Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 46 prej 46
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  63
  Postime
  2,690
  Faleminderit
  0
  57 falenderime n 49 postime

  Pr: Nj dit do ndjek diellin

  Dashuria dit feste nuk njeh

  E dashur, sot puthja si t’u duk?
  Mua, si dje, si pardje...
  Si nesr, si pasnesr, si pa fund
  Puthja ime, dit feste nuk njeh.

  Si t’u duk, e dashur, sot ndjenja?
  Mua, si dje, si pardje...
  Si nesr, si pasnesr, e tjera...
  Ndjenja ime, dit feste nuk njeh.

  E dashur, sinqerisht, si t’u duka sot?
  Mua ti, si dje, si pardje...
  Si nesr, pasnesr, mot pr mot
  Dashuria dit feste nuk njeh.

  @Edmond Shallvari
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  63
  Postime
  2,690
  Faleminderit
  0
  57 falenderime n 49 postime

  Pr: Nj dit do ndjek diellin

  Dikush

  Dikush e plqen veten mes pezhishks
  Dika ka nga knaqsia e merimangs
  Nga instikti i saj prits
  Pr viktimn ushqim t rradhs.

  Dikush e plqen veten mes jargve
  Dika ka nga knaqsia e krmillit
  Udha e jarguar i ngjan mes asfalteve
  Vil mes parajss, guacka e shpirtit.

  Dikush e plqen veten si nuk sht
  Dika ka nga e mosqena e vetes
  Dika q shumohet e bhet e tr
  Dhe ashtu e tr, n askushi kthehet.

  @Edmond Shallvari
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  63
  Postime
  2,690
  Faleminderit
  0
  57 falenderime n 49 postime

  Pr: Nj dit do ndjek diellin

  Dhe m than…

  Dhe m than, far s’m than
  Ja, ktu, n emigrim
  Sado femrn ta kesh pran
  As ta puthsh s’do kesh fuqi.

  Se do lodhesh e strlodhesh
  Npr punra angari
  Do fillosh q t ankohesh
  M dhemb trupi der’ n shpirt.

  As n ndrr nuk do mundesh
  T knaqesh sadopak
  Si krmilli do t strukesh
  Kthyer shtratin n guack’.

  U tmerrova lebetitur
  Si do bja, far do bja?
  Si do rri me femrn ngjitur
  Pa m ndodhur ajo gjja?

  Ajo gjja aq magjike
  Q i thon dashuri
  Sa hap syt n qiell m shpie
  Dhe m kthen n Perndi.

  Ikn dit e ikn net
  Ikn jav edhe muaj
  Ikin vitet me t shpejt
  Emigroj i dashuruar.

  @Edmond Shallvari
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  63
  Postime
  2,690
  Faleminderit
  0
  57 falenderime n 49 postime

  Pr: Nj dit do ndjek diellin

  Egoja

  T shikoj dhe s’t njoh prtej shikimit
  Prtej dgjimit nuk t njoh kur t dgjoj
  Mund t ndodh t gaboj qysh prej fillimit
  Dhe prej fundit mund t ndodh t gaboj.

  Por nuk dua t dgjoj justifikime
  As betimet nuk m prekin pas ksaj
  Pas ksaj kur je ndryshe n veprime
  Shfaqur engjll n fytyr me shpirtin djall.

  Jam i bindur, i strbindur, prtej bindjes
  Veten time duke njohur prtej njohjes
  Kemi egon e krijuar para lindjes
  Dhe pas lindjes kemi egon prtej mortjes.

  @Edmond Shallvari
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  63
  Postime
  2,690
  Faleminderit
  0
  57 falenderime n 49 postime

  Pr: Nj dit do ndjek diellin

  NE

  Ne vrasim njeri-tjetrin me thika e m fjal
  M tepr vrasim veten, t tjert duke vrar
  Me zgjuarsi njeriu, deri n prsosmri
  Ku lind vet gjeniu, ku krimineli lind.

  Diku i presim kokat, kasap kasapane
  Diku krrakrra si korbat, me gijotin fjale
  Kaq njerzor jemi, modern n gjithshka
  E puthim njeri-tjetrin, e shqyejm m pas.

  @Edmond Shallvari
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  63
  Postime
  2,690
  Faleminderit
  0
  57 falenderime n 49 postime

  Pr: Nj dit do ndjek diellin

  RREFIMI

  Di se k kam br t lumtur
  S’di t mjer k kam br
  Nuk kam qen shenjt i dukur
  Dhe pse shenjt n shpirt kam qen.

  Po dhe shenjtat kan mkate
  Ndryshe s’do t ishin shenjt
  Ve i lan jo me llafe
  Por me jetn Zotit dhn.

  Nuk premtoj veten flijuar
  As vet Krishti s’dha premtime
  Sepse linda pr t’jetuar
  Dashurin m sublime.

  Pr at q lumtur ndjehet
  Pr t’mos br asnj t mjer
  Mos krkoni t rrfehem
  Sepse jam rrfimi vet.

  @Edmond Shallvari
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •