Close

Rezultati i Sondazhit: far sigurie pr jetn iu ofron shteti shqiptar?

Votues
104. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • 100%

  5 4.81%
 • 90%

  1 0.96%
 • 80%

  2 1.92%
 • 70%

  4 3.85%
 • 60%

  4 3.85%
 • 50%

  3 2.88%
 • 40%

  5 4.81%
 • 30%

  6 5.77%
 • 20%

  7 6.73%
 • 10%

  12 11.54%
 • 0%

  23 22.12%
 • Krcnimi vjen nga shteti

  32 30.77%
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 48
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-05-2015
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  kush mund em etndimoj me informacione per emigrim ne angli. un sapo jam pajisur me pashaport greke

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-05-2015
  Vendndodhja
  Prizren
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  E di se cfar?! Ndoshta ata do na mbrohin neve qe te mos i humbas emri shtet,sepse sa per ligj ata vet e bejne ate vet nuk e zbatojn,interesat e tyre per neve jan 0,mjaft me derdellitje koti,as ligji e as shteti nuk e di se sa prej nesh egzistojm

 3. #23
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Citim Postuar m par nga Bardha Kolukaj Lexo Postimin
  E di se cfar?! Ndoshta ata do na mbrohin neve qe te mos i humbas emri shtet,sepse sa per ligj ata vet e bejne ate vet nuk e zbatojn,interesat e tyre per neve jan 0,mjaft me derdellitje koti,as ligji e as shteti nuk e di se sa prej nesh egzistojm
  Kam dhe skam por nuk mund ta kuptoje....se si veprohet.
  http://www.theguardian.com/us-news/n...gs-us-database
  ?????????????????????????????????????????????????? ??????????

  KAM

 4. #24
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime n 135 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  N kt pyetje ka dika q nuk shkon sepse ne Shqipri nuk kemi shtet por kemi nj organizat tribale.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-05-2013
  Postime
  215
  Faleminderit
  10
  22 falenderime n 18 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Ata qe votuan 100% apo 70% duhet te jen Trolls te mdhenje

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-06-2015
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Po dhe po deri tani

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e par
  Antarsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime n 50 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Edhe un jam budalla


  Nga Mark MARKU

  Kam qen n mdyshje gjith kto dit fushate nse do t paraqitesha apo jo m 21 qershor n qendrn e votimit. Pr k t votosh? Pr kandidatin e PS-s Erion Veliaj, nj politikan ngulmues, i zellshm, madje do t thosha edhe simpatik, po t mos ia kishim dgjuar aq gjat fjalimet e tij propagandistike t huazuara prej sekteve fetare? Po ai gjat gjith ksaj fushate spushon s prsrituri 20 her n dit para qytetarve se sa e do kryetarin e vet Edi Rama, a thua se dashuria e tij pr Edin sht nj argument i mjaft pr ta zgjedhur si kryebashkiak t kryeqytetit! T votosh doktor Kosovn, nj figur dinjitoze e ktij vendi, q po bn nj fushat befasuese, me nj ligjrim krejt t prkundrt nga ligjrimi propagandistik qoft i kundrshtarve, qoft i PD-s partis q e ka kandiduar, ndoshta kandidati m shpresdhns mes figurave q u sht propozuar qytetarve t Tirans pr kryebashkiak, gjat ktyre njzet e pes vjetve t fundit (bashk me Edi Ramn)? Po ai sht kandidat i PD-s dhe PD ende nuk ka treguar se ka reflektuar si duhet pr dshtimet e qeverisjes s saj, ende nuk ka paraqitur ndonj program a ide bindse pr nj qeverisje apo politik ndryshe nga e vetvetes dhe kundrshtarit t tij q e kritikon pr dit.

  T votosh pr Bojaxhiun, politikanin ndryshe q u sht vetpropozuar qytetarve t Tirans? Po ai nuk e ka paraqitur ende nj projekt pr Tirann, madje as nj list kshilltarsh, gj q e bn kandidimin e tij thuajse qesharak, pasi nuk kuptohet si ai do t mund t qeveris Tirann n stilin e tij, pa nj projekt origjinal dhe me nj kshill bashkiak q do t jet i kontrolluar, pikrisht prej atyre forcave politike q Bojaxhiu synon ti sfidoj me pavarsin e tij. Tafajn q bn fushat sikur do t rizgjidhet kryetar i shoqats Tirana, apo Sazan Gurin q prej kohsh bn nj betej t dshpruar pr gjelbrimin q sekziston m?
  Por ja q mes ktyre dyshimeve t vjen papritur nj mesazh prmes ekranit t televizionit nga Kryeministri Edi Rama dhe mesazhi sht ky: kush voton opozitn, sht budalla dhe PD po bn nj fushat pr t mbledhur budallenj. Grat e demokratve t ndahen nga burrat e tyre budallenj, t bhen t zgjuara, domethn socialiste. Opozita sht destruktive. Nse votoni kandidatt e djatht, qytetet dhe fshatrat tuaja nuk do t marrin asnj investim nga qeveria. Ka dal nj diversant me emrin Dritan Memushi n Tepelen, q po u krkon votat. Asnj vot pr at! Asnj vot! Dhe, pasi i ka frkuar kraht Trmetit duke e inkurajuar pr fitoren e tij publiitare, i sulet Prmetit dhe kandidatit t tij, dhe pas Prmetit qyteteve t tjera pr fitoren plebishitare.

  Nuk po u besoja syve. Kisha dy-tri dit i zhytur n leximin e nobelistit francez, Patrick Mondiano (kisha shtn n dor tre libra t ktij autori), sapo kisha mbaruar librin e fundit t tij L herbe des nuits dhe dyshova mos kujtesa po m punonte t njjtat rrengje q u punonte personazheve t Mondianos. Pata frik mos ende truri im po prjetonte nj przierje realitetesh gjysm fiktive, gjysm reale. Ku isha, n romanet e Mondiano-s, n Venezueln e Chaves-it, tashm t vdekur, ku opozita shpallet agjente e amerikanve? N Turqin e Erdoganit, ku opozita dhe kundrshtart e ktij t fundit futeshin n burg si komplotist dhe, si t mos mjaftonte grushti drrmues i shptimtarit Erdogan, ai iu drejtua plebishitit pr tia forcuar me votn e tij goditjen kundr armiqve t tij dhe ku fatmirsisht populli ia ktheu grushtin n fytyr Ku jam, n Rusin e Putinit ku opozitart komplotist dhe destruktiv kan dy alternativa: ose t luajn shah n Perndim (rasti i Kasparovit), ose t vriten n mes t sheshit, si ndodhi me Boris Nemtsovin kur ia numruan plumbat pas shpine mu nn muret e Kremlinit terroristt nga Kaukazi, q nuk u kapen kurr?

  Kur truri t nxjerr jasht realitetit, sht pikrisht realiteti me objektet e tij q t kthen te vetja, pra n realitet. Aparati i televizionit q e kisha bler nj vit m par i joshur nga nj ofert, kanali televiziv me siglat e tij shqip dhe me t folurn e tij shqip, divanet, librat, apartamenti dhe m n fund shfaqja e fytyrave t njohura m bindn plotsisht se isha n vendin tim demokratik, n Tiran, n rrugn Him Kolli, se isha n vitin 2015 dhe se Kryeministri i vendit tim ishte po ai q kishte ardhur dy vite m par n pushtet me votat e nj milion shqiptarve, q atij m shum sesa vota prgjegjsie i plqen ti quaj si shuplaka pr opozitn. U kujtova se jetoja n nj vend ku realiteti dhe fiksioni shkmbejn vendet sa her t duan me njri-tjetrin edhe n trurin m normal.
  Jemi pra, pa asnj pik dyshimi, n Shqipri dhe n pikun e nj fushate elektorale, ku n vend q t shpalosen dhe debatohen alternativat m shpresdhnse pr qeverisjen e qyteteve tona t varfra dhe depresive, po i jepet nj goditje drmuese demokracis s vendit.

  Kt goditje po e jep vet Kryeministri Rama, i cili prej nj muaji po shpalos anemban Shqipris vizionin e tij t frikshm pr demokracin shqiptare, si nj demokraci e arrogancs s skajshme t pushtetit ndaj qytetarve t cilt kur nuk e marrin propagandn qeveritare si t vrtet, quhen budallenj (vetm Trmeti i shkret e ka marr propagandn si t vrtet, pasi mendon se edhe fitorja duhet t jet njlloj si qeverisja publiitare), t cilt kur mendojn se duhet ta shfrytzojn t drejtn e tyre pr t votuar pr nj alternativ t ndryshme nga ajo qeverisse, jan budallenj. Pr grat e tyre ekziston megjithat nj alternativ: t ndahen nga burrat e tyre dhe t bashkohen me kryeburrin apo kryezotin e Shqipris, burrin e t gjitha grave: Kryeministrin Edi Rama. Jetojm nj realitet ku opozita shpallet destruktive, e dmshme dhe ku kandidatt q nuk i marrin leje qeveris apo partis pr t kandiduar, shpallen diversant. Jemi, pra, n nj vend ku ndarja e pushteteve dhe, m tej, autonomia e pushtetit lokal, as q mund t merret me mend, pasi vet Kryeministri ka shpallur doktrinn: ose me qeverin dhe me lek, ose pa qeverin dhe pa lek. Askush n kto takime nuk ia ka br disa pyetje t thjeshta zotit Rama: Po, kur qenka kshtu, ather pse duhet t ekzistoj edhe pushteti qendror, edhe pushtetit vendor? Pse i harxhoni lekt e taksapaguesve kot, me gjith ata zyrtar, kshilltar, taksa vendore? Pse na rropatni trurin me fushata n pisk t vaps kur ne i bm zgjedhjet para dy vjetve dhe fitues ishte Edi Rama? Dhe, pr m tepr, pse duhet ti zgjedhin votuesit kandidatt, kur kt po e bn shum mir Kryeministri duke i vlersuar anemban Shqipris: kaqol, karagjoz, i lodhur, i trash, i holl, i aft, i paaft, i rrjedhur, i mir, i keq, bn, sbn etj. etj

  Realiteti shqiptar i ktyre zgjedhjeve po na ofron dit pr dit materializimin e ktij vizioni t rrezikshm antidemokratik t Kryeministrit t Shqipris. N Durrs, televizioni armik Agon Channel ka zbuluar se aty ku mungojn votuesit pr kandidatin socialist, ata importohen. Ose, m sakt, Rilindja ka zbuluar nj sekret magjik: i mbjell votuesit njsoj si palmat: n apartamente bosh, n rrnoja antike t pabanueshme dhe t pabanuara q prej kohs s romakve, madje i kishte mbjell nja tre-katr votues edhe n nj lulishte. N Vor kandidati armik Ismaili mbyllet nga policia n shtpi dhe nuk lejohet t bj fushat. Lefterija e PD-s, q tashm ka kaluar me PS-n, e ka ln Lain pa konkurrenc. E njjta gj po ndodh edhe n Klcyr. Administrata i ka shprngulur punonjsit e vet nga zyrat e shtetit npr zyrat elektorale, madje n krye t tyre ka vn vet ministrat. Pash nj dit, n nj kronik televizive, ministrin Beqaj q, bashk me kandidatin Veliaj, kishin marr pompat e sprkatjes kundr mizave n Tiran dhe kjo m ndihmoi t kuptoj nj shprehje t mvonshme t Kryeministrit Rama n nj takim elektoral n Tepelen: mir gomari q na ngordhi, po sna len rehat as mizat. E kuptova, ministrat e zotit Rama kan filluar tia kapin idet q n kok zotit Rama. Ksaj i thon qeverisje efikase. Dhe gjithnj e m efikase do t ishte sikur t hiqnim dor prfundimisht prej gjith atyre telasheve dhe pengesave t panevojshme t sistemit ton gjysmdemokratik dhe shtetin e s drejts ta zvendsojm me shtetin e Edi Rams.

  sht pikrisht ky vizion antidemokratik i shpalosur kto dit q m shkundi nga dyzimi pr t votuar apo pr t mos votuar m 21 qershor. Vendosa t votoj. Madje, po e deklaroj edhe se pr k: Halim Kosovn. Pse do thoni ju, se sht kandidati m i mir? Edhe pse kam t njjtin vlersim pozitiv q kan shum njerz pr t n kt qytet, duke prfshir ktu edhe Kryeministrin Rama dhe kryeparlamentarin Meta, un do t votoj jo pr kt arsye. Do t votoj q demokracia shqiptare t mos futet n nj aventur t re antidemokratike. Do t votoj kundr vizionit antidemokratik t Rams. Do t votoj si reagim ndaj krcnimeve q ai po na bn, dhe pr solidaritet me ata votues antiqeveritar q ai i fyen duke i quajtur budallenj. Do t bhem edhe un budalla si ata, dhe me ta do t bashkoj votn, hapur, pa mdyshje. M mir me budallenj si ata, se me t zgjuar q me votn e tyre e duartrokasin vizionin antidemokratik t shpallur nga Kryeministri Rama dhe e shndrrojn at n realitet./Panorama
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  derisa te kete politika sociale dhe socialiste, duhet me pas besim tek shteti.

 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-06-2015
  Vendndodhja
  ballsh
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Jo dhe aq shum ..nk ndihem shum i sigurt

 10. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-07-2015
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  - A ndiheni i sigurt pr jetn n vendin/qytetin ku banoni ju dhe familja juaj? Jo,aspak!!
  - A keni besim se shteti shqiptar mund t'iu siguroj jetn, pronn e lirit tuaja kushtetuese? Jo,skam besim..!
  - N betejn mes krimit dhe shtetit ligjor, kush po fiton dhe kush po humbet?Gjersa shteti eshte vet krimi kjo kuptohet..!
  - A ekziston simbioza mes krimit dhe politiks shqiptare? Po,lidhur ngushte madje...!
  - Krimi kontrollon politikn apo politika krimin? Apo jan dy kokat e s njjts monedh? Krimi Shtetin..
  - far duhet t ndryshoj q situata e siguris n vend t prmirsohet? Te pastrohen mbeturinat e shtetit...!

 11. #31
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Un nuk kam aspak besim tek nj pjes e shoqris son q ngjajn me plehrat, me cigant, me kafsht!
  Sui generis

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,849
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  30% votova por dyshoj se eshte shume gjithsesi.

 13. Anetart m posht kan falenderuar OO7 pr postimin:

  {A_N_G_E_L_69} (09-07-2015)

 14. #33
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  MUAHHH, po ku je mor Enea djali

  Sot luan Partizoni zemra jote lol

  Hajde ishalla me fitore dhe welcome back ty ktu ne forum.

  shpresoj tme mbash mend mua :P
  Ndryshuar pr her t fundit nga {A_N_G_E_L_69} : 09-07-2015 m 10:31 Arsyeja: ....
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 15. Anetart m posht kan falenderuar {A_N_G_E_L_69} pr postimin:

  OO7 (09-07-2015)

 16. #34
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,849
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  MUAHHH, po ku je mor Enea djali

  Sot luan Partizoni zemra jote lol

  Hajde ishalla me fitore dhe welcome back ty ktu ne forum.

  shpresoj tme mbash mend mua :P
  Sdua te dal jasht teme por nuk jam MUAHHH dhe as Enea, jam DEMI_KUQ dhe me quajn Armand. Gjithsesi ty te njoh kam pershtypjen.

 17. Anetart m posht kan falenderuar OO7 pr postimin:

  {A_N_G_E_L_69} (09-07-2015)

 18. #35
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-07-2015
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  ME FALNI SHUM QE JAM JASHTE TEME

  pershendetje

  ju lutem jam e interesuar per nje informacion shum te vlefshem per mua

  kam nje italishte shum te mire ne te folur por jam e interesuar te mesoj si ta shkruaj dhe lexoj ne menyre perfekte

  a me ndihmoni dot me ndonje sit ku mund te praktikohem

  faleminderit paraprakisht

 19. Anetart m posht kan falenderuar meri1234 pr postimin:

  martini1984 (28-07-2015)

 20. #36
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Citim Postuar m par nga meri1234 Lexo Postimin
  ME FALNI SHUM QE JAM JASHTE TEME

  pershendetje

  ju lutem jam e interesuar per nje informacion shum te vlefshem per mua

  kam nje italishte shum te mire ne te folur por jam e interesuar te mesoj si ta shkruaj dhe lexoj ne menyre perfekte

  a me ndihmoni dot me ndonje sit ku mund te praktikohem

  faleminderit paraprakisht
  Edhe per latinisht jam i interesuar....
  Shkrimerisht

 21. #37
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Edhe magyarisht jam....
  Ne te folur

 22. #38
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Per temen.....tek ligji do kisha besim,po te kishte shtet!

 23. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-08-2015
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Poet,
  Jam plohtesisht nga ana jote. Problemi esht qe ne nje shtet duhet te ken nje basament ligjor dhe ne njejten koh te ket nje shoqeri e shkolluar, me vetdije, ku per secilin ligji esht mbi te gjitha. Une besoj se keto dy pika jan kryesore per nje zhvillim positiv te shtetit. Te na esht problemi i shkollimit, problem i cili e ngadalson ose e bllokon ngritjen e dijes.

  Per ket rast muj te supozoj se ne te ardhem, kur shkollimi dhe ligjet e saj te behen me te forta, populli i jon ka me qen me ma shum dije, me ma shum respekt per ligjin, dhe i njejti popull ka me kan aq sa i dishum se mundet te bej ligje te reja.

  Shpresa per nje ardhme me te mir.

  Te pershendes
  Iliria88

 24. #40
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447
  Faleminderit
  16
  70 falenderime n 64 postime

  Pr: A kini besim tek ligji e shteti pr t mbrojtur jetn tuaj si qytetar?

  Te ligji kemi besim, po te zbatuesit e ligjit nuk kemi !!

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •