Close
Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 140
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,140
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Elbasan, shkatrrohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain

  ELBASAN - Nj operacion ndrkombtar me prfshirjen e Policis s Shtetit, INTERPOL-it dhe EUROPOL-it ka uar n shkatrrimin e nj laboratori droge ditn e sotme n Fush-Labinot t Elbasanit, ku jan sekuestruar mbi 100 kg lnd narkotike e llojit kokain, ndrsa jan vn n pranga 8 persona.

  Nga t dhnat paraprake bhet e ditur se t arrestuar jan disa shtetas shqiptar dhe t huaj, mes t cilve nj shtetas turk dhe nj kolumbian, ndrsa nuk dihet ende identiteti i tyre.

  Msohet se laboratori i drogs gjendje brenda nj ish-reparti ushtarak t braktisur q n vitet 1997, n zonn e Fush-Labinotit, dhe ku operonte nj firm e cila grumbullonte bim medicinale. Burime nga policia e shtetit bjn t ditura pr A1 Report se kto bim, t cilat vinin nga vendet e Ameriks Latine, m pas prpunoheshin dhe sasia kokains e nxjerr nga kjo prdorej pr tu eksportuar jasht vendit. Sipas hetimeve paraprake dyshohet se destinacioni i kokains ishte Evropa.

  Po t njjtat burime saktsojn se sinjalizimi pr kt laborator droge sht dhn nga ana e autoriteteve gjermane ndrsa i gjith operacioni i zbulimit t ktij laboratori droge sht br i mundur fal hetimeve prej t paktn 6 muajsh t kryera nga ana e INTERPOL dhe EUROPOL. Ndrkoh operacioni pr shkatrrimin e tij msohet se sht kryer nga ana e policis gjermane, ndrsa dyshohet se mes t arrestuarve t mund t ket edhe shtetas gjerman.

  Ndrkaq, vijon hetimi pr zbulimin e rrjetit t trafikut dhe t personave t tjer t prfshir, pasi msohet se priten edhe arrestime t tjera.

  N vendin e ngjarjes jan forca t shumta policie, ku po bhen analiza pr t kryer investigime lidhur me sasin e drogs e cila sht zbuluar n kt laborator droge n Fush-Labinot.

  Shqiptarja

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain kolumbiane

  Bravo policia. Kur u jep bonuse ne fund te vitit, fillojne e punojne keta me zell te madh

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,140
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain kolumbiane

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Bravo policia. Kur u jep bonuse ne fund te vitit, fillojne e punojne keta me zell te madh
  O Qyfyre, i lexon lajmet ti, apo lexon vetem tituj? Ja kujt i takojne meritat:

  Po t njjtat burime saktsojn se sinjalizimi pr kt laborator droge sht dhn nga ana e autoriteteve gjermane ndrsa i gjith operacioni i zbulimit t ktij laboratori droge sht br i mundur fal hetimeve prej t paktn 6 muajsh t kryera nga ana e INTERPOL dhe EUROPOL. Ndrkoh operacioni pr shkatrrimin e tij msohet se sht kryer nga ana e policis gjermane, ndrsa dyshohet se mes t arrestuarve t mund t ket edhe shtetas gjerman.

  Nje pyetje kisha une: Po mire keta trafikantet e kokaines valle, kaq trima jane sa nuk i ze frika fare nga Policet e Qeverise se Rilindjes? Ne qytetareve na ka hyre frika ne palce nga Qeveria e Policia, kurse keta trafikantet e droges, vijne e hapin laboratore nen hunden e Qeverise e Policise!

  E po kjo pike e zeze! Edhe kokainen kishim mangut...

  Albo

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain kolumbiane

  E lexova shume mire. Do kete ndonje gabim artikulli se dhe thote qe mori policia jone pjese ne aksion, por dhe s'ka bere asgje.

  Turp qe PD la kete fabrike kokaine te hapej ne 2012. Por shyqyr qe kemi PS qe po i kap nje nga nje drogaxhinjte.

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,140
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain kolumbiane

  Zbulohet nj laborator kokaine n Elbasan, arrestohen 6 shqiptar, 1 portorikan dhe 1 kolumbian

  ELBASAN – Zbulohet n Fush Labinot t Elbasanit nj laborator droge, ku prpunohej kokain e destinuar pr tregjet evropiane. N kuadr t nj operacioni t gjer t Policis s Shtetit, n bashkpunim me polici t vendeve t Ameriks Latine, INTERPOL dhe EUROPOL, sht br i mundur sekuestrimi i nj sasie t konsiderueshme lnd narkotike dhe arrestimi i 8 personave, mes t cilve 6 shqiptar, nj shtetas portorikan dhe nj kolumbian, identiteti i t cilve nuk bhet i ditur.

  Operacioni ndrkombtar po vijon ende n disa qytete t vendit, pr kapjen e personave t tjer t prfshir n trafikun e drogs, ndrkoh q msohet se hetimet kishin nisur prej 6 muajsh. Ndrkoh n Fush-Labinot kan mbrritur prokuror t Krimeve t Rnda, si dhe vet drejtori i Policis s Shtetit, Artan Didi.

  (er.nu/BalkanWeb)

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,140
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain kolumbiane

  FOTO+VIDEO Zbulohet nj laborator kokaine e heroine n Elbasan, arrestohen 6 shqiptar dhe 2 kolumbian

  Emri: 170.jpg

Shikime: 1512

Madhsia: 22.6 KB

  ELBASAN – Zbulohet n Xibrak t Elbasanit nj laborator droge, ku prpunohej kokain dhe heroin, e destinuar pr tregjet evropiane. N kuadr t nj operacioni t gjer t Policis s Shtetit, n bashkpunim me INTERPOL dhe EUROPOL, sht br i mundur sekuestrimi i nj sasie t konsiderueshme lnd narkotike dhe arrestimi i 8 personave, mes t cilve 6 shqiptar dhe dy shtetas kolumbian, identiteti i t cilve nuk bhet i ditur.  Operacioni i policis po vijon ende n Elbasan, Tiran dhe Durrs, pr kapjen e personave t tjer t prfshir n trafikun e drogs, ndrkoh q msohet se hetimet kishin nisur prej 6 muajsh. Ndrkoh n vendin ku u zbulua laboratori i drogs kan mbrritur prokuror t Krimeve t Rnda, si dhe vet drejtori i Policis s Shtetit, Artan Didi.

  (er.nu/BalkanWeb)

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain kolumbiane

  Bravo dhe drejtori qe eshte i pari ne luften kunder droges, ne krye te policeve te tij

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,140
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain kolumbiane

  Shkatrrohet laboratori i kokains m i madh n Ballkan, 8 n pranga

  ELBASAN - Shkatrrohet laboratori i kokains m i madh n Ballkan, n t cilin punonin shqiptar dhe shtetas t huaj. Operacioni ndrkombtar n t cilin u prfshi Policia e Shtetit, INTERPOL-i dhe EUROPOL-i, bri t mundur zbulimin e laboratorit n Fush-Labinot t Elbasanit, ku u sekuestruan mbi 100 kg lnd narkotike e llojit kokain, ndrsa prfunduan n pranga 8 persona. Sipas policis, u arrestuan gjasht shtetas shqiptar dhe dy shtetas kolumbian, t cilt jetonin n Shqipri n mnyr t jashtligjshme. Ndrkoh pritet arrestimi i shtetasve t tjer, t cilt mendohet se bashkpunonin me grupin e trafikimit t drogs.

  T arrestuarit

  Pas superaksionit ndrkombtar, uniformat blu vun n pranga 8 shtetas, mes t cilve 2 kolumbian. Policia bn t mundur identitetin e t arrestuarve, 4 prej t cilve u kapn n flagranc, ndrsa 4 t tjer u arrestuan n operacione t ndara.

  Shqiptart e arrestuar:

  Gentjan Gjonaj

  Erjon Dalipi

  Ilir Hyseni

  Klemend Dalipi

  Ermal Hoxha

  Sajmir Batku

  Dy kolumbiant e arrestuar:

  Cezar Avila

  Walver Morena

  Brenda laboratorit

  Nj ish-repart ushtarak i braktisur q n vitin 1997 ishte kthyer tashm nga trafikantt e drogs n nj laborator. Msohet se n t operonte nj firm, e cila grumbullonte bim medicinale. N laborator u zbuluan dhe u sekuestruan ndr t tjera 3 kg lnd narkotike e prpunuar, 3 ton prziers, shum t konsiderueshme parash, arm zjarri, si dhe pajisje t posame pr prpunimin e lndve narkotike.

  Destinacioni

  Sipas burimeve policore bimt vinin nga vendet e Ameriks Latine, ku m pas prpunoheshin n laborator dhe sasia e kokains eksportohej jasht vendit. Deri m tani sht msuar se destinacioni i drogs ishte Gjermania, Zvicra dhe Holanda, vendet e Evrops.

  Operacioni "Xibraku"

  Sinjalizimi pr ekzistencn e ktij laboratori sht dhn nga ana e autoriteteve gjermane, ndrsa operacioni i zbulimit t tij u b i mundur pas 6 muajsh hetime t kryera nga ana e INTERPOL-it dhe EUROPOL-it. Kontributin m t madh pr shkatrrimin e bazs s prpunimit t lndve t forta narkotike e ka policia gjermane, ndrkoh q edhe pala kolumbiane ka kontribuar lidhur me identifikimin e saj duke bashkpunuar.

  Uniformat blu kapn n flagranc dy shtetasit e huaj e dy shqiptar n laborator, ndrkoh q arrestimi i personave t tjer sht kryer n Tiran, Durrs dhe n Elbasan. Ndrkoh hetimet vijojn pr zbulimin e rrjetit t trafikut dhe t personave t tjer t prfshir, pasi msohet se priten edhe arrestime t tjera. N vendin e ngjarjes jan forca t shumta policie, ku po bhen analiza pr t kryer investigime lidhur me sasin e drogs s zbuluar. Sipas burimeve nga Prokuroria e Krimeve t Rnda grupi kriminal ka investuar 20 mln euro pasuri t patundshme n qytete t ndryshme t Shqipris, t cilat msohet se do t sekuestrohen.

  Shekulli

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,140
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain kolumbiane

  Elbasan, zbulohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain, mes 8 t arrestuarve 2 kolumbian dhe nipi i Enver Hoxhs

  Elbasan-Nj laborator i prpunimit t drogave t forta sht zbuluar mbrmjen e 14 janarit rreth ors 18:30 n fshatin Xibrak, n vendin e quajtur ish-Rezervat e Shtetit, ku sht sekuestruar edhe nj sasi prej 100 kilogram kokaine e przier, 4 kilogram kokaine e paster dhe 3 deri ne 4 ton perzieres.
  N pranga jan vn disa persona, numri i t cilve ende nuk sht i qart, por deri tani jan 8 emra, ku mes tyre sht arrestuar n Tiran kreu i grupit Sajmir Batku, nipi ish-diktatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha dhe dy shtetas kolumbian.
  Grupi kriminal, i prpunimit t drogs financonte shuma t mdha parash n fushn e ndrtimit.

  Emri: ermal-hoxha.jpg

Shikime: 1852

Madhsia: 79.6 KB
  (N foto: I arrestuari Ermal Hoxha, nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha)

  Ora News mson emrat e t arresturave n Laboratorin e drogs n Elbasan.
  Shtetasit shqiptar t jan:
  Gentian Gjonaj
  Arian Dalipi
  Ilir Hyseni
  Klemend Dalipi nga Elbasani
  Ermal Hoxha
  Saimir Batku nga Tirana


  Dy shtetasit kolumbian jan:
  Cesar Avila
  Walther Moreno

  Burime nga policia bjn t ditur se kreu i grupit kriminal sht Sajmir Batku i cili u arrestua n Tiran rreth ors 20:00 dhe n mjetin e tij u gjet 18 kilogram kokain e pastr dhe 300 mij euro.
  Ky laborator, i cili ishte ndrtuar n nj stall pr lopt konsiderohet si m i madhi n Ballkan.
  Msohet se operacioni i koduar “Xibraka” sht zhvilluar nga Policia e Shtetit n bashkpunim me INTERPOL, EUROPOL dhe policin gjermane.
  Po ashtu prve sasis s kokains jan sekuestruar 10 mejete luksoze, nj pistolet, nj arm zjarri tip shotgan, 6 mij euro, 3 mij dollar dhe 120 aparat celular.
  N vendin e ngjarjes kan mbrritur edhe drejtues m t lart t policis se shtetit, ndrkoh q operacioni po vijon dhe sht shtrir n Tiran, Elbasan, Durrs, Vlor.

  ORA NEWS

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  SHqiperia eshte Kolimbia e Evropes

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime n 199 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Bravo policise!
  Feelings change - memories don't.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Citim Postuar m par nga mia@ Lexo Postimin
  Bravo policise!
  prit se albo do marre vesh sa do rrije ne burg nipi i shokut Enver a do denohet pastaj do vije te beje komentin

  respekte edvin rames se po i merr para te gjithe
  JO SEKS PARA MARTESE

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  760
  Faleminderit
  4
  9 falenderime n 9 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Citim Postuar m par nga goldian Lexo Postimin
  prit se albo do marre vesh sa do rrije ne burg nipi i shokut Enver a do denohet pastaj do vije te beje komentin

  respekte edvin rames se po i merr para te gjithe

  Ne mos gaboj, ashte ajo qe kendon kangen "jam droge" e arrestuar!!

  Gjermoni ja ka fut bukur kyt rradhe,,,,,klyshave te kuq, gjeti momentin kur Ambasada e USA ishte e papergatitun

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2014
  Postime
  27
  Faleminderit
  1
  3 falenderime n 2 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  kjo histori ka bere median te heshte si peshku pa uje, por ka nxjerre Kryeministrin tone mburravec per te marre dafinat e suksesit te gatuar ne guzhinen gjermane:

  Ermal Hoxha si bos e si ORTAK
  me mafien e droges ne XIBRAK
  mallin ka pas gadit per MERAK
  gjermonit me ja cu DHURAT
  po e kapi me presh POLICIA
  se ndihmon dot me PARTIA
  as Edvini, Likja dhe SALIJA
  as Enveri dhe as NEXHMIJA
  se keshtu mbaron HISTORIA
  kur barkderri sngopet nga LAKMIA

 15. 2 antart m posht falenderuan A.A pr mendimin e shprehur n kt postim:

  DiGiT@LiFE (20-01-2015),SERAFIM DILO (15-01-2015)

 16. #15
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime n 177 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain kolumbiane

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Elbasan, zbulohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain, mes 8 t arrestuarve 2 kolumbian dhe nipi i Enver Hoxhs

  Elbasan-Nj laborator i prpunimit t drogave t forta sht zbuluar mbrmjen e 14 janarit rreth ors 18:30 n fshatin Xibrak, n vendin e quajtur ish-Rezervat e Shtetit, ku sht sekuestruar edhe nj sasi prej 100 kilogram kokaine e przier, 4 kilogram kokaine e paster dhe 3 deri ne 4 ton perzieres.
  N pranga jan vn disa persona, numri i t cilve ende nuk sht i qart, por deri tani jan 8 emra, ku mes tyre sht arrestuar n Tiran kreu i grupit Sajmir Batku, nipi ish-diktatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha dhe dy shtetas kolumbian.
  Grupi kriminal, i prpunimit t drogs financonte shuma t mdha parash n fushn e ndrtimit.

  Emri: ermal-hoxha.jpg

Shikime: 1852

Madhsia: 79.6 KB
  (N foto: I arrestuari Ermal Hoxha, nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha)

  Ora News mson emrat e t arresturave n Laboratorin e drogs n Elbasan.
  Shtetasit shqiptar t jan:
  Gentian Gjonaj
  Arian Dalipi
  Ilir Hyseni
  Klemend Dalipi nga Elbasani
  Ermal Hoxha
  Saimir Batku nga Tirana
  Dy shtetasit kolumbian jan:
  Cesar Avila
  Walther Moreno

  Burime nga policia bjn t ditur se kreu i grupit kriminal sht Sajmir Batku i cili u arrestua n Tiran rreth ors 20:00 dhe n mjetin e tij u gjet 18 kilogram kokain e pastr dhe 300 mij euro.
  Ky laborator, i cili ishte ndrtuar n nj stall pr lopt konsiderohet si m i madhi n Ballkan.
  Msohet se operacioni i koduar “Xibraka” sht zhvilluar nga Policia e Shtetit n bashkpunim me INTERPOL, EUROPOL dhe policin gjermane.
  Po ashtu prve sasis s kokains jan sekuestruar 10 mejete luksoze, nj pistolet, nj arm zjarri tip shotgan, 6 mij euro, 3 mij dollar dhe 120 aparat celular.
  N vendin e ngjarjes kan mbrritur edhe drejtues m t lart t policis se shtetit, ndrkoh q operacioni po vijon dhe sht shtrir n Tiran, Elbasan, Durrs, Vlor.

  ORA NEWS
  Nuk ka vlere aq shume droga e kapur se sa 120 celulare te kapur
  120 celulare jane nje thesar i vertete per policine.Nga celularet do zbulohet komplet rrjeti.
  Do zbulohen emrat dhe komplet bisedat telefonike,thesar per hetusine gjithashtu.
  Nga telefonat do zbulohen te gjithe personat qe jane ne grup dhe merren me tregeti,
  do zbulohen adresat e shtepive,llogarite ne facebook lidhjet shoqerite ne facebook,emailat
  Brilante fare.
  Ermalo nuk ka vere ne burg,po vetem buke me hotdog thats it.
  Ermali eshte cuni i Ilir Hoxhes.
  Kur lexova ...fshati Xibrake ...menjehere shume e qarte,ne ate fshat nuk ka shkelur ndonjehere
  kembe polici.
  Arsyeja e zbulimit te laboratorit ka ardhur si rezultat i kapjes se trafikanteve ne europe qe jane hetuar
  dhe kane ditur qe droga vinte nga fshati i Elbasanit dhe kane treguar hetusve.
  Interpoli dhe policia gjermane kane lajmeruar Elbasanin dhe Tiranen dhe kjo do kete qene pikenisja
  e hetimeve nga policia ne Elbasan dhe Tirane.
  Merita per kete operacion nuk i takon as Rames as policise shqiptare qe nuk kane pasur asnje ide se cfare
  behej ne Xibrake.
  Merita i takon interpolit dhe policise gjermane qe kane lajmeruar per pislliqet qe beheshin ne Xibrake.
  Ermali 35 vjec merret me droge.
  Cfare tregon kjo?Kjo tregon qe eshte kriminel karriere.
  Droga e shitur te paguan shishet dhe gotat e veres por ajo lumturi te del per hundesh burgjeve.
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 14-01-2015 m 21:24
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 17. #16
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Citim Postuar m par nga goldian Lexo Postimin
  respekte edvin rames se po i merr para te gjithe
  E per cfare na i beke respekte ti Edi Rames o goldian? Hiqi kapelen gjermaneve e interpolit se te ishte per Edi Ramen dhe policine shqiptare, nuk i hynte gjembi ne kembe as Ermal Hoxhes e as ndonje tjetri.

  Operacioni eshte kryer ne menyre te tille dhe me nje shpejtesi te tille qe nuk i ka lene kohe e mundesi askujt te lajmeroje fajtoret. Cdo perpjeke per te liruar ndonje prej tyre do te thote vetevrasje politike. As Rama e as ndonje tjeter nuk do guxoje te beje hapin me te vogel ne kete drejtim. Rama ka fatin qe te dale si hero nga kjo situate. Dhe serisht, kete lloj amortizimi e ka mundesuar nderhyrja e policise gjermane dhe e interpolit. Nje laborator kaq i madh kokaine eshte i pamundur te mos jete ne radarin e politikaneve ne Shqiperi. Behet fjale per shume kolosale parash dhe dihet mire qe ata jane te paret qe e ndjejne eren e lekut si hienat ate te kermes.

 18. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,140
  Faleminderit
  81
  792 falenderime n 648 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Rama: Sekuestrimi i mbi 100 kg kokain, rezultati i nj policie t ndar nga krimi

  Emri: rama3.jpg

Shikime: 1482

Madhsia: 30.4 KB

  TIRAN- Operacioni i Policis n Xibrak, ku sht zbuluar nj laborator pr prpunimin e kokains duke i dhn nj goditje e fort nj rrjeti ndrkombtar t trafikut t drogs nuk ka kaluar pa u prshndetur nga kryeministri i Shqipris, Edi Rama.

  “Krenar pr operacionin e jashtzakonshm q solli sonte kapjen e nj duzine trafikantsh t nj rrjeti ndrkombtar droge. ‎Policia q duam”, ka shkruar fillimisht Rama n Facebook. ‬

  Por disa minuta m von, kryeministri srish e ka prgzuar kt aksion duke e cilsuar rezultat t nj policie t ndar nga krimi.

  “Sekuestrimi i mbi 100 kg kokaine sht rezultati spektakolar i nj policie t ndar nga krimi, e cila sht kthyer n detyr. ‎Policia q duam‬”, shkruan kryeministri Rama.

  Balkanweb

 19. #18
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Do ket pasur ndonj gabim aty se s'ka mundsi !! Shiko kur t na sqarojn gjat dive n vazhdim pr ngatrrimin q i sht br Miellit duke e identifikuar si Kokain. Ai i varfri po fornizonte furrat e buks me Miell ndrsa kta Polict e paditur q ju sht br mndja Kokain vajtn faaap dhe i arrestuan kot s koti
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 20. #19
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i kokains, arrestohet nipi i Enver Hoxhs

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Do ket pasur ndonj gabim aty se s'ka mundsi !! Shiko kur t na sqarojn gjat dive n vazhdim pr ngatrrimin q i sht br Miellit duke e identifikuar si Kokain. Ai i varfri po fornizonte furrat e buks me Miell ndrsa kta Polict e paditur q ju sht br mndja Kokain vajtn faaap dhe i arrestuan kot s koti
  Nipi i dulls do marri demshperblim biles...

  Ne keto ore te vshtira, qelborilindasit me n'krie EdRuKokdhimen po i kerkojne falje Nexhit duke qare me denese...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 21. #20
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Elbasan: Shkatrrohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain kolumbiane

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Elbasan, zbulohet laboratori i drogs, kapen 100 kg kokain, mes 8 t arrestuarve 2 kolumbian dhe nipi i Enver Hoxhs

  Elbasan-Nj laborator i prpunimit t drogave t forta sht zbuluar mbrmjen e 14 janarit rreth ors 18:30 n fshatin Xibrak, n vendin e quajtur ish-Rezervat e Shtetit, ku sht sekuestruar edhe nj sasi prej 100 kilogram kokaine e przier, 4 kilogram kokaine e paster dhe 3 deri ne 4 ton perzieres.
  N pranga jan vn disa persona, numri i t cilve ende nuk sht i qart, por deri tani jan 8 emra, ku mes tyre sht arrestuar n Tiran kreu i grupit Sajmir Batku, nipi ish-diktatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha dhe dy shtetas kolumbian.
  Grupi kriminal, i prpunimit t drogs financonte shuma t mdha parash n fushn e ndrtimit.

  Emri: ermal-hoxha.jpg

Shikime: 1852

Madhsia: 79.6 KB
  (N foto: I arrestuari Ermal Hoxha, nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha)

  Ora News mson emrat e t arresturave n Laboratorin e drogs n Elbasan.
  Shtetasit shqiptar t jan:
  Gentian Gjonaj
  Arian Dalipi
  Ilir Hyseni
  Klemend Dalipi nga Elbasani
  Ermal Hoxha
  Saimir Batku nga Tirana


  Dy shtetasit kolumbian jan:
  Cesar Avila
  Walther Moreno

  Burime nga policia bjn t ditur se kreu i grupit kriminal sht Sajmir Batku i cili u arrestua n Tiran rreth ors 20:00 dhe n mjetin e tij u gjet 18 kilogram kokain e pastr dhe 300 mij euro.
  Ky laborator, i cili ishte ndrtuar n nj stall pr lopt konsiderohet si m i madhi n Ballkan.
  Msohet se operacioni i koduar “Xibraka” sht zhvilluar nga Policia e Shtetit n bashkpunim me INTERPOL, EUROPOL dhe policin gjermane.
  Po ashtu prve sasis s kokains jan sekuestruar 10 mejete luksoze, nj pistolet, nj arm zjarri tip shotgan, 6 mij euro, 3 mij dollar dhe 120 aparat celular.
  N vendin e ngjarjes kan mbrritur edhe drejtues m t lart t policis se shtetit, ndrkoh q operacioni po vijon dhe sht shtrir n Tiran, Elbasan, Durrs, Vlor.

  ORA NEWS

  Albo,

  Kur pashe foton, thashe se na kishin vu n'pranga krietarin e partise...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •