Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919

  Izet Haxhia: Ministri i Jashtm Serb Ivanovic financoi PD-n n 1992

  Emri: z_9034.jpg

Shikime: 1763

Madhsia: 21.9 KB

  N nj reagim n adresn e tij n Facebook , ish truproja i Berishs , njeriu m afr Partis Demokratike deri n vitin 1998, ish student i mjeksis Izet Haxhija i inspiruar nga nj shkrim i gaxetarit Bedri Islami pohon se Ministri i Jashtm Serb i ish Jugosllavis ka financuar PD-n n vitin 1992. Kjo dshmi e zotit Haxhia prforcon akuzat q i jan br Berishs si i infiltruar i Srbeve n Shqipri. Haxhia thot q Berisha e ka quajtur edhe ish liderin e kosovarve Rugova nj maniak seksual  Mora shkas nga nj shkrim brilant i gazetarit Bedri İslami, pr t thn disa gjra q prforcojn vrtetsin e ktij shkrimi tek gazeta Dita.

  Ka qn qershori i vitit 92, pas vizits s berishs n USA u kthyem pr t marr pjes n forumin Crans Montana n Zvicer.

  Vizita e Berishes n USA u organizua dhe u prgatit nga shefi i cia-s pr Balkanin Juglindor Dejvid Philips.Ky person njihet pr lidhje te fuqishme me lobin serb n amerik bashk me zevendes sekretarin e departmentit t jashtm Lorenc İgellberger i cili kishte intersa ekonomike ne Serbi me firmen Zastava. Zonjes Berisha ju dhurua nje ek prej 10mije dollaresh nga ana e zotit Philips.Kur u vendosm n hotel n Crans Montana tek suita e Berishes erdhi nj prson q nuk e njihja e q Berisha nuk e prezantoi.Ka qendruar pr rreth tre or n suiten e Berishes. N kt takim ka qn vetm Berisha dhe gruaja e tij.Te nesrmen n salln ku mbahej forumi mori fjaln edhe prsoni q n dark kishte darkuar me Berishen n suiten e tij pr rreth tre or Nga prezantimi q ju b nga moderatori forumit Carteron msova se ishte ministri i jashtem Serb i Jugosllavise s mbetur.Mbiemri me sa me kujohet İvanovi.Personi q prmend Bedriu me origjine nga mali i zi e shtetsas amerikan ka qene sponsor i PD.

  Pamjet e tij i keni ne tibunen e mitingut te fitores se 22 marsit..Por interesant eshte fakti se p.d vertet u krijua ne shtepine Gramoz Pashkos por drejtuesit e ardhshem qe do merrnin postet drejtuese ne pd dolen nga shtepia e profesor Bujar Hoxhes, nj shqiptar me origjine nga kosova, rezident i sigurimit te shtetit e sherbimit sekret serb.Ky njeri kishte nj pushtet t fuqishem tek Berisha..nga ky person u futen ne pd.klanet e Dibres me Gazideden e Zhulalin qe ishin te lidhura e sherbimin sekret maqedonas.Leka Toto , Tomorr Dosti dhe Xhahit Xhaferi, t persekutuar por te lidhur e sigurimin e shtetit nga ana e Vaske Afezollit, nj oficer i sigurimit t shtetit q ishte kunati i Bujar Hoxhes. N shtpine e Bujar Hoxhs doli grupi i Tritan Shehut.

  N kt shtpi Berisha takohej edhe me eksponte te sigurimit.Nj nga kta persona ka qn edhe shefi i kunderzbulimit me jashte t sigurimit me origjine nga Dibra e me emrin Nurullah Zebi.Sic duket ky person dinte shum pr lidhjet e Berishs gjat specializimit n Franc.Kur mendoj dhe lidh faktet them qe edhe 97 ka qene nje skenar i pergatitur nga qarqet antishqiptare qe synonin coptimin e Shqiprise.

  Edhe vrasja n vlore e Artur Rrustemit q i dha revolts nj kah tjetr t dhunshm eshte br nga njerzit e shikut nga nj ndertese bosh.I ra per hise Artur Rrustemit por mund t ishte vrar kushdo.Perve drgimit t karburanteve makines s lufts s Milosheviit sht br edhe drgimi i armve serbve te Bosnjes , kamufluar si trafik i armeve relike ne drejtim te Norvegjise, por n t vrtet shkonin arm pr serbt e Bosnjes.Ndermjetes ne te gjithe kete tafik ka qene gjenerali Boban, qe ka takuar disa here Berishen tek vila 4.Ne arshiven e Berishes ka edhe te dhena per Rugoven per te cilin Berisha thoshte qe eshte nje manjak sexi.

  Dhe miqsin e ngusht t Rugovs me Hajdarin, pas ftohjes me Berishen, ky i fundit e cilsonte si nje miqesi per motive te dobeta pasi Azemi i gjente femra Rugoves e ia onte tek vila 31..


  Lexo m shum n: http://www.gazetaexpress.com/lajme/i...aign=copyright
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 2. #2

  Pr: Izet Haxhia:Ministri i Jashtm Serb Ivanovic financoi PD-n n 1992

  Per t'u ndjere keq kur mendon se fare personash i kane ndejt prane Berishes! Njerez pa din e pa iman, qe nuk njohin asnje lloj dinjiteti e qe s'kane asnje % personalitet.

  fare nuk eshte ne gjendje tash te thote Haxhia, sepse ai sponsorizohet fuqishem nga klanet e njohura te LPK-se, qe gjithmone kane qene ne sherbim te PPSH, Sigurimit dhe sot te PS.

  Njerez te rendomte qe vetem i rendojne dheut!

  Pikat e references i paska nga marre nga "prokuror" Bedri Islami! Papagalli enverist i aleances PPSH-LPK!
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 23-03-2015 m 13:52

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,481

  Pr: Izet Haxhia:Ministri i Jashtm Serb Ivanovic financoi PD-n n 1992

  Citim Postuar m par nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Per t'u ndjere keq kur mendon se fare personash i kane ndejt prane Berishes! Njerez pa din e pa iman, qe nuk njohin asnje lloj dinjiteti e qe s'kane asnje % personalitet.

  fare nuk eshte ne gjendje tash te thote Haxhia, sepse ai sponsorizohet fuqishem nga klanet e njohura te LPK-se, qe gjithmone kane qene ne sherbim te PPSH, Sigurimit dhe sot te PS.

  Njerez te rendomte qe vetem i rendojne dheut!

  Pikat e references i paska nga marre nga "prokuror" Bedri Islami! Papagalli enverist i aleances PPSH-LPK!
  Artikull eshte ky???

  A ka sens te sjellim ketu titujt qe publikon Dita, Tema, Gazeta 55 e ndonje tjeter?!

  Nese Izet Haxhia do kishte pak integritet do vinte ne Shqiperi te perballej me akuzat qe ka me drejtesin per komplot ne vrasje!

  Nese nuk do kishte besim tek organet e drejtesise mund t'i drejtohej Strasburgut!

  Po fatkeqesisht per te edhe Strasburgu njesoj si drejtesia jone e njeh per kriminel.

  Dhe ne momentin kur Izeti s'ka asnje mbeshtetje dhe te ardhurat i jane shteruar vete-prostituhohet prane ketyre pahavurat te perditshme te shtypit shqiptar!

  Ketu pastaj kemi te bejme me nje situate Win-Win.

  Edhe Izeti ka mundesi te blej ndoje kemishe te hekurosur, por edhe Mira Garuzhde Kazani, mbledh para qe te korrigjoj difektin e shemtuar te ekspozimit te mishrave gojore te nofulles se siperme!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4

  Pr: Izet Haxhia:Ministri i Jashtm Serb Ivanovic financoi PD-n n 1992

  Izet Haxhia, figura me e urryer nga te gjitha ata qe dynden Tiranen mbas demokracise. Nje qenie arrogante e injorante, kafshe ne sjellje dhe ne mentalitet, njeriu me i neveritshem qe kam njohur. E pabesueshme, tipa te tille akoma pluskojne madje dalin dhe neper media e bejne deklarata publike.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  817

  Pr: Izet Haxhia:Ministri i Jashtm Serb Ivanovic financoi PD-n n 1992

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Izet Haxhia, figura me e urryer nga te gjitha ata qe dynden Tiranen mbas demokracise. Nje qenie arrogante e injorante, kafshe ne sjellje dhe ne mentalitet, njeriu me i neveritshem qe kam njohur. E pabesueshme, tipa te tille akoma pluskojne madje dalin dhe neper media e bejne deklarata publike.
  ndaj te njejtin mendim
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  817

  Pr: Izet Haxhia:Ministri i Jashtm Serb Ivanovic financoi PD-n n 1992

  Turpi i prbashkt i Blendi Fevziut dhe Hashim Thait n emisionin e sotm “Opinion” me titull anti-NATO dhe pro-Milloshevi

  Titulli i emisionit t sotm “Opinion” t Fevziut n Tv Klan, ku i ftuari i vetm sht zvendskryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme t Kosovs, Hashim Thai sht “Kosova 16 vjet pas bombardimeve”. A thua se fushata ushtarake ajrore e NATO-s u b kundr Kosovs dhe jo kundr Serbis, prkatsisht Jugosllavis, si quhej n at koh ende shteti i mbetur nga shprbrja e federats jugosllave. N shnjestr t fushats ajrore t NATO-s kan qen objektivat apo caqet serbe dhe goditjet m s shumti u bn n territorin e Serbis, jo n Kosov. Titulli sht shum problematik dhe nuk sht nj lapsus i Fevziut. Titulli q i ka vendosur Fevziu emisionit sht pjes e nj fushate djallzore pr t tjetrsuar t vrtetat historike. Ky titull sht n logjikn e propagands serbe q t nesrmen e nisjes s bombardimeve, me synim pr t fshehur t vrtetn e spastrimit etnik t Kosovs t ndrmarr nga serbt ndaj banorve t saj autokton shqiptar. Blendi Fevziu dhe Hashim Thai e din se qndrimi zyrtar i Serbis ishte se shqiptart e Kosovs u larguan masivisht pr shkak t bombardimeve t NATO-s, jo pr shkak t veprimeve t Ushtris, Policis Serbe dhe t paramilitarve t Serbis.
  Titulli m i sakt i emisionit do t ishte “Kosova 16 vjet pas nisjes s bombardimeve pr lirimin e saj”. Por Fevziu nuk mund ta vendoste kt titull se ai sht strnipi i Esat Toptanit dhe vazhdon traditn familjare serbofile, t ciln e ka ndjekur edhe gjyshi i tij. sht nj turp i madh pr Hashim Thain q pranon t marr pjes n nj emision me kt titull. Nuk mund t mos bhet pyetja se prse Hashim Thai pranon t marr pjes n nj emision televiziv me kt titull, q fajson NATO-n pr spastrimin etnik t Kosov?
  Disa gjra nuk mund t mbulohen me fjal. I till sht dhe qndrimi i sotm i prbashkt i Fevziut dhe Thait n emision. Ky sht nj qndrim praktikisht i llojit t atyre njerzve q n gjuhn e inteligjencs (shrbimeve t fshehta) quhen agjent influencues, pra q prdoren pr t influencuar n vendet e tyre, n interes t vendit t cilit i shrbejn si agjent. Serbia nuk krkon nga agjentt e saj influent shqiptar n Kosov dhe Shqipri q t thon “Spastrimin etnik t shqiptarve t Kosovs e shkaktuan bombardimet e NATO-s”. Serbia krkon q kjo gj t thuhet trthorazi me tituj t till emisionesh, ku i ftuar i vetm sht “lirimtari” i Kosovs Hashim Thai.
  Un besoj se askush n Shqipri dhe Kosov nuk e mohon q Serbia ka agjent t llojit influent n Shqipri dhe n Kosov. Dhe nse ka ndonj rast kur kta agjent influent vetzbulohen me sjelljen e tyre, ky sht rasti i Fevziut dhe Thacit n emisionin e sotm “Opinion” n Tv Klan. Nse ka thash m lart un shprfillet si teori konspiracioni (ja nj tjetr teori konspiracioni e Kastriot Myftarajt), ather ka t bjm me faktet e prmendura m lart? Se faktet e msiprme nuk i kam shpikur un dhe ekzistenca e fakteve sht nj gj shum shqetsuese. Dihet se sht qndrimi normal i agjentve influent n nivele t larta mediale dhe shtetrore q t heshtin kur denoncohet loja e tyre e fsheht. Nse Thait i ka ngritur nj kurth n emision Fevziu dhe ai nuk e ka “kuptuar”, ather duhet t ket nj reagim zyrtar nga Thai pr kt gj./Kastriot Myfta
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  979

  Pr: Izet Haxhia:Ministri i Jashtm Serb Ivanovic financoi PD-n n 1992

  A mund t'mthot kush se ca paska perfitu Serbia nga Berisha gjat gjith ksaj kohe?

 8. #8
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919

  Pr: Izet Haxhia:Ministri i Jashtm Serb Ivanovic financoi PD-n n 1992

  Citim Postuar m par nga Sayan2003 Lexo Postimin
  A mund t'mthot kush se ca paska perfitu Serbia nga Berisha gjat gjith ksaj kohe?
  Psh. i ka furnizuar me karburante dhe materjale te tjera kure Serbia bente lufte dhe ishte nen embargon e OKB.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •