Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-06-2015
    Postime
    18

    sisteme, strategji bastesh

    ne fillim pershendetje te gjitheve dhe vecanarisht atyre qe u pelqejne bastet si puna ime, do te doja te diskutoja ketu me ju strategjite dhe sistemet qe perdorni per skedinat tuaja, une pak a shume njof progressionet si MARTINGALA, D ALEMBERT etj (ne teori se ne praktike nuk eshte se kam filluar me i perdorur) ose money menagment ndoshta me te njohurin nder bastexhijte qe quhet MASANIELLO, dhe tani keto kohet e fundit kam nigjuar per QUOTE MODULATE(ne italisht se ne shqip nuk e di termin e duhur dhe pse me perkthyer eshte e thjeshte por nuk di a del termi i duhur ne boten e basteve qe thuhet eshte nje metode e vjeter ne boten e basteve sidomos ne vendet e lindjes) do te doja te dija a keni informacion apo jo ne lidhje me kete lloj menyre pronostikimi, dhe do tju isha shume mirenjohes ne rast se do te ndanim bashke metodat dhe sistemet qe ju perdorni me qellim qe te konfrontohemi, permiresohemi dhe te mesojme gjera te reja nga njeri tjetri. GJITHASHTU JU UROJ SA ME SHUME FAT DHE SA ME SHUME SKEDINA FITUESE

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    Ne kete rast vendos vete.
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-06-2015
    Postime
    18

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    Citim Postuar mė parė nga martini1984 Lexo Postimin
    Ne kete rast vendos vete.
    me fal por nuk te kuptova

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-06-2015
    Postime
    18

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    a ka njeri te gjalle ne kete forum, asnjerit nuk i intereson kjo teme

  5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar tani 001 pėr postimin:

    martini1984 (05-06-2015)

  6. #5
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    Citim Postuar mė parė nga tani 001 Lexo Postimin
    a ka njeri te gjalle ne kete forum, asnjerit nuk i intereson kjo teme
    ka te gjalle ne forum qe ju intereson!
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  7. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-06-2015
    Postime
    18

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    dikush ne nje forum italian bastesh shkruante keshtu (OPPURE DOBBIAMO PARLARE DELLA MAGIA DELLA QUOTA 3.10 di BWIN DA MODULARE CON ADMIRAL?) ose (Parlavo di bet365 relativamente alla quota 2.38) ,behet fjale per nje teknike sipas ketij utenti (qe e mban veten si nje TIPSTER shume i zoti te pakten keshtu hiqet) qe perdoret shume ne vendet e lindjes ( ku ben pjese dhe shqiperia) sidomos ne serbi dhe maqedoni, duke qene se shqiptaret merren shume me skedina a mund te me thote dikush nga ju se per cfare teknike behet fjale, cfare dmth me MODULUAR QUOTEN

  8. #7
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    Citim Postuar mė parė nga tani 001 Lexo Postimin
    dikush ne nje forum italian bastesh shkruante keshtu (OPPURE DOBBIAMO PARLARE DELLA MAGIA DELLA QUOTA 3.10 di BWIN DA MODULARE CON ADMIRAL?) ose (Parlavo di bet365 relativamente alla quota 2.38) ,behet fjale per nje teknike sipas ketij utenti (qe e mban veten si nje TIPSTER shume i zoti te pakten keshtu hiqet) qe perdoret shume ne vendet e lindjes ( ku ben pjese dhe shqiperia) sidomos ne serbi dhe maqedoni, duke qene se shqiptaret merren shume me skedina a mund te me thote dikush nga ju se per cfare teknike behet fjale, cfare dmth me MODULUAR QUOTEN
    Ai utenti eshte idiot i lindur,ndryshe receten per tu pasuruar nuk ja u tregonte te tjereve pra formulen magjike.
    Dhe ne lindje jane viktimat e para....
    Moduluar quoten quhet ...pershtatje per humbesit.
    Kupto: ti e di se cfar basti ve!
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  9. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-06-2015
    Postime
    18

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    o martino vetem ti je i gjalle ketu, desha me te thene lej mor burre damagogjite a ke naj gjo konkrete ne lidhje me temen thanks

  10. #9
    i/e regjistruar Maska e JuliusB
    Anėtarėsuar
    06-08-2012
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    620

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    Ty t duken demagogji ato qe tha martini mer, po ai qe di nji teknik per t fitu baste dhe ka zbulu nji menyr si t pasurohet nuk rri forumeve sportive me t shpjegu ty si fitohet po ka ik n bora-bora dhe shijon paret ...
    + qe ata qe kan kriju sistemin e basteve e kan bo me fitu vet e jo mu pasuru ti apo un.
    PS. Po do naj ndeshje t shitme m co 50€ dhe ta jap un. Leket para se me fillu ndeshja.

  11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar JuliusB pėr postimin:

    martini1984 (06-06-2015)

  12. #10
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    Citim Postuar mė parė nga tani 001 Lexo Postimin
    o martino vetem ti je i gjalle ketu, desha me te thene lej mor burre damagogjite a ke naj gjo konkrete ne lidhje me temen thanks
    Miredita.
    Nuk kam perse bej demagogji se nuk perfitoj asnje CENT.
    Kuptohe si te duash,si dhe ka idioter qe blejne(paguajne te ashtequajtur Nostradamus qe i shesin me EURO ndeshjet ne perparesi dhe keta nuk te rimborsojne....lol n.q-se ja fusin kot).
    Ai poshte teje i ka vene VULEN.
    Nga ana ime ndeshjet apo basti vehet TEK,si gjeja konkrete eshte qe te vesht bast aty ku TI ke njohuri.
    Pa pordhe dhe mendjemadhesi nga ana ime.
    Me te mira+ekipi qe ka vazhdimesi eshte i besueshem(jo ekipet e medhaja se quotat jane poshte VALUE)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga martini1984 : 06-06-2015 mė 06:45
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  13. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-06-2015
    Postime
    18

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    Citim Postuar mė parė nga JuliusB Lexo Postimin
    PS. Po do naj ndeshje t shitme m co 50€ dhe ta jap un. Leket para se me fillu ndeshja.
    po te kishe ndeshje te shitme mor zoteri nuk kishe nevoje me i shit per 50 euro por i luaje vete dhe ishe bo milioner, me mashtrues si puna jote eshte plot web-i dhe na i deshke leket perpara

  14. #12
    i/e regjistruar Maska e JuliusB
    Anėtarėsuar
    06-08-2012
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    620

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    Citim Postuar mė parė nga tani 001 Lexo Postimin
    po te kishe ndeshje te shitme mor zoteri nuk kishe nevoje me i shit per 50 euro por i luaje vete dhe ishe bo milioner, me mashtrues si puna jote eshte plot web-i dhe na i deshke leket perpara
    Sa i zgjuar qenke. E kuptove idene ? Tregohu me i kapshem heres tjeter.

  15. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-06-2015
    Postime
    18

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    me te thene te drejten u vertetua ajo qe mendoja dhe besoja (por qe shpresoja shume ta kisha gabim) ishte hera e pare qe shkruaja ne nje forum shqiptar dhe per fat te keq duhet thene dhe pranuar se forumet shqiptare jane shume te varfera ne diskutime dhe argumenta, dmth deri tani po vertetohet ajo qe mendoja ne fillim, shpresoj ende te gabohem (ndoshta jo dhe shume), ne rast se del e kunderta kerkoj falje dhe bej MEA CULPA

  16. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-06-2015
    Postime
    18

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    Citim Postuar mė parė nga JuliusB Lexo Postimin
    Sa i zgjuar qenke. E kuptove idene ? Tregohu me i kapshem heres tjeter.
    mos me humb kohen kot

  17. #15
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    Kuoten per Barcelonen e keni AKTUALISHT 1.60.
    Per Juven eshte 5.70
    barazimi 4.00(90 min)
    Zgjidhni e merrni.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga martini1984 : 06-06-2015 mė 07:23
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  18. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-06-2015
    Postime
    18

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    une them qe fiton juve, por ky eshte pronistikim i castit (dhe ndoshta me nje cike tifozllik dhe pse nuk jam tifoz i juves por nuk dua qe te fitoi barcelona), por une po flas me shume per strategji qe mund te perdoren per te arritur qellimin pra fitoren

  19. #17
    i/e regjistruar Maska e JuliusB
    Anėtarėsuar
    06-08-2012
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    620

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    Citim Postuar mė parė nga tani 001 Lexo Postimin
    une them qe fiton juve, por ky eshte pronistikim i castit (dhe ndoshta me nje cike tifozllik dhe pse nuk jam tifoz i juves por nuk dua qe te fitoi barcelona), por une po flas me shume per strategji qe mund te perdoren per te arritur qellimin pra fitoren
    Do strategji reale ti ? Ja ta them une nje. Po e ke vezhguar kampionatin anglez me vemendje, mund te veresh se Home-win ka nje rastesi-ndodhjeje me te larte. Pra nqs ti luan te gjitha ndeshjet e kampionatit anglez fitore per ndeshjet te luajtura ne shtepi, pavarsisht koeficientit, ne fund te sezonit do kesh rreth 10-15% te te gjithe shumes se luajtur.
    (Ndeshje te luajtura teke)
    Ja 1 strategji.
    Problemi esht se duhet te luash shuma te medha qe te kesh fitime te ndjeshme.
    I ke keto leke ? Keputja se do dalesh me mire se ti mbash ne banke.

  20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar JuliusB pėr postimin:

    martini1984 (06-06-2015)

  21. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-06-2015
    Postime
    18

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    mire, shume mire 1 strategji

  22. #19
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    Strategjia tjeter.
    Ne kampionatin gjerman shenohen pro ndeshje 2.73 gola.
    Futja.
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  23. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-06-2015
    Postime
    18

    Pėr: sisteme, strategji bastesh

    per shembull une tani po provoj (e perseris provoj pa luajtur leke) masaniello e impostuar keshtu cassa 100 euro, ndeshje 50, pritet te kapen 4 nga keto 50, kuota eshte 50 qe del nga shumezimi i dy ndeshjeve me rezultat 0-0 finale dmth kuota 7x7=50 pak a shume, dmth do te luaj 50 cifte ndeshjesh dhe ne fund duhet te kap 4 cifte dhe ne rast se arrij ti gjej keto 4 cifte cassa shumezohet per 56,31 here, ne kete rast 100 euro behen 5631 euro, ne rast se nuk arri te gjej 4 pronostikimet kuptohet qe humb te gjithe cassen dmth ne kete rast 100 eurot, ne teori duket dicka qe mund te arrihet por tani qe po e provoj ne praktike deri tani po ecen shume keq, me poshte do te postoj foton

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •