Bota Sot | 04.03.2015 23:56



Nisin manifestimet pr Epopen e UKs q fillon m 5 mars me ceremonin ushtarake t FSKs n Kazermn Adem Jashari n Prishtin dhe prfundon m 7 mars n natn e zjarreve n Prekaz. Por si ishte Prekazi para 17 vjetsh, nj nat para se t ndodhte sulmi.
Ndiqeni rrfimin e njrit prej atyre q ishte m afr familjes Jashari. Bilall Jashari, bashklufttar i Adem Jasharit rrfen pr natn e 4 marsit 1998.

Kur nisn luftimet e ashpra Bilalli tha se Komandanti legjendar dhe lagjja e tij u lan vet n betejn tre ditshe.

Ai nuk dshiron ti komentoj as fjalt q i ka prmendur Komandanti n ditt e lufts.

Ai sht i bindur se sikur t kishin ndihm rezistenca do t zgjaste m shum se tre dit.


Koment: Eshte shume e dhembshme sot kur e kujton sakrificen e komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes se tij. te mbetur pa perkrahjen e atyre qe ishin te thirrur te luftonin krah per krah tij dhe jo te benin sehir dhe sot te rrahin gjoks se ishin ne lufte...kur nuk luftuan atehere kur komandantit iu dashten me se shumti...