Close

Rezultati i Sondazhit: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

Votues
3. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Jo. PS nuk ka se pse t bje koalicion me PD. T vazhdoj qeverisja me LSI.

  2 66.67%
 • Po. Do ti sherbente normalitetit politik dhe dekriminalizimit t politiks.

  1 33.33%
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 14 prej 14
 1. #1
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  N situata t tilla dallohen burrshtetasit nga politikant e zakonshm. T marrsh vendime t tilla do t thot se duht q t jesh burrshteti!

  Nj akt i till do t qronte nga skena politike nj grumbull qelbsirash (n t dy kraht) t cilt po e mbajn peng Shqiprine!
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 04-03-2015 m 12:24

 2. #2
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime n 135 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  Shiko, per menimin tim ka vetem nje zgjidhje e cila eshte shume efikase, pushteti gjyqesor dmth gjykatat, Keshilli i larte i drejtesise, prokuroret dhe kryeprokuroret duhet te sillen prej BE te pakten per nje periudhe 20 vjecare.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 3. Anetart m posht kan falenderuar Meriamun pr postimin:

  SERAFIM DILO (05-03-2015)

 4. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2013
  Postime
  242
  Faleminderit
  52
  39 falenderime n 31 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  Kjo qe thua ti nuk eshte ide e keqe . Kishte vetem nje mundesi te arrihej. Nese ne krye te PD-se te ishte Sokol Olldashi . Me Berishen dhe kopene qe krijoi nuk kemi asnje shprese jo vetem per koalicion por as per shq. Ata qe e derguan ne ate bote me siguri dicka dinin .

 5. #4
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  Citim Postuar m par nga Meriamun Lexo Postimin
  Shiko, per menimin tim ka vetem nje zgjidhje e cila eshte shume efikase, pushteti gjyqesor dmth gjykatat, Keshilli i larte i drejtesise, prokuroret dhe kryeprokuroret duhet te sillen prej BE te pakten per nje periudhe 20 vjecare.
  Pritni ju prej ShBA-ve dhe BE-se qe ata te rregullojne shtetet tona... por jo o zoteri i nderuar nese ne si shqiptare nuk e bejme vet askush sdo ta beje per ne. Keshtu do ta kesh edhe 20, 30, apo 40 vjet te tjera. Ju jetoni per greke, arabe, turqeli dhe franceze e angleze. Kjo eshte gjeja me elementare qe cdo shoqeri perparimtare e kupton vet.
  Destroyer of falsehood :)

 6. #5
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime n 135 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  Ti nuk e ke iden se far ndodh me t vrtet n Shqipri se prndryshe do e kuptoje mir sa e rndsishme sht kjo.

  N shqipri krimi ka marr prmasa t paimagjinueshme dhe sistemi i drejtsis sht marr peng dhe ka dshtuar dhe a sht m e keqja nuk ka edhe t ardhme sepse ekzekutivi dhe ligjvnsi (parlamenti) jan sinkronim i krimit n t gjitha nivelet dhe prandaj q gjyqsori duhet medoemos t importohet prej BE.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 7. Anetart m posht kan falenderuar Meriamun pr postimin:

  mesia4ever (08-03-2015)

 8. #6
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  Citim Postuar m par nga Meriamun Lexo Postimin
  Ti nuk e ke iden se far ndodh me t vrtet n Shqipri se prndryshe do e kuptoje mir sa e rndsishme sht kjo.

  N shqipri krimi ka marr prmasa t paimagjinueshme dhe sistemi i drejtsis sht marr peng dhe ka dshtuar dhe a sht m e keqja nuk ka edhe t ardhme sepse ekzekutivi dhe ligjvnsi (parlamenti) jan sinkronim i krimit n t gjitha nivelet dhe prandaj q gjyqsori duhet medoemos t importohet prej BE.
  Se sistemi i drejtesise eshte i korruptuar kete krejt e dijme o zoteri por duhet te vihen njerezit patriote ne krye sepse fuqia jone si individe eshte e vogel sa i perket ceshtjeve te shtetit ne krahasim me njerezit qe kane pushtetin. Gabim eshte pergjithesimi sepse edhe ne te gjitha institucionet e shtetit ka njerez patriote qe duan t'i zgjidhin problemet me drejtesi konform ligjeve...
  Destroyer of falsehood :)

 9. #7
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime n 135 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  Mesia, ti e din m mir se un q n Shqipri dhe Kosov patriott dhe intelektualt nuk i pyet kurrkush. Ky sht realiteti dhe ske a ti bsh, t kujtohet ish ushtari UK q ka dal n nj foto i prlotur se n far gjendje ishte katandisur n maj malit me dele dhe prve ksaj duke qen edhe invalid.

  Nse e ke dgjuar si emr OFM At Zef Pllumin q ka shkrujt triologjin " rrno pr me tregue" , thot q:

  " mjer pr at popull q nuk mundet me kontrollu bijt e vet t kqij"

  Ne fatkeqsisht nuk i kontrollojm dot, na kan sfiduar dhe mundur, nuk kemi fuqi t ju bjm asgj. Nuk kemi edhe alternativ, imagjino pas tre ditsh n Tiran opozita me n krye Sali Berishn do bj protest pr largimin e Ilir Mets ndrkoh q deri dje pr tet vite e rjepn shqiprin sbashku.

  Nga brenda nuk vjen asgj e mir, vetm nga jasht e presim ndryshimin sepse po t ishte pr shqiptart edhe 500 vite do sundonte klika e Enver Hoxhs pa i hyr gjemb n kmb. Do zoti dhe bhemi pjes e familjes s madhe Europiane sbashku me t gjitha trojet shqiptare se ndryshe nuk shptojm dot prej horrave..
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 10. #8
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  mendoj se partit shqiptare ne shqiperi jan vetem parti hajdutash si majtas si djathtas
  por ne si popull jemi si pune e deleve

  sa per kolacion midis PS-PD keto dy parti kan 25 vjen ne kolacion qe dmth ti hajdut 8 vjet un avokat 8 vjet = millioner
  Partizoni

 11. #9
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  Eshte zgjidhja me e mire per momentet e veshtira neper te cilat po kalon Shqiperia. Zhgenjimi eshte shume i madh.

  Shqiperia ka nevoje per nje konsensus politik, i cili do te shtrihej me pas edhe tek shoqeria shqiptare.

  Kush e do ate vend dhe ata njerez duhet qe te reagoje!
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 13-08-2015 m 14:52

 12. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  Ps-Pd eshte persheshi me i peshtire qe do hanin 'ambasadoret' evropiane, sepse nuk ka opozite apo 'kida' sic i thone.

 13. #11
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  Eshte e veshtire te behet kualicioni midis Bllokut dhe Sigurimit,po te ishte per koalicion nuk kishte pse ti ndante Partia e Punes.

  Megjithate drejt kualicionit do shkohet,ne qofte se duan te dalin te "palagur" se dhe loja; akuzes pergjigju me kunder akuze nuk mund te vazhdoje pergjithmone.

  E hengren njeher shqiptaret nga Doktori;"te gjithe te vuajtur e te gjithe bashkfajtor",po e hengren dhe kesaj radhe do te thote qe nuk jemi popull inteligjent.O me sakte, eshte minimumi i inteligjences qe na mungon.

 14. #12
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  Sot po t'ja jape PD Rames kete shans do te ishte luks. Para disa muajsh edhe mund te mendohej kjo, por kurre me.

  Rama duhet lene qe te shembet me te gjithe qelbesinllekun rreth tij!

 15. #13
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  Gati pas dy vjetesh ma degjuan keshillen PS de PD.
  Tash te vazhdojne punen per mbajtjen e zgjedhjeve ne perputhje me ligjin dhe t'ja krijojne mundesine qytetarit shqiptare qe te votoje ne menyre te lire dhe dinjitoze.

 16. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afr kojshis
  Postime
  229
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 6 postime

  Pr: A mendoni se nj koalicion qeveriss PS-PD do ti shrbente normalitetit politik?

  Po, nji qeverisje PS-PD me opozite LSI qe ka marre peng e mashtrue rinin, mund t'i sherbej normalitetit politik ne Shqiperi, sepse PS e PD jane bijat e nji nane, mund te merren vesht, ndersa opozita LSI me te rinj, do perpiqet te vij n pushtet duke konstatue e kritikue keqqeveisjen e PS - PD-s.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •