Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-03-2015
    Postime
    25

    Depresioni,me ndihmoni...

    Une jam nje djal 18 vjec dhe jam i sigurt se kam ren ne depresion pasi kam t gjitha simptomat
    Ndihem i pashprese,jam gjithmone ne ankth,jam gjithmon i lodhur,nk mund t kaloj nje dit te lumtur etj etj
    Dhe e dini se cfr ka ndikuar n kt gjendje???
    SKUQJA NE SITUATA TE SIKLETSHME...e di qe duket budallek por esht e vertet,ka ndikuar shume ne jeten time duke ma shkaterruar ate...skuqem zakonisht kur jam ne qender te vemendjes po nganjher skuqem dhe n situata shuum pak t sikletshme
    Ju lutem me ndihmoni,kush me sugjeron ndonj psikolog,nk di cfr te bej,km arritur deri aty ku mendoj dhe pr vetvrasje :'(

  2. #2
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anėtarėsuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet nė Bllog
    7

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

    Kjo eshte nje lufte qe do ta luftosh me vetveten,faktikisht keto jane shenjat e adoleshences.
    Ti akoma nuk e di se c'fare eshte jeta,e kerkon ti japesh fund? Arsyeto si nje djale i rritur e i pjekur,jeto jeten e falendero zotin qe c'do dite je shendosh e mire ti dhe familja jote.
    C'do kush nga ne,ka probleme por mundohemi ti zgjidhim e te mesojme sa me shume nga to,te njejten gje te keshilloj edhe ty.
    Nje "shoqeri" e nje femre mund te te ndihmonte disi me shume.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

    Eh t'isha edhe iher 18 sa do isha gzu nese do skuqesha, e ti do me shku ke psikologu per skuqje?
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-03-2015
    Postime
    25

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

    Lazo un kam dhe te dashur,por kjo sme ndihmon aspak,cuditerisht kur jam vtm me te nk skuqem po n cdo rast tjtr skuqem

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-03-2015
    Postime
    25

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

    Po t ndiheshe sic ndihem un sdo thoje kshu

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,895

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

    po bisedo fillimisht me familjen tende

  7. #7
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anėtarėsuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

    Kur lexoj ms te tilla qe femije ne moshen me te bukur te jetes mendojne per vetvrasje ndjej deshperim te madh.
    Ah sikur te isha dhe une njehere ne ate moshe qe nuk me interesonte asgje .Dilja me shoqerine , ikja nga mesimi etj etj .Qe skuqesh nuk eshte turp .
    Do te te sugjeroja te flisje me prindrit e tu , ata do te te qendronin afer ne cdo cast te jetes.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

    Citim Postuar mė parė nga atsok Lexo Postimin
    Une jam nje djal 18 vjec dhe jam i sigurt se kam ren ne depresion pasi kam t gjitha simptomat
    Ndihem i pashprese,jam gjithmone ne ankth,jam gjithmon i lodhur,nk mund t kaloj nje dit te lumtur etj etj
    Dhe e dini se cfr ka ndikuar n kt gjendje???
    SKUQJA NE SITUATA TE SIKLETSHME...e di qe duket budallek por esht e vertet,ka ndikuar shume ne jeten time duke ma shkaterruar ate...skuqem zakonisht kur jam ne qender te vemendjes po nganjher skuqem dhe n situata shuum pak t sikletshme
    Ju lutem me ndihmoni,kush me sugjeron ndonj psikolog,nk di cfr te bej,km arritur deri aty ku mendoj dhe pr vetvrasje :'(

    mendo qe s'jane te tjeret me te mire nga ti, pamvarsisht karakteristikes tende te te skuqurit. Zakonisht kjo ndodh ne adoleshence. Do te kaloje. Ji me i shpenguar dhe mos e ēa sh koken ēa mendon ky apo si do i duket atij.

    Ti je king per veten tende, duaje veten dhe jeto moshen. Kush tha qe i skuquri nuk u pelqen te tjereve?! Fundja tregon qe je i ndjeshem dhe ke faqe ose cipė si mund ta quajme ndryshe.

    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  9. #9
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anėtarėsuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

    Pėr menimin tim ti duhet merresh me sport dhe mos ti kushtosh shumė rėndėsi tė skuqurit, madje mundohu qė ta pranosh si njė pjesė tėnden dhe do shohėsh qė me kaėimin e kohės do zhduket. Kėto lloj problemesh kanė njė filozofi tė thjeshtė por qė fatkeqėsisht njerėzit se kuptojnė. Ideja ėshtė qė sa mė shumė tu japėsh rėndėsi aq mė shumė zmadhohen e fryhen, bėhen strumbullarė dhe padashje jo vetėm qė nuk e zgjidh problemin por e ngulit mė tepėr, ndėrsa nėse nuk i kushton aspak rėndėsi dhe e merr si diēka qė kalon me kohėn, si pjesė e natyrės tėnde atėherė do shikosh qė do venitet krejtėsisht.
    No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Pėr: Depresioni,me ndihmoni...

    Presioni i dheut apo Depresioni planetar eshte shenje mospershtatje dhe frike ku mund te pershtatesh!!

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •