Close
Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 140
 1. #101
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Hetimi i kokains, DEA amerikane ‘troket’ n prokurori  TIRANE- Laboratori modern i prpunimit t drogave t forta q u zbulua n Xibrak t Elbasanit, duket se ka trhequr dhe vmendjen e agjencis amerikane t antidrogs (DEA), kjo pasi Ilir Hyseni q konsiderohet si organizator i rrjetit t trafikut, rezulton t jet i krkuar nga Interpoli pr trafik, ndonse me nj identitet tjetr.

  Ekpert t DEA-s kan krkuar informacion nga prokuroria pr dosjen e Hysenit (tashm i arrestuar) dhe kan ofruar ndihm lidhur me hetimin e prejardhjes s kokains q u gjet n Xibrak. Ilir Hyseni, rezulton ende n krkim nga Interpoli si i akuzuar pr trafik kokaine n Kanada.

  Hyseni me emrin e ndryshuar Bali Meta sht akuzuar q n vitin 2009 n Kanada pr falsifikim dokumentesh dhe ka vuajtur dnimin pr kt akuz. I arrestuari nga policia shqiptare rezulton i n krkim nga Interpoli pr disa akuza si prodhim dhe trafik kokaine, armmbajtje pa leje dhe prodhim pasaportash false.

  Balkanweb

 2. #102
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Grupi i kokains, hetime pr 20 persona t dyshuar

  Rrjeti i trafikut t kokains q ngriti laboratorin e prpunimit t drogs n Xibrak t Elbasanit, po hetohet paralelisht n Gjermani dhe n Shqipri. Prokuroria e Hanoverit dy dit m par ka deklaruar se po kryen hetime bashk me Prokurorin shqiptare, ndrsa pas aksionit t zhvilluar n Tiran ka kontrolluar dy banesa personash t dyshuar n Gjermani, ku jan gjetur rreth 14 mij euro.
  Burime jozyrtare than se hetimi po vazhdon pr dokumentimin e plot t aktivitetit kriminal t nnt personave t arrestuar dhe verifikimin e rolit t disa personave t tjer, q dyshohet se kan lidhje me trafikun. T njjtat burime kan thn se informacionet paraprake t hetimit n Gjermani kishin skeduar nj numr prej 20 personash si bashkpuntor n linjn e trafikut t drogs.

  Nj fakt i till nuk sht konfirmuar nga burimet zyrtare t Prokuroris shqiptare, q than se pr numrin e personave q kan dal t implikuar nga hetimi sht krkuar masa e arrestit dhe jan vendosur n pranga. Megjithat, t njjtat burime kan thn se hetimi po vazhdon edhe pr persona t tjer t implikuar, pa dhn shifra konkrete. N vazhdim t ktij hetimi, msohet se prokurort shqiptar dhe gjerman kan planifikuar takime t tjera n javt q vijn pr shkmbimin e informacionit lidhur me trafikun e kokains.

  Pjes e ktij shkmbimi t informacionit msohet se sht edhe ekspertiza q po i bhet n Gjermani prziersit dhe kimikateve t sekuestruara n laboratorin e Xibraks n Elbasan.

  BASHKPUNTORT
  S paku tre emra personash q dyshohet se kan bashkpunuar me grupin e kokains, jan shpallur n krkim policor, pasi nuk ran n pranga gjat aksionit t zhvilluar n Tiran dhe n Elbasan m 14 janar. Genxi Xhixha, 39 vje, person me hyrje-dalje t shumta n Shqipri, e fundit m 12 janar t ktij viti, dyshohet se sht personi me rolin kryesor. Ai jeton prej vitesh n Kub dhe mendohet se ka qen personi q siguronte kontaktet pr furnizimin e laboratorit t Xibraks me lnd narkotike.

  Nj tjetr person “n krkim policor” sht Pranvera (Aga) Ebeling, nj emr i dal n sken n informacionin shkresor t ardhur nga Gjermania m 17 dhjetor 2014, e dyshuar si transportuese e drogs, por q n asnj rast n Shqipri apo n Gjermani nuk sht gjetur ndonj prov direkte pr implikimin e saj.

  Ebeling sht larguar nga Shqipria m 3 janar 2015, ndrsa n banesn e saj n Gjermani u b kontroll pas operacionit n Tiran dhe Elbasan, por nuk u gjetn prova apo materiale komprometuese. Personi i tret sht nj shtetas me emrin “Karlos”, pr t cilin dy kolumbiant q punonin n laborator, kan thn se sht bashkkombs i tyre, por me nnshtetsi holandeze.

  Ky person i kishte sjell n Shqipri “dy kimistt” e kokains dhe u kishte br edhe dy pagesa n vlern 9 mij euro, duke shkuar disa her edhe te laboratori i kokains n Elbasan. Prokuroria ka krkuar dshmi nga nnt personat e arrestuar n lidhje me detaje t veprimtaris s tyre apo pr persona t tjer t prfshir n trafik, por asnjri prej t pandehurve nuk ka pranuar t jap shpjegime.

  HETIMI ME GJERMANT
  Nj dit pas arrestimit t 9 personave dhe kapjes s 19.4 kilogramve kokain, tre hetues gjerman zhvilluan takime n Prokurorin e Krimeve t Rnda me grupin hetimor. M pas, prfaqsuesit e pals gjermane shkuan bashk me Prokurorin shqiptare n laboratorin e kokains, ku fiksuan prova me vler pr hetimin.
  Msohet se mostra t solucioneve dhe kimikateve t marra n laborator, s bashku me lndn przierse, jan drguar n Gjermani pr kryerjen e analizave t thelluara q do t prcaktojn sasin e kokains.

  Panorama

 3. #103
  ..Mos me prek!! Maska e Lulke
  Antarsuar
  17-11-2014
  Postime
  1,662
  Faleminderit
  418
  492 falenderime n 388 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Hahaha Sero jam kurioze cbehet andej nga lagja e "Rilindasve" pas ktyre pislleqeve , jo per gje po ka matriale boll brari nashti me ja plas horlliqet surratit sado qe jan tgjithe sikur i ka pjelle enveri nga btha hahaha
  It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

 4. #104
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Sa here qe zbulohet skandali i radhes dhe kapet me presh ne duar, Edi kolumbia me Tahir sehir drogmania nxitojne ta quajne operacion i suksekshem i policise. Sic ndodhi me rastin e avionit te divjaket qe u kthye ne nje mushkonje te stermadhe dhe per arsye se se mbajti dot peshen mbi kurriz ra ne toke e theu kemben, shkoi policia e kapi mu aty ku tha Saliu, ne divjake. Ashtu si ne ket rast me laboratorin e droges, pasi zhduken aktivitetin e hashashit te lazaratit , rilinden aktivitetin e kokaines te elbasanit. Se po te mos ishte per gjermanet , aktiviteti dhe grupi nuk do zbuloheshinr. Duke ditur qe erdhen me pushtet me krimin e organizuar qe sponsorizuan fushaten dhe benin te mundur blerjen e votatave ne qellimin e rezultatit peblishitar , per qeverine e kriminelve te droges, lazarati ishte bastion i se djathtes, qeveria e majte e Edi kolumbise ngriten kokainen e elbasanit per te marre monopolin total te droges, qe kjo ishte menyre per te fituar leket e harxhuara ne fushate dhe do ti duheshin te benin per zgjedhjet. Vaj hallit pastaj me ca do ndertonin pallate fidelet, me ca do blente vota Arbeni i ndokes per tu bere deputet, me ca do rronin Shullazet . si do pasurohen me miliardat Tom doshat e kodoshat e tjere, me ca do sponsorizonin fushatat Ermali i pastrehe, pa makine, pa lek e pa brek, taksist nga kolumbia deri ne xibrake te elbasanit...

  Banda e droges e e lidhur kryekeput me qeverine, aktiviteti i saj u rilind pasi rilinden socialistet ne pushtet, filluan te lidhen me amerikano latinet, me kolumbianet e droges. Kjo eshte mafia Edviniane
  Ndryshuar pr her t fundit nga Darius : 27-01-2015 m 08:13
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 5. #105
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Prokuroria gjermane: Hetimet pr laboratorin e kokains nisn n mars 2014

  Prokuroria e Hanovrit, n Gjermani prmes nj deklarate pr shtyp ka zbardhur informacione lidhur me zbulimin e laboratorit t kokains n Xibrak, afr Elbasanit. Sipas prokuroris gjermane, hetimet lidhur me mundsin e nj rrjeti t trafikut t kokains nga vendet e Ameriks Latine n Europ kan nisur q n mars t vitit 2014.

  N komunikat bhet me dije se fillimisht hetimet nisn pas dyshimeve ndaj nj ifti shqiptarsh q jetonin n Gjermani, nj burri 46 vjear dhe nj gruaje 47 vjeare, e dyshura si bashkpuntore e tij, pr t’u finalizuar me zbulimin e laboratorit t kokains nga policia shqiptare n janar t ktij viti ku u gjetn rreth 200 kokain.

  Shqip

 6. #106
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Citim Postuar m par nga Lulke Lexo Postimin
  Hahaha Sero jam kurioze cbehet andej nga lagja e "Rilindasve" pas ktyre pislleqeve , jo per gje po ka matriale boll brari nashti me ja plas horlliqet surratit sado qe jan tgjithe sikur i ka pjelle enveri nga btha hahaha


  Me e bukura,qe eshte fantastike,per ta kuptuar se me fare njerezish o mostrash kemi te bejme ishin fotografit e makinave qe nxorri Saliu per nipin e Enverit.

  Eshte puro komedi,eshte gallate; Diten mbas aksionit deklarata e pare e Saliut... qe akuzon ministrin e jashtem si pjestar i bandes (meqe aksioni erdhi nga jasht) mbas pak oresh i kunderpergjigjet Brae,dhe nje njeri normal pret qe ti pergjigjet kesaj akuze,ndersa deklarata e Braes ishte: "Pse nuk flet Lulzim Basha per drogen " (dmth,qe ky grup ishte i lidhur me jashte por jo me Gjermanin por me Hollanden o me te kaluaren e Bashes).

  Mbas ketij ping-pongu me pasa ("ta prishim lojen,ta hudhim topin jashte stadjumit") arin perla e Saliut,gjen foto makinash nga interneti (i mer nga faqja e fejsbukut te Shkendijes) dhe i nxjerr duke deklaruar:"Shikoni makinat lluksose te nipit te Enverit".
  Nje njeri mendon se eshte budalliku i radhes i Saliut (se kuptohet qe do dali e verteta...se jane makina...),por ne fakt nuk eshte budallik,se kjo deklarate e tille eshte e studjuar ne tavoline me ekspert komunikimi qe paguhen per kete pune.
  Dmth,per te shpetuar nipin e xhaxhit,ku nuk i shkon mendja kopilit Sali. Se nje gje duhet pranuar;eshte kopil.

 7. #107
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  “Grupi i kokains”, Hyseni pranon akuzat, por s’tregon pjestart e grupit

  Detaje t reja dalin mbi dosjen e “Kokaina”, ku i akuzuari kryesor, Ilir Hyseni ka pranuar akuzat q rndojn mbi t, duke pranuar edhe masn e siguris, “arrest me burg” e caktuar nga Gjykata pr Krimet e Rnda n kryeqytet.
  Burime nga Prokuroria konfirmojn pr Ora News se Hyseni nuk ka pranuar t tregoj pr organin e akuzs lidhjet q ka ka pasur me 8 antart e tjer t prfshir n trafikun ndrkombtar t drogs.
  “Nuk i njoh personat q po m pyesni”, msohet t ket thn Ilir Hyseni prpara grupit hetimor gjat dits s sotme.
  M 14 janar organet ligjzbatuese n vend, zbluluan nj laborator t mirfillt kokaine n Xibrak t Elbasanit, duke arrestuar 9 persona: Ilir Hysenin, Gentian Gjonaj, Kelmend Dalipin, Arjan Dalipin, Sajmir Batkun, Kastriot Imerin, Ermal Hoxhn si edhe dy shtetasit kolumbian, Cesar Avila, Walther Moreno.
  Ndaj 9 t pandehurve rndojn 6 akuza t rnda penale si “krijim i grupit t stukturuar kriminal” dhe “trafik ndrkombtar t lndve narkotike”.

  ORA NEWS

 8. #108
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Carlos i kokains fshihet n Greqi, hetuesit n Selanik

  TIRANE- I shumkrkuari nga policia Carlos.M, q mendohet t jet Genci Xhixha, shqiptar ky me nnshtetsi kubaneze, mendohet se fshihet n Greqi dhe q ka lidhje me grupin kriminal t trafikut t Kokains. Pr t marr informacione rreth vendit t strehimit t tij, pikrisht n kt shtet kan udhtuar disa zyrtar t lart t Policis s Shtetit dhe prfaqsues t prokuroris, t cilt kan informuar kolegt e tyre t Selanikut pr hyrje-daljet e shtetasit misterioz, q ka dal gjat dshmis s dy kolumbianve t arrestuar.

  Pikrisht ky njeri q dy kolumbiant Valter Moreno dhe Cesar Avila e tregojn se i ka sjell n Shqipri pr t punuar dhe q sht kujdesur pr ta gjat kohs s qndrimit n Shqipri, ka rezultuar se ka dal nga Shqipria dhe ka hyr n Greqi. Dyshimet flasin se Carlos.M, ka prdorur pasaportn Kubane dhe fshihet n kt shtet tek n ndonj baz tjetr q mund t ket grupi, dhe nisur nga kto dyshime sht krkuar bashkpunimi i autoriteteve greke, pr t hetuar lidhur me veprimtarin e ktij personi. Njhersh, hetuesit shqiptar u kan vn n dispozicion homologve t tyre grek, informacionin q ata kan arritur t prftojn gjat ksaj kohe n Shqipri.

  Kolumbiani i dyt
  Hetimet kan nxjer n drit dhe nj shtetas tjetr kolumbian q mendohet se ka lidhje me grupin e narkotrafikut. Sipas burimeve t prokuroris, bhet fjal pr nj shtetas t quajtur Gilberto dhe se ky person momentalisht rezulton t jet larguar nga Shqipria, duke arritur t futet n territorin e Greqis. Shtetasi me emrin “Gilberto” ka dal gjat verifikimit t telefonave t t arrestuarve, q ka shkmbyer sms dhe me shtetasit kolumbian t arrestuar, duke prfshir aktivizimin e tij n kt aktivitet kriminal, ku qllimi ishte transportimi i kokains n drejtim t Gjermanis.

  Verifikim e-maileve
  Teksa po mbushen dy jav nga operacioni i koduar “Xibraku”, Prokuroria e Krimeve t Rnda, sht fokusuar n zbardhjen e e-maileve t persona t arrestuar si dhe nxjerrjen e mesazheve telefonike t aparateve celular q u jan sekuestruar t arrestuarve. Pr t msuar nse drejtuesit e ktij grupi kriminal kan biseduar ose jo me njri-tjetrin me adresat elektronike postare apo n faqet sociale t internetit, lidhur me aktivitetin kriminal, sht urdhruar kryerja e ekspertimit t disa prej ktyre adresave.

  Vendimi sht marr ditn e djeshme nga prokuroria, e cila ka urdhruar ekspertt e policis shkencore t ekzaminojn dhe aparatet telefonike, me qllim prftimin e sms, fotove apo dhe materialeve t tjera, q jan n dobi t hetimit t dosjes “Kokaina”. Ky verifikim sipas hetuesve vjen n nj koh kur jan ngritur dyshime t arsyeshme se t arrestuarit ve komunikimeve n telefon, mund t ken kryer biseda q mund t jen t vlefshme pr hetimin.

  Shqiptarja

 9. #109
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Supertrafikanti lidhje telefonike me ish-prefektin e PD n Berat

  VD/Hoxha: Nuk kam folur me Hysenin  TIRANE - Ilir Hyseni i konsideruar si kreu i trafikut t kokains kapur n Xibrak t Elbesanit, pak dit para se t mbrrinte n Shqipri kur ishte n Gjermani pr t organizuar trafikun e kokains ka mbajtur kontakte telefonike me ish-prefektin e Beratit Bujar Hoxha i zgjedhur i Partis Demokratike.

  Ky fakt konfirmohet pr A1Report nga burime pran Prokuroris s Krimve t Rnda ku Hyseni me numrin e tij t telefonit 069xxxxxxx ka biseduar me numrin 06920xx523 n dispozicion t ish-prefektit t Berishs. Lidhjet telefonike mes Hysenit dhe nj far “Bujari” u konfirmuan dhe nga Gjykata q vendosi burg pr Ermal Hoxhn.

  Referuar t dhnave t siguruara nga A1Report, ish prefekti i Beratit zotron nj biznes bojrash n qytetin e Beratit, ndrsa ende mbetet pr t sqaruar origjina e lidhja e Hysenit me ish-Prefektin.

  T njjtat burime bn me dije se fillimisht numri i telefonit 06920xx523 i identifikuar thjesht si Bujar, e m pas ka rezultuar se sht ish-prefekti Hoxha.

  Aktualisht Hoxha nuk sht marr n pyetje n lidhje me njohjet q ka me Hysenin, ndrsa ai sht listuar tek personat q do t pyeten pr veprimtarin e grupit kokaina. Po ashtu referuar t dhnave online, rezulton se ish-prefekti Hoxha prej disa kohsh n biznesin e tij te bojrave kishte lidhje dhe me Gjermanin.

  Shqiptarja

 10. #110
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Droga, transaksione t dyshimta 'Hanoveri' krkon hetimin e iftit

  TIRANE- Dy dit m par seksioni i Pastrimit t Parave, i ka referuar policis s Durrsit, nj material t sjell nga Gjermania pr nj ift biznesmensh, n emr t t cilve msohet se jan kryer shum trasnferta bankare.

  Referimi srish vjen nga prokuroria e Hanoverit, ndrsa sipas t dhnave ka dyshime se njri nga bashkshortt n vitin 2013 ka marr n dorzim nj sasi droge t llojit marijuan.Policia e Durrsit, pas verifikimeve t para, ka vendosur q procedimi ndaj ifit t bashkshortve t filloj n gjendje t lir, deri n prfundim t hetimeve, hetime n t cilat tashm sht prfshir edhe prokuroria. Nga t dhnat q vijn nga kjo policis, bhet me dije se ka dyshime, se mos trafikant droge, q mund t jen njohje ose edhe t afrt t iftit, t ken kryer transaksione nprmjet llogarive t tyre bankare.

  Njkohsisht, bhet me dije se po verifikohet edhe roli i njrit nga personat n historin e nj trafiku ndrkombtar droge, pasi ka dyshime sipas policis, q Hysi t jet prdorur nga trafikant droge pr n Gjermani, pasi rezulton se ifti kishte qndruar n Hanover.

  Hetimet
  Nga t dhnat e policis s Durrsit bhet me dije me 26 janar ka nisur nj procedim penal n gjendje t lir pr Sazan dhe Fatbardha Hysin, q t dy 48-vjear dhe banues n qytetin e Durrsit. Sipas policis saktsohet se n informacionet e dokumentuara rezulton se kta dy shtetas kan kryer shum transaksione bankare n shuma t konsiderueshme, n koh t ndryshme. N vijim t ktij informacioni sht drguar dhe nj raport i policis Gjermane n lidhje me hetimet n ngarkim t shtetasit Sazan Hysi si dhe personave t tjer, pasi n vitin 2013 dyshohet se ka marr n dorzim 26 kg marijuan.

  Sipas policis dy t proceduarit jan persona t paskeduar ndonjher dhe q ende nuk dihet se cili sht pozicioni i tyre n trasnfertat e shumta q jan br n emr t tyre. Sipas t dhnave, msohet se hetuesit gjerman kan kryer verifikime pr nj grup trafikantsh droge q dyshohet se jan nga Durrsi. Gjermant e hetimit msohet se kan referuar edhe emra tek homologt e tyre n Tiran, n lidhje me kt grup.

  ‘Hanoveri’, Zona q sinjalizoi superlaboratort e Xibraks
  Me sa duket shqiptart, jan kthyer n nj shqetsim t madh pr sa i prket trafikut t drogs n zonn e Hanoverit n Gjermani. Aty, her pas here, sht sinjalizuar pr kapje t sasive t ndryshme t drogs, deri edhe n ton, por goditja m e madhe prej tyre, erdhi pikrisht tek gjurmimi q kishin br n lidhje me nj ift shqiptarsh, t cilt ishin mbajtur n survejim, pr sjelljen n Hanover t kokains dhe t marijuans. Pikrisht, ishin materialet e tyre t vn n dispozicion t hetimit shqiptar, q solln edhe superzbulimin e tre laboratorve n mes t rrugs s vetme nacionale n Elbasan, ku pjes e grupit doln emra t njohur, por edhe disa t tjer, q ende jan pa emr!

  Shqiptarja

 11. #111
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Faturat e blerjes s paisjeve laboratori u ngrit n shtator

  TIRANE- Ngritja n “kmb” dhe vnia n prdorim t laboratorit t drogs, pr hetuesit e Prokuroris s Krimeve t Rnda, dyshohet se sht br n muajin shtator t vitit t kaluar.

  Ky konkluzjon ka dal nga disa fatura shit-blerje t gjetura brenda n laborator, t cilat tregojn blerjen e dy mikrovalave dhe nj lavatrieje, paisje kto q shrbenin si mjete pr t kryer procesin kimik t nxjerjes s kokains nga lnda e lnkshme.Faturat,jan sekuestruar n cilsin e provs materiale, ndrkoh q nj oficer sht paraqitur n dyqanin ku jan bler kto paisje elektroshtpiake pr t trhequr pamjet filmike t personit q ka trhequr kto paisje nga dyqani. Msohet se emri i blersit sht i shnuar n fatur dhe n fletn e garancis, por pr arsye hetimore pasi jan n proces verifikimi t tij,nuk bhet i ditur nga ana e organit t akuzs.

  Lidhur me kto rrethana antar t grupit t hetimit pohojn se grupi i narkotrafikut nuk ka shum koh q e kishte vendosur n aktivitet laboratorin n Xibrak t Elbasanit. Ky dyshim i tyre mbshtetet edhe n faktin se dy shtetasit Kolumbian kan mbritur n Shqipri n muajin nntor t vitit t kaluar, duke u pnsuar si persona q arrinin t nxinin kokainn nga pjesa e lngshme duke e kthyer at n gjndjen e mparshme. Sipas hetuesve, ardhja e kolumbianve sht kryer fill pasi do gj brenda n laborator ishte siguruar.

  Verifikim e-maileve
  Teksa po mbushen dy jav nga operacioni i koduar “Xibraku”, Prokuroria e Krimeve t Rnda, sht fokusuar n zbardhjen e e-maileve t persona t arrestuar si dhe nxjerrjen e mesazheve telefonike t aparateve celular q u jan sekuestruar t arrestuarve. Pr t msuar nse drejtuesit e ktij grupi kriminal kan biseduar ose jo me njri-tjetrin me adresat elektronike postare apo n faqet sociale t internetit, lidhur me aktivitetin kriminal, sht urdhruar kryerja e ekspertimit t disa prej ktyre adresave.

  Vendimi sht marr ditn e djeshme nga prokuroria, e cila ka urdhruar ekspertt e policis shkencore t ekzaminojn dhe aparatet telefonike, me qllim prftimin e sms, fotove apo dhe materialeve t tjera, q jan n dobi t hetimit t dosjes “Kokaina”. Ky verifikim sipas hetuesve vjen n nj koh kur jan ngritur dyshime t arsyeshme se t arrestuarit ve komunikimeve n telefon, mund t ken kryer biseda q mund t jen t vlefshme pr hetimin.

  Misteri i 4 personave
  Katr persona, dy prej prej t cilve i arrestuari Ilir Hyseni ka folur n telefon para se t nisej nga Gjermania n drejtim t Shqipris, vijojn t mbeten mister, pr sa i prket identitetit t tyre.Bhet fjal pr nj shtetas t quajtur “Jeton” prdorues i disa numrave telefonik dhe nj shtetas tjetr t quajtur “Bujar”.

  Pikrisht kto dy emra, n hetimet paraprake t kryera nga prokuroria ka rezultuar se nuk jan indetifikuar mir, ndrkoh q nuk sqarohet asnj gj rreth rolit dhe implikimit q kan pasur kto dy shtetas shqiptar n grupin e trafikantve t kokains. Ndrsa e mistershme ngelet dhe pozicioni i dy shtetasve q jan filmuar nga policia, teksa kan hyr n laboratorin e Xibraks, me kapu n kok dhe kta t pa identifikuar. Pr prokurorin,4 personat e msipr jan n proces verifikimi pr t msuar nse ata kishin dijeni pr ekzistencn e laboratorit t Kokains n Xibrak t Elbasanit, apo t trafikimit t sasis s kokains.

  Prokuroria e Hanoverit Gjermania: Hetimi pr Hysenin e Ebeling zbuloi rrjetin e drogs
  Fakte t reja dalin nga aksioni i zbulimit dhe shkatrrimit t laboratorit t kokains n Xibrak t Elbasanit. Sipas prokuroris s Hanoverit, e cila n muajin mars 2014 arriti t marr inforamcionin se Ilir Hyseni si i prfshir n nj rrjet ndrkombtar t trafikut t lndve narkotike,i cili dyshohej se trafikont sasi t mdha kokaine nga Amerika e Jugut pr n Evrop.Si theksohet nga prokuroria e Hanoverit, hetimet fillimisht nisn ndaj nj 46-vjeari shqiptari,i cili banonte prkohsisht n Hameln, duke iu referuar Ilir Hysenit, si edhe nj 47-vjeareje nga Bodenverderi, e dyshuar si bashkpuntore e tij, q ka t bj me bashkjetuesen Pranvera Ebeling.

  “Nga hetimet paraprake dyshohet q kokaina sht przier n Amerikn e Jugut me substanca t parrezikshme dhe pas mbrritjes prftohej srish n Shqipri. Dyshohet q laboratori i kokains ka funksionuar prej disa muajsh. Ende vazhdojn hetimet pr t zbuluar se sa drog mund t jet prodhuar gjithsej n laborator. Ndr t arrestuarit jan edhe dy kolumbian si edhe 46-vjeari nga Hamelni. Prve tyre u arrestua edhe njri nga niprit e ish-diktatorit shqiptar Enver Hoxha.

  Me sa sht br e ditur, pjesa m e madhe e t akzuarve n Shqipri ka marr masn e siguris “arrest me burg”.Hetimet e autoriteteve shqiptare i mbshtetn atje edhe nj prokuror i prokuroris s Hanoverit, oficer krimesh t Inspektoratit t Gtingenit dhe Policis Federale Kriminale si edhe ekspert t zyrs Kriminale t Landit Nidersaksen” theksohet n komunikat.

  Administratori: “N servis makina erdhi vetm pr t’u lyer me boj”
  Administratori i “Hyundai Service”, ka pohuar se ditn e operacionit policia ka shkuar n servisin e tij dhe ka krkuar t marr nj automjet tip Benz, i cili ishte lyer nga puntort e servisit. Pr gazetn “Shqiptarja.com” ai tregoi se automjetin e ka sjell shtetasi Kastriot Imeri, por nuk pranon se ky i fundit sht punonjs n servisin e tij. Sipas pronarit, n pun sht vetm vllai i Kastriotit, shtetasi Ferdinand Imeri.

  M tej pronari, rrfen pr gazetn “Shqiptarja.com” se fillimisht jan habitur me pranin e policis, por pasi ka shpjeguar gjithka q dinte ai dhe vet puntort e tjer, polict kan marr vetm automjetin tip “Benz” dhe jan larguar. Pikrisht kt makin n servis e kishte uar Kastriot Imeri, i cili duke shfrytzuar punn e t vllait t tij Ferdinandin, ka zgjedhur q t lyej makinn. Sipas prokuroris, pikrisht n kt servis, sht br dhe modifikimi i vendit se ku do t futej lnda narkotike kokain.

  Shqiptarja

 12. #112
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2014
  Postime
  27
  Faleminderit
  1
  3 falenderime n 2 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Mos u stresoni kot se narko trafiku nuk ka ngjyre dhe Krah.Sipas kesaj llogjike Supertrafikantja nalt madheria e saj,Mbreteresha e Ingllandit,cfare ngjyre i bie te jete Kameleon.???

 13. #113
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime n 49 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Po mire mo trim perse i duhet trafiku mbretereshes se ingllandit, kot te pyes per kuriozitet?
  Kliko pr t msuar se prse nuk duhen marr seriozisht ato q shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 14. #114
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,707
  Faleminderit
  68
  191 falenderime n 177 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Ja kush sht Ermal Hoxha,nipi i ish-diktatorit komunist Hoxha.
  Ne foto, Ermal Pino Grixho lol

  Emri: cache-210-166-strict-154237_1.jpg

Shikime: 416

Madhsia: 7.3 KB
  TIRANE - Ermal Hoxha 39 vje, i arrestuar gjat superoperacionit t policis n Labinot-Fush si pjes e trafikut ndrkombtar t drogs, sht nipi i par i ish-udhheqsit komunist Enver Hoxha.

  Ai sht djali i madh i Ilir Hoxhs, fmijs s par t iftit Hoxha, ish-diktatorit Enver Hoxha dhe bashkshortes s tij, Nexhmije Hoxha. Por lidhja e gjakut me Enver Hoxhen nuk eshte e vetmja qe e lidh Ermalin me regjimin komunist, pasi nena e tij Teuta Hoxha eshte gjithashtu mbesa e Ramiz Alise,
  ish-presidentit dhe sekretarit te pare te Partise Komuniste.

  Po ashtu Ermal Hoxha sht bashkshorti i nj prej kngtareve t njohura shqiptare, Rezarta Shkurt. Ai sht i martuar prej 8 vitesh me kngtaren Shkurta ku s bashku kan edhe nj fmij. Ortakeria ne nje zyre avokatie veshtire se justifikon shpenzimet e shumta dhe sponsorizimet e vazhdueshme qe ai bente me kengetaren Shkurta. Kjo e fundit ka nje studio fotografike.

  Pavarsisht fams s bashkshortes s tij, Ermal Hoxha ka qen gjithmon i rezervuar n daljet publike dhe informacionet rreth jets s tij jan t pakta. Megjithate rrjetet sociale dhe mediat e shkruara kane pasqyruar ne shume raste jeten e tij luksoze, ku ajo qe ka pikasur eshte edhe nje Ferrari me vlere dhjetera-mijera euro. Sipas Teuta Hoxhes, nenes se Ermal Hoxhes, "automjeti nuk sht regjistruar n emrin e djalit".

  Emri: 154241_1.jpg

Shikime: 636

Madhsia: 163.5 KB
  Nj ast kur Ermal Hoxha sht vn n vmendjen mediatike sht gjat "betejs" s hapur mes bashkshortes s tij dhe kngtares tjetr t njohur shqiptare Rozana Radi. Konflikti mes tyre prfundoi n gjyq. Sherri mes vajzave nisi pas debateve dhe ofendimeve n rrjetin social Facebook, derisa degjeneroi n dhun fizike. Sipas kallzimit t Rozana Radit, Rezarta Shkurta i sht afruar makins s Rozans dhe e ka goditur. Po sipas dshmis s saj, nga makina me t ciln udhtonte Shkurta, ka zbritur bashkshorti i saj Ermal Hoxha, i cili i ka mbajtur t dyja duart kngtares Radi ndrsa Rezarta Shkurta e qllonte n fytyr.

  Shqiptarja
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 03-02-2015 m 10:04
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 15. #115
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Kokaina, ja prgjimet mes Ermal Hoxhs e trafikantve t dyshuar  TIRANE - Antart e bands s trafikut t kokains q prpunohej n laboratorin e zbuluar m 14 Janar nga Policia e Shtetit n Xibrak, komunikonin n telefon me njri-tjetrin prmes kodeve. A1 Report dhe Shqiptarja.com sjellin sot t plot transkriptet e bisedave t prgjuara t cilat jan prov n dosjen e prokuroris kundr 9 t arrestuarve pr trafikun e Kokains nga Kolumbia e q prmes prpunimit n laboratorin n Elbasan, trafikohej n vendet e Evrops Perndimore.

  N prgjimet e bisedave mes t dyshuarve, rezulton edhe Ermal Hoxha, nipi i ish-diktatorit komunist Enver Hoxha, i cili ndodhet n arrest me burg si pjes e ktij trafiku.

  Komunikimi telefonik mes Ermal Hoxhs me numrin 069xxx949 dhe numrit 069xxxx975, q dyshohet se sht n prdorim nga Arjan Dalipi, gjithashtu i arrestuar nga Policia, sht prgjuar n datn 13 Janar t ktij viti dhe 14 Janar, dit kur policia kreu arrestimet e antarve t dyshuar t grupit kriminal.

  Mngjesin e 13 janarit, Ermal Hoxha njofton Dalipin se ishte duke shkuar pr tek ai, por ky i fundit prmes fjalve t koduara q banda kishte zgjedhur pr t shmangur cdo dyshim, i thot se “kan ngrir tubat, nuk i lajm dot qent sot”. E megjithat nipi i ish-diktatorit i thot “ja se po vij un”.

  Nga prgjimet telefonike sht zbuluar edhe komunikimi me dy t arrestuarit e tjer, Gentjan Gjonaj nga Vlora dhe Kelmend Dalipit nga Elbasani, vlla me Arjanin.

  Pergjimi/ Ja bisedat e plota

  Biseda e dats 13.01.2015 ora 9:21, Ermali prmes numrit telefonik 069xxx949, njofton prdoruesin e nr tek 069xxxx975, q dyshohet t jet n prdorim nga Arjan Dalipi, se ishte duke shkuar pr tek ai, ndrsa ky i fundit, n mnyr t koduar e njofton se nuk mund t punonte, konkretisht:

  Ermali: Keni ftoht, apo nuk keni ftoht?
  Arjani: Kan ngri sot, a akull sot. Kan ngri markut, nuk i lajm dot qent sot.
  Ermali: Eee, mir hajd ja po vij un.

  N dat 13.01.2015, n orn 10:54 prdoruesi i nr 069xxx888 i krkoi Ermalit q t shkonte t merrte personin dhe t takoheshin t gjith s bashku:

  +888: Dgjo mua, shko merre ti.
  Ermali: Po.
  +888: Edhe sille t klubi, te shtpia. Thuj S. t vij aty e takohemi aty posht t gjith.

  N datn 14.01.2015 ora 09:05 prdoruesi i nr. 069xxxx888 i krkoi Ermalit, q t njoftonte personin pr ta takuar n vendin ku ishin takuar m par me Klemin dhe Dakun:

  +888: Lidhu pak me Klemin.
  Ermali: Me vllain.
  +888: Lidhu pak me vllain dhe thuj t m dali aty ku kam qen me Klemin dhe Dakun pr her t fundit.

  N bisedn e dats 14.01.2015 ora 09:08, prdoruesi i nr. 069xxxx975, i dyshuar si Arjan Dalipi i sugjeron Ermalit q personat t cilt nuk kishin mundsi t lviznin t komunikonin me Klemin:

  Arjani: E s’kan me a vin, po ku di gja un, t’llafosim me Klemin, pyete njher.
  Ermali: Eee, ose thuj Klemit po qe t’shkoj aty tek kafja, ku ishim at dit.
  Arjani: E di Klemi?
  Ermali: Po Klemi ka qen aty me Dakun dhe me kt t’shndoshin.

  N nj bised t ors 09:23 nga prmajtja e biseds mes numrave q dyshoheshi t ishin n prdorim nga Ermali dhe Arjani flitet pr fuoristratn me ngjyr gri:

  Ermali: Me fuoristratn sht ku di gj un.
  Arjani: Me fuoristrdn sht?
  Ermali: Eee me grin.

  N bisedn e dats 14.01.2015 ora 09:46 prdoruesi i numrit telefonik 067xxxx189, i dyshuar si Gentian Gjonaj njofton prdoruesin e nr. telefonik 068xxxx645, i dyshuar n prdorim nga Kelmend Dalipi:

  Gjonaj: Ore, t priste ai shoku ty aty tek macet.
  Kelmend: Ku a veni?
  Gjonaj: Ore te macet, atje ku je takuar ti n fillim nj her me Dakun.

  Gjonaj: E, te “F…”
  Kelnend: Ja se po iki un direkt.

  N bisedn e dats 14.01.2015, prdoruesi i nr. telefonik 067xxxx189, i dyshuar si Gentian Gjonaj, komunikon me nr tek 069xxxx575, duke iu drejtuar me emrin Bali (emri tjetr me t cilin njihej Hysenaj) :

  Gjonaj: Hajde vishi, po hi o ktu n qendr jemi ne, po vijm andej hajt. Vishu ti e bhu gati kur t bj un zile dil te rruga.
  Bali: Atu tek kafja, aty tek “E…” aty.

  N bisedn e dats 14.01.2015 ora 11:03, Gentian Gjonaj i krkon prdoruesit t nr. telefonik 069xxxx949, Ermalit t shkonte dhe t’i merrte:

  Gjonaj: Jo te drrasat, shko atje drejt merri.

  Rezultoi se n orn 15:25 shtetasi Ilir Hyseni doli nga lokali “Z… K…” ndodhur n rrugn “Konferenca e Pezs” dhe hipi n automjetin fuoristrad ML me targa AA…KM e lvizi duke mbrritur tek servis “H… S…”, ndodhur n rrugn “Thimi Keit”. Aty u takua me shtetasin Kastriot. Tek servisi, n orn 15:47 u parkua automjeti “Volvo” me ngjyr gri me targa AA…KO, nn drejtimin e Ermalit, ndrsa n ambjentin e servisit ndodhej automjeti me targa TR…H. Pasi zbriti nga mjeti, Ermali u takua me Ilir Hysenin dhe Kastriotin. T tre shtetasit, pasi u ndan nga njrit tjetri, hipn n mjetet e tyre, Iliri n mjetin me targa AA … KM, Ermali n mjetin me targa AA … KO dhe Kastrioti ne mjetin me targa TR … H. T tre mjetet ndaluan n rrugn "Hamdi Cenoimeri" dhe u futn n nj lokal pa emr. N orn 20.20 Ilir Hyseni dhe Kastrioti ndodheshin t ulur n ambientet e lokal “G…" t ndodhur n rrugn “Komuna e Parisit". Aty shkoi Ermali dhe u ul me ta n lokal. N orn 20.40 Ermali doli nga lokali dhe lvizi me mjet n drejtim t rrugs “Sulejman Delvina”. N orn 20.50 ai erdhi me mjetin “Volvo” n lokal dhe nga mjeti zbriti edhe nj person i moshs 40 vje me flok t shkurtra, veshur me xhup t zi. T dy personat u futn n lokal dhe u uln n tavolin s bashku me Ilirin dhe Kastriotin. M pas ata doln nga lokali dhe u larguan, Ermali dhe personi i moshs rreth 40 vje s bashku me mietin "Volvo", me targa AA … KO, ndrsa Iliri e Kastrioti s bashku me mjetin me targa AA … KM.

  N orn 10.15 n hyrje t qytetit t Elbasanit u konstatua automjeti i marks "Volvo", me targa AA … KO, me drejtues shtetasin Ermal i cili lvizi n drejtim t aksit Elbasan - Librazhd. N orn 10.40, mjeti mbrriti n hyrje t kapanoneve t ndodhura n fshatin Xibrak. N orn 10.45 mjeti doli nga ambjentet e kapanonit dhe n sediljen e par, ndodhej i ulur nj person ezmer, me flok t shkurtra t zeza, veshur me xhup lkure dhe n sediljen e pasme nj person tjetr, veshur me xhup me ngjyr kafe. N orn 11.00 mjeti lvizi n autostradn Elbasan- Tiran.

  N orn 11.40 ai mbrriti n rrugn "Milto Tutulani". Nga mjeti zbritn Ermali dhe dy personat q ndodheshin n t, njri i moshs rreth 43 vje dhe tjetri i moshs rreth 47 vje. T tre u ngjitn n katin e dyt t nj pallati gjashtkatsh. Pas pes minutash t tre personat doln nga pallati dhe hipn prsri n mjet duke lvizur n drejtim t rrugs “Komuna e Parisit". N orn 11.48 mjeti ndaloi n afrsi t loka1 "G..." dhe t tre personat u futn n lokal dhe u uln n tavolinn ku ndodhej Gentiani dhe nj person tjetr i moshs rreth 45 vje. N orn 12.20, nga lokali u largua Gentiani dhe personi i moshs rreth 45 vje, ndrsa Ermali dhe dy personat e tjer drekuan n Bar-Restorant "P... E...". N orn 12.43, n ambientet e restorantit hyri personi i moshs 45 vje q u largua me Gentjanin.

  N orn 12.50, hyri n ambientet e kapanonit, t ndodhur n Xibrak, mjeti “Volksvagen Sharon”, me ngjyr gri me targa AA ... DD. Nga mjeti zbriti Ilir Hyseni dhe nj person tjetr i moshs rreth 42 vje. Dern e hapi nj person (roja) dhe t tre lvizn n drejtim t kapanonit. N orn 13.10, nga pjesa e kapanonit me dritare t mbylluara doli Ilir Hyseni me dy personat e tjer dhe nj automjet fuoristrad. T tre personat, pasi biseduan pr pak momente, u ndan. Ilir Hyseni hipi n automjetin me t cilin erdhi, ndrsa personi i moshs rreth 42 vje q nxorri xhipin nga kapanoni fillimisht i hapi rrug automjetit tjetr.

  N orn 13.30 t gjith personat e ndodhur n Bar-Restorant "P... E..." doln nga lokali. Ermali dhe dy personat e tjer, q e shoqronin, hipn n mjetin "Volvo" dhe lvizn n rrugn "Komuna e Parisit” ndrsa personi i moshs 45 vje me mjetin e tij lvizi pas mjetit Volvo. Dy mjetet ndaluan para nj hoteli n afrsi t rrugs "Gjin Bue Shpata". Personat n "Volvo" zbritn dhe u futn n ambientet e hote1it, ndrsa Ermali vazhdoi lvizjen drejt Bulevardit "Bajrarn Curri". Pasi tij lvizi edhe mjeti tjetr.
  N orn 14.15 mbrriti n Tiran mjeti fuoristrad “Jeep” me targa TR ... T dhe u parkua tek nj shesh pallatesh. N orn 15.05 aty mbrriti mjeti “Volvo” me drejtues Ermalin. Pak minuta m von mjeti “Volvo” u largua nga sheshi i pallateve n drejtim t rrugs "Mihal Grameno". N orn 15.50 u fut n sheshin e pallateve mjeti foristrad me targa AA ... DM, me drejtues personin e moshs 45 me flok t shkurtra. N orn 16.35, nga sheshi i pallateve doli mjeti fuoristrad, me targa TR ... T, me drejtues Sajmirin, i cili ndaloi tek Kryqzimi i Porcelanit ku u takua me dy persona dhe m pas, u kthye prsri n vendin e parkimit t mparshm.

  N orn 17.55, mjeti "Volvo", me targa AA ... KO ndodhej i parkuar n Rrugn "Komuna e Parisit", ndrsa Ermali n ambientet e brendshme t lokal "G...". N orn 18.07 pran lokalit shkoi mjeti "Volksvagen Sharon", i drejtuar nga Ilir Hyseni me nj person tjetr t moshs 30 vje, dhe u futn n ambientet e lokalit. N orn 18.17 pran loka1it u parkuan dy mjetet "Benz Mercedes", fuoristrad, me targa AA ... KM dhe "Range Rover", me targa AA ... DM, me drejtues Gentianin. T dy drejtuesit u futn n lokalin ku ndodhej Ermali. N orn 18.30, nga lokali u largua drejtuesi i "Range Rover", ndrsa Ilir Hyseni dhe t gjith personat e tjer kaluan n ambientet e Restorant "P... E...".
  N orn 19.10 shtetasi Gentian, s bashku me drejtuesin e mjetit person t moshs 45 vje me mjetin fuoristrad “ML", mbrriti n Rrugn "Komuna e Parisit" dhe u ul n tavolin me Ilir Hysenin dhe Ermalin. N orn 19.29 Sajmiri, me automjetin me targa TR ... T, mbrriti n Bar Restorant "P... E..." dhe u ul n tavolin me Ilirin. N orn 19:47, doli nga lokali Ermali dhe personi i moshs rreth 30 vje. N orn 19.55 u larguari Ilir Hyseni dhe B., ndrsa Ermali dhe persona t tjer qndruan n lokal.

  N orn 09.45 t dats 14 janar 2015 n mjetin fuoristrad “Jeep", me targa TR ... T t parkuar n rrugn "Ali Demi" hipi shtetasi Saimir Batku i cili n orn 09.52 mbrriti tek Rruga e Dajtit. N afrsi t Bar Restorant “F..." n mjet hipi shtetasi me emrin Gentian. Mjeti vazhdoi lvizjen dhe mbrriti n sheshin Sknderbej. N orn 10.22 n aksin rrugor Elbasan - Librazhd u konstatua mjeti BM X5 me targa AA ... KC, me drejtues personin e moshs rreth 40 vje, me flok t zeza t shkurtra dhe dy pasagjer t paidentifikuar. N orn 10.30 mjeti u afrua tek objekti i ish stallave dhe drejtuesi i identifikuar n kt moment si Kelmend Dalipi, hapi dern dhe parkoi mjetin n ambientet e brendshme. Nga mjeti zbriti Kelmendi dhe dy persona me kapu t zi n kok. T tre personat u futn n ambientet e brendshme t kapanonit. N orn 10.40 Kelmendi doli nga kapanoni dhe lvizi me mjetin e tij Foristrad n drejtim t Elbasanit.

  N orn 10.45 nga objekti doli shtetasi i identifikuar me emrin Arjan s bashku me dy personat q erdhn me mjetin me targa AA ... KC, t cilt mbanin kapu n kok. T dy personat me kapu u futn n kapanonin me dritare t mbyllura, ndrsa Arjani tek nj der me pamje nga sheshi kryesor. N orn 10.50 mjeti “Jeep” me targa TR ... T, vazhdoi lvizjen n drejtim t aksit rrugor Tiran-Elbasan. Mjeti drejtohej nga Saimir Batku. N vendin e par t pasagjerit ndodhej Gentian Gjonaj dhe nj person tjetr ishte ulur n sediljen e pasme. N orn 11.50 ky mjet mbrriti tek kapanoni dhe u parkua n zonn e kapanonit me dritare t mbyllura. Gentiani zbriti dhe takoi Arjanin i cili doli pr t’i pritur. N orn 12.00 shtetasi llir Hyseni doli nga kapanoni me dritare t mbyllura dhe i shoqruar nga Arjani hyri n pjesn hyrse t objektit ku ndrroi veshjen. T gjith personat, her pas her, dilnin nga kapanoni duke kryer veprime t ndryshme.

  N orn 12.40, mjeti me targa TR ... T u largua nga objekti n drejtim t Tirans, ndrsa n orn 13.35 u largua nga ambienti mjeti "Citroen", me targa AA ... AZ, me drejtues shtetasin me emrin Arjan. N orn 14:12 pran objektit u afrua mjeti me targa AA ... AZ. N orn 15:00 Ilir Hyseni, s bashku me Arjanin dhe Gentian Gjonajn derdhn n pjesn e pasme t objektit disa kova t mdha dhe fui n ngjyr blu. N orn 15:10 forcat e policis ndrhyn n objekt dhe bn t mundur arrestimin e shtetasve Ilir Hyseni, Arjan Dalipi, Gentian Gjonaj, Cesar Avila dhe Valther Moren Morena.

  Shqiptarja

 16. #116
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,707
  Faleminderit
  68
  191 falenderime n 177 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Jepet emri i rruges,komuna e parisit
  dhe nuk jepet emri i plote i lokalit.
  Pse emri i lokalit mbahet sekret nga Gazeta Shqiptarja?Nuk ka llogjike.
  servis “H… S
  lokali “Z… K…”
  lokal "G...".
  Restorant "P... E...".
  Policia duhet te instaloje video kamera dhe mikrofona pergjues ne cdo lokal ne Tirane
  per te kapur trafikantet.
  Sipas artikullit del qe gjithe trafikantet i pelqejne lokalet dhe i perdorin si vende takimi.
  Pothuaj te gjithe trafikantet e droges, jane pijetare pijne alkol ,so llogjika ta thote qe ato do hyjne ne
  lokale sepse duan te pijne birre/raki/konjak efekti i pijes eshte zberthyes e leshon gojen,goja flet para mendjes
  dhe dalin info sekrete.Instalimi i pergjusave audio dhe videokamerave eshte shume efikas dhe pamjet video dhe materiali
  audio mund te perdoret edhe si prove ne te ardhmen.
  Cdo banke duhet te njoftoje policine menjehere ne rast se dikush depoziton ne banke sasi te madhe parash,ose terheq sasi te madhe
  pasi ka te ngjare mund te jete per qellime te pista blerje,ose nga shitje droge apo armesh.

  Grupi dhe magazja ne Xibrake.


  I kane vene emrin laborator lol.....
  Nga video e postuar nga A1 Report
  Cfare lesh laboratori eshte ai??Nje magazine e qelbur e abandonuar
  me ca fuci dhe kova....
  E quajne laborator ??????????HAHAHA
  laboratori i kokaines.
  Laboratore quhen ambjente te rregullta me tavolina te gjata me komplet tuba qelqi
  pipeta pjata petri ballona qelqi,banjo mari ,reagente, etj te lidhura ne nje sistem te vetem ku krijohet
  droge sintetike(artificiale),droge e dizenjuar nga kimiste te talentuar dhe me shume njohuri,dhe jo nje magazine e qelbur e abandonuar
  me kova dhe fuci plastike.
  Shume qesharake.
  Gazetare karagjoza
  Atje eshte thjesht nje ambjent ndarje e droges dhe paketim,droga behet cut,pritet dhe pakot mblidhen dhe shperndahen..
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 14-04-2015 m 23:40
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 17. #117
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  “Xibraka”, Gjykata e Lart rrzon rekursin e Ermal Hoxhs, s’i jep lirin

  Gjykata e Lart ka rrefuzuar krkesn e Ermal Hoxhs, nipit t diktatorit Enver Hoxha pr t fituar lirin. Rekursi u rrefuzua 4 muaj pas operacionit “Xibraka” ku u zbulua dhe sekuestrua nj laborator kokaine.
  Krkesa pr ndryshim t mass s siguris u b n Gjykatn e Lart nga i pandehuri n dat 24 shkurt. N dat 2 prill Gjykata e Lart nuk pranoi rekursin e Hoxhes me argumentimin se nuk prmbush shkaqet q parashikon neni 423 kodit procedures penale.
  Ermal Hoxha sipas ktij vendimi do t qndroj n arrest me burg.
  M 5 janar t 2015-s policia shqiptare s bashku me Prokurorin arritn t arrestonin 9 persona, mes tyre dhe Ermal Hoxhn si dhe sekuestruan rreth 30 kg kokain n laboratorin e prpunimit t lnds narkotike n Xibrak t Elbasanit.

  ORA NEWS

 18. #118
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Xibraka, Gjykata e Lart rrzon rekursin e Ermal Hoxhs, si jep lirin

  Gjykata e Lart ka rrefuzuar krkesn e Ermal Hoxhs, nipit t diktatorit Enver Hoxha pr t fituar lirin. Rekursi u rrefuzua 4 muaj pas operacionit Xibraka ku u zbulua dhe sekuestrua nj laborator kokaine.
  Krkesa pr ndryshim t mass s siguris u b n Gjykatn e Lart nga i pandehuri n dat 24 shkurt. N dat 2 prill Gjykata e Lart nuk pranoi rekursin e Hoxhes me argumentimin se nuk prmbush shkaqet q parashikon neni 423 kodit procedures penale.
  Ermal Hoxha sipas ktij vendimi do t qndroj n arrest me burg.
  M 5 janar t 2015-s policia shqiptare s bashku me Prokurorin arritn t arrestonin 9 persona, mes tyre dhe Ermal Hoxhn si dhe sekuestruan rreth 30 kg kokain n laboratorin e prpunimit t lnds narkotike n Xibrak t Elbasanit.

  ORA NEWS
  u deklarua 30 kg kokaine, por ne fakt ishin mbi 400 kg. dhe kete e kane thene personat qe morren pjese ne operacion.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 19. #119
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Citim Postuar m par nga benseven11 Lexo Postimin
  Jepet emri i rruges,komuna e parisit
  dhe nuk jepet emri i plote i lokalit.
  Pse emri i lokalit mbahet sekret nga Gazeta Shqiptarja?Nuk ka llogjike.
  servis H S
  lokali Z K
  lokal "G...".
  Restorant "P... E...".
  Policia duhet te instaloje video kamera dhe mikrofona pergjues ne cdo lokal ne Tirane
  per te kapur trafikantet.
  Sipas artikullit del qe gjithe trafikantet i pelqejne lokalet dhe i perdorin si vende takimi.
  Pothuaj te gjithe trafikantet e droges, jane pijetare pijne alkol ,so llogjika ta thote qe ato do hyjne ne
  lokale sepse duan te pijne birre/raki/konjak efekti i pijes eshte zberthyes e leshon gojen,goja flet para mendjes
  dhe dalin info sekrete.Instalimi i pergjusave audio dhe videokamerave eshte shume efikas dhe pamjet video dhe materiali
  audio mund te perdoret edhe si prove ne te ardhmen.
  Cdo banke duhet te njoftoje policine menjehere ne rast se dikush depoziton ne banke sasi te madhe parash,ose terheq sasi te madhe
  pasi ka te ngjare mund te jete per qellime te pista blerje,ose nga shitje droge apo armesh.

  Grupi dhe magazja ne Xibrake.


  I kane vene emrin laborator lol.....
  Nga video e postuar nga A1 Report
  Cfare lesh laboratori eshte ai??Nje magazine e qelbur e abandonuar
  me ca fuci dhe kova....
  E quajne laborator ??????????HAHAHA
  laboratori i kokaines.
  Laboratore quhen ambjente te rregullta me tavolina te gjata me komplet tuba qelqi
  pipeta pjata petri ballona qelqi,banjo mari ,reagente, etj te lidhura ne nje sistem te vetem ku krijohet
  droge sintetike(artificiale),droge e dizenjuar nga kimiste te talentuar dhe me shume njohuri,dhe jo nje magazine e qelbur e abandonuar
  me kova dhe fuci plastike.
  Shume qesharake.
  Gazetare karagjoza
  Atje eshte thjesht nje ambjent ndarje e droges dhe paketim,droga behet cut,pritet dhe pakot mblidhen dhe shperndahen..
  ti mendon se kokainen e prodhojne me epruveta ne laboratore???
  Kokaina eshte mall per idiotet dhe as qe e can koken kush per higjenen ne prodhimin e saj, aq me teper qe aty laheshin breket, nxirrej kokaina dhe pastaj kristalizohej, ndersa breket pa kokaine i shisnin ne pazar.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 20. #120
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Shkatrrohet rrjeti i kokains, drejtohej nga nipi i Enver Hoxhs

  Digjen tre automjete, Shkrumbohet makina e Ferdinand Ndojs, avokatit t Ilir Hysenit t “Xibraks”  Shkrumbohet automjeti i Ferdinand Ndojs, avokatit mbrojts t Ilir Hysenin dhe Pranvera Eberling, t dy t hetuar pr kokainn e sekuestruar n laboratorin e prpunimit t drogs n Xibrak t Elbasanit.
  Dyshimet e para t grupit hetimor pohojn se automjeti mund t jet djegur n mnyr t qllimishme, ku sic shikohet edhe nga pamjet, zjarri sht prhapur n pjesn e poshtme t goms s par nga krahu i shoferit dhe m pas ka prfshir t gjith makinn.
  Ngjarja sht regjistruar n ort e para t mngjesit t s mrkurs pran shkolls ” Partizani” n rrugen “Ali Pash Gucia”, ndrsa flakt kan shkrumbuar plotsisht mjetin tip “Benz” me targa AA 170 JN n pronesi t avokaitit, ndrsa zjarri ka djegur pjesrisht edhe dy mjete t tjera, t cilat ishin parkuar aty pran.
  Avokat Ndoja konfrimon pr Ora News se, sht paraqitur n polici, duke deklaruar se nuk ka konflikt me asknd, teksa makinn e kishte shitur disa dit m par nj shtetasi me origjin nga Kosova por, ende nuk kishte br c’regjistrimin e automjetit pran noterit dhe pr kt arsye figuron automjeti akoma n pronsi t tij.
  Blut e kryqytetit kan nisur hetimet pr t prcaktuar shkakun e vrtet t djegies s makins s avokatit, ku ende nuk dihet nse kemi t bjm m nj zjarrvnie t qllimshme apo me nje defekt teknik mjet.

  Emri: ferdinant-ndoji.jpg

Shikime: 800

Madhsia: 190.5 KB
  N foto: Makinat e djegura n Tiran, 17 Qershor 2015


  ORA NEWS

Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •