Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Bruksel: Shqiptart e presin me protesta Ramn, "Na prishi shtpit!"

  Emri: ramua1.jpg

Shikime: 894

Madhsia: 78.9 KB

  Nj grup me emigrant shqiptar, q jetojn e punojn n Bruksel, e pritn kryeministrin Rama me protest.

  Sipas ABC, ishin t gjith t afrm dhe familjar q iu jan prishur shtpit n Shqipri.

  Protesta vazhdoi pr disa minuta, ndrkoh Kryeministri hyri n selin e KE pr t vazhduar takimet sipas nj axhende paraprake.

  Rama u takua me Presidentin e Komisionit Europian, Jean- Claude Juncker.

  Takimi Rama-Juncker zgjati m pak se nj or dhe n prfundim nuk pati deklarata pr median, si parashikohej, pr shkak t axhends s ngjeshur t presidentit t Komisionit.

  Presidenti Juncker priti kryeministrin shqiptar, zotin Edi Rama. Ata diskutuan pr perspektivn e integrimit t Shqipris n Bashkimin Europian, pr rolin konstruktiv t saj prgjithsisht n rajon, si dhe u riafirmua angazhimi i Komisionit pr t vazhduar ndihmn ndaj vendit n mnyr q t ecet prpara me perspektivn europiane. Kjo sht hera e par q presidenti Juncker takohet me kryeministrin shqiptar, q pas zgjedhjes n krye t KE-s, deklaroi Margaritis Schinas, kryezdhnse e KE-s.

  Presidenti shprehu gjithashtu shqetsimin e tij t thell pr dmet e shkaktuara nga prmbytjet n disa rajone t Shqipris. Komisioni sht duke mobilizuar ndihmn emergjente prmes mekanizmit t BE-s pr mbrojtjen civile, tha m pas Natasha Bertraud, zdhnse e KE.

  Kryeministri Rama u befasua kur presidenti Juncker e prezantoi at me nj nga asistentet e kabinetit t tij me origjin shqiptare, Shpresa Ismajlaj.

  MAPO

 2. #2
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,754

  Pr: Bruksel: Shqiptart e presin me protesta Ramn, "Na prishi shtpit!"

  Shtepite ua prishi ligji i Ndertimeve PA LEJE dhe jo Rama.
  Aq e veshtire eshte per tu kuptuar?
  Shqiptare idiota.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. 2 antart m posht falenderuan benseven11 pr mendimin e shprehur n kt postim:

  goldian (21-02-2015),iliria e para (21-02-2015)

 4. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009

  Pr: Bruksel: Shqiptart e presin me protesta Ramn, "Na prishi shtpit!"

  sa shqiptare jane aty mo se spo di ti numeroj
  e mer birishe i forumit nje ka fb e nje ka forumi
  JO SEKS PARA MARTESE

 5. #4

  Pr: Bruksel: Shqiptart e presin me protesta Ramn, "Na prishi shtpit!"

  Citim Postuar m par nga benseven11 Lexo Postimin
  Shtepite ua prishi ligji i Ndertimeve PA LEJE dhe jo Rama.
  Aq e veshtire eshte per tu kuptuar?
  Shqiptare idiota.
  po po, idjota qe cke me te...
  nuk e kuptojne shqiptaret e brukselit se ne albanistan "ligji eshte i shejte", te gjithe perulen para ligjit, dhe rama nuk leviz asnje milimeter nga ligji.
  kemi shtet e jo shaka, do kene ngelur mbrapa "ballistat" e brukselit... pffff...
  A PO mos padashje , ne fushate, i ka premtuar tapi per voten, dhe tashti i thote shkoni e q...i ju kafshe, shifemi mbas dy vjetesh???? ndoshta????
  prap, shqiptaret shume idjota......

 6. #5

  Pr: Bruksel: Shqiptart e presin me protesta Ramn, "Na prishi shtpit!"

  Ky artikullshkruesi e paske shume te holle humorin.

 7. #6
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919

  Pr: Bruksel: Shqiptart e presin me protesta Ramn, "Na prishi shtpit!"

  Me habit ky Albo qe jeton ne USA dhe nuk i ditka ligjet e vendve ku funkcionon ligji?!
  Tragjike eshte kjo per qytetaret e demtuar, por nuk mund te jetojne ashtu si i ka mesuar Sala me Janullatosin.
  Leje ndertimi kerkohet ne gjithe boten e civilizuar. Ose?
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 8. #7
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,768

  Pr: Bruksel: Shqiptart e presin me protesta Ramn, "Na prishi shtpit!"

  Iliria e para,

  nese do prisheshin te gjitha ndertimet pa leje askush nuk do protestonte.

  Por te prishesh shpite e fukarenjve e t'lesh vilat e qelborilindasve, nuk shkon...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #8
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919

  Pr: Bruksel: Shqiptart e presin me protesta Ramn, "Na prishi shtpit!"

  Dhe fukarenjet ishin keta 6 persona qe protestuan ne Bruksel?
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 10. #9
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,754

  Pr: Bruksel: Shqiptart e presin me protesta Ramn, "Na prishi shtpit!"

  Citim Postuar m par nga Breshka Lexo Postimin
  po po, idjota qe cke me te...
  nuk e kuptojne shqiptaret e brukselit se ne albanistan "ligji eshte i shejte", te gjithe perulen para ligjit, dhe rama nuk leviz asnje milimeter nga ligji.
  kemi shtet e jo shaka, do kene ngelur mbrapa "ballistat" e brukselit... pffff...
  A PO mos padashje , ne fushate, i ka premtuar tapi per voten, dhe tashti i thote shkoni e q...i ju kafshe, shifemi mbas dy vjetesh???? ndoshta????
  prap, shqiptaret shume idjota......
  Premtimi ne politike behet vetem ne periudha fushatash elektorale.
  Premtimi nga politikanet eshte nje hic,eshte thjesht nje fjale goje qe ka emrin premtim asgje me shume.
  Ato qe ndodhin me vone ne realitet jane shume larg premtimit.prej ketej del qe premtimi eshte jo realist,eshte genjeshter.
  Problemi eshte se gjithmone populli budalla i beson premtimet,looooool.
  Ja perse populli e han gjithmone.Genjeshtra dhe bllofi me monumental i Rames qe deklarata publike qe ai tha se eshte
  sherbetori i popullit.
  Sherbetoret nuk hipin neper podiume mbajne fjalime me buze te ngjitura ne mikrofon.
  Dhe populli naiv duartroket,brohoret dhe voton lol.Stupid....
  Situata te tilla kaq qesharake te bejne te rrembesh nje bllok shenimesh stilolapsin dhe te nisesh te shkruash nje roman....
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •