Close

Rezultati i Sondazhit: far mendimi keni pr qeverin e re greke?

Votues
15. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Qeveria e re do t jet e suksesshme dhe do ta nxjerr vendin nga kriza.

  4 26.67%
 • Ajo do t sjell zhgnjim dhe do t thelloj krizn.

  11 73.33%
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 41
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Antarsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime n 28 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  te ardhmen gerqis e shikoj akoma m te zez se sa eshte tami
  jesht prm ne aliarm
  jeshm more jeshm
  po drita skeshm

 2. #22
  Numeroj peshqit Maska e peshkaqeni33
  Antarsuar
  31-12-2005
  Vendndodhja
  Ce pyesni kot, as vet se di ku eshte.
  Mosha
  39
  Postime
  585
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Citim Postuar m par nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Nj shtet q do t drejtohet nga halabak!

  Ministri grek arrogant dhe pa kultur. Me kemish mbi brek takon kreun e Trojks europiane

  Premte, 30 Janar 2015 19:29

  Koha Jon  Nj takim i tensionuar ka qen ai i zhvilluar sot n Athin mes ministrit grek t Ekonomis, Yanis Varufakis dhe kreut t Eurogrup, Jeroen Dissebloem. Jo vetm mediat greke, por edhe ato ndrkombtare i kan br jehon ktij takimi, duke e ilustruar me foto q flasin sa mijra fjal.

  Ministri grek ia ka prer shkurt zyrtarit t lart hollandez, duke i thn: Trojka sht nj komitet joserioz anti-europian. Nuk do t bashkpunojm m me t. Pas ksaj deklarate, kreu i Eurogrupit sht ngritur dhe mes nj sikleti mezi i dha dorn ministrit grek. Ky i fundit, shfaqi nj sjellje t uditshme. Teksa i zgjati njrn dorn zyrtarit hollandez, tjetrn e mbante n xhep. Kur po dilnin nga salla, futi dhe dorn tjetr n xhep, ndrsa kmisha e tij pa kravat ishte ln e lir sipr pantallonave, ka si shkon prshtat staturs s nj ministri. Kjo ka bere jehone negative ne mediat boterore.
  Cfare thoni ju!!!
  Po ky u dashka pushkatuar. si ka guxuar te mos vej kollare?!

  Bashkohem me shqetesimin tuaj. Njerzit pa kollare, qe mbajn duart ne xhepa duhen pushkatuar. Nuk e di ky qe eshte i ndaluar qarkullimi me duar ne xhepa?! Apo do jete ndonje xhest sfide ky?
  Proletar te te gjitha vendeve bashkohuni

  Nisuni ju para, sa te therras Saliun

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e DiGiT@LiFE
  Antarsuar
  21-05-2012
  Postime
  390
  Faleminderit
  71
  19 falenderime n 19 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  ...mbase ka ardh koha per "ndryshim" boll na udhehoqen kollarot
  grmo plako grmo, se @@ e mia do gjesh

 4. Anetart m posht kan falenderuar DiGiT@LiFE pr postimin:

  user010 (11-02-2015)

 5. #24
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Buka,"sot per sot" qe te konsumohet duhet;te mbjellesh grurin,ta bluash e ta besh miell,ta pjekesh e ta besh buke, qe te hash.Pra, qe te hash buke duhet o te blesh grurin o te blesh miellin ose te blesh buken e gatshme.
  Ne rastin e Greqis sot, buken kerkojne ta blejne me borxh ne pamundesi te shkaqeve te ndryshme...Shkuan,ne treg neper dyqane dhe blene buken me hua me te lire qe tregu kishte dhe me nje sasi te konsiderueshme o te pakten te mjaftueshme per kohen. Shkuan ne dyqane dhe i than shitesit-ve;Duam buke borxh dhe borxhin do ta lajme pjese pjese gjate nje kohe te caktuar,shitesi i ndihmoi.Shkuan,per here te dyte dhe i thane shitesit;Duhet te na heqesh nje pjese te borxhit dhe ta shtysh kete borxh edhe per shume vite te tjera,shitesi e pranoi.Tani, po shkojne per here te trete te diskutojne me shitesin,po e quajme diskutim se deri tani shitesi kerkon nje "kst" te borxhit e bleresi kerkon te mos e paguaj,o te pakten te mos e paguaj simbas marveshjes. Bleresi,kesaj radhe i tha shitesit;Ne duam te paguajm borxhin, por nuk te njohim si kategori,duam qe shitesi te ndryshoje,por po diskutojme akoma me ty si shites se na duhet buke akoma. Shitesi,akoma po mendohet;nuk kishte pare deri me sot qe dikush ti kerkoje buke borxh duke mos e njohur si shites.

 6. #25
  i/e regjistruar Maska e DiGiT@LiFE
  Antarsuar
  21-05-2012
  Postime
  390
  Faleminderit
  71
  19 falenderime n 19 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  bota eshte "absurde" shume here prandaj sdo me bente pershtypje sikur ky shitesi me kete klientin te na dalin "babe e bir"
  ...atehere them se ndryshon gjithe muhabeti i "familjes"

  ka te beje se cfare marrim si te dhena baze dhe kendveshtrimin

  grmo plako grmo, se @@ e mia do gjesh

 7. #26
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime n 208 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Qe para se te futeshin ne BE grekerit shpenzonin me shume se fitonin.

  Edhe bilancet qe depozituan per antarsim ne BE u dolen fallso.

  Por esht e veshtire qe grekerit ta kuptojne kte..., prandaj bien qeverite njera pas tjetres.

  Cipranjosi n'vend qe ti thoje popllit t'vet te shtrengojne rripin, drejton gishtin nga perendimi...

  Perendimi do ja marre ate gishtin dhe do ja fuse tek vendi...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 8. #27
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Citim Postuar m par nga DiGiT@LiFE Lexo Postimin
  bota eshte "absurde" shume here prandaj sdo me bente pershtypje sikur ky shitesi me kete klientin te na dalin "babe e bir"
  ...atehere them se ndryshon gjithe muhabeti i "familjes"

  ka te beje se cfare marrim si te dhena baze dhe kendveshtrimin

  Cdo gje nuk diskutohet qe varet nga kendveshtrimi... por borxhi mbetet borxh, qe do te thote;qe borxhi eshte nje "mase" e dikaje qe meret per nje periudhe te caktuar dhe qe duhet te rikthehet mbrapsh. Ky arsyetim duhet te vleje edhe sikur shitesi e klienti te jene bab e bir,burre e grua o edhe sikur shitesi e klienti te jete i njejti person.

 9. #28
  i/e regjistruar Maska e DiGiT@LiFE
  Antarsuar
  21-05-2012
  Postime
  390
  Faleminderit
  71
  19 falenderime n 19 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  po flas per menyren e shlyerjes se borxhit  grmo plako grmo, se @@ e mia do gjesh

 10. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime n 21 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Citim Postuar m par nga peshkaqeni33 Lexo Postimin
  Cfare thoni ju!!!
  Po ky u dashka pushkatuar. si ka guxuar te mos vej kollare?!

  Bashkohem me shqetesimin tuaj. Njerzit pa kollare, qe mbajn duart ne xhepa duhen pushkatuar. Nuk e di ky qe eshte i ndaluar qarkullimi me duar ne xhepa?! Apo do jete ndonje xhest sfide ky?
  Jo ore cfar pushkatuar?! kush thot?
  Edhe te ecesh kemb e dur nuk eshte e ndaluar bile as me koke posh e kemb perpjet ,eshte ceshtje e zgjedhjes
  Keta zoteri cegevarista mund edhe ne vend te makines te perdorin gomaret per transport ne shenje "modestie" dhe perkushtimi ndaj popullit,por disa gjera mbeten ashtu si jan ,borxhliu nuk mund ti parashtroj kushte zotriut,kurr nuk ka ndodh ne histori dhe as qe ka per te ndodhur!

 11. #30
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Dhe shitesi i tha klientit;do gje mund te diskutohet, por nuk mund te pranohet te besh bllof me leket e mia.

 12. #31
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  perse nuk themi te ardhmen e shqiperis ?
  shqiperia ka gati 1000000 shqiptare ne shtetin Helen
  ekonomia shqiptare varet shum nga ekonomia greke dhe italiane
  nje greqi 0 eshte nje shqiperi -0

  besoj dhe deshiroj kjo qeveri te jet mjaft e zgjuar ta rregulloj greqin per te tere ata shqiptare ne greqi
  Partizoni

 13. #32
  i/e regjistruar Maska e user010
  Antarsuar
  21-05-2010
  Mosha
  39
  Postime
  1,222
  Faleminderit
  132
  49 falenderime n 44 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Buka,"sot per sot" qe te konsumohet duhet;te mbjellesh grurin,ta bluash e ta besh miell,ta pjekesh e ta besh buke, qe te hash.Pra, qe te hash buke duhet o te blesh grurin o te blesh miellin ose te blesh buken e gatshme.
  Ne rastin e Greqis sot, buken kerkojne ta blejne me borxh ne pamundesi te shkaqeve te ndryshme...Shkuan,ne treg neper dyqane dhe blene buken me hua me te lire qe tregu kishte dhe me nje sasi te konsiderueshme o te pakten te mjaftueshme per kohen. Shkuan ne dyqane dhe i than shitesit-ve;Duam buke borxh dhe borxhin do ta lajme pjese pjese gjate nje kohe te caktuar,shitesi i ndihmoi.Shkuan,per here te dyte dhe i thane shitesit;Duhet te na heqesh nje pjese te borxhit dhe ta shtysh kete borxh edhe per shume vite te tjera,shitesi e pranoi.Tani, po shkojne per here te trete te diskutojne me shitesin,po e quajme diskutim se deri tani shitesi kerkon nje "kst" te borxhit e bleresi kerkon te mos e paguaj,o te pakten te mos e paguaj simbas marveshjes. Bleresi,kesaj radhe i tha shitesit;Ne duam te paguajm borxhin, por nuk te njohim si kategori,duam qe shitesi te ndryshoje,por po diskutojme akoma me ty si shites se na duhet buke akoma. Shitesi,akoma po mendohet;nuk kishte pare deri me sot qe dikush ti kerkoje buke borxh duke mos e njohur si shites.
  Borxhet shkojn per te lar interesin e borxheve! dhe borxhi prap se prapi nuk ulet, eshte si ato vrymat e zeza qe te "perpijne".

  Europa e dinte shume mire qe vidheshin lek kaq vite dhe vazhdonte te jepte! Greku vodhi nje far leku per disa vjet, por kjo ishte vetem nje kurth, nje plan i organizuar mire.

  Nga ato qe vodhi, nje pjes po e kthen pas me menyra te ndryshme! Por nuk eshte vetem kjo, humbjet jan kolosale per grekun po te llogaritesh borxhin(=vrym e zeze, borxh i reme), shfrytezimin e naftes, gazit (po afron dita ku kjo pasuri do shkoj per te lar borxhin e reme!) dhe te shume pronave te tjera.

  Europa del krejt e fituar sepse, dha nje karamele dhe po merr pas nje tepsi me bakllava kur ne te njejten kohe cenen e hajdutit e merr ai qe vodhi karamelen!

  Cenen e te korruptuarit e merr greku kur kryesisht korrupsioni grek ka ngjyre gjermane-europiane-amerikane!!! (arme/pajisje ushtarake, kontrata ndertimesh, teknologji, shiko firmen siemens, lojrat olimpike etj etj).

  Jan te pa mbaruara tepsit me bakllava qe jan vjedh ne greqi (p.sh sistemi i siguris per lojrat olimpike nuk e vu kurre ne pune por u pagua nje per nje miliona dollare).

  Kush del ti thote te gjitha keto e shume te tjera? Mos u beni kaq naiv, nuk ka burre nene te vjedhi gjermanin apo europen! nuk ka shans greku te talli europen! greku vodhi me te vertet nje karamele dhe i ngeli dhe emri.

  Keshtu eshte kjo jete, p.sh shikoni Shqiperine, xhepistat apo hajduat e shtepive mund te dergjen burgjeve, kurse ata me kollaro i ke duke ber qejf!

  Gjermani dhe europa kan influence mbi te pakten 200 vjet ne greqi, ne ca do hap te vendit, dora e huaj eshte qe merr vendimet. Politikanet jan thjesht si kukulla!

  Demi qe ka pesuar greku eshte i pa llogaritshem, mbizoterija nacionale (nuk di ta them mire Shqip) eshte dhene me firma tek te huajt. Kan dore dhe mediat ne kete mes, p.sh thone, "presim borxhin qe te paguajm pensionet", kur ne te verteten borxhi shkon per te paguar interesin (ajer me nje fjale) e borxhit dhe nuk shkon fare per pensionet!
  Ndryshuar pr her t fundit nga user010 : 11-02-2015 m 20:44

 14. #33
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Citim Postuar m par nga user010 Lexo Postimin
  Borxhet shkojn per te lar interesin e borxheve! dhe borxhi prap se prapi nuk ulet, eshte si ato vrymat e zeza qe te "perpijne".

  Europa e dinte shume mire qe vidheshin lek kaq vite dhe vazhdonte te jepte! Greku vodhi nje far leku per disa vjet, por kjo ishte vetem nje kurth, nje plan i organizuar mire.

  Nga ato qe vodhi, nje pjes po e kthen pas me menyra te ndryshme! Por nuk eshte vetem kjo, humbjet jan kolosale per grekun po te llogaritesh borxhin(=vrym e zeze), shfrytezimin e naftes, gazit (po afron dita ku kjo pasuri do shkoj per te lar borxhin e reme!) dhe te shume pronave te tjera.

  Europa del krejt e fituar sepse, dha nje karamele dhe po merr pas nje tepsi me bakllava kur ne te njejten kohe cenen e hajdutit e merr ai qe vodhi karamelen!

  Cenen e te korruptuarit e merr greku kur kryesisht korrupsioni grek ka ngjyre gjermane-europiane-amerikane!!! (arme/pajisje ushtarake, kontrata ndertimesh, teknologji, shiko firmen siemens, lojrat olimpike etj etj).

  Jan te pa mbaruara tepsit me bakllava qe jan vjedh ne greqi (p.sh sistemi i siguris per lojrat olimpike nuk e vu kurre ne pune por u pagua nje per nje miliona dollare).

  Kush del ti thote te gjitha keto e shume te tjera? Mos u beni kaq naiv, nuk ka burre nene te vjedhi gjermanin apo europen! nuk ka shans greku te talli europen! greku vodhi me te vertet nje karamele dhe i ngeli dhe emri.

  Keshtu eshte kjo jete, p.sh shikoni Shqiperine, xhepistat apo hajduat e shtepive mund te dergjen burgjeve, kurse ata me kollaro i ke duke ber qejf!

  Gjermani dhe europa kan influence mbi te pakten 200 vjet ne greqi, ne ca do hap te vendit, dora e huaj eshte qe merr vendimet. Politikanet jan thjesht si kukulla!

  Demi qe ka pesuar greku eshte i pa llogaritshem, mbizoterija nacionale (nuk di ta them mire Shqip) eshte dhene me firma tek te huajt.

  "Te vejm ca pika mbi i-in,nga ato qe dim dhe nga ato qe kemi degjuar"

  Ne qofte se ka shtet, qe ja ka pare "hajrin" Europes dhe euros ky shtet eshte Greqia. Para euros kishin rrogat sa gjysma e nje punetori italian me euron rroga pothuajse u be e barabarte me ate italiane.Pra,"euro i gjeti me gomar dhe i beri me foristrada."

  Pa u futur ne shifra,ne llogjiken e borxhit,ne humbjen e pasuris greke (se eshte llogjike qe kur dikush humb dikush do fitoje...),borxhi i sotem i Greqise eshte borxhi me interes me te ulet qe mund te egzistoje (2% afersisht) dhe me nje afat te gjate afersisht (80% e borxhit qe eshte e "Troikes",Bank E-Fondi M, qe Qeveria nuk do ta njohi,nga ky 80 % te borxhit te Troikes 60 % skadon mesatarisht per 25 vjet,ndersa 20% skadon per 13 vjet.).Kjo per te thene qe problemi i Greqise nuk eshte pagimi i borxhit dhe interesave te tije.Problemi i Greqise sot eshte varferia,qe vjen nga mos-industrializimi i vendit ( papunesia) dhe nga korrupsioni dhe vjedhja.
  Po nuk luftove keto te dyja,do kerkese,do deklarat,o edhe do premtim elektoral jane budalliqe pseudopatriotike buzuqi.

  Sot per sot,per Greqine, vrima e zeze eshte mentaliteti " e kan per borxh te na japin borxh".Qe eshte dhe problemi i institucioneve qe japin borxhin (se budalliku i Troikes eshte budallik propagantistik diletant,garancin per borxhet ta japin institucionet dhe institucionet financiare-politike jane njesoj,nuk ka nje me te mire e nje me te keqe..Edhe sikur borxhin ta jepte "NATO" pa prap te njejtat probleme do kesh),qe mungon garancia, dhe me kjo qeveri vuri ne dyshim edhe vullnetin e garancise.

  Greqia,shpreson se do te mbahet "ne kembe" se falimentimi i saje do shkatoje demtime ne ekonomin e financen europiane,ndersa Europa mendon;qe ta mbash Greqine ne kembe kushton me teper sesa te falimentoje.

 15. #34
  i/e regjistruar Maska e user010
  Antarsuar
  21-05-2010
  Mosha
  39
  Postime
  1,222
  Faleminderit
  132
  49 falenderime n 44 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Ky eshte nje shikim i ngushte, sepse nuk e shikon fotografin sic eshte, por copa copa.

  Ca u be pas euros dhe para euros kete e din ata qe e jetuan dhe jo shifrat. Shifrat shifra jan, dhe greqia me shifra te rrema u fut ne euro, por tani doli ne mejdan se shifrat ishin te shtremberuara me qellim.

  Ata qe e e jetuan mund te thone se situata ka shkuar gjithmon e me keq, pra qe nga 90 greqia eshte ne rrenie, ne 2000-ishin pesoi nje rrenie akoma me te ndjeshme, pas euros pesoi akoma nje, pas lojrave olimpike gjithashtu, dhe qe nga 2009 rrenia eshte akoma me e ndjeshme.

  Shifrat mund te thona ca te duan, sepse manipuloen sipas qejfit. Ca me duet mua rritja e rroges kur cmimi i produkteve rritet akoma me shume dhe un rezultoj akoma me i varfer.

  Nejse nuk ja vlen te zgjatemi me.. thelbi eshte se nga te dyja duart e europes te gjith shikojn njeren dore, ate qe jep karamelen, pra shikojn pallen e ariut qe vertet beri greku duke rrene ne kurth. Por askush nuk shikon doren tjeter te europes, ate qe te grabit kok e kembe me lezet!

  Njerzit ne europ degjojn ca thot televizori dhe ashtu mendojn, por jan shume gjera qe nuk njohin. Nuk njohin se komanden ne greqi e bejn te huajt, dhe jo greku.

  Greqia nuk shpreson te vjedhi/talli dike, apo te mbahet me borxhe, keto jan muhabete kot! Shtetasi i perditshem grek nuk mendon te tilla gjera, ai shpreson te clirohet nga grabitqaret e huaj edhe vendas qe e kan ber ate dhe gjith vendin legen!

  Un e thash dje nje here kush beson se greqia ja hodhi europes eshte shume naiv! Ne greqi kaq vite eshte bere ca ka thene europa-amerika, dhe jo ca ka dash greku!

 16. #35
  i/e regjistruar Maska e DiGiT@LiFE
  Antarsuar
  21-05-2012
  Postime
  390
  Faleminderit
  71
  19 falenderime n 19 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  vula e fundit u vu...

  ...terhiqni leket nga bangat e greqise
  grmo plako grmo, se @@ e mia do gjesh

 17. #36
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Citim Postuar m par nga user010 Lexo Postimin
  Ky eshte nje shikim i ngushte, sepse nuk e shikon fotografin sic eshte, por copa copa.

  Ca u be pas euros dhe para euros kete e din ata qe e jetuan dhe jo shifrat. Shifrat shifra jan, dhe greqia me shifra te rrema u fut ne euro, por tani doli ne mejdan se shifrat ishin te shtremberuara me qellim.

  Ata qe e e jetuan mund te thone se situata ka shkuar gjithmon e me keq, pra qe nga 90 greqia eshte ne rrenie, ne 2000-ishin pesoi nje rrenie akoma me te ndjeshme, pas euros pesoi akoma nje, pas lojrave olimpike gjithashtu, dhe qe nga 2009 rrenia eshte akoma me e ndjeshme.

  Shifrat mund te thona ca te duan, sepse manipuloen sipas qejfit. Ca me duet mua rritja e rroges kur cmimi i produkteve rritet akoma me shume dhe un rezultoj akoma me i varfer.

  Nejse nuk ja vlen te zgjatemi me.. thelbi eshte se nga te dyja duart e europes te gjith shikojn njeren dore, ate qe jep karamelen, pra shikojn pallen e ariut qe vertet beri greku duke rrene ne kurth. Por askush nuk shikon doren tjeter te europes, ate qe te grabit kok e kembe me lezet!

  Njerzit ne europ degjojn ca thot televizori dhe ashtu mendojn, por jan shume gjera qe nuk njohin. Nuk njohin se komanden ne greqi e bejn te huajt, dhe jo greku.

  Greqia nuk shpreson te vjedhi/talli dike, apo te mbahet me borxhe, keto jan muhabete kot! Shtetasi i perditshem grek nuk mendon te tilla gjera, ai shpreson te clirohet nga grabitqaret e huaj edhe vendas qe e kan ber ate dhe gjith vendin legen!

  Un e thash dje nje here kush beson se greqia ja hodhi europes eshte shume naiv! Ne greqi kaq vite eshte bere ca ka thene europa-amerika, dhe jo ca ka dash greku!
  Prap nuk arij ta kuptoj kete llogjik..."Europa i ka vjedhur dhe po i vjedh, por prap ne( grekerit) i kerkojm borxh Europes...".Qe te na vjedhi akoma ?

 18. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  748
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Citim Postuar m par nga DiGiT@LiFE Lexo Postimin
  vula e fundit u vu...

  ...terhiqni leket nga bangat e greqise

  Vulen e fundit e vendos "tjeterkush",,,,,,,jo Europa
  Ne rastin e Greqise, nuk ka as ma te voglin dyshim qe do kete marveshje
  Kryeqyteti i Kosoves eshte Beogradi Fatos Nano

 19. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2014
  Postime
  27
  Faleminderit
  1
  3 falenderime n 2 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Prap nuk arij ta kuptoj kete llogjik..."Europa i ka vjedhur dhe po i vjedh, por prap ne( grekerit) i kerkojm borxh Europes...".Qe te na vjedhi akoma ?
  Serafim.....
  Gerrqia ka dy shtete,nje ne uje e nje toke,ka nje ushtri jashte kapaciteteve mbajtese te saj,dhe gjithe keto mbrekulli i ka nga Jo Miliardat....por nga trilionat qe merr nga Eu dhe Usa prej te pakten 50 vjetesh.
  Si perfundim,asgje ska per te ndodhur sepse kur i kane falur Tril.nuk eshte problem per miliarda.
  Dhe hajdutet e tjere me cizme te EU,FMN,BB,USA do ja falin vellait hajdut te vogel Gerrk borxhet,sepse lobet politiko/ekonomike Gerrke jane me te konsoliduara se lobet e zgerlaqura shqiptare,psh:nqs shef ndonje senator amerikan me mbiemer italian Guliani psh,ta flesh mendjen ti e ndonje tjeter,se prejardhja e tyre vijne nga ajo qe quhet rendom Mafia Italiane,pra rrugen e droges,zhvatje,mashtrime...etj vazhdon,po tashme nga lart.
  E njejta gje dhe me Gerrkun,kurse ne Shqiptaret,jemi si puna e dhelperes me ***** e dashit....he i bien tani he i bien pastaj,se historikisht jemi ngopur me lugen bosh,qe nga gjysherit tane e deri me sot,pavaresisht se jetojme ne Eu,usa apo mars.
  Une jam shqiptar 100%,dhe as pro grek apo alien,po ky eshte realiteti,kjo ishte sa per sqarim,se shqipot e gjejne armikun ideologjik gjithmone te tjetri.
  Tung.!

 20. #39
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Citim Postuar m par nga A.A Lexo Postimin
  Serafim.....
  Gerrqia ka dy shtete,nje ne uje e nje toke,ka nje ushtri jashte kapaciteteve mbajtese te saj,dhe gjithe keto mbrekulli i ka nga Jo Miliardat....por nga trilionat qe merr nga Eu dhe Usa prej te pakten 50 vjetesh.
  Si perfundim,asgje ska per te ndodhur sepse kur i kane falur Tril.nuk eshte problem per miliarda.
  Dhe hajdutet e tjere me cizme te EU,FMN,BB,USA do ja falin vellait hajdut te vogel Gerrk borxhet,sepse lobet politiko/ekonomike Gerrke jane me te konsoliduara se lobet e zgerlaqura shqiptare,psh:nqs shef ndonje senator amerikan me mbiemer italian Guliani psh,ta flesh mendjen ti e ndonje tjeter,se prejardhja e tyre vijne nga ajo qe quhet rendom Mafia Italiane,pra rrugen e droges,zhvatje,mashtrime...etj vazhdon,po tashme nga lart.
  E njejta gje dhe me Gerrkun,kurse ne Shqiptaret,jemi si puna e dhelperes me ***** e dashit....he i bien tani he i bien pastaj,se historikisht jemi ngopur me lugen bosh,qe nga gjysherit tane e deri me sot,pavaresisht se jetojme ne Eu,usa apo mars.
  Une jam shqiptar 100%,dhe as pro grek apo alien,po ky eshte realiteti,kjo ishte sa per sqarim,se shqipot e gjejne armikun ideologjik gjithmone te tjetri.
  Tung.!
  Qe ka ushteri jashte kapacitetit qe mund te ket si shtet nuk diskutohet,qe edhe shpenzimi per ushterin eshte nje nga shkaqet e krizez edhe kjo eshte e vertete,por nuk eshte shkaku kryesor. Shkaku kryesor eshte jetesa jashte mundesive,punesimi shteteror,pensionet,korrupsioni,vjedhja..etj etj

  Ameriken e ke futur kot. (si ata qe futin Bankat,o pseudoteorite e financave aliene) Nuk di si jane shifrat e ndihmave,por ma ha mendja qe Amerika jep me teper shteteve te tjera (e nuk po fus ketu heqjen e bazave amerikane nga vitet "1980" dhe politika qe u ndoq me mbrapa...)

  Sa per shqiptaret,e kemi tradite qe ankohemi gjithmone nga e per te huajt,na eshte bere lekure e dyte.(ankoheshim dhe fajsonim edhe kur ishim te izoluar )

 21. #40
  i/e regjistruar Maska e user010
  Antarsuar
  21-05-2010
  Mosha
  39
  Postime
  1,222
  Faleminderit
  132
  49 falenderime n 44 postime

  Pr: Si e shihni t ardhmen e Greqis pas zgjedhjeve t fundit?

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Prap nuk arij ta kuptoj kete llogjik..."Europa i ka vjedhur dhe po i vjedh, por prap ne( grekerit) i kerkojm borxh Europes...".Qe te na vjedhi akoma ?
  Fiks sic e thua eshte! Sa per faktin qe kerkojn borxh, nuk eshte aq ceshtje e thjesht...

  Se pari deri sot qeverit nuk kan sherbyer popullin! perkundrazi e gjunjezuan dhe e shkaterruan vendin aq shum (ne c'do aspekt, kultur, bujqesi, blegtori, industry, korrupsion etj). Pra vendimet qe jan marr... nuk besoj se kan perfaqsuar dhe perfaqsojn interesin/deshiren e popullit.

  Sigurisht populli nuk eshte i pa fajshem, mir e hengri djathin" (duke nder doren ne korupsionin qe ofruan qeverit) por carkun nuk e pa! nuk mendoj per te nesermen.

  Sa per borxhin qe marrin, nuk e di... aq keq sa eshte katandisur greku, i varuar nga gjermani, ca te them situat shum e keqe!

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •