Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,811
  Postimet n Bllog
  3

  Gazzetta di Parma: Ermir Kodra presidenti i ri i ekipit t Parms

  Emri: kodra-610x400.jpg

Shikime: 1108

Madhsia: 40.6 KB

  Parma vishet gjithnj e m shum kuqezi. Rezart Tai tashm sht aksioneri kryesor i klubit emilian dhe sht pikrisht biznesmeni shqiptar ai q vendos pr lvizjet q duhet t kryhen si n skuadr po ashtu edhe n administrimin e klubit. Kshtu q sipas raportimeve t gazets lokale Gazzetta di parma Rezart Tai ka emruar si president t dukalve Ermir Kodra, duke mos dashur t jet vet zyrtarisht drejtuesi kryesor i klubit biznesmeni i nafts ka vendosur tia jap kt detyr 29 vjearit.
  Nse gjithka konfirmohet ather Kodra do t jet presidenti I par shqiptar n nj klub europian. Kujtojm q m par u prfol edhe emri I Pterit Doks si pauses i Gerardit, por n fund biznesmeni i argjendarive u trhoq, ndrkoh q tashm t paktn sipas Gazzetta di parma duket e sigurt se klubi emilian do t kaloj n duart e Kodrs deri n fund t ktij sezoni.
  Gazeta lokale e qytetit Italian, zbulon se vendimi sht marr gjat nj darke ku prezent kan qn vet Tai, Kodra, drejtori sportiv Leonardi si dhe kryetari i bashkis s parms Piciaroti.
  Ermir kodra nse vrtet zyrtarizohet si presidenti i ri i Parms do t zotroj jo vetm klubin dukal por edhe shoqrin aksionere eventi sportivi e cila sht n pronsi t ktij klubi.
  Kujtojm q Parma pr momentin mban vendin e fundit n kampionat, por ka kryer disa lvizje n merkaton e Janarit, ku prve Lils jan afruar Nocerino, Varela dhe Kristian Rodrigez nga Atletiko e Madridit

  ORA SPORT

 2. #2

  Pr: Gazzetta di Parma: Ermir Kodra presidenti i ri i ekipit t Parms

  Meqe jetojme ne Matrix,ky Tai sikur ishte drejte falimentimit ? "Se tani,qe erdhen socialistet s'ka me lojra si me pare me demokratet per naften,keta nuk lejojne korrupsionin "!
  Si mund te shpegohet ky ndryshim rrenjesor 180 o 360 grade ? Kur ishte Saliu deshte me ble Bolonjen tani qe erdhi Rama bleu Parmen ! Ku qendron ndryshimi ?

  Ci bojn lekve te popullit keta,cirk ! Nga nji krah thot do kompesojn pensjonet nga krahu tjeter ble Parmen.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •