Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,166
  Postimet n Bllog
  3

  Basha: Qeveria mburret se u ka vn dajakun qytetarve, ndrsa puthet me krimin

  Emri: lulzim-basha1-655x356.jpg

Shikime: 640

Madhsia: 23.8 KB

  Kreu i Partis Demokratike Lulzim Basha, srish ka akuzuar qeverin Rama-Meta pr situatn kriminale n vend. Ai tha se qytetart jan prfshir nga paniku dhe se po e harrojn gjendjen e vshtir ekonomike n t ciln ndodhen, pasi siguria dhe rendi kan kaluar n plan t par. Gjithashtu Basha u shpreh se bashk me qytetart do t krkojn largimin e ksaj qeverie nga pushteti. Deklaratn shefi i opozits e bri gjat mbledhjes s grupit parlamentar t Partis Demokratike. Emergjenca n vend nuk ka t bj vetm me moton e prmbytjet. Tashm krimi ka mbrthyer vendin. Droga, shprthimet me tritol, grabitjet e rrmbimet, e kan br jetn t frikshme n Shqipri. Situata kriminale n vend i shumzon me 0 sukseset e qeveris. Qeveria ka br pazare me persona me precedent penal.

  Ata harruan se t keqes po i dhe dorn ajo t merr krahun. Nga statistikat shohim se n postet qeveritare ka m shum persona me precedent penal se sa ajo ka arrestuar n t vrtet. Bashk me qytetart e shoqrin civile do krkojm largimin e shpejt e me do kusht t zyrtarve t lart q jan pjes e bandave kriminale. Kjo sht rruga pr t sjell nj ndryshim sa do t vogl pr rendin dhe sigurin. Nuk kemi iluzione pr kt qeveri. Zgjidhja sht largimi i saj dhe ky sht misioni i opozits q do e prmbushim me qytetart, tha kreu i PD-s. Ai nuk la pa prmendur as premtimet q Rama bari gjat fushats, por q nuk i realizoi. Rama gnjeu qytetart gjat fushats elektorale. Ai tha se kur t vinte n qeveri do t ulte mimin e energjis elektrike, por e rriti at n masn 25%, premtoi legalizimet falas por nuk e bri, premtoi shndetsi falas por u jep pacientve ilae t skaduara.

  Tha se do t ulte taksat por i rriti ato. Askush nga qytetart nuk i ka harruar t gjitha kto. I krkuam q t shpallte gjendjen e jashtzakonshme pr prmbytjet, por me kokfortsi e refuzoi nj gj t till pr t mbyllur rubinetin e fondeve q do t shkonin pr dmshprblim. Ai nuk po bn transparenc t ndihmave q siprmarrsit po japin pr t prmbyturit, por shkon e bn shou me keca t falur. Qeveria mburret se u ka vn dajakun qytetarve, ndrsa puthet me krimin. N protestn e ardhshme do jemi 2-3 fish m shum, duke i thn Rams mesazhin e mospranimi t ksaj qeverie, akuzoi Lulzim Basha.

  Shqip

 2. #2

  Pr: Basha: Qeveria mburret se u ka vn dajakun qytetarve, ndrsa puthet me krimin

  Te drejt ka !
  K'ti duhet me ja degju fjalen,se ky ka parkexhu tramvajin ne parkim shteteror. Per 5 vjet,mbas pes vjetesh do ti futi parkimet shteterore ne tramvaj.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •