Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-03-2015
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si mund te shkohet ne Angli

  Gjithashtu jom i interesuar per te emigruar ne Angli,
  rrugen qe po mendoja te shkoja eshte Paris - Londer, qe shkon direkt me trenin e quajtur EuroStar,
  desha te pyes a eshte e mundur qe atje te shkohet me tren Ilegalisht.
  Shembull, pasi qe treni shkon direkt nga Parisi - ne Londer, ather hypja ne tren ne Paris a eshe e mundur ne nje far forme ,
  apo ke piken te detyrueshme qe gjithsesi duheshte kalojsh nga ajo pike per te kontrolluar dokumentat, p.sh: Passaportin,
  dmth a eshte e mundur qe me naj for me hy ne tren, pasi qe po mendoj me shkua Ilegalisht ne Angli, Madje ne Franc kur te nxjerresh Tiketen apo bileten e trenit a duhet gjithsesi per te pasur nje dokument p.sh Passaporten,
  pasi qe njeriu ne kete rast po kalon nga nje shtet ne shtetin tjeter, pra kur te afrohesh ne sportel per te nxjerrur bileten e Trenit Paris-Londer, a te kerkojn ndonje Dokument apo Passaport ata te Sportelit qe te japin bileta.

  Madje nese arrin te hysh ne tren me sukses, kontrrolla a hy edhe ne tren per te pere kontroll, apo me deri ne londer nuk ke kontrolle, dhe nese arrin me hy ne tren me sukses, a, kur te hysh ne kufirin e Anglis, pra ne Dover, atje a behet naj kontroll
  ne Dover: gjithashtu pasi qe treni shkon direkt ne Partis-Londer, , kur te mrrim ne kufi te frances dhe anglis, pra ne 'Calais' a behet naj kontrrol ne tren, dmth a ndalet treni aty per tu kontrolluar edhe nje her a jo,
  sepse sic potencova lidhja shkon direkt Paris-Londer, permes pikave kufitare Calais-Dover, nese eshte e mundur t'me jepni ndonje informat rreth saj do jem shum falenderues per kete, ju faliminderit.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-03-2015
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Si mund te shkohet ne Angli

  Ne rastin e trenit. Kufirin e Anglis e ke sa futesh per te treni dhe nuk ke shance te kalosh pa u scanuar mire.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •