Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,036
  Postimet n Bllog
  3

  Kontrolli shendetesor, Berisha: Rama-Beqja-Nushi ndajn midis tyre 120 milion euro

  Berisha: Rama-Beqja me tregtaren Vilma Nushi ndajn midis tyre 120 milion euro

  N nje akt megakorrupsioni,ne shkelje flagrante te gjtha ligjeve dhe praktikave te prokurimeve publike, Edi Rama, Ilir Beqja dhe Vilma Nushi iu vjedhin haptas, femijeve, burrave, grave, pensionisteve te semure te vendit si kurre ndonjehere me pare,120 milione euro. Ata shpallen keto dite fituesen e tenderit per ekzaminimin shendetesor te detyrueshem te personave me moshe 40-60 vjec, praktike kjo qe nuk ndiqet ne asnje vend, absolutisht ne asnje vend te botes sepse eshte teresisht e padobishme. Keshtu shkruan ne facebook Sali Berisha. Ai me tej vazhdon se" Idea per nje kontroll te tille eshte hedhur poshte nga grupet shkencore me serioze si nje ide qe nuk i sherben shendetit por vetem vjedhjes, grabitjes dhe abuzimit.Pervec kesaj ne kete afere megakorrupsioni, kompania e Vilma Nushit u shpall fituese nderkohe qe kompani te tjera ofruan cmime me te ulta per sherbimin.

  Neo-bllokmenja Vilma Nushi nga ana tjeter, e cila eshte e regjistruar ne shpellat e mafies per organizim grabitje te djalit te saj, eshte sponsore kryesore e PS. Gjate vitit 2014 jane zhdoganuar 760 ton cigare me pak se ne vitin 2013!

  Me kete praktike Rama - Beqja - Nushi iu vjedhin te semureve te vendit me te varfer te kontinentit 120 milion euro me te cilat mund te ndertoheshin dhe pajiseshin me mjetet me moderne 5 spitale te reja rajonale apo te realizoshin programet me te fuqishme te parandalimit te smundjeve te zemeres dhe atyre neoplazike. Me kete praktike qe nuk ndodh ne asnje vend tjeter te botes, Rama - Beqja - Nushi vjedhin haptas 120 milione euron, me te cilat do mund te beheshin te gjitha llojet e transplanteve, te bliheshin te gjitha aparaturat me moderne te diagnozes dhe praktikat e ilacet me te fundit te mjekimit, nderkohe Rama dhe Beqja i tij i ndajne ato me Vilma Nushin, tregtaren kryesore te cigareve, pijeve alkolike ne Shqiperi.I bej thirrje Prokurorise se Pergjithshme te nise menjehere hetimin per kete vjedhje,me te madhen ne historine e shendetesise shqiptare".

  Koha Jone

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,036
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Kontrolli shendetesor, Berisha: Rama-Beqja-Nushi ndajn midis tyre 120 milion e

  Kontrolli mjeksor, PD: Rama, 120 mln € mikes s tij, Ministria: Kontrolli mjeksor baz pa pages  PD ka akuzuar kryeministrin Rama se i ka dhn mikes s tij 120 mln euro koncesion n sistemin e shndetsis.
  Deputetja demokrate Albana Vokshi tha se ky koncesion do t kryej kontrolle mjeksore pr qytetart nga 40-65 vje, por q deri m tani nuk ka funksionuar.
  Vokshi: Edi Rama i dha mikes s tij, Vilma Nushi, 120 milion euro, q popullsia nga 40 deri n 65 vje t bj nj kontroll mjeksor. Eksperienc e till e padgjuar m par n asnj vend t Evrops apo edhe edhe n bot.
  Mbi akuzat reagoi edhe Ministria e Shndetsis, e cila prmes zv.ministres Milva Ekonomi, i ka cilsuar t pabaza.
  Ekonomi: Kontrolli baz shndettsor pa pages sht hapi i par konkret drejt mbulimit universal. I ofrohet pa pages, pa dallim nse sht i siguruar apo jo. I ofrohet kujtdo, n qendrn shndettsore t mjekut t tij t familjes, pra njsoj n t gjith territorin e vendit. Ofrohet kudo, pra n seciln nga 420 qendrat shndettsore t vendit, me t njjtn cilsi, t njjtat pajisje dhe materiale mjeksore, me t njjtat standarte dhe protokolle.
  Ekonomi tha se prtej akuzave politika sht momenti t bashkohemi pr ti br thirrje do shqiptari n grupmoshn 40-65 vje q ta kryej kontrollin shndetsor.

  ORA NEWS

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •