Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  Pse nuk u arrestuan kta dy polic?

  Emri: policet-korrupsion.jpg

Shikime: 935

Madhsia: 32.3 KB

  Ministri i Brendshm Saimir Tahiri ka br publike nj video ku duken dy oficer t Policis Rrugore duke marr para.

  N shnimin e tij n profilin Facebook, Tahiri shkruan se kta dy efektiv policie nuk jan m pjes e policis pasi jan larguar.

  Po n fakt kur prova sht e filmuar, kta dy oficer policie pse nuk jan arrestuar??

  Qytetari m nisi kt video-denoncim pr polic rrugor q korruptohet.

  T dy nuk jan m pjes e Policis e ndjekje penale pr t dy. Ndaj duhet t denonconi do gj.

  Vetm kshtu e luftojm fort policin e korruptuar, shkruan ministri i Brendshm, Saimir Tahiri.  MAPO

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  e di ti derdimen qdo te thot ndjekje penale?
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 3. #3

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  Cudi qe hap Albo tema pro qeverise. Mos eshte semure sot?

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  e di ti derdimen qdo te thot ndjekje penale?
  O rilindasi socialist nga fshati Derjans i Malcise qe e shkruan shqipen me bukur se Edi Rama,

  A ma shpjegon pak edhe mua derdimenit kete ndryshimin:

  - Kur une si qytetar nuk kam para te paguaj faturat e energjise, qeveria vjen e me arreston e me fut ne burg pasi i kam vjedhur shtetit parate, energjine e papaguar. Dhe jo vetem kaq, por e le edhe gjithe familjen time pa drita e pa ngrohje qe te vdesi nga i ftohti e erresira. Por kur ai polici i vjedh shtetit parate qe ai qytetari do t'ia paguante shtetit si gjobe, ai polici nuk perfundon ne burg por vetem e shkarkojne nga puna?

  Si e shpjegon ti deputeti i Derjansit?

  Albo

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  O rilindasi socialist nga fshati Derjans i Malcise qe e shkruan shqipen me bukur se Edi Rama,

  A ma shpjegon pak edhe mua derdimenit kete ndryshimin:

  - Kur une si qytetar nuk kam para te paguaj faturat e energjise, qeveria vjen e me arreston e me fut ne burg pasi i kam vjedhur shtetit parate, energjine e papaguar. Dhe jo vetem kaq, por e le edhe gjithe familjen time pa drita e pa ngrohje qe te vdesi nga i ftohti e erresira. Por kur ai polici i vjedh shtetit parate qe ai qytetari do t'ia paguante shtetit si gjobe, ai polici nuk perfundon ne burg por vetem e shkarkojne nga puna?

  Si e shpjegon ti deputeti i Derjansit?

  Albo
  o papagalli i permetit

  pergjugju pytetjes

  a e din qdo te thot ndjekje penale?


  qeveria fut ne burg ato qe vjedhin energji jo ato qe skan ta pagujn. mjaft dezinformove o papagall, qe je bo si ato jevgjit e permetit qe i bishin sazes tan diten
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 6. Anetart m posht kan falenderuar derjansi pr postimin:

  Ancien (14-01-2015)

 7. #6

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  Po kur doli video e Metes pse nuk u fut ne burg? Sepse videot mund te jene edhe fallco, sic doli ne fakt pas gjyqit. Prandaj eshte ndryshe video dhe kapja ne flagrance. Dhe kjo video mund te dali fallco dhe pastaj i bie qe bejne burg kot.

 8. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  o papagalli i permetit

  pergjugju pytetjes

  a e din qdo te thot ndjekje penale?


  qeveria fut ne burg ato qe vjedhin energji jo ato qe skan ta pagujn. mjaft dezinformove o papagall, qe je bo si ato jevgjit e permetit qe i bishin sazes tan diten
  O rilindasi malcor,

  Une derdimeni, ne ate mendjen time, e kuptoj kete ndjekjen penale, qe kur nje polic merr rryshfet nga qytetari, ai eshte duke shkelur ligjin qe nuk e lejon nje gje te tille, pasi kjo konsiderohet nje vjedhje qe i behet jo vetem qytetarit, por edhe arkes se shtetit ku parate e asaj gjobes se qytetarit shofer do te shkonit. Dhe ne te tilla raste, shoku Tahir jo vetem i pushon nga puna, po u ngre edhe padi ne Prokurori qe prokuroret ti hetojne, arrestojne, nxjerrin para gjykates, denojne, e vuajne denimin ne burg, sic e vuajme edhe ne qytetaret qe nuk kemi para ti paguajme shtetit faturat e dritave.

  Ju fshataret e Derjansit, si e kuptoni kete ndjekjen penale? Apo ju nuk keni probleme te tilla se nuk kini as polic, nuk keni as korrent e drita?

  Na e shpjego edhe ne te tjereve qe ta mesojme nga ty o rilindasi i Derjansit!

  Albo

  P.S Te pashe te ofendosh me ne forum te fluturova me shkelma nga forumi drejt e ne Derjans.

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  ndjekje penale do te thot kur prokuroria njek penalisht dike dhe ne rast se gjendet fajtor nga gjykata shkon ne burg. kshtu tha dhe tahiri qe te dy u pushun nga puna dhe po ndiqen penalisht po ti nuk lexon qfar bjen ne forum. kshtu o shkenctari i permetit


  ti prej forumi sem qet dot me shkelma thjesht me perjashto me ni buton. shkelmat po ta majti te vi aty ne Philly e provoj tmi japesh dirket.
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 10. #9

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  Un mendoj se ajo qe ka ndodhur eshte keshtu, jane pushuar nga puna, eshte ngritur padi ne Prokurori qe prokuroret ti hetojne, arrestojne, nxjerrin para gjykates, denojne, e vuajne denimin ne burg, sic e vuajme edhe ne qytetaret qe nuk kemi para ti paguajme shtetit faturat e dritave. Ose me pak fjale jane ne ndjekje penale.

 11. #10
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-01-2015
  Postime
  15

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  Albo mos u mer me politik mer tkeqen se u bere kohe qe i ke bere naften shqiperis. Ska pare njeri hajer as nga PD as nga PS dhe te gjitha keto jane hequr ne kurriz te keti populli, eshte kollja te besh analistin nga Philadelfia duke llomotitur, orjentohu se je dhe administrator i keti forumi dhe duhet te besh te kunderten duke qen asnjans.

 12. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  ndjekje penale do te thot kur prokuroria njek penalisht dike dhe ne rast se gjendet fajtor nga gjykata shkon ne burg. kshtu tha dhe tahiri qe te dy u pushun nga puna dhe po ndiqen penalisht po ti nuk lexon qfar bjen ne forum. kshtu o shkenctari i permetit

  ti prej forumi sem qet dot me shkelma thjesht me perjashto me ni buton. shkelmat po ta majti te vi aty ne Philly e provoj tmi japesh dirket.
  Po ata qytetaret qe vjedhin apo nuk kane paguar faturat e energjise me muaj apo me vite se nuk kane para ti paguajne, policat e rilindjes vene e "ndjekin penalisht" apo i hipin ne furgonin e policise dhe i fusin ne burg direkt, e pastaj i lene prokuroret e gjykatat ti hetojne?

  Kete po te thote gazeta MAPO o derjans malcori rilindas, qe ti nuk e kupton.

  Qytetaret ne furgon e ne biruce prej zverku me doren e policit, policet e korruptuar le ti ndjeki penalisht prokuroria, po te doje, si te doje, e kur te doje, ne Tahirat e Qeverise se Rilindjes nuk i arrestojme e futim ne burg direkt sic fusim qytetaret, vetem i pushojme nga puna.

  Albo

 13. #12
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  Per mua kjo eshte dicka qe nuk do te ndryshoje kurr dhe kjo vjen si pasoje ekonimise qe kemi dhe mentalitetit Shqiptar.
  Ky korrupsion per mua vjen nga ana e personit,pasi atij i intereson me shume te fut 500 lekeshin ne xhep te polici se sa te paguaj nje gjobe te majme edhe sot kalojne mbi 2000 leke te reja.
  Per mua kjo gje nk ndryshon,deri sa te kemi nje ekonomi me te mire dhe nje popull me te ndergjeshem.

 14. #13

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  Po ata qe kane paguar leket a po ndiqen penalisht?

 15. #14
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  far do bnte Rama nse ky popull frikacak do t bhej trim e t mos i paguanin faturat e energjis ?!

  Do t'i fuste 500.000 apo m shum Shqiptar n burg ?
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 16. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,745

  Pr: Qeveria e Rilindjes: Burg qytetarve debitor, por jo policve t korruptuar!

  Sa interesant debati Albo-Derjans ...hargjojne gjithe ate energji per Shqiperine e shqiptaret edhe pse te dy jetojne ne USA ..ende se keni kuptu qe eshte kotesi ..edhe Zoti te zbriste si ben derman ketij populli .Cka te bejme ne tjeret qe kemi "ngec" ketu e po duhet "patjeter" te shpresojme se mos helbete ndryshon gje ,se te isha ne vend tuajin as nje grimce energji se kisha fal ...haj medet midis Amerike dhe ende tu marr me shqiptar !!!!!!!
  There is a special place in hell for women who don't help other women.
  Madeleine Albright

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •