Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1

  Banka Boterore, 1.2 mld dollar hua Shqipris per 5 vjet

  Banka Boterore ka aprovuar nje program kredie prej $1.2 miliarde, qe do ti jepet per 5 vjet Shqiperise per te ndihmuar ekonomine shqiptare drejt futjes ne BE.

  Bloomberg: World Bank Backs $1.2 Billion Program to Help Albanian Economy

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,037
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Banka Boterore, 1.2 mld dollar hua Shqipris per 5 vjet

  Domethene, brenda pese vjetesh, Qeveria e Rilindjes do ti fusi shqiptaret ne borxh plot $400/fryme, ose per nje familje me 4 pjesetare, plot $1600/familje. Dhe ky borxhi do ti shtohet atij borxhit qe na e ka bere pilog ne keto dy vjetet e fundit duke ia kaluar edhe shokut Berisha!

  Lart e me lart o budallai i Rilindjes! Si te na e kaloje ne Greqia duke marre borxhe! Ne duhet t'ia kalojme Greqise e te hyjme ne me shume borxhe se greket!

  Jemi popull i zgjuar ne shqiptaret ore, kemi zgjedhur nje piktor si Edi Rama kryeminister!

  Nje pyetje kisha une per ty o Qyfyre si ekonomist i mbaruar qe je: fjala kredi, mos perkthehet gje borxh ne shqip?

  Albo

 3. #3
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pr: Banka Boterore, 1.2 mld dollar hua Shqipris per 5 vjet

  Borxhi total i Shqiperise sot arrin 70% te vleres totale te prodhimit te pergjithshem kombetar(GDP gross domestic product)
  Ne 2012 borxhi total perbente vetem 60% te GDP-se.
  Me kete hua do financohet buxheti per administraten shtetrore, do financohen 8 projekte
  per infrastrukturen, do behen shpenzime per sigurine e rrjetit rrugor,energjine elektrike dhe shendetsine
  Totali qe parashikohet te harxhohet per sektoret me lart eshte 490 miljon dollare per 5 vjet(98 miljon dollare ne vit).
  Pjesa tjeter e huase 710 miljon do shpenzohet ne sektorin privat.SE ku ekzakt nuk thuhet.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #4

  Pr: Banka Boterore, 1.2 mld dollar hua Shqipris per 5 vjet

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Domethene, brenda pese vjetesh, Qeveria e Rilindjes do ti fusi shqiptaret ne borxh plot $400/fryme, ose per nje familje me 4 pjesetare, plot $1600/familje. Dhe ky borxhi do ti shtohet atij borxhit qe na e ka bere pilog ne keto dy vjetet e fundit duke ia kaluar edhe shokut Berisha!

  Lart e me lart o budallai i Rilindjes! Si te na e kaloje ne Greqia duke marre borxhe! Ne duhet t'ia kalojme Greqise e te hyjme ne me shume borxhe se greket!

  Jemi popull i zgjuar ne shqiptaret ore, kemi zgjedhur nje piktor si Edi Rama kryeminister!

  Nje pyetje kisha une per ty o Qyfyre si ekonomist i mbaruar qe je: fjala kredi, mos perkthehet gje borxh ne shqip?

  Albo
  Cuditem qe nje grek i mbaruar si puna jote, dika perkthimin ne shqip. Bravo! Dhe me gezon fakti qe me sulesh mua personalisht tregon se e ke humbur betejen tashme

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •