Close

Rezultati i Sondazhit: far sigurie pr jetn iu ofron shteti shqiptar?

Votues
104. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • 100%

  5 4.81%
 • 90%

  1 0.96%
 • 80%

  2 1.92%
 • 70%

  4 3.85%
 • 60%

  4 3.85%
 • 50%

  3 2.88%
 • 40%

  5 4.81%
 • 30%

  6 5.77%
 • 20%

  7 6.73%
 • 10%

  12 11.54%
 • 0%

  23 22.12%
 • Krcnimi vjen nga shteti

  32 30.77%
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 48
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Sondazhi q po hapim ksaj here mund t'iu tinglloj si klishe disave, mund t'iu duket i pavend disa t tjerve pasi sipas tyre "kto gjra dihen e nuk ka nevoj pr sondazh". Por ne po e hapim sondazhin pasi duam t masim sadopak shkalln e besimit apo mosbesimit q qytetari shqiptar ka karshi shtetit t tij. T gjith e dim q sht detyra e shtetit q me ann e ligjit t mbroj jetn, pasurin dhe lirit kushtetuese t gjith qytetarve t vet. Kjo sht arsyeja themelore prse shteti ekziston dhe prse ne e mbajm shtetin m kmb me taksat tona.

  Pyetjet q ju drejtohen personalish si qytetar jan:

  - A ndiheni i sigurt pr jetn n vendin/qytetin ku banoni ju dhe familja juaj?
  - A keni besim se shteti shqiptar mund t'iu siguroj jetn, pronn e lirit tuaja kushtetuese?
  - N betejn mes krimit dhe shtetit ligjor, kush po fiton dhe kush po humbet?
  - A ekziston simbioza mes krimit dhe politiks shqiptare?
  - Krimi kontrollon politikn apo politika krimin? Apo jan dy kokat e s njjts monedh?
  - far duhet t ndryshoj q situata e siguris n vend t prmirsohet?

  Si do sondazh, mendimi dhe vota jan personale, dhe nuk ka nevoj q t replikoni mendimin e njri-tjetrit. Mjafton t lexoni n heshtje mendimin e njri-tjetrit.

  Albo

 2. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  xheni. (08-06-2015)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosov
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime n 95 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  - A ndiheni i sigurt pr jetn n vendin/qytetin ku banoni ju dhe familja juaj? - Fare pak
  - A keni besim se shteti shqiptar mund t'iu siguroj jetn, pronn e lirit tuaja kushtetuese? - Jo (njesoj eshte edhe ne Kosove, ne mos me keq)
  - N betejn mes krimit dhe shtetit ligjor, kush po fiton dhe kush po humbet? - Fiton krimi, sepse krimi eshte shteti.
  - A ekziston simbioza mes krimit dhe politiks shqiptare? - Plotesisht, jane mish e thua
  - Krimi kontrollon politikn apo politika krimin? Apo jan dy kokat e s njjts monedh? - Jane dy koka te se njejtes monedhe.
  - far duhet t ndryshoj q situata e siguris n vend t prmirsohet? - Te zevendesohen politikanet ekzistues me njerez te rinje te shkolluar per politike.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQIPTARIA

 4. Anetart m posht kan falenderuar Poeti pr postimin:

  xheni. (08-06-2015)

 5. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-09-2013
  Vendndodhja
  Shkup
  Postime
  3
  Faleminderit
  1
  4 falenderime n 2 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Mund te them se jo nuk I besohet sundimit te ligjit,sepse ketu ne Maqedoni sundon forca e nje grupi te njerezve dhe vullneti I tyre zbatohet.Dhe organet e institucionet kontrollohen teresisht nga vullneti I tyre.

 6. 2 antart m posht falenderuan Ester Mera pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Mario Mocka (20-09-2015),xheni. (08-06-2015)

 7. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2015
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Jo une nuk kam plotesisht besim ne te gjihta ligjet e vendit , dhe pse jam socialist . Tritoli dhe bombat jane nje prej arsyeve qe me ben te ndihem i pasigurt. Gjithashtu , drejtuesit tane , si per 25 vjet me rradhe bejne cfare duan dhe si perfundim bejne ate qe duan dhe mbushin xhepat e tyre.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 23-03-2015 m 15:52

 8. Anetart m posht kan falenderuar Aicuni pr postimin:

  xheni. (08-06-2015)

 9. #5
  i/e regjistruar Maska e lace
  Antarsuar
  18-09-2014
  Postime
  240
  Faleminderit
  27
  31 falenderime n 28 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Perfundimisht jemi pre e pazareve Politike Mafjoze,
  Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

 10. 3 antart m posht falenderuan lace pr mendimin e shprehur n kt postim:

  bashota (02-07-2015),Lulke (27-03-2015),xheni. (08-06-2015)

 11. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2015
  Vendndodhja
  Tropoje
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Po kam besim tek ligjet po problemi esht se lighet nuk i rrespektojn asnje qe nga civilet e deri te pushtetaret e mdhenj.

 12. Anetart m posht kan falenderuar Aldon Vukaj pr postimin:

  xheni. (08-06-2015)

 13. #7
  ..Mos me prek!! Maska e Lulke
  Antarsuar
  17-11-2014
  Postime
  1,662
  Faleminderit
  418
  492 falenderime n 388 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Ky sondazh vlen vetem per ata qe jetojn ne shqiperi apo jam gabim un? Se ndryshe mua mbie tflas per ktu ku jetoj . Jam dakort me lace me lart.
  It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

 14. Anetart m posht kan falenderuar Lulke pr postimin:

  xheni. (08-06-2015)

 15. #8
  i/e regjistruar Maska e Formidable
  Antarsuar
  07-02-2015
  Vendndodhja
  Sahara
  Postime
  21
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  - A ndiheni i sigurt pr jetn n vendin/qytetin ku banoni ju dhe familja juaj? - I sigurt besoj sepse jam i zoti vetes.
  - A keni besim se shteti shqiptar mund t'iu siguroj jetn, pronn e lirit tuaja kushtetuese? - Nuk ka ndodhur nuk po ndodh dhe nuk ka per te ndodhur ne 20vitet ne vazhdim.
  - N betejn mes krimit dhe shtetit ligjor, kush po fiton dhe kush po humbet? - Nuk ka asnje beteje midis krimit dhe shtetit ligjor pasi do te quhej beteje neqoftese do te luftonin dy pale , shteti dhe krimi jane e njejta far.
  - A ekziston simbioza mes krimit dhe politiks shqiptare? - Embrioni i fjales politike shqiptare eshte krimi.
  - Krimi kontrollon politikn apo politika krimin? Apo jan dy kokat e s njjts monedh? - Padyshim qe politika kontrollon krimin te cilit i jep fuqi.
  - far duhet t ndryshoj q situata e siguris n vend t prmirsohet? - Nuk ka ndonje situate te veshtire sigurie ne vend , tritolet jane larje hesapesh nuk po u vihet njerezve te pafajshem qe do te kishim kercenim te sigurise ne vend.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Formidable : 27-03-2015 m 21:23

 16. Anetart m posht kan falenderuar Formidable pr postimin:

  xheni. (08-06-2015)

 17. #9
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime n 190 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Shoqeria shqiptare eshte korruptuar aq shume keto 20 vjetet e fundit sa qe nuk mund te kesh besim te ndonje institucion. Ligjet jane, por rralle zbatohen.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 18. 2 antart m posht falenderuan iliria e para pr mendimin e shprehur n kt postim:

  mesia4ever (28-03-2015)

 19. #10
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Ketu duhet te perfshihet edhe shteti i Kosoves (sepse forumi ka edhe forumiste shqiptare nga Kosova, por edhe shqiptaret e Maqedonise (Ilirides) sepse jane/jemi pjese e pa ndare e kombit dhe normal edhe shqiptaret qe jetojne ne Serbi apo Mal te Zi).
  Ne Kosove nuk kam patur problem sepse nuk kam aq pasuri te madhe qe dikush te ma rrezikoje, edhe kur shkoj per pushime nuk kam patur problem me asnjeri.
  Per pyetjet tjera ekziston nje pergjigje e thjeshte: drejtesia me padrejtesine gjithmone do te jene ne lufte, lufta e ketyre nuk do te perfundoje deri ne diten e Gjykimit kur padrejtesia do te mundet.
  Destroyer of falsehood :)

 20. #11
  i/e regjistruar Maska e System_32
  Antarsuar
  24-08-2012
  Postime
  135
  Faleminderit
  17
  6 falenderime n 6 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Sa kisha pa e ndegjuar fjalen shtet dhe ligj,kjo qeveri mund te quhet gjithcka vec shtet e ligj nuk ka

 21. #12
  Dark Angel Maska e smokkie
  Antarsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,149
  Faleminderit
  0
  31 falenderime n 26 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Citim Postuar m par nga System_32 Lexo Postimin
  Sa kisha pa e ndegjuar fjalen shtet dhe ligj,kjo qeveri mund te quhet gjithcka vec shtet e ligj nuk ka
  Kjo qeveri apo ajo qe iku apo ajo qe do te vije..nuk ka ligj, nuk ka shtet, ky vend nuk ka asnje shprese, e vetmja menyre per te bere nje jete dinjitoze eshte emigrimi.
  Cdo gje eshte relative...

 22. Anetart m posht kan falenderuar smokkie pr postimin:

  martini1984 (15-04-2015)

 23. #13
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Citim Postuar m par nga smokkie Lexo Postimin
  Kjo qeveri apo ajo qe iku apo ajo qe do te vije..nuk ka ligj, nuk ka shtet, ky vend nuk ka asnje shprese, e vetmja menyre per te bere nje jete dinjitoze eshte emigrimi.
  Gjeneratat e ardheshme do e permiresojne imazhin....

 24. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447
  Faleminderit
  16
  70 falenderime n 64 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Besim te ligji kemi, por te zbatuesit e ligjit nuk kemi fare. Policia dhe Gjykatat jane te korruptuara kembe e koke. Sidomos ankesa ime me e madhe shkon per Policine qe eshte ne terren cdo dite. Jane pothuajse in-egzistent. Shkollat jane te mbushura me adolishente qe mbajne thika, doreza grushti dhe arme zjarri. Ne rruge qarkullojne rrugecer deri ne oret e para te mengjesit duke pire drogera e duke vjedhur. Ne timonin e makinave ke psikopater qe nuk ju ben syu drite e qe jane gati te te shtypin mu siper vijave te bardha. Me pak fjale Policia eshte kot fare. Jo se ka qen me mire perpara, por edhe kjo qe eshte tani nuk eshte se solli ndonje ndryshim.

 25. Anetart m posht kan falenderuar Wrangler pr postimin:

  martini1984 (30-04-2015)

 26. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-04-2015
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Une votova qe kercenimi vjen nga shteti dhe doja ta argumentoja, them keshtu, sepse edhe ate 10 apo 20 % siguri qe mund te kemi nga ky shtet, ky shtet na e mer serish, sepse shiko cfar ndodh ne shtet, akuzat per vrasje e akuzat per klientelizem, akuza per favorizime te rretheve te ngushta familjare e shoqerore, ceshte kjo gje, kjo eshte vetem rrenim i shtetit jo rilindje qe ky burri i premtoi shqiperise.

 27. Anetart m posht kan falenderuar Eagleone pr postimin:

  martini1984 (30-04-2015)

 28. #16
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Si me shtet, si pa shtet, shqiptaret ndjehen te sigurte 0%. Nder shqiptaret vlen gjithmone shprehja: " Dy duar per nje koke"!

 29. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-05-2015
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Kam besim tek ligji,me sakte ligji eshte por shteti i prkul ato sipas interesave t tij

 30. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-05-2015
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Ka shume pune per tu bere!

 31. #19
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  [QUOTE=Albo;3788308]

  - A ndiheni i sigurt pr jetn n vendin/qytetin ku banoni ju dhe familja juaj? Jetoj i qete, pa frike.
  - A keni besim se shteti shqiptar mund t'iu siguroj jetn, pronn e lirit tuaja kushtetuese? Kam besim me shum se ckam patur para tre viteve.
  - N betejn mes krimit dhe shtetit ligjor, kush po fiton dhe kush po humbet?Shteti po fiton terren gradualisht.
  - A ekziston simbioza mes krimit dhe politiks shqiptare? Jo aq theksuar sec ka egzistuar para tre viteve.
  - Krimi kontrollon politikn apo politika krimin? Apo jan dy kokat e s njjts monedh? Nderthurje me njera tjetren, si ne cdo shtet te planetit toke.
  - far duhet t ndryshoj q situata e siguris n vend t prmirsohet? te vashdoje lufta kunder korrupsionit. Cdo gje me pas vjen zinxhir pozitivisht per mireqenien dhe sigurine e qytetarit.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 32. #20
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime n 111 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Ata qe kan votu 100% qenkan shteti vet

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •