte besim se Jezusi eshte kryqezuar per mekatet e botes, dhe eshte Ringjallur dhe ne fund te botes do te vije ne toke.
    Deshmitaret e Jehovait jane grup i konspiracive te djallit. Pra Deshmitaret e Jehovait jane posaqerisht kult i djallit ku shtremberojne Biblen haptazi dhe bile nuk iu vjen turp aspak nga kjo, ne te njejten kohe keta pretendojne se jane te krishteret e vertete, bile te vetmit. Bibla thote se Jezusi u kryqezua ndersa keta pa pike turpi dalin pas 2000 viteve dhe thone se Jezusi vdiq ne nje shtylle?! Ata me kohe jane shpallur ateiste pasi qellimi i tyre eshte ta shkatrrojne krishterimin duke pretenduar se jane vet te krishtere. Ata besimin ne Zot e kane biznis sikur hoxhallaret tane, njehere te japin revista falas pastaj kur te ta shperlajne trurin me deshire i blen revistat e tyre, ku ne ato revista djallezore shtremberohet haptazi Bibla. Ku s'ju shkon per shtati doktrines se tyre te corodeve thone: 'Ketu eshte keqcituar Krishti'.
    ashtu sikur Xhemisi qe paguhet me petrodollare sauditesh (ku del njeriu normal, qofte vella shqiptar apo cfaredo lloj kombi tjeter, dhe mbron marrdhenien seksuale te 53 vjecarit me 9 vjecare?!) D.J. paguhen nga qarqet e erreta me qellimin e vetem djallezor shkatrrimin e krishterimit.
    Kurre nuk do ia arrijne ketij qellimit sepse fjalet e Jezusit jane te garantuara nga vet goja e Tij: "Qielli e toka do te kalojne, por fjalet e mia jo". Pastaj me garancen e shpetimit ku Jezusi i thote ne kryq keqberesit te penduar: "Sot do te jesh me mua ne Parajse".
    Keto akuza me lart i them me pergjegjesi te plote.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 21-09-2015 mė 22:48

Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •