Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Presidenti i FIFA-s jep dorëheqjen pas akuzave për korrupsion

    Sepp Blatter jep dorëheqjen nga Presidenti i FIFA-s, pritet të kandidojë Princi Ali bin Hussein

    Emri:  Blatter-2.jpg

Shikime: 267

Madhësia:  13.2 KB

    Pas skandalit të korrupsionit në FIFA, ka dhënë dorëheqjen nga posti Presidenti i saj Sepp Blatter. Pasi ka dorëzuar dorëheqjen e tij, Blatter u shpreh se “Falënderoj ata persona që më mbështetën”.

    Ndërkaq, kreu i auditit të FIFA-s tha se do të bëhen ndryshime rrënjësore strukturore, ndërsa zgjedhja e Presidentit të ri të FIFA-s do të bëhet 4 muaj më vonë.

    Për Presidentin e ri të FIFA-s do të kandidojë Princi Ali bin Hussein. Djali i mbretit të Jordanisë është zv/president i FIFA-s për Azinë që prej vitit 2011.

    Pas arrestimeve të një jave më parë, FIFA ka mbajtur një qëndrim zyrtar në lidhje me ngjarjen. Walter de Gregorio, zëdhënës i këtij institucioni, ka thënë se do të bashkëpunojnë me autoritetet amerikane, pasi në këtë mënyrë do të pastrohet imazhi i FIFA-s, ndërsa ka konfirmuar se zgjedhjet presidenciale do të mbahen sipas planit.

    (el.sp/BalkanWeb)

  2. #2
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464

    Për: Presidenti i FIFA-s jep dorëheqjen pas akuzave për korrupsion

    Veprim deri diku i papritur nga Blatter, po lejonte veten të festohej pas rizgjedhjes si president dhe dukej tejet i vendosur se do të vazhdojë atë lloj "diktature" të cilën po e menaxhonte më shumë se 15 vite. Lajmi më pozitiv për futbollin dhe sportin në përgjithësi edhe pse siç përmenda nuk pritej një gjë e tillë.

    Tani dalin në shesh 2 opsione të mundshme që shtyejnë një veprim të tillë nga ky individ i fëlliqur. Ose vërtet është aq demokrat (që se besoj) dhe respekton futbollin dhe të mirën e këtij sporti në aspektin moral, ose është vet totalishtë i implikuar në korrupsion bashkë me rethin e tij të ngushtë. Tendenca ime personale lidhet me opsionin e dytë, por në vijim me kalimin e kohës do të zbardhët "ftyrëbardhësia" e diktatorit modern Blatter.
    Sui generis

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Presidenti i FIFA-s jep dorëheqjen pas akuzave për korrupsion

    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Sepp Blatter jep dorëheqjen nga Presidenti i FIFA-s, pritet të kandidojë Princi Ali bin Hussein

    Emri:  Blatter-2.jpg

Shikime: 267

Madhësia:  13.2 KB

    Pas skandalit të korrupsionit në FIFA, ka dhënë dorëheqjen nga posti Presidenti i saj Sepp Blatter. Pasi ka dorëzuar dorëheqjen e tij, Blatter u shpreh se “Falënderoj ata persona që më mbështetën”.

    Ndërkaq, kreu i auditit të FIFA-s tha se do të bëhen ndryshime rrënjësore strukturore, ndërsa zgjedhja e Presidentit të ri të FIFA-s do të bëhet 4 muaj më vonë.

    Për Presidentin e ri të FIFA-s do të kandidojë Princi Ali bin Hussein. Djali i mbretit të Jordanisë është zv/president i FIFA-s për Azinë që prej vitit 2011.

    Pas arrestimeve të një jave më parë, FIFA ka mbajtur një qëndrim zyrtar në lidhje me ngjarjen. Walter de Gregorio, zëdhënës i këtij institucioni, ka thënë se do të bashkëpunojnë me autoritetet amerikane, pasi në këtë mënyrë do të pastrohet imazhi i FIFA-s, ndërsa ka konfirmuar se zgjedhjet presidenciale do të mbahen sipas planit.

    (el.sp/BalkanWeb)
    Djali mbretit humbi dhe do zgjidhet???????????????
    Sport?????????
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Presidenti i FIFA-s jep dorëheqjen pas akuzave për korrupsion

    Kur je INJORANTE nga Fieri me mire ta mbyllesh...gojen!!
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  5. #5

    Për: Presidenti i FIFA-s jep dorëheqjen pas akuzave për korrupsion

    Me pelqeu shume opinioni i Rud Guli-t:
    - Nuk eshte vetem Blater. Iku nje Blater nje Blater tjeter do te vije. Eshte i gjithe sistemi i korruptuar. Personalishte i jap te drejte opinionit te hollandezit.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  6. Anetarët më poshtë kanë falenderuar {A_N_G_E_L_69} për postimin:

    martini1984 (04-06-2015)

  7. #6
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Presidenti i FIFA-s jep dorëheqjen pas akuzave për korrupsion

    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Me pelqeu shume opinioni i Rud Guli-t:
    - Nuk eshte vetem Blater. Iku nje Blater nje Blater tjeter do te vije. Eshte i gjithe sistemi i korruptuar. Personalishte i jap te drejte opinionit te hollandezit.
    Shume drejte e ka thene.Tashti FBI ta kqyre dhe Platinken perse votoi per Katarin dhe cfare funksioni apo roli mori klyshi vet.
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  8. Anetarët më poshtë kanë falenderuar martini1984 për postimin:

    {A_N_G_E_L_69} (04-06-2015)

  9. #7

    Për: Presidenti i FIFA-s jep dorëheqjen pas akuzave për korrupsion

    Platinovic shpreson shume qe Ruset dhe Serbet te jene lobusit me te fotrte per ta bere ate presidentin e FIFA-s.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  10. #8
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Presidenti i FIFA-s jep dorëheqjen pas akuzave për korrupsion

    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Platinovic shpreson shume qe Ruset dhe Serbet te jene lobusit me te fotrte per ta bere ate presidentin e FIFA-s.
    Njeri nga te akuzuarit paska qene agjent i FBI-se lexova diku.Nuk e di a eshte e vertete
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  11. #9
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Presidenti i FIFA-s jep dorëheqjen pas akuzave për korrupsion

    Ai ose jep doreheqjen,ose nuk do rrizgjidhet,ndryshe ne do gjejme nje menyre tjeter!
    Uefa ate duhet ta heqi me DHUNE.
    Greg Dyke.
    Naten e mire prej meje dhe mos u zgerdhini shume ju QYRRSAT e jevgut tironc!
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •