Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27

Tema: Urgjentisht

 1. #21
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime

  Pėr: Urgjentisht

  Vajze e mire, qenke ne nje gjendje te veshtire.
  Ky problem nuk mund te shtjellohet vetem nga nje perspektive, sepse nuk ka t'beje me nje vendim te castit, por mund te ta ndryshoje / veshtiresoje te gjithe jeten,
  Eshte njerzore te kesh dhimbje per gjakun tend, por ketu nuk perfundo e gjitha. Si duket i fejuari, nuk paska dhimbje per gjakun e tij. Nese ai nuk te mbeshtet me femiun, atehere duhet te sigurohesh qe familja jote te mbeshtet me vendimet e tua. Prandaj duhet te flasesh me familjen tende per kete problem e jo neper forume.
  Nese e sjell femiun ne jete pa ndonje mbeshtetje, pa pune pa banese pa familje, mund te shkaterrohesh fizikisht dhe psiqikisht, sepse nje femiu nuk i intereso a ke pune, ai do te ushqehet.

  E shume e shume perspektiva tjera, bisedo me te fejuarin, sqaroja se nuk je e gatshme t'vrasesh femiun tend e futja ne koke, se me veprimet e tij eshte duke e vrare gjakun e tij, jepi nje kohe dy-tri javore per mendim. Pastaj, te mbetet te flasesh haptas me familje.

  Paq fat te mbare ti dhe femiu yt.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 2. 2 antarėt mė poshtė falenderuan hot_prinz pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  bsdev (01-03-2017),martini1984 (01-03-2015)

 3. #22
  i/e regjistruar Maska e tessy
  Anėtarėsuar
  18-05-2014
  Postime
  61
  Faleminderit
  11
  7 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Urgjentisht

  herolinda1 pytja qe ke drejtuar neve ne te vertete seshte nje pytje pasi ti vete pergjigjesh e shprehesh e dua me shume se gjithcka,eshte pjese e imja eshte gjaku im... ishte deshira ime..atehere???
  un jam e mendimit qe gjithcka ndodh per nje motiv..dhe ardhja e kesaj krijese qe tani po te tregon ne radh te pare te njohesh njerzit e pastaj perse jo te ndryshoje rrjedhojen e lumit jete..
  te gjith ose me egzakt ne shqiptaret neper bote kemi filluar nga zero pa shtepi pune shume pa ditur gjuhen..
  un mendoj qe do kesh veshtiresi por do mjaftoj nje perqafim nje buzeqeshje e tij/e saj e gjithcka do shikoah ndryshe..
  lutem per ty qe vendimin tend ta marresh me zemer..me llogjike pa u ndikuar nga nje e neserme qe askush nuk e di ..por te gjithve na jepet mundesia te ndertojme te sotmen .. mos i hiq te drejten nje qenje qe ska asnje mundesi te mbrohet dhe pikerisht ti qe e mbart!
  me fal pasi mund te jem shprehur ashper .

 4. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime

  Pėr: Urgjentisht

  Citim Postuar mė parė nga user010 Lexo Postimin
  Nuk jam shume dakord me kete, ne jemi njerez, nje veti e njeriut te shendetshem eshte te ket dashuri dhe dhembshuri per tjetrin, pra ta ler menjan veten e vet dhe te shikoj hallin e tjetrit. Te nisur nga dashuria e keshillojm kete vajz te bej ate qe eshte e duhur/sakt sepse vetem nje rruge ka ne kete rast. Mbajtja e femis nuk eshte nje mendim/opinion personal, ku secili vendos sipas deshires.

  Sigurisht secili ka te drejt te lindi apo jo nje femi, por kjo e drejt humbet qe nga casti qe shtatzania eshte realitet! pastaj kete femi e ka sjell Perendia, nuk duhet ta harrojm kete.

  Fundja fundit.. kush beson se nena mundet te abortoj nje femi sipas deshires, le tja kthej nje here thiken vetes! dhe te thote "a do me pelqente mua qe nena ime te me hedhe ne plehra, a do me pelqente mua qe jam nje qenie e njome ne bark te nenes ku ndjej ngrohtesin dhe sigurin me te madhe, te me vi nje vegel kirurgjike qe do me coptoj dhe to me kaloj ne nje tubo per te me hedh tek plehrat!"

  Pra keto gjera nuk jan kaq te thjesht... dhe nuk mundemi te themi "eshte trupi tim dhe vendos sipas deshires"! Eshte trupi jot deri na castin qe nuk ke ngel shtatzan, pasandej, ai bark eshte shtepia dhe siguria e nje njeriu te ri!
  usur, me vjen keq por do kundershtoj per kete gje…jam ne mendimin qe te sjellesh nje femi ne bote eshte bukuria/kenaqsia me e mire qe nje nene mund te perjetoj, por jo te gjitha nenat jan ne gjendje qe ta rrisin me sakrificat e tyre, sigurisht ato qe duan edhe e bejn, por nese nje nene mendon qe sdo ket mundesi, sdo ta gjykoja nese aborton femijen, fundi i fundit femija e saj, ajo do ta rrisi, jo un apo dikush tjeter qe po e gjykon
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 27-02-2015 mė 23:16
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar *~Rexhina~* pėr postimin:

  martini1984 (01-03-2015)

 6. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime

  Pėr: Urgjentisht

  Citim Postuar mė parė nga herolinda1 Lexo Postimin
  Falemiderit qe te gjithve, ajo qe une dua esht te mbaj femijun tim sepse nuk me thot zemra ta heq dhe qe tani pa e par ende une e duaa shum, do te sakrifikoja qdo gje per te qdo gje do te beje, nuk me intereson askush tjeter pos fetusit tim, ai esht i pa faj nuk di gje une smund te ja bej atij ket gje nuk mund ta heq nga vetja ime, kam shum frik shumm nuk di nga tja nis dhe qfar te bej, e di se do te jet veshtir por ndodhta mund tia dal si thoni ju apo ndodhta une jam egoiste dhe vetem fantazoj, ndoshta do filloj nje pun te marr nje shtepi te vogel me qera dhe te kursej qdo gje per te si me thoni, a mund tja dal vall. Sepse kjo esht ajo qe une kam frik per vete nuk kam frik do haja vetem nje cop te vogel buk ne dit po per te qdo gje do beja, jam keq poor prap se prap te gjith ju qe ndat koh dhe shkruajtet me bet shum mir faleminderit 100 her nga thellsia zemres time.

  herolinda shpresoj se nuk mbetesh vetem, pa ndonje ndihm…nese prinderit i ke akoma gjalle dhe jan afer teje, sbesoj se do te lejn pa te ndihmuar. Cdo gje eshte e mundur e dashur, nese je e determiuar
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar *~Rexhina~* pėr postimin:

  martini1984 (01-03-2015)

 8. #25
  i/e regjistruar Maska e user010
  Anėtarėsuar
  21-05-2010
  Mosha
  40
  Postime
  1,221
  Faleminderit
  132
  49 falenderime nė 44 postime

  Pėr: Urgjentisht

  Rexhina nuk di se si doli kjo pershtypje, gjykimi eshte gjeja me e keqe qe mund te bej dikush, dhe personalisht gjithmon kam frik dhe kujdesem mos te gjykoj dike. Por per deri sa ti e ke par si gjykim, sigurisht nuk kam folur mir, dhe kerkoj falje per kete!

  Ne qofte se ajo e kishte bere abortin, perkrahja time per kete vajz si njeri (jo per vepren) do ishte akoma me e madhe. Tani me intereson te jap keshillen time dhe te flas te drejt kunder abortit per te ndihmuar (jo kritikuar) kete vajze.

  Gjerat nuk jan kaq the thjeshta sa mund te permblidhen nen shprehjen "femija eshte e saj"! Femija nuk eshte send, ka dhe ajo te drejtat e veta. Femra per arsye te ndryshme zgjedh te ngelet apo jo shtatzane, por po ngeli, gjerat ndryshojn. Sidoqofte, ne asnje menyr nuk gjykoj nje nen qe ben abort, ne te vertet nuk gjykoj asnje njeri per asnje gje, thjesht mbaj qendrim te paster kundra ose pro nje veprimi (jo njerzve). Nuk mjafton te thuash te drejten, duhet dhe nje menyr e embel, te cilen nuk e kam perderi sa kam krijuar nje ndjenj negative dhe faji, dhe prap kerkoj falje per kete.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga user010 : 28-02-2015 mė 04:16

 9. #26
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447
  Faleminderit
  16
  70 falenderime nė 64 postime

  Pėr: Urgjentisht

  Si perfundim, si vendose, na trego pak si vajten gjerat ?!!

 10. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2018
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  24
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Urgjentisht

  e dashur me vjen keq per situaten tende por ke nje mundesi
  mund te marresh ndime ekonomike
  mund te shkosh jashte shtetit ne azil ne keto rast te ndimojne.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •