Close

Rezultati i Sondazhit: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

Votues
18. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Po

  6 33.33%
 • Jo

  12 66.67%
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 30
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime

  A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Ne emer te lirise se shtypit jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"?
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Po.

  Pastaj e vendos ligji se karrikatura eshte fyese o jo.Karrikatura shpreh shum aspekte te tjera..mund te jete kujtim o dhe denancim etj etj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 12-01-2015 mė 17:23

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Analogjia behet per te kuptuar ngarkesen.Kuptohet qe nese karikatura eshte fyese nese familjaret jane te civilizuar e hedhin ne gjyq dhe ajo ndalohet ose jo sipas vendimit.Nese familjaret nuk jane aq te civilizuar kapin kallashin dhe i fusin nje plumb atij qe i perdhosi kujtimin e te dashurit te tyre.Ne kete rastkapet autori nxirret para gjyqit dhe vendoset te lirohet apo denohet.Pas kesaj opinioni i shendosh do flase per nje francez te cmendur ose jo qe vrau dike per arsyet perkatse apo dhe te tjera.Pjesa e shtrember e opinionit do thote qe gjithe francezet jane te cmendur dhe eshte mire ti perjashtojme nga europa ti pergjojme ndjekim e perndjekim pasi jane terroriste.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-03-2013
  Postime
  242
  Faleminderit
  52
  39 falenderime nė 31 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Ku do te dalesh o z.shites...?

 5. #5
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  47
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  Ne emer te lirise se shtypit jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"?
  Ku e sheh problemin e "lirise", ti shitesi??!!
  Jarigas

 6. #6
  ..Mos me prek!! Maska e Lulke
  Anėtarėsuar
  17-11-2014
  Postime
  1,662
  Faleminderit
  418
  492 falenderime nė 388 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Vota eshte e fshehte megjithate un votova pro! Na ka humbur qetesia qe kishim e qe e fituam me mund e gjak mireqenjen ktu edhe ngrihen disa leckamane extrźmista e shkaterrojn cdo gje. Ktu ka shtet edhe Liri e kjo Liri duhet respektuar. Edhe jeten ta jep zoti e ai ka te drejte ta marre. Vdiqem aq sa vdiqen ? Kush fitoi ne kte mes? Askush nga te dyja palet. Vetem dhimbje . Un jam pro lirise edhe liria eshte Zoti. Ai le te gjykoje ēa eshte me e drejta .
  It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

 7. #7
  Prof. Dr. Kristal fare!
  Anėtarėsuar
  18-09-2012
  Vendndodhja
  Aziatik prej Hallit!
  Postime
  329
  Faleminderit
  193
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Ku e sheh problemin e "lirise", ti shitesi??!!
  ..eshte i shkolles se tuq-it ki mO!
  Allahu ekberr hiqni preket se u err!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Nje pyetje e drejte "o sondazh" per shqiptaret do ishte; a jeni dakort te fyet o te tallet figura e Skenderbeut ?

  Sepse, nuk ka simbolizem me te madh sesa figura e Skenderbeut per shqiptaret,perpara Skenderbeut vet emeri shqiptar dhe vet flamuri shqiptar si simbolizem jane pa kuptim.Eshte figura shtetformuese e kombit,o te pakten ishte per Naimin,Fan Nolin,Ismail Qemalin,De Raden,Fishten..e te gjithe te tjeret me radhe.

  Kjo nuk do te thote qe nuk duhet tallur o dhe "share" figura e Skenderbeut,hyn tek sensibiliteti dhe e drejta e njeriut.Dhe deri sot dhe ligji e lejon...

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Ku e sheh problemin e "lirise", ti shitesi??!!
  Une jam dakort me ligjin qe kufizon lirine duke mos lejuar karikature per holokaustin dhe nuk jam dakort qe ligji nuk e ndalon per Jezusin.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Nje pyetje e drejte "o sondazh" per shqiptaret do ishte; a jeni dakort te fyet o te tallet figura e Skenderbeut ?

  Sepse, nuk ka simbolizem me te madh sesa figura e Skenderbeut per shqiptaret,perpara Skenderbeut vet emeri shqiptar dhe vet flamuri shqiptar si simbolizem jane pa kuptim.Eshte figura shtetformuese e kombit,o te pakten ishte per Naimin,Fan Nolin,Ismail Qemalin,De Raden,Fishten..e te gjithe te tjeret me radhe.

  Kjo nuk do te thote qe nuk duhet tallur o dhe "share" figura e Skenderbeut,hyn tek sensibiliteti dhe e drejta e njeriut.Dhe deri sot dhe ligji e lejon...
  Skenderbeu eshte hero kombetar dhe duhet mbrojtur me ligj.Une po te them qe ne munges te ligjit nese shoh dikend te perdhos figuren e Skenderbeut sic beri ai jevgu urinen te statuja po te isha prezent ja kisha fut boolet ne goj.Kjo eshte ideja dhe praktika por teorikisht une duhet te luftoj qe ai ligj te aprovohet.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 11. #11
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  47
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  Une jam dakort me ligjin qe kufizon lirine duke mos lejuar karikature per holokaustin dhe nuk jam dakort qe ligji nuk e ndalon per Jezusin.
  Ku egziston ligji s'e s'mund te behen karikatura mbi Holokaustin??!!
  Ligji ndoshta s'lejon "negacionin" apo mohimin e nje fakti historik te dokumentuar(gje qe e bejne muslimanet e indoktrinuar e te pashkolle dhe neonazistet po aq te pashkolle sa te paret), po ashtu si ne France s'lejon mohimin e nje fakti historik si gjenocidi armen, por jo karikaturat!!!
  E. me thuaj se per ēfare arsyeje duhet te ndalohen per "Jezusin"??!!
  Jarigas

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Sigurisht qe nuk jam dakort te behen karikatura per viktimat

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Ku egziston ligji s'e s'mund te behen karikatura mbi Holokaustin??!!
  Ligji ndoshta s'lejon "negacionin" apo mohimin e nje fakti historik te dokumentuar(gje qe e bejne muslimanet e indoktrinuar e te pashkolle dhe neonazistet po aq te pashkolle sa te paret), po ashtu si ne France s'lejon mohimin e nje fakti historik si gjenocidi armen, por jo karikaturat!!!
  E. me thuaj se per ēfare arsyeje duhet te ndalohen per "Jezusin"??!!
  Eshte nje komedian ne france afersisht Balabala e ka emrin dhe postoi ne FB qe quhet Charlie Coulibali duke u tallur me je suis charlie.Me te drejte sipas meje prokuroria hapi nje hetim per te por tufa e njerezve super te lire me siguri nese e kane bindje do dalin ne mbrojtje te balabalas.Ky balabala eshte denuar dhe me pare per shprehje te antisemitizmit me ligjet franceze.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shitesi : 13-01-2015 mė 12:06
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 14. #14
  Prof. Dr. Kristal fare!
  Anėtarėsuar
  18-09-2012
  Vendndodhja
  Aziatik prej Hallit!
  Postime
  329
  Faleminderit
  193
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  Skenderbeu eshte hero kombetar dhe duhet mbrojtur me ligj.Une po te them qe ne munges te ligjit nese shoh dikend te perdhos figuren e Skenderbeut sic beri ai jevgu urinen te statuja po te isha prezent ja kisha fut boolet ne goj.Kjo eshte ideja dhe praktika por teorikisht une duhet te luftoj qe ai ligj te aprovohet.
  xhaxhi me qe na qenkeke kaq padhriort perse nuk ja fut...ato ne goje psh. Shefqet Krasniqit qe disa here ka vjellur vrere ndaj Skenderbeut dhe Nene Tereze-s, hapur fare!? Ky eshte imami i Prishtines! Prishtina eshte Kryeqyteti i Kosoves!
  Allahu ekberr hiqni preket se u err!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Ja dhe nje shembull brenda temes.Ceni eshte duke me bere nje karikature mua duke me quajtur "padhriot".Per hir te lirise se fjales ne forum postimi i tij nuk fshihet nga adminat.Por une jam me ate qe postime te tipit cen te fshihen pasi sjellin percarje dhe gjakderdhje
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  Skenderbeu eshte hero kombetar dhe duhet mbrojtur me ligj.Une po te them qe ne munges te ligjit nese shoh dikend te perdhos figuren e Skenderbeut sic beri ai jevgu urinen te statuja po te isha prezent ja kisha fut boolet ne goj.Kjo eshte ideja dhe praktika por teorikisht une duhet te luftoj qe ai ligj te aprovohet.
  Ky eshte pikerisht mentaliteti anadollak qe shqiptaret trashegojne ca nga osmanet, ca nga sistemi komunist i Enver Hoxhes, qe e mori ate trashegimine osmane dhe e ktheu ne komuniste. Vetem nje shtet si Turqia apo Korea e Veriut apo Shqiperia komuniste nxjerr ligje qe denojne me burg nje njeri qe nuk ka respekt per "baballaret e kombit". Njeriun njeri e ben liria, liria per te menduar lirshem e per te shprehur lirshem ate qe mendon.

  Asnje populli e asnje vendi nuk i ka ardhur e keqja nga fjala e lire, perkundrazi, e keqja i ka ardhur kur u mohoet fjala e lire njerezve. Hidhi nje sy Shqiperise komuniste qe vrau e preu gjithe inteligjencen e vendit vetem se guxonte te ngrinte zerin e mendonte ndryshe, se politikat e atij sistemi ishin te gabuara per popullin e vendin. Tre breza shqiptaresh u rriten me indoktrinimin komunist ku asnje shqiptar nuk ishte i lire te mendonte lirshem apo te shprehte lirshem ate qe lexonte, por vetem perseritnin si papagaj "mesimet e Partise e shokut Enver" qe i mesuan nga "Veprat e shokut Enver".

  Hidhi nje sy Turqise qe eshte shteti i vetem demokratik musliman i botes, qe duhet te jete model per mbare boten islamike. Ju preu njerezve sherbimet e Google (youtube + gmail) pasi Google refuzonte te hiqte nga Youtube video te hedhura nga vete qytetaret turq qe nuk ishin dakord me qendrimet e politikat e Kemal Ataturkut. Hidhi nje sy rrugeve te "botes arabe" ku njerezit nuk gezojne te drejten te ngrejne zerin e protestojne kunder qeverive e monarkive te tyre, por jane te lire te protestojne vetem kunder "zoinisteve" dhe "amerikaneve miq te zoinisteve". Dhe koha per ta qendron ne vend numero, asgje nuk ndryshon ne jeten e tyre, asnje problem shoqeror nuk merr zgjidhje, por injorohet dhe kthehet ne mllef te brendshem te popullsise. Popuj te ndrydhur qe nuk gezojne as esencen elementare te njeriut: lirine e fjales.

  Nje shoqeri qe nuk ka lirine e fjales, eshte nje shoqeri e vdekur, nje shoqeri pa ide pasi askush nuk denjon te shprehi ide te reja qe sfidojne idete e vjetra. Dhe ajo shoqeri nuk do te beje perpara po do te mbahet gjithmone peng nga e kaluara e saj.

  Karikaturisti, shkrimtari, artisti, gazetari, e secili prej nesh, nuk duhet te kete asnje forme censurimi ne shprehjen e asaj qe mendon, qofte kjo nje mendim per nje te gjalle, qofte kjo nje mendim edhe per nje person te vdekur qe nuk jeton me. Bukuria e lirise se fjales eshte qe edhe ne ato raste kur dikush abuzon me lirine e fjales dhe ben dicka etikisht e moralisht te pahijshme, dalin qindra e mijera qytetare te tjere qe ne lirine e tyre te fjales, i kundervihen duke i bere te qarte se nuk pajtohem me mendimin tend, dhe ja pse ky mendimi yt eshte i demshem per shoqerine tone. Dhe ne kete menyre, fale ketij debati publik, gjithe shoqeria emancipohet dhe krijon nje koncensus per problemet me te cilat perballet ne cdo epoke dhe kohe.

  Ke miliara muslimane ne bote qe ende nuk kane fituar lirine e fjales si njerez, dhe ne vend qe te flasin si njerez, me gojen e tyre, ne emer te tyre flasin turmat e diktatoret e monarket qe i drejtojne ato turma jo si njerez por si bageti. Dhe kjo eshte zemra e problemit: bota ka nje problem me boten islamike qe prodhon terrorizem si ky qe sapo pame ne Paris, por ky nuk eshte problemi i madh. Tek e fundit, bota perendimore i ka te gjitha mjetet per te mbrojtur e luftuar fenomenin. Por ajo qe e ushqen kancerin e terrorizmit islamik, nuk eshte trupi i botes perendimore, eshte trupi i botes islamike. Dhe per aq kohe sa bota islamike nuk ngre zerin e nuk e izolon, lufton e shkaterron kete kancer brenda trupit te saj, bota nuk ka per te gjetur paqe dhe syte e veshet kane per te na degjuar masakra me te medha se keto qe po na degjojne sot.

  Albo

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Albo pėr postimin:

  jarigas (13-01-2015)

 18. #17
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Sa qenka lodh ky per te thene qe nuk eshte dakort per nje ligj qe mbron perdhosjen e figurave kombetare.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 19. #18
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Citim Postuar mė parė nga WesternBlot Lexo Postimin
  Ku do te dalesh o z.shites...?
  do te shesi
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 20. #19
  Prof. Dr. Kristal fare!
  Anėtarėsuar
  18-09-2012
  Vendndodhja
  Aziatik prej Hallit!
  Postime
  329
  Faleminderit
  193
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  Ja dhe nje shembull brenda temes.Ceni eshte duke me bere nje karikature mua duke me quajtur "padhriot".Per hir te lirise se fjales ne forum postimi i tij nuk fshihet nga adminat.Por une jam me ate qe postime te tipit cen te fshihen pasi sjellin percarje dhe gjakderdhje
  ore ti mbush shkrimin me bol... e me urin... dhe merzitesh per fjalen padhriot..!!!??
  Nejse kishe gjekafshe per Qetin per imam-bajalldine e Prishtines apo ai le ta shaje Skenderbeun!!
  Allahu ekberr hiqni preket se u err!

 21. #20
  Prof. Dr. Kristal fare!
  Anėtarėsuar
  18-09-2012
  Vendndodhja
  Aziatik prej Hallit!
  Postime
  329
  Faleminderit
  193
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A jeni dakort te behet karikature me te vdekurit e "Charlie Hebdo"

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  ...Ke miliara muslimane ne bote qe ende nuk kane fituar lirine e fjales si njerez, dhe ne vend qe te flasin si njerez, me gojen e tyre, ne emer te tyre flasin turmat e diktatoret e monarket qe i drejtojne ato turma jo si njerez por si bageti.
  Albo
  Ne mbeshtetje te mendimit tuaj mendoj se liria (edhe ajo e fjales) nuk falet ose dhurohet ajo duhet te fitohet dhe mbi te gjitha te meritohet!
  Allahu ekberr hiqni preket se u err!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •