Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-04-2009
  Postime
  368

  Tri fakultete, dy magjistratura, nj doktorat dhe i pa pun

  Dje n Fakultetin Filozofik n Shkup, mr. Avni Avdiu mbrojti me sukses temn e doktorats Nocioni i s majts dhe t djathts te partit politike shqiptare n Maqedoni, Shqipri dhe Kosov prej vitit 1990 deri m 2010", dhe mori titullin Doktor i shkencave t filozofis politike, ndrsa mentor i tij ishte filozofi i njohur Akademik Ferid Muhi.

  Ju njoftojm se Dr. Avni Avdiu ka t kryera 3 Fakultete, 2 Magjistratura, dhe tashm 1 doktorat, ndrsa sht n prfundim t doktorats s dyt n Tiran.

  N entin e punsimit n Kumanov, Dr.Avni Avdiu evidentohet si i pa pun.
  Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

 2. Anetart m posht kan falenderuar ExTaSy pr postimin:

  Meriamun (18-02-2015)

 3. #2

  Pr: Tri fakultete, dy magjistratura, nj doktorat dhe i pa pun

  Me duket, se ka te drejte ai studenti i mjeksise qe do me shit ilaet.Ka ardhur koha qe studentat e kimise te shesin tritol (se kemi dhe kerkesa) dhe ata te sociologjise njerez te gjalle.


  Qenka ne Maqedoni,se ne Shqiperi do ta kishin arrestu per prishje pazari.

 4. #3
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pr: Tri fakultete, dy magjistratura, nj doktorat dhe i pa pun

  Ai q paska pasur kaq koh t madhe n dispozicion pr t mbaruar tre universitete dhe pr t br mastera dhe doktoratura besoj q ka pasur dhe ka mundsit ekonomike pr t prballuar nj kalvar t till q fatkeqsisht jo t gjith kemi mundsin pr ta br.
  T ishte pr mua edhe un do rrija tr kohn mbi libra por a t bj se, m duhet t punoj. Ky le t bj ca dit pushim se besoj sht lodhur pas gjith atyre studimeve t mdhaja sidomos kur bhet fjal pr partit shqiptare n maqedoni
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 5. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-04-2009
  Postime
  368

  Pr: Tri fakultete, dy magjistratura, nj doktorat dhe i pa pun

  Citim Postuar m par nga Meriamun Lexo Postimin
  Ai q paska pasur kaq koh t madhe n dispozicion pr t mbaruar tre universitete dhe pr t br mastera dhe doktoratura besoj q ka pasur dhe ka mundsit ekonomike pr t prballuar nj kalvar t till q fatkeqsisht jo t gjith kemi mundsin pr ta br.
  T ishte pr mua edhe un do rrija tr kohn mbi libra por a t bj se, m duhet t punoj. Ky le t bj ca dit pushim se besoj sht lodhur pas gjith atyre studimeve t mdhaja sidomos kur bhet fjal pr partit shqiptare n maqedoni
  Ka pasur varferi te skajshme , keto studime si ka be me shum veshtirsi aq sa nuk ta merr mendja...
  Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

 6. #5
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pr: Tri fakultete, dy magjistratura, nj doktorat dhe i pa pun

  Dakort vlla i dashur dhe m fal se ndoshta po shkruaj gjra q nuk kan lidhje me temn por thjesht pr kuriozitet mund t m thuash cilt jan tre fakultetet q ja mbaruar ky djali dhe far e ka shtyr kt t bj tre fakultete ndrkoh q paska qen kaq ngusht ekonomikisht..

  Nejse m bhet qefi pr t dhe suksese n gjetje t puns. Kta jan njerz q sht gjynaf t mbeten pa pun.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 7. #6
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pr: Tri fakultete, dy magjistratura, nj doktorat dhe i pa pun

  Avni Avdiu, shkenctari dhe filozofi nga Kumanova sht nj personalitet dhe intelektual i dalluar, i fokusuar kryesisht n shkenc, por i anashkaluar nga institucionet arsimore dhe shkencore n Maqedoni.

  Avdiu t hnn n Universitetin Shtetror t Shkupit “Kirili e Metodij” n Fakultetin Filozofik me sukses mbrojti disertacionin e doktorats me temn “Nocioni i t majts dhe t djathts te partit politike shqiptare n Shqipri, Kosov dhe Maqedoni prej vitit 1990 deri n vitin 2010”, para komisionit: akademik Ferid Muhiq, prof.dr.Branisllav Sarkanjac, prof.dr.Kole Jovanovski, prof.dr.Ilija Acevski dhe prof.dr.Mirko Gjoshev.
  Sipas vlersimit t komisionit ky punim kalon prmasat republikane dhe mund t vlersohet si nj ndr punimet m t mira t filozofis politike edhe n gjith hapsirat e ish-Jugosllavis.
  Avni Avdiu brenda katr viteve ka diplomuar n tri drejtime: n filozofi, gazetari dhe n sociologji me not mesatare 10, ka magjistruar n Universitetin Shtetror t Tirans n Fakultetin e Shkencave Sociale, kurse sht n prfundim e sipr t tems s doktoraturs n sociologji n Universitetin Shtetror t Tirans me temn: “Ndikimi i mediave n globalizim dhe i globalizimit n medie”.
  Por, edhe prkundr ksaj, ky potencial dhe resurs njerzor anashkalohet nga institucionet e politizuara shkencore dhe arsimore n Maqedoni. Fatkeqsia m e madhe sht se doktori i shkencave Avni Avdiu akoma evidentohet si i papun n Entin e Punsimit n Maqedoni.
  /Telegrafi/
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 8. Anetart m posht kan falenderuar Meriamun pr postimin:

  ExTaSy (18-02-2015)

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •