Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Postime
    2,282

    Nje gabim qe duhet korigjuar..

    Ne perkufizim te kesaj faqeje te krishtere, thuhet:

    " Ne kete forum mblidhen te gjithe besimtaret protestante shqiptare te dominacioneve dhe bashkesive te ndryshme per te diskutuar mbi besimin e tyre ne Zot."

    Nuk e di nese ka ketu ndojne besimtar qe beson ne "protestanizem" dhe e identifikon veten si protestant. Kerkoj nga moderatori, qe ne vend te fjaleve: " besimtaret protestante shqiptare", te thuhet: "Besimtaret e krishtere shqiptare". Une jam i krishtere, ne kishen e Krishtit, dhe deshmoj se besa ime, eshte Krishti dhe vetem Krishti. Me fjalen, "protestant", eshte abuzuar shume, dhe nuk mund te krahasohen te krishteret qe besojne ne Krisht, me termin, protestante. Kjo ishte nje levizje e hershme, brenda kishes katolike, ku pushteti i papes dhe i klerit, ishte kthyer ne nje erresire te plote kunder fjales dhe kishes se Krishtit, dhe pikerisht kjo levizje, nga kleri i kohes u quajt, protestuesit, dhe me pas, protestante. .
    Une deklaroj veten: bestar ne Krishtin Jezus, dhe mbaj emrin i krishter, me te cilen u theriten besimtaret e pare ne kishen e Antiokise. Ju lutem prononcohuni, se ky emertim dhe perkufizim ne kete faqe, nuk eshte thjesht nje emer religjioni, por nje manover e te ligut, i cili me cdo gje perpiqet te shtremberoje te verteten. Mos haroni se ne jemi Trupi i Krishtit, dhe jo ndonje bashkesi e ndonje proteste apo protestuesish.

    Deshmuesi i Krishtit.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e lace
    Anėtarėsuar
    18-09-2014
    Postime
    240

    Pėr: Nje gabim qe duhet korigjuar..

    Ke Shume Te rejte Deshmuesi!!! Edhe Ashtu si ty Mendoj,prandaj nuk kam komentuar asnjehere ne kete forum,Eshte shume e drejete ne jemi te mbledhur rreth trupit te krishtit si besmitar te krishtere,vetem kaq ka rendesi,/ tremi protestant eshte negativ,sespse perfundojme ne gracken e religjonit
    Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •