Close

Rezultati i Sondazhit: far mendimi keni pr qeverin e re greke?

Votues
15. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Qeveria e re do t jet e suksesshme dhe do ta nxjerr vendin nga kriza.

  4 26.67%
 • Ajo do t sjell zhgnjim dhe do t thelloj krizn.

  11 73.33%
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 41
 1. #1
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Mendoj se qeverisja e re do t sjell nj zhgenjim edhe m t madh tek qytetart greke dhe se ajo do ta thelloj edhe me tej krizn n t ciln sht zhytur shoqria greke.
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 26-01-2015 m 16:02

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Antarsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime n 58 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Ky Leksi mua (besoj dhe grekeve) me ka lene pershtypjen e njeriut te thjeshte qe vjen nga populli dhe do ta shpetoje ate. Duket si njeri qe do sjelle ndryshim.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Me duket me shume si demagog.

  Thote gjera qe do ti degjoje populli,banalitete kafenesh.

  "Do risim rrogat,nuk do paguajme borxhin etj etj....Nuk thote se ku do ti gjeje "dhrahmit" ?
  Ja dhe nuk e pagoi borxhin,kush do ti japi borxh me mbrapa ?

 4. #4
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Γρέκια το τη δυηεξ κε τη ϊςτε με πρανή Ευρώπης, μιρέπω με κέτο ζήβιλλημέ άξο πω κτηθετ νε ωριγγίνη.

  Greqia do te duhej qe te ishte me afer Europes, mirepo me keto zhvillime ajo po kthehet ne origjine.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2014
  Postime
  27
  Faleminderit
  1
  3 falenderime n 2 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Bisedime t fshehta mes Berlinit dhe Syriza

  25 Janar, 2015 Europa/Analize

  Zgjedhjet e pritshme t ksaj t diele n Greqi, jan shoqruar me tension t lart n BE. Fenomeni “Syriza”, nuk sht thjesht nj problem i brendshm grek, apo nj shqetsim mes Greqis dhe BE-s. Ai shtrihet m tej, teksa po tenton t krijoj precedent ekonomik pr zgjidhje radikale t menaxhimit t borxheve kombtare. Ky fenomen, po shrben edhe si frymzues pr modelet politike dhe popullore t linjave ekstremiste n shum prej vendeve t BE-s.  Syriza mes reales dhe imagjinares

  Retorika politike e Syriza-s ofron nj kuadr t mahnitshm, q e on drejt ringjalljes s shpress do individ t prekur nga karakteri i masave shtrnguese ekonomike. Rikthim i dinjitetit Greqis, refuzim pr t prmbushur angazhimet e Eurozons, refuzim pr shlyerje t borxhit, derisa Greqia t’i rikthehet zhvillimit ekonomik, rritje e pagave minimale dhe rritje t pensioneve, energji elektrike falas, mjeksi dhe transport falas pr sektort n nevoj si edhe bono ushqimi pr 300 mij familje q jetojn nn nivelin e varfris, reduktim i taksave pr karburantet dhe fshirja e tyre pr m t varfrit, shtetzim i kompanive private dhe shrbimeve private, etj.

  Ndonse sht e paqart, skema se si do t mundsohet i gjith ky kuadr masash, vmendja shkon drejt liderit karizmatik t Syriza-s, Aleksi Tsipras: A do t jet i aft Tsipras, n rolin e nj kryeministri, t ul n nj tavolin kompromisi kreditort ndrkombtar dhe t marr at far ka deklaruar publikisht prej tyre?

  Trojka (BQE,FMN,KE) sht shprehur tashm e vendosur, se termat aktual t programeve, q po aplikohen nuk do t ndryshojn. Pr Trojkn, logjika e marrveshjeve, nuk ka t bj me angazhimet partiake apo qeveritare, por me angazhim kombtar. Nse Syriza, shpreh vullnet t hapur pr t mos marr parasysh marrveshjet aktuale, ather Trojka ka konfirmuar se fleksibiliteti i saj do t jet i nivelit zero, duke mos pranuar t vendos n rrezik statusin dhe kredibilitetin e saj n Greqi.

  Pozicioni i Berlinit sht i prer. Ministri gjerman i Financave, Shauble, ka deklaruar se, “zgjedhjet e reja nuk ndryshojn asgj n marrveshjet e kryera me qeverin greke…(…) do qeveri e re duhet t respektoj marrveshjet e kryera nga paraardhsit”. Edhe kshilltari i kancelares Merkel, Fuchs ka konfirmuar se “Koha kur duhet t shptonim Greqin ka mbaruar. Nuk ka m potencial pr shantazhe politike. Greqia nuk ka m rndsi sistemike pr euron”.

  Nga ana tjetr, ka nj nivel t lart ndrgjegjsimi, se nuk duhet t krijohet nj precedent, i cili mund t shkaktoj nj efekt zinxhir n Eurozon.

  Por, nse Syriza nuk do t arrij t marr rinegocimin e termave t shlyerjes s borxhit dhe interesave t tij, a do ta oj vendin drejt nj skenari “Grexit” pr dalje nga Eurozona ?

  Ky konsiderohet t jet edhe skenari m i keq pr Greqin. Me nivelin e saj t ult t konkurrencs, kthimi n monedhn vendase dhrahmin, do t jet problematik dhe me kosto t lart. Nga ana tjetr vlersohet se, strukturat e saj t dobta prodhuese dhe nevoja pr mbshtetje t vazhdueshme financiare nga jasht, jan element, q nuk favorizojn aspak kt skenar. Partnert e Eurozons, ndrkoh i kan konfirmuar Greqis se dalja sht e pariparueshme, pra pa nj kthim pas. N kt logjik mbshteten edhe faktort e tjer, q konfirmojn nivelin e ult t riskut sistemik pr eurozonn n rast t nj dalje t Greqis, si edhe mekanizmat mbrojts efikas, q do t zvoglojn dmet e parashikuara.

  Bisedimet sekrete

  Por, sht tejet i rndsishm fakti se nn klimn e nj fitore t paralajmruar, Berlini ka nisur prej kohsh bisedimet sekrete me prfaqsuesit e Syriza-s. Sipas nj sr informacionesh t bra publike nga mediat evropiane, Sekretari i Shtetit i kabinetit gjerman Jorg Asmussen, i caktuar pr t mbuluar dosjen e krizs greke, sht ulur prej kohsh n tavolinn e bisedimeve sekrete me prfaqsuesit e Syriza-s.

  Asmussen, ish pjestar bordi i Banks Qendrore Europiane, sht prshkruar si favoriti i Presidentit t BQE-s, Mario Draghi dhe Ministrit t Financave Schauble. Ai sht njeriu i zgjedhur nga Frankfurti dhe Berlini pr t kryer nj marrveshje me Aleksis Tsipras, liderin e Syriza-s q po krkon fshirje totale t borxhit t jashtm grek.

  Vetm nn kt logjik bisedimesh paraprake, mund t kuptohet dhe shpjegohet zbutja e qndrimeve n retorikn politike t Syriza-s, konfirmimi pr qndrim n zonn euro si edhe kalimi nga fshirja trsore e borxhit, n rinegocim t termave t shlyerjes. Kto bisedime, ndonse ende t pakonfirmuara zyrtarisht nga palt, hapin perspektivn e nj marrveshje tashm t arritur n terma paraprak, mbi nj kompromis midis Greqis dhe kreditorve t saj.

  Zgjerimi i fenomenit

  Por, ndrsa Greqia mund t arrij n njfar mase t rinegocioj termat e shlyerjes s borxhit t saj, ekziston dhe probabiliteti pr zgjerimin e ktij fenomeni n vende t tjera evropiane, q aktualisht jan n prballje me probleme financiare, si Spanja, Portugalia, Irlanda. Nse kushtet e borxhit grek do t rinegociohen, ather kjo mund t krijoj precedentin, t paktn n parim, pr rishikim edhe n vendet e msiprme.

  Nga ana tjetr, fitorja e Syriza-s, do t ket nj ndikim direkt edhe n rritjen e popullaritetit t partive dhe lvizjeve t tjera populiste n Europ, si t ekstremit t majt, por edhe t djatht. Sidomos t atyre q shtrihen n t njjtn platform, mbi kufizimin e masave shtrnguese ekonomike dhe pr nj rol fuqizues t politikave kombtare. Modeli i Syriza-s, ka frymzuar tashm radikalt e majt t Podemos n Spanj, Lvizjen e 5 Yjeve n Itali, etj.

  Por, teksa radikalt e majt t Syriza, po konfirmohen si fitues t ktyre zgjedhjeve, ka dhe nj moment reflektues prball rritjes s konsiderueshme t dy ekstremeve n shumicn e vendeve evropiane. Krijimi i Europs s bashkuar, nn frymzimin e baballarve t saj, synonte shkrirjen n harmoni t nj kontinenti t shkatrruar nga luftrat e shekullit t 20-t. Shkatrrim i gjeneruar nga filozofit ekstremiste. Pikrisht sot, nn kt Europ t bashkuar, t zgjeruar dhe t unifikuar, po konstatohen gjithmon e m shum tendencat ekstremiste, dhe kjo vetm n prballjen e saj t par, me kt kriz t zgjatur./im.ta/http://.gazetadita.al

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-12-2014
  Postime
  2
  Faleminderit
  9
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Ajo c'ka duhej per ata qe besojne te Robin Hood...
  Dhe pastaj u zgjuam...😛

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,857
  Faleminderit
  281
  178 falenderime n 145 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Duke ditur se c'eshte "politika" dhe ne raport me skenaret dhe prapaskenat e "injektuara" dhe te inskenuara s'na mbetet gje tjeter vetem te shohim zhvillimet e metejshme...

 8. #8
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  FOTOLAJM / Mbshtetsit e Syrizas prshndesin Merkelin

  Florenc Stafa
  26 Janar 2015, 10:16
  Prditsuar 10:23

  Shekulli

  Partia radikale e majt, Syriza, (e themeluar nga nj koalicion i partive radikale t ekstremit t majt dhe radikale t majta) arriti t fitoj zgjedhjet e parakohshme n Greqi duke rritur frikn se vendi mund t hyj n nj kriz t re. Syriza ka arritur t siguroj 149 vende nga parlamenti me 300 antar, vetm dy vende m pak se numri q i garanton shumicn.


  N festn e organizuar pas shpalljes s rezultatit paraprak, mbshtetsit e Syriza kishin edhe nj mesazh pr kancelaren gjermane, Angela Merkel. N nj pankart i urohej “nata e mir” kancelares.


  Lideri i Syrizs, Aleksis Cipras, nj fans i e Guevars, ka dhn premtime shum t forta pr grekt, si sht rinegocimi i borxhit, rishikimi i masave shtrnguese, taksa t larta pr t pasurit, ulje t shpenzimeve pr mbrojtjen (prfshir dhe mundsin e daljes nga NATO), premtime q shihen me sy skeptik.


  Kryeministri n largim, Antonis Samaras ka paralajmruar se rezultati i zgjedhjeve mund ta oj Greqin “buz katastrofs”. Ndrsa nga ana tjetr, Merkel ka br t qart se ajo sht e prgatitur pr t lejuar daljen e Greqin nga eurozona nse kjo gj sht e nevojshme.


 9. #9
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Nje tufe me lule per 200 komunistet greke te pushkatuar ne vitin 1944 nga pushtuesi gjerman.


 10. #10
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Po filloi te ndreshkoje hajdutet per te ndryshuar sistemin dhe sistemi ndryshohet duke ndryshuar mentalitetin,mbase do beje ndonje gje.
  Po e filloi nga grekerit,qe jane fajtoret e vertete,mbase ndyshon pozitivisht situaten,po vazhdoi me demagogjin kot qe fajin e kan Merkeli dhe gjermanet do mbeten ne vendnumuro.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Antarsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime n 26 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Kjo mendohet se eshte pjesa Shqiptare e qeverise greke...

  Kryeministr: Aleksis Tsipras
  Zvendsministre pr Maqedonin dhe Trakn: Mari Kolia Tsarouha
  Ministr i Rindrtimit produktiv, Mjedisit dhe Energjis: Panajotis Llafazanis
  Ministre pa portofol: Nadia Valavani
  Ministr i Arsimit, Kulturs dhe Fes: Aristidis Baltas
  Zvendsministr: Nikos Toskas
  Ministr shteti pr koordinimin e puns s qeveris: Alekos Flambouraris
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 12. #12
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Nj shtet q do t drejtohet nga halabak!

  Ministri grek arrogant dhe pa kultur. Me kemish mbi brek takon kreun e Trojks europiane

  Premte, 30 Janar 2015 19:29

  Koha Jon  Nj takim i tensionuar ka qen ai i zhvilluar sot n Athin mes ministrit grek t Ekonomis, Yanis Varufakis dhe kreut t Eurogrup, Jeroen Dissebloem. Jo vetm mediat greke, por edhe ato ndrkombtare i kan br jehon ktij takimi, duke e ilustruar me foto q flasin sa mijra fjal.

  Ministri grek ia ka prer shkurt zyrtarit t lart hollandez, duke i thn: Trojka sht nj komitet joserioz anti-europian. Nuk do t bashkpunojm m me t. Pas ksaj deklarate, kreu i Eurogrupit sht ngritur dhe mes nj sikleti mezi i dha dorn ministrit grek. Ky i fundit, shfaqi nj sjellje t uditshme. Teksa i zgjati njrn dorn zyrtarit hollandez, tjetrn e mbante n xhep. Kur po dilnin nga salla, futi dhe dorn tjetr n xhep, ndrsa kmisha e tij pa kravat ishte ln e lir sipr pantallonave, ka si shkon prshtat staturs s nj ministri. Kjo ka bere jehone negative ne mediat boterore.

 13. #13
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?


 14. #14
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?


 15. #15
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Putins 'useless idiots' or signs of a deeper pathology? Russophilia and national populism in Greece

  Vassilis Petsinis 29 January 2015

  A number of ministers in the new Greek government have already been criticised by European commentators for their supposedly pro-Russian views. What explains this unique strain of Russophilia among the Greek radical left?

  ...Since the 1990s, Greek national populism, as a mass phenomenon, has been evolving along the following premises: (a) a brand of underdog nationalism; (b) anti-intellectualism; (c) anti-Western sentiments (often more cultural than political); (d) a subtle disposition towards authoritarianism...

  Russophilia, national populism and the Greek left


  https://www.opendemocracy.net/can-europe-make-it/vassilis-petsinis/putin%E2%80%99s-%27useless-idiots%27-or-signs-of-deeper-pathology-russophil

 16. #16
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Syriza and the Kremlin: Alexis Tsipras and Vladimir Putin are new best friends

  http://www.ibtimes.co.uk/syriza-kremlin-alexis-tsipras-vladimir-putin-are-new-best-friends-1485621

 17. #17
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  EXCLUSIVE: Putins proposal to Tsipras: We will become a shield of Greece if
  Putin package to Tsipras .

  Immediate resumption of pipelines policy , with the widest possible political acceptance if Tsipras elected . The exchanges could be economically and politically at home and abroad . Putin considers that with a brave entry will fire across the European plagued south , looking forward to the friendly attitude of Italy and eventual domination of Le Pen in France , even as a regulator . A brave reduction of natural gas price would be enough to restart the entire Greek economy , while allowing open credits to buy Russian oil sponsorship .

  Initially there is no question of leaving the Euro unless EU blackmail to reject such cooperation , so Russia will guarantee locking the new drachma to prevent Argentinas example in such a development . Bulgaria has already made ​​it clear toEU that will proceed in Southstream in any case . The same will happen with the Burgas Alexandroupolis when suitable government scheme is in place.

  The Russians offer the possibility of geopolitical approach (that is the way will be ppresented) , which includes supply of military equipment to the standards of Egypt to rebuild the armed forces who have been affected from the memorandum and the possibility of military presence ( only in the Aegean ) registrable in exchange for Russian guarantee the integrity of the country , geopolitical and economical ! Commonly the Russians offer the possibility of designating EEZ with military protection but it will be presented as economic exchange framework for the creation of a military base . The diplomatic point .. The Russians will guarantee the existence Western companies as well in Greek EEZ , just as happens with Cyprus .

  Extremely important : The Russians know the Turkish aspirations in Thrace and with the agreement Burgas Alexandroupolis , they will guarantee and prevent any threat or change of the region status .

  Finally , knowing the uncertainty facing Tsipras these proposals or part of them , the Russians have prepared a package of internal assurance which they believe will give the feeling to the president of SYRIZA that any kind of threat may occur will be manageable , unlike the events from 2007 to 2009 . Russians will not raise the issue of possible exit of Greece from NATO as they prepared solution and covering the military cooperation between the two countries under the participation of Greece in the NATO alliance

  As we all understand, important developments for our country are expected

  http://www.hellasforce.com/en/exclusive-putins-proposal-to-tsipras-we-will-become-a-shield-of-greece-if/
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 30-01-2015 m 15:39

 18. #18
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?


 19. #19
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Alexis Tsipras and Greeces Miserable Foreign Policy

  Carnegie Europe

  EU leaders should prepare for the worst when it comes to Greek foreign policy.

  ...As for the new Greek governments attitude toward NATO and the United States, it will be interesting to see if and when Tsipras or his defense minister pays a visit to the alliances headquarters in Brussels. Syrizas foreign policy spokesman, Costas Isychos, has already said that NATO has no reason to exist.

  That must have been music to Russias earsbut it must have rung alarm bells among the Greek armed forces, which rely on NATO for their security. Greeces European and transatlantic partners should brace themselves for tough times ahead...


  http://carnegieeurope.eu/strategiceurope/?fa=58864
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 30-01-2015 m 15:47

 20. #20
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Antarsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,816
  Faleminderit
  9
  56 falenderime n 49 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Citim Postuar m par nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Nj shtet q do t drejtohet nga halabak!

  Ministri grek arrogant dhe pa kultur. Me kemish mbi brek takon kreun e Trojks europiane

  Premte, 30 Janar 2015 19:29

  Koha Jon  Nj takim i tensionuar ka qen ai i zhvilluar sot n Athin mes ministrit grek t Ekonomis, Yanis Varufakis dhe kreut t Eurogrup, Jeroen Dissebloem. Jo vetm mediat greke, por edhe ato ndrkombtare i kan br jehon ktij takimi, duke e ilustruar me foto q flasin sa mijra fjal.

  Ministri grek ia ka prer shkurt zyrtarit t lart hollandez, duke i thn: “Trojka sht nj komitet joserioz anti-europian. Nuk do t bashkpunojm m me t”. Pas ksaj deklarate, kreu i Eurogrupit sht ngritur dhe mes nj sikleti mezi i dha dorn ministrit grek. Ky i fundit, shfaqi nj sjellje t uditshme. Teksa i zgjati njrn dorn zyrtarit hollandez, tjetrn e mbante n xhep. Kur po dilnin nga salla, futi dhe dorn tjetr n xhep, ndrsa kmisha e tij pa kravat ishte ln e lir sipr pantallonave, ka s’i shkon prshtat staturs s nj ministri. Kjo ka bere jehone negative ne mediat boterore.
  I pame dhe ata te kullarosurit se ne cgjendje na sollen .hajt siktir

 21. 2 antart m posht falenderuan Ksanthi pr mendimin e shprehur n kt postim:

  DiGiT@LiFE (08-02-2015),user010 (31-01-2015)

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •