Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-03-2015
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  T jetuarit n Norvegji.

  Pershendetje qe te gjithve shqipeve qe jetojn andej ne Norvegji.

  Kam nje lutje per gjith shqiptaret qe jetojn ne Norvegji, un dua qe te vije dhe te jetoj andej ne Norvegji, por paraprakisht un nuk kom as nje te aferm andej, keshtu qe a kish mund ndo'kush t'me ndihmoj, te pakten t'me jep nje pershkrim te shkurter rreth jeteses ne Norvegji,
  si jan kushtet dhe mundesit e te jetuarit atje,.. .

  Po ashtu kur te vij andej ne Norvegji, kish pas mundesi qe fillimisht ndo'kush tme ndihmoj, se paku te me njoh me vendin andej,

  Ju jam shum falenderues te gjith atyre qe shprehin gadishmerin e tyre per t'me ndihmuar rreth saj.

 2. #2
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime n 190 postime

  Pr: T jetuarit n Norvegji.

  E si mendon te jetojsh?
  A ke leje qendrimi ? Kjo eshte kusht nr 1.
  Une jam ne Suedi, por rregullat jane perafersisht te njenta.
  Po pate pyetje konkrete, un mund te interesohem dhe te informoj.
  Ndryshuar pr her t fundit nga iliria e para : 07-03-2015 m 10:20
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 3. Anetart m posht kan falenderuar iliria e para pr postimin:

  Xiaa (07-03-2015)

 4. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-03-2015
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: T jetuarit n Norvegji.

  Flimisht u jam falenderues 'Iliria e para', mendimi mbi jetesen ne ket vend eshte te jetuarit pergjith'her ne kete vend, thjesht po mendoja a ja vlen qe njeriu te jetoje ketu ne Norvegji.
  Madje, fillimisht un nuk kom leje qendrimi ne Norvegji, por po mendoja qe kur te vije atje fillimisht te shkruhem si azilkerkues, per te ardhur atje ne norvegji nuk e kam problem.
  Kam ndegjuar se nese keni nje argument te fuqishem mun edhe te fitoni azil, sa eshte e vertet kjo?
  Madje kam degjuar se edhe jep nje leje pune fillimisht 6 mujoresh, sa eshte e vertet kjo?, kam degjuar se gjat procesit te azilit te leshojn nje leje pune per 6 muaj, sa eshte e sakt?
  Madje nese shkruhesh azilant, a ke kufizime, psh , ne Gjermani nese shkruhesh Azil, ne Republiken e Bayernit, ne ate komun ku te vendosin, je i kufizuar, dmth thjesht 35 kilometra mund te largohesh nga vendi ku banon, a eshte e njejta gje edhe ne Norvegji,
  apo nese shembull shkruhesh si azil kerkues atje ne Norvegji, a je i kufizuar apo nuk ke kufizim fare, dmth a mund te levizesh nga do neper ter republiken e Norvegjis?
  Madje, sa zgjatin procedurat e azilkerkuesit atje?
  Kjo eshte e tera qe po me duhej te dija rreth temes ne fjal.

  Edhe nje herit u jam shum falenderues per ndihme e bere ndaj meje, respekt.

 5. #4
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime n 190 postime

  Pr: T jetuarit n Norvegji.

  Ne Norvegji nuk ka kufizim levizje, por si shqiptar shanset tua jane pothuajse baraz me zero te marresh leje qendrimi ne kete vend.
  Kan ndrysharat gjerat.
  Shume njerez po vine ne Skandinave, dhe astaj po zhgenjehen. I degjoj duke thene : " me thane keshtu dhe ashtu, me paskan genjyere..."
  Ketu eshte mbushur vendi me njerz nga Siria, Somalia, Eritrea...
  Pothuajse nuk ka vend per strehim. Ky eshte realiteti. Te keshilloj qe mos te bejsh shpenzime te kota.
  KLM
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 6. Anetart m posht kan falenderuar iliria e para pr postimin:

  hyrem (10-03-2015)

 7. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-03-2015
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: T jetuarit n Norvegji.

  Faliminderit per gjitha informatat e dhena, ju uroj gjith t'mirat per gjat gjith jetes suaj, respekt.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •