Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-03-2015
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 3 postime

  Depresioni,me ndihmoni...

  Une jam nje djal 18 vjec dhe jam i sigurt se kam ren ne depresion pasi kam t gjitha simptomat
  Ndihem i pashprese,jam gjithmone ne ankth,jam gjithmon i lodhur,nk mund t kaloj nje dit te lumtur etj etj
  Dhe e dini se cfr ka ndikuar n kt gjendje???
  SKUQJA NE SITUATA TE SIKLETSHME...e di qe duket budallek por esht e vertet,ka ndikuar shume ne jeten time duke ma shkaterruar ate...skuqem zakonisht kur jam ne qender te vemendjes po nganjher skuqem dhe n situata shuum pak t sikletshme
  Ju lutem me ndihmoni,kush me sugjeron ndonj psikolog,nk di cfr te bej,km arritur deri aty ku mendoj dhe pr vetvrasje :'(

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,235
  Faleminderit
  153
  106 falenderime nė 94 postime

  Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

  Kjo eshte nje lufte qe do ta luftosh me vetveten,faktikisht keto jane shenjat e adoleshences.
  Ti akoma nuk e di se c'fare eshte jeta,e kerkon ti japesh fund? Arsyeto si nje djale i rritur e i pjekur,jeto jeten e falendero zotin qe c'do dite je shendosh e mire ti dhe familja jote.
  C'do kush nga ne,ka probleme por mundohemi ti zgjidhim e te mesojme sa me shume nga to,te njejten gje te keshilloj edhe ty.
  Nje "shoqeri" e nje femre mund te te ndihmonte disi me shume.
  Silence is golden.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime

  Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

  Eh t'isha edhe iher 18 sa do isha gzu nese do skuqesha, e ti do me shku ke psikologu per skuqje?
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-03-2015
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

  Lazo un kam dhe te dashur,por kjo sme ndihmon aspak,cuditerisht kur jam vtm me te nk skuqem po n cdo rast tjtr skuqem

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-03-2015
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

  Po t ndiheshe sic ndihem un sdo thoje kshu

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

  po bisedo fillimisht me familjen tende

 7. #7
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Anėtarėsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,816
  Faleminderit
  9
  56 falenderime nė 49 postime

  Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

  Kur lexoj ms te tilla qe femije ne moshen me te bukur te jetes mendojne per vetvrasje ndjej deshperim te madh.
  Ah sikur te isha dhe une njehere ne ate moshe qe nuk me interesonte asgje .Dilja me shoqerine , ikja nga mesimi etj etj .Qe skuqesh nuk eshte turp .
  Do te te sugjeroja te flisje me prindrit e tu , ata do te te qendronin afer ne cdo cast te jetes.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,437
  Faleminderit
  77
  124 falenderime nė 80 postime

  Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

  Citim Postuar mė parė nga atsok Lexo Postimin
  Une jam nje djal 18 vjec dhe jam i sigurt se kam ren ne depresion pasi kam t gjitha simptomat
  Ndihem i pashprese,jam gjithmone ne ankth,jam gjithmon i lodhur,nk mund t kaloj nje dit te lumtur etj etj
  Dhe e dini se cfr ka ndikuar n kt gjendje???
  SKUQJA NE SITUATA TE SIKLETSHME...e di qe duket budallek por esht e vertet,ka ndikuar shume ne jeten time duke ma shkaterruar ate...skuqem zakonisht kur jam ne qender te vemendjes po nganjher skuqem dhe n situata shuum pak t sikletshme
  Ju lutem me ndihmoni,kush me sugjeron ndonj psikolog,nk di cfr te bej,km arritur deri aty ku mendoj dhe pr vetvrasje :'(

  mendo qe s'jane te tjeret me te mire nga ti, pamvarsisht karakteristikes tende te te skuqurit. Zakonisht kjo ndodh ne adoleshence. Do te kaloje. Ji me i shpenguar dhe mos e ēa sh koken ēa mendon ky apo si do i duket atij.

  Ti je king per veten tende, duaje veten dhe jeto moshen. Kush tha qe i skuquri nuk u pelqen te tjereve?! Fundja tregon qe je i ndjeshem dhe ke faqe ose cipė si mund ta quajme ndryshe.

  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 9. #9
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime nė 135 postime

  Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

  Pėr menimin tim ti duhet merresh me sport dhe mos ti kushtosh shumė rėndėsi tė skuqurit, madje mundohu qė ta pranosh si njė pjesė tėnden dhe do shohėsh qė me kaėimin e kohės do zhduket. Kėto lloj problemesh kanė njė filozofi tė thjeshtė por qė fatkeqėsisht njerėzit se kuptojnė. Ideja ėshtė qė sa mė shumė tu japėsh rėndėsi aq mė shumė zmadhohen e fryhen, bėhen strumbullarė dhe padashje jo vetėm qė nuk e zgjidh problemin por e ngulit mė tepėr, ndėrsa nėse nuk i kushton aspak rėndėsi dhe e merr si diēka qė kalon me kohėn, si pjesė e natyrės tėnde atėherė do shikosh qė do venitet krejtėsisht.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

  Presioni i dheut apo Depresioni planetar eshte shenje mospershtatje dhe frike ku mund te pershtatesh!!

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •