Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 41
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Aferim
    Anëtarësuar
    11-02-2015
    Vendndodhja
    Suedi
    Postime
    497

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Citim Postuar më parë nga dielli1 Lexo Postimin
    ...c'keni more i keni hipur djalit(aferimit_largerimit haha)ne shpine??!!!!Po Aferim_largimi,e ka mendimin e vet,hahha,edhe pse ky mendim prerazi tregon se aj eshte i tjetersuar ne turk,prapeseprap ka bindjen e vet e cila perputhet me historrin serbe gje qe eshte e drejte e tij!!!..Keshtu ka mesuar nga hoxhet,e c'faj ka i shkreti???!!..
    Mandej,eshte mjergullnaja e hoxheve qe mijera e mijera"shqiptar"per secilen pranvere i bejne temena sulltan muratit,duke shkelur veten e vet dhe duke e quajtur MILUSH KOPILIN(heroin Shqiptar)serb.Pra,"shqiptaret"_te tjetersuarit(si puna e keti largimit nga e verteta dhe DRITA)kane humbur nen mjergullen e predikimeve islamike te hoxheve sahanlepires neper secilen kohe.keta hoxhe nerperka kane mjergulluar aq shume saqe nje pjese e konsiderueshme e Shqiptareve kane humbur ne mjergullene tyre,mjergull kjo qe nuk i lene te shohin Driten.Qeshte e verteta keta"shqiptare"_te tjetersuar e laramanuar si mos me keq,nje dite kane per te qene te rrezikshem per vendet tona...Te jetosh ne mjergull pa vetedije eshte injorance,kurse te jetosh ne terr me deshire eshte krim...
    Hoxha ka te drejte, rangu juaj me shume vjellni vrer ndaj turqve te asokohe, aleate tuaj sot, sesa ndaj çetnikeve dhe grekeve qe heret o vone synojne t'ju eliminojne nga kjo toke. Respekto, o femije siper femijeve (jo ne ate kuptim).
    Derisa te jete Shqiperia gjysmake, shqiptaret kane per t'u ndjere inferiore edhe ne trojet e tyre.

  2. #22
    ..Mos me prek!! Maska e Lulke
    Anëtarësuar
    18-11-2014
    Postime
    1,679

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Aferim kush ishe ti si perfundim?! Me ça Nick ke qen me pare ktu dhe nga kush forum je rikthyer ?! Edhe mua kte ndjesi me jep ne fakt me nga dy citime qe me ke bere .. Sikur me njef po me pas hesht. Sa per vendbanimin antari me lart e gjen ku jeton ne baze te ip tend , e ne kte rast ske pse hiqe si patriot per te devijuar cka tha ai . Lol. Sa per temen : kam nje dhender ne fis qe eshte vete quajtur imam , eshte nder kta te famshmit e ndaluar ne albanistan e pafsha te djegur un kaq mund te them .
    It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Aferim
    Anëtarësuar
    11-02-2015
    Vendndodhja
    Suedi
    Postime
    497

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Citim Postuar më parë nga Lulke Lexo Postimin
    Aferim kush ishe ti si perfundim?! Me ça Nick ke qen me pare ktu dhe nga kush forum je rikthyer ?! Edhe mua kte ndjesi me jep ne fakt me nga dy citime qe me ke bere .. Sikur me njef po me pas hesht. Sa per vendbanimin antari me lart e gjen ku jeton ne baze te ip tend , e ne kte rast ske pse hiqe si patriot per te devijuar cka tha ai . Lol. Sa per temen : kam nje dhender ne fis qe eshte vete quajtur imam , eshte nder kta te famshmit e ndaluar ne albanistan e pafsha te djegur un kaq mund te them .
    Ato qe ka shkruar ai siper per mua, nuk qendrojne - te tera jane shpifje. Nuk shkrova qe Darius s'mund ta dije nga ç'vend shkruaj, por as e ka edhe te vetmen ide se si qendron puna ketu tek shkruaj - s'jam i vetem ne kete shtepi pse jetojme goxha shume ne numer. Darius ka te drejte te jape mendimin e tij mbi nje çeshtje, porse jo se fyeri e ofenduari tjetrin me mendim ndryshe. Nderkaq, ne une zgjedh te mos e mbeshtes, te te mos ngeli hatri ty zonje, por shkruaje troç se ku, simbas pikepamjes sate, kishte te drejte ai dhe une jo.

    Per sa i perket dhendrit tuaj, nuk do lutesha te digjet por do mundohesha ta keshilloja per te mire - per mendimin tim, une qendroj prapa gjithe hoxhallareve tane, se jo, nuk duhet shkuar ne Siri per te luftuar. Megjithekete, ai qenka dhender juaji, ai eshte siper teje dhe gruas se vet (jo ne ate kuptim) dhe ka te drejte te zgjedhi vete ne do apo s'do te shkoje - organet shteterore te kujdesen per te, jo ca gra qe bluajne thashetheme koti "shkoi, do vritet, terroristi, bla bla bla". Keshtu qe, mos harro mashkulli eshte siper femres (prape, jo ne ate kuptim).
    Derisa te jete Shqiperia gjysmake, shqiptaret kane per t'u ndjere inferiore edhe ne trojet e tyre.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e par
    Anëtarësuar
    10-09-2010
    Postime
    818

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    cte drejte ka hoxha te aludoj apo hedh dyshime per shqiptaret autokton, mesa kam njohuri une zona e hasit shtrihet ne 2 anet e kufijve shqiptare, dhe po aty ka jetuar pjeter bogdani, sa per njohuri te atij hoxhes me opinga serbe, ne ate zone kane jetuar dhe te paret e mij qe I di me emer deri me 8 breza do te thote qe kane fol shqip qe ne vitet 1800 ,
    ne keto vise ( shqiptare )ka dhe shqipfoles te ardhur nga turqia, sllave dhe greke, egjiptiane, rome, boshnjak etj, , etj
    Ndryshuar për herë të fundit nga par : 05-04-2015 më 04:45
    Morali & Miresia
    Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Aferim
    Anëtarësuar
    11-02-2015
    Vendndodhja
    Suedi
    Postime
    497

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Citim Postuar më parë nga par Lexo Postimin
    cte drejte ka hoxha te aludoj apo hedh dyshime per shqiptaret autokton, mesa kam njohuri une zona e hasit shtrihet ne 2 anet e kufijve shqiptare, dhe po aty ka jetuar pjeter bogdani, sa per njohuri te atij hoxhes me opinga serbe, ne ate zone kane jetuar dhe te paret e mij qe I di me emer deri me 8 breza do te thote qe kane fol shqip qe ne vitet 1800 ,
    ne keto vise ka dhe shqipfoles te ardhur nga turqia, sllave dhe greke, egjiptiane, rome, boshnjak etj, , etj
    https://youtu.be/XQ9Bj0MILU0
    Derisa te jete Shqiperia gjysmake, shqiptaret kane per t'u ndjere inferiore edhe ne trojet e tyre.

  6. #26
    ..Mos me prek!! Maska e Lulke
    Anëtarësuar
    18-11-2014
    Postime
    1,679

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Mos je Imam dhe ti Aferim ?! Perseri e devijove ate qe te thash me lart . Darius gjen nga ti shkruan dhe kaq mua me teper sme intereson . Nuk kam qen me pare ne kte forum ndaj sdi ça ka ndodh , shoh shum miq tforumit tjeter qe jan te perjashtuar me vjen keq per kte fakt por kaq. Nuk eshte turp ta pranosh qe ke qen me pare ktu (nese te kan diktuar kush je dhe s'te kan perjashtuar perseri shihe si dicka pozitive ,nuk je as rast i pare edhe as i fundit qe e ben ) Personalisht kur largohem nga nje faqe ska rikthim me por jo tgjithe quhen Lulke (fale zotit ose anasjelltas ). Ndaj po te them mua me jep ndjesin qe njihemi tek faqa tjeter , ajo faqe qe Vodhi shum antare majtas djathas Kupton ?! Po ta them me rép nese do . Nuk eshte turp as te rikthehesh as ta pranosh kte fakt nese ka nje motiv qe justifikohet . ............... Ne lidhje me dhendrrin tim , ska chance te jet siper meje ai thjesht i shkaterroj jeten mijera familjeve dhe mériton te digjet i gjalle per kte fakt . Kaq !! Sdua te jap me shum koment se sdua te harxhoj kohén Time me ndyresira si ai. Ti qe e njeh kte lloje kategorie njerezish e Kupton shum mire arsyen e acarimit tim. Per mua ky diskutim mbaron ktu .
    Ndryshuar për herë të fundit nga Lulke : 05-04-2015 më 05:00
    It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e par
    Anëtarësuar
    10-09-2010
    Postime
    818

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    ndaj te njejtin mendim dhe opinion me darius mbi kete hoxhe me opinga serbe por dhe per shume adhurues te tyre qe jane shqipfoles dhe jo shqiptare si nje opinionist qe nuk po me kujtohet emri qe hidhte ide qe duhej ngritur kishe serbe ne universitetin e prishtines.
    Morali & Miresia
    Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Aferim
    Anëtarësuar
    11-02-2015
    Vendndodhja
    Suedi
    Postime
    497

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Citim Postuar më parë nga Lulke Lexo Postimin
    Mos je Imam dhe te Aferim ?! Perseri e devijove ate qe te thash me lart . Darius gjen nga ti shkruan dhe kaq mua me teper sme intereson . Nuk kam qen me pare ne kte forum ndaj sdi ça ka ndodh , shoh shum miq tforumit tjeter qe jan te perjashtuar me vjen keq per kte fakt por kaq. Nuk eshte turp ta pranosh qe ke qen me pare ktu (nese te kan diktuar kush je dhe s'te kan perjashtuar perseri shihe si dicka pozitive ,nuk je as rast i pare edhe as i fundit qe e ben ) Personalisht kur largohem nga nje faqe ska rikthim me por jo tgjithe quhen Lulke (fale zotit ose anasjelltas ). Ndaj po te them mua me jep ndjesin qe njihemi tek faqa tjeter , ajo faqe qe Vodhi shum antare majtas djathas Kupton ?! Po ta them me rép nese do . Nuk eshte turp as te rikthehesh as ta pranosh kte fakt nese ka nje motiv qe justifikohet . ............... Ne lidhje me dhendrrin tim , ska chance te jet siper meje ai thjesht i shkaterroj jeten mijera familjeve dhe mériton te digjet i gjalle per kte fakt . Kaq !! Sdua te jap me shum koment se sdua te harxhoj kohén Time me ndyresira si ai. Ti qe e njeh kte lloje kategorie njerezish e Kupton shum mire arsyen e acarimit tim. Per mua ky diskutim mbaron ktu .
    S'jam imam, synoj te behem gjinekolog ehhehe.... qe i shaka kjo, s'do behem gjinekolog...as e kam pasur ne mendje ndonjehere, madje urrej gjinekologet meshkuj....sidom ata te cilet nuk pranojne qe i burri te jete ne prani ndersa ai kryen punen e tij.....si dhe do sugjeroja qe njeri te mos behet gjinekolog, pos femrat, ngase eshte i post i ulet ne je mashkull dhe zgjedh te behesh gjinekolog.....keshtu qe, jo s'jam as do behem......te te mos shkoje mendja se kisha ndermend te behem. Mire?.....shpresoj jo.

    Lulke, jo, megjithese IP me figuron, personalisht une nuk kam qene - kushdo te kene qene ata ose ai, s'mbaj pergjegjesi per ato qe kane shkruar as se çfare mund te kene shkruar.....pse te me vije turp ta pranoj nje gje te tille dhe per ç'dobish? Nuk eshte i forum i vetem shqiptar, me sa di une ekzistojne mori forumesh tjera (si jane te emertuara dot nuk shkel rregulloren t'u beje publicitet). Sidoqofte, ti shkrove se gjase s'ka te jete siper teje (jo ne ate kuptim) ama une detyrohem te ta beje me dije se ashtu qe dhe do jete gjithnje - mashkulli siper femres.

    Ate fjaline qe e kame vene me ngjyre te kuqe, lutesh ta fshish meqe ndjehem i fyer nga ana jote pse me futke ne nje thes me te atillet.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Aferim : 05-04-2015 më 05:11
    Derisa te jete Shqiperia gjysmake, shqiptaret kane per t'u ndjere inferiore edhe ne trojet e tyre.

  9. #29
    ..Mos me prek!! Maska e Lulke
    Anëtarësuar
    18-11-2014
    Postime
    1,679

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Ihaa un se di pse i bje per Kine dhe ben lojra fjalesh . Vari lesht o Aferim ika njehere zgjidhini mes kush kto problème . Edhe per ate mashkulli siper femres duke qe je shum i mbyllur ne boten tende , them se duhet te dalesh pak nga ai izolim e te mesosh gjera te bukura . Kalofsh bukur se mduhet te dal .
    It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

  10. #30
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-11-2008
    Postime
    2,899

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Citim Postuar më parë nga Lulke Lexo Postimin
    Mos je Imam dhe ti Aferim ?! Perseri e devijove ate qe te thash me lart . Darius gjen nga ti shkruan dhe kaq mua me teper sme intereson . Nuk kam qen me pare ne kte forum ndaj sdi ça ka ndodh , shoh shum miq tforumit tjeter qe jan te perjashtuar me vjen keq per kte fakt por kaq. Nuk eshte turp ta pranosh qe ke qen me pare ktu (nese te kan diktuar kush je dhe s'te kan perjashtuar perseri shihe si dicka pozitive ,nuk je as rast i pare edhe as i fundit qe e ben ) Personalisht kur largohem nga nje faqe ska rikthim me por jo tgjithe quhen Lulke (fale zotit ose anasjelltas ). Ndaj po te them mua me jep ndjesin qe njihemi tek faqa tjeter , ajo faqe qe Vodhi shum antare majtas djathas Kupton ?! Po ta them me rép nese do . Nuk eshte turp as te rikthehesh as ta pranosh kte fakt nese ka nje motiv qe justifikohet . ............... Ne lidhje me dhendrrin tim , ska chance te jet siper meje ai thjesht i shkaterroj jeten mijera familjeve dhe mériton te digjet i gjalle per kte fakt . Kaq !! Sdua te jap me shum koment se sdua te harxhoj kohén Time me ndyresira si ai. Ti qe e njeh kte lloje kategorie njerezish e Kupton shum mire arsyen e acarimit tim. Per mua ky diskutim mbaron ktu .
    A ben ta di se per cilen faqe po flet ?

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Citim Postuar më parë nga Aferim Lexo Postimin
    Megjithekete, ai qenka dhender juaji, ai eshte siper teje dhe gruas se vet (jo ne ate kuptim) dhe ka te drejte te zgjedhi vete ne do apo s'do te shkoje - organet shteterore te kujdesen per te, jo ca gra qe bluajne thashetheme koti "shkoi, do vritet, terroristi, bla bla bla". Keshtu qe, mos harro mashkulli eshte siper femres (prape, jo ne ate kuptim).
    Kur jam ne humor te keq e kam gjetur zgjidhjen,hyj te forumi shqiptar dhe lexoj.......................................
    MOS I NDY TEMAT no name

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2009
    Postime
    1,464

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    .shqiptar nuk pati ne Kosove tha hoxha"mendje ndritur".rinija muslimane(te mesuar nga"historiani"_i shituri hoxhe i"ndritur")sikurse hoxha mbeshtesin fuqishem deklaratat e hoxhes.Menjehere reaguan serbet,gazetat serbe shkruan se hoxha dhe mbeshtetesit e hoxhes flasin drejt.Pra ishin turqit qe sollen shqiptar ne kosove,hahhaha,eja mjergull eja,se nuk thone ku ka mjergull ladrojne ujqerit,ose ujku do mjergull..Mandej,per te qene e qeshura akoma me e madhe vjen pyetja:si eshte e mundur valle qe nuk shohin njerezit ne pike te dites!!!...Valle a nuk ishin turqit qe masakruan per pese shekuj popullin tone???!!!..Ose,valle!!!a nuk jane deshmija me e qart edhe per symbyllurit popullsite e debuara dhunshem nder shekujt e dhunes osmane ARBERORET E ITALISE,ARBERORET E UKRAINES,ARBERORET E ZARES(NE KROACI),ARBERORET E ARGJENTINES,ARBERORET E VETEQUAJTUR TANIME BUNJEVCI NE VOJVODINE(KOHA E PJETER BOGDANIT KU EDHE VET MORI PJESE(UDHEHOQI) NE KRYENGRITJEN E KARADAKUT TE SHKUPIT DHE KOSOVES,dhe si pasoj KRYENGRITESIT BASHK ME GJITHE POPULLSINE SHQIPTARE U DETYRUAN TE SHPERNGULESHIN PERGJTHMONE NE VOJVODINE...E MANDEJ HISTORIJA TREGON POPULLSINE E KRAHINES E MORESE QE ISHIN VENDOSUR NE MORE NE KOHEN E STEFAN NIMANIT<DHE DHUNA TURKE I DETYROJ TE SHPERNGULESHIM PERGJITHMONE NE JUGUN E ITALISE,PER TE LENE VETEM KENGEN FAMOZE NEN KUJTIMIN E PERJETSHEM TE TROJEVE TE TYREOJ E BUKURA MORE,SI E LASH SI TE LASH E ME S'TE PASH....

    ...OSE:
    ARBERIJA PERTEJ DETIT NA KUJTON,
    SE NE TE HUAJ JEMI TE'K KY DHE
    SA VJET SHKUAN E ZEMRA NUK HARRON
    SE NE TURKU NA LA PA MEMEDHE...

    OSE VJERSHA E VJERSHETORIT(DUKE PARE POPULLIN E VET NEN ZGJEDHEN TURKE)QE I DRETOHET PERENDISE:
    ...KUR BERE DERRIN DHE ARIN
    C'DESHE QE BERE turqine...

    MANDEJ FRANG BARDHI(DUKE VUAJTUR TRAGJEDINE QE VUANTE POPULLI I TIJ THOTE:

    ...KU SHKELI turku NUK DOLI BAR...

    Per sot,nuk po ju"rendoj"mew teper...

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-04-2015
    Postime
    12

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Ngadale me akuza boshe o shqiptare... Sa per Vatikanin dhe per Islamin, mos harroni se as njerin as tjetrin nuk na e ka pjelle nana apo baba jone Shqiptar por i kemi te marra nga jashte. Mos harroni as qe Krishterimi erdhi me paqe dhe paraardhesit tane e moren sic deshen vete kurse Islami erdhi ne nje kohe kur ne ishim ne lufte me Turqit myslymane dhe s'ka rendesi a e morem me zor a e morem me qejf, tani ta mbajme me shendet. Te pakten mos ta ngrejme punen e feve mbi realitetin e identitetit tone shqiptar. Jemi shqiptare e pastaj zgjidh cfare te duash nga fete qe na kane hyre brenda ne shtepi dhe shif edhe jashte po deshe se ka edhe te tjera.
    Sa per hoxhen injorant nuk ia vlen te flasim.

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    turqit na bene njerez sepse me pare ishim shume krenar, apo ziliqare por shume, per te qene njerez, mirepo qellimi ishte djallezor ashtu si cdo levizje apo ide lindore dhe tani si nje hale ne kembe te evropes gezojme edhe me pak gaz.

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-04-2015
    Postime
    12

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Aferim, se pari beje emrin shqiptar Afrim. Se dyti ketu nuk ke si pranon mendimin e gabuar si mendim ndryshe. Shqiptaret kane qene ketu para pushtimit (jo ardhjes se Turqve) dhe feja e tyre ishte e krishtere. Heroi yt kombetar duhet te ta kishte sugjeruar ty se kishte shqiptare ketu dhe burra te krishtere ne te njejten kohe. Myslymanizmin na e sollen armiqte e kombit tone. Ti dhe shoket e tu mbajeni myslymanizmin por mos na e perzieni me shqiptarizmin. Myslymanizmi eshte akombetar dhe prandaj hoxha i shkrete detyrohet te jete antikombetar. Myslymanizmi nuk pyet per komb dhe e shet heret ose vone kombin tek arabizimi i gjuhes dhe i veshjes dhe i mentalitetit antikristian duke jashtesuar te krishteret e kombit deri kur shpresojne te arrijne, ne myslymanizem te pergjithshem ku s'ka me shqiptare por vetem myslymane. Prandaj nese je shqiptar e len jashte bisedes shqiptare myslymanizmin. Perndryshe edhe pa dashjen tende behesh nje problem per kombtarine.

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-04-2015
    Postime
    12

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Jam i befasuar me ate qe thote se Turqit na bene njerez! Krenaria shqiptare nuk ishte problemi qe kerkonte zgjidhje me ardhjen e zgjedhes poshteruese turke. Si mund ta thote kete nje shqiptar qe ka hero Gjergj Kastriotin, misherues te krenarise fisnike shqiptare para monstres turkomane?

  17. #37

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Citim Postuar më parë nga Ciarli Lexo Postimin
    turqit na bene njerez sepse me pare ishim shume krenar, apo ziliqare por shume, per te qene njerez, mirepo qellimi ishte djallezor ashtu si cdo levizje apo ide lindore dhe tani si nje hale ne kembe te evropes gezojme edhe me pak gaz.
    Turr-qit jane zgjebja e Evropes, ndaj sa me larg te rrin me mire do te jete per te gjithe, duke filluar nga shqiptaret...
    Po si na bene njerez ata qe jane hajvaner..? duke na shfarosur dhe tjetersuar aq sa kur shohim veten ne pasqyre nuk e dijme
    nga vijme, ku shkojme dhe ku do te perfundojme...
    Ne midis nesh jemi te ndare per gjithmone prej tyre, jemi bere popull pa vlere per boten, sa per pak po humbnim edhe ate pak identitet qe i kish
    shpetuar kohes..., morem rruget e pakthimit neper bote, flasim nje gjuhe te "shpikur" ku shqipja e vertete i ka thurur rrenjet neper
    dialektet dhe idiomat mongole te stepave Lindore..., aq sa merr fryme me veshtiresi.
    Nuk kemi asgje qe provon qe ishim ketu perpara shume prej fqinjeve, na shkaterruan kulturen, besen, rracen,.........!
    Na futen urrejtjen nepermjet forces perçarese qe ushtron feja e turkut, na futen ne urrejtje me popujt e tjere,
    sot me ane te pjelles qe lane sikur bakteret primordjale, kercenojne paqen ne Rajon duke pretenduar "te drejta" qe ja ka dhene me mandat Kuz-Baba !
    Eshte skandaloze ti rikthehemi gjithmone nje debati qe i ngjan nje monologu, pasi nuk kemi interlokutor , pasi qe keta te fundit perveçse servile dhe kelyshe
    te turr-qive, tjeter argument s'kane, por qe provokojne duke ndyre faqet e ketij forumi te respektueshem...!
    Shqiperia duhet te promovoje ligje qe denojne rende, kush guxon te bej propagande filoturke....
    Te tilla fraza kaq te trishtueshme, vetem hoxhallaret fanatik qe i jane betuar perjete skllaverise dhe kane flakur tej identitetin e tyre, vetem keta mund ti shprehin!
    Shqiptari e konstaton vet qe ka mbetur mbrapa prej Turr-qise,duke bredhur tere boten.
    Qe eshte nje popull i vogel, pasi Turr-qia i shiti per te shpetuar by..then e saj tokat e shqiptareve, kur u zbyth ne Anadoll ne luftrat ballkanike...
    Ata edhe pse nuk kane ndermarre asnje lufte te mirefillte ne keto 100 vitet e fundit, ndonse me mbeshtetjen e fuqishme te Amerikes dhe shteteve te Natos,
    me investimet e Perendimit ne keto dhjetevjeçare te fundit, me punesimin e miljona turko/kurdeve, me gjithe ate ata nuk bejne asnje hap perpara.
    Mos numeroni fabrikat,pasi si i instaluan perendimoret po keshtu mundet edhe ti spostojne, investimet mundet te shterrojne, lufta mund edhe te "shpiket",
    pasi qe nuk eshte popull heterogjen dhe mbi te gjitha nuk eshte popull paqesor!
    Ndaj fuqia e Turr-qise mbetet tek potencjali i armatimeve qe disponon dhe tek strategjia gjeografike..., por qe nuk jane kusht ose garanci per nje te perjeteshme ekzistence!
    Situata ndryshon me nje rebelim te kurdeve, ku te gjitha avantazhet qe gezon sot turr-qia i humbet ne nje minut ...
    Ndaj kush shpreson ne bab-dovletin, do te mbetet i zhgenjnyer nje dite, ky eshte destinimi, eshte fundi i pashmangeshem qe e pret Azine e Vogel..., shperberja!!!
    Turr-qia = Kasaforte e shperthyer = shpresa iluzore = utopi per langojt nostalgjike

    Pershendetje, vetem shqiptareve
    Mësoi të tjerët me jetën tënde dhe jo me fjalët e tua

  18. #38
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    25-09-2002
    Vendndodhja
    Mudder
    Postime
    447

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    FRM, përmes një komunikate për media, mbron hoxhën Irfan Salihun, i cili - njëjtë sikur historia serbe - thotë se në Kosovë nuk kishte shqiptarë para ardhjes së Turqisë.

    “Ne sfidojmë çdo historian të na sjell ndonjë fakthistorik kur emri shqiptar është përmendur më herët se shek XVIII, gjitha faktet historike janë se popujt që jetonin në tokën tonë nuk kishin kombe por u thirrnin në saje të fesë së tyre”, thuhet në komunikatën e kësaj organizate, të afërt me partinë politike, LISBA.

    “Ne si myslimanë të Kosovës nuk e shohim të arsyeshme dorëzimin që BIK-u bëri para presionit dhe shohim se shkarkimi që BIK-u i bëri Irfan Salihut është anti demokratike, anti myslimane, sepse liria e shprehjes i garantohet çdo qytetari të Kosovës me kushtetutë”, vazhdon më tej komunikata.

    “Ne, shqiptarët myslimanë i jemi mirënjohës Turqisë, sulltan Muratit dhe të gjithë sulltanëve turq të cilët mundën Serbinë dhe Car Llazarin në Kosovë, dhe ata i falenderojmë që na bën shqiptarë myslimanë. Aferin u qoftë!”, përfundon komunikata.
    Historine duhet t'jua lem historianeve, ndersa kleriket kane sa te duash perralla qe te meren me to !!

    http://tribunashqiptare.net/?p=12157

    Emri:  kopertina-e-librit.jpg

Shikime: 249

Madhësia:  54.6 KB

  19. #39
    Peace and love
    Anëtarësuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Cfare injoranti !!!
    Nuk eshte injorant jo, aspak. Eshte plotesisht ne linje me historiografine serbo-jugosllave te 100 e ca vjeteve te fundit. Me kete teori ata zbrazen sanxhakun e Nishit nga shqiptaret.Po keshtu bene ne Novi Pazar e pastaj me vone edhe ne Kosove e Mal te Zi e kudo ku kishte shqiptare.

  20. #40
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Për: FRM-ja mbron imamin anti-shqiptar: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turq

    Ky aferimi nuk ka lidhje me Suedine. Thjeshte eshte nje njeri ne sherbimin e propagandes serbe. Ka mundesi te jet nga vrakaçoret dhe asgje tjeter.
    Mund te jet ne ekipin e ketyre qe moderojne Botenislame.com

    Personit qe ka regjistruar faqen http://www.botaislame.com/, pra eshte Milutin Jovanovic me banim ne Suedi.

    Milutin Jovanovic
    Rektor Cullbergs Väg 2 , 19335 Sigtuna
    Sverige ( Suedi) http://personer.eniro.se/p/milutin+jovanovic/136298

    Old Raw Registrar Data June 08, 2009
    Registration Service Provided By: LO-39482k
    Contact: Email Masking Image@domainsgolive.com
    Visit: domainsgolive.com

    Domain name: botaislame.com

    Registrant Contact:

    milutin jovanovic ()

    Fax:
    Rektor Cullbergs floor. 2
    SIGTUNA, SIGTUNA 19335
    SE

    Administrative Contact:

    milutin jovanovic (Email Masking Image@hotmail.com)
    +46.00468-59250741
    Fax: +.
    Rektor Cullbergs floor. 2
    SIGTUNA, SIGTUNA 19335
    SE

    Technical Contact:

    milutin jovanovic (Email Masking Image@hotmail.com)
    +46.00468-59250741
    Fax: +.
    Rektor Cullbergs floor. 2
    SIGTUNA, SIGTUNA 19335
    SE

    Status: Locked

    Name Servers:
    dns1.name-services.com
    dns2.name-services.com
    dns3.name-services.com
    dns4.name-services.com
    dns5.name-services.com

    Creation date: 22 Feb 2007 18:07:11
    Expiration date: 22 Feb 2010 18:07:00

    http://who.is/domain-history/botaislame.com
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •