Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
 1. #1
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Lajme te degjuara ne radio.

  <<<<NQS JE DUKE NGRENE MOS E LEXO>>>>>

  Nje lajm skandaloz qe degjova ne radio dje te enjten.
  Bill Gates ish bosi i Mikrosoftit(windowsit) miliarderi me i pasur ne bote,
  ka financuar nje projekt kerkimor shkencor per te
  kthyer *m*u*t*i*n ne uje te pijshem.
  Projekti ka pasur shume sukses dhe eshte arritur te konvertohet muti dhe shnderrohet
  ne uje te pijshem.Vete Bill Gates piu nje gote uji te konvertuar.
  Sipas radios, makineria qe ben konvertimin eshte e madhe sa 2 autobuza shkolle.
  Gjithashtu do perdoret m*u*t*i edhe per te krijuar elektricitet duke e djegur ate dhe nxehtesia te
  konvertohet ne energji elektrike lol.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 2. #2
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Bill Gates pasi piu ujin e konvertuar
  tha qe uji i konvertuar eshte me i shijshem lol
  po aq i mire si uji qe pijme ne shishet qe blejme ne dyqan.
  Nje fabrike qe do konvertoje *m*u*t*in ne uje do ndertohet ne
  Afrike ne shtetin e Senegalit.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,137

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  ...............................
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 09-01-2015 mė 21:23

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  me shume gjasa ky lloj "uji" do dali me kosto me te larte se uji i pijshem, e do duhet ta blejne shtrenjt.
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,877

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Benseven,

  mundesia e distilimit te ujit nga urina nuk eshte ndonje risi. Qe nga vitet e 60-ta, me rastin e ndermarrjeve te ekspeditave hapsirore, eshe ndjere nevoja e riciklimit te ujit te pijeshem, per kozmonautet.
  Kjo situate ka marre shkalle me gjere, me rastin e ndertimit te stacioneve kozmike, pasi qe furnizimi i kozmonauteve me uje te pijeshem kushto shume miliona.
  Ruset ne stacionin e tyre hapsinor me emrin "mir" (paqe/peace), kane ndertuar aparature qa destilon reciklon ujin nga kabinat e astronauteve, si psh: nga frymemarrja, djerset, etj.
  Kurse qe nga viti 2008, NASA per stacionin hapsinor ISS, ka ndertuar aparaturen per reciklimin e ujit te pijeshen, nga urina dhe kabinat e astronauteve.
  Qe nga ajo kohe, kozmonautet qe ndodhen vazhdumisht ne hapesire, perdorin ujin e pijshem qe reciklohet aty per aty. Nga ajo kohe, lane rene edhe lancimet e raketave per furnizim te ekuipazhit ne hapesire.

  Uji i ricikluar nga urina, kalon aq shume procese, sa qe eshte me kualitativ sesa uji i pijshem qe blihet ne dyqan, per me shume mund te kerkosh publicitete rreth "distilimi i ujit ne stacionin ISS". Pastaj edhe ujin qe e pijme ne nga toka, reciklohet nga natyra.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 6. #6
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
  Benseven,

  mundesia e distilimit te ujit nga urina nuk eshte ndonje risi. Qe nga vitet e 60-ta, me rastin e ndermarrjeve te ekspeditave hapsirore, eshe ndjere nevoja e riciklimit te ujit te pijeshem, per kozmonautet.
  Kjo situate ka marre shkalle me gjere, me rastin e ndertimit te stacioneve kozmike, pasi qe furnizimi i kozmonauteve me uje te pijeshem kushto shume miliona.
  Ruset ne stacionin e tyre hapsinor me emrin "mir" (paqe/peace), kane ndertuar aparature qa destilon reciklon ujin nga kabinat e astronauteve, si psh: nga frymemarrja, djerset, etj.
  Kurse qe nga viti 2008, NASA per stacionin hapsinor ISS, ka ndertuar aparaturen per reciklimin e ujit te pijeshen, nga urina dhe kabinat e astronauteve.
  Qe nga ajo kohe, kozmonautet qe ndodhen vazhdumisht ne hapesire, perdorin ujin e pijshem qe reciklohet aty per aty. Nga ajo kohe, lane rene edhe lancimet e raketave per furnizim te ekuipazhit ne hapesire.

  Uji i ricikluar nga urina, kalon aq shume procese, sa qe eshte me kualitativ sesa uji i pijshem qe blihet ne dyqan, per me shume mund te kerkosh publicitete rreth "distilimi i ujit ne stacionin ISS". Pastaj edhe ujin qe e pijme ne nga toka, reciklohet nga natyra.
  Uji i filtruar nga urina eshte proces shume i njohur i perdorur nga kozmonautet ruset etj eshte process filtrimi
  nuk eshte ndonje shkence e madhe aty.Shurra hidhet mbi disa filtra dhe pastrohet i largohen komplet
  lendet jo Hidrogjen dhe jo oksigjen me filtra dhe pas filtrimit vecohen ne gjendje te paster hidrogjeni i lidhur me oksigjenin,me nje fjale uje i paster
  Filtrimi eshte teknike e vjeter e imituar/kopjuar nga natyra
  Uji i paster ne natyre eshte rezultat i filtrimit,uji rrjedh nen toke, kalon ne shtresa dheu dhe guresh dhe gjate rruges filtrohet,
  natyra vete ja heq papastertite dhe ngelet uje i paster.
  Por te krijosh uje nga muti, muti i njerzve,qenit,glasa e pulave,muti i lopeve, kuajve,maceve, me konvertim jo filtrim
  eshte me te vertete arritje shkencore.
  Ketu behet fjale ta konvertosh *m*u*t*i*n ne uje lol dhe jo filtrim apo ti ekstraktosh komplet lageshtine,
  dhe krijosh uje,eshte komplet dicka e re si teknologji si metode.
  Per shijen nuk e di, thone ka shije me te mire se sa uji qe pijme.
  Sikur te shoh uje te konvertuar ne dyqan,uje nga Bill Gates edhe sikur falas te ma japin nuk e marr nuk pij kurre
  ashtu uji te konvertuar.Eshte teknologji qe transformon mu*tin ne uje.
  ------
  Distilimi i ujit si proces eshte nje proces teknologjik qe ka per qellim purifikimin e ujit,nuk eshte ndonje proces
  qe krijon uje por proces pastrimi qe heq nga uji minerale te renda,elemente kimike, mikroelemente ne sasi shume te vogla gjurme,nga uji
  per ta kthyer ate ne 100% H20 uje te paster te purifikuar per tu perdorur ne laboratore,per hekurosje,per pastrim,per bebet,etj.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 10-01-2015 mė 19:40
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,877

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Aaa, ja paskam fut kot une.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 8. #8
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Nje cift ne Indiana(USA) u arrestua sepse i kish dhene foshnjes se tyre
  nje pistolete per ta futur ne goje dhe thene pau, imituar zhurmen e pistoletes kur qellon
  PAU

  http://img.s-msn.com/tenant/amp/enti...f&x=631&y=1062
  http://www.msn.com/en-us/news/crime/...uth/ar-AA80Yrs
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 9. #9
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Ne sabwej pa pantallona.Nje eveniment qe ndodh cdo vit ne Berlin Gjermani ne 11 Janar
  Pamja poshte ne nje stacion Sabwej ne Berlin 11 janar 2015
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 10. #10
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Nje grua ne San Francisco qe me sa duket kishte probleme
  me nje ish te dashurin e saj shkon te shtepia e tij dhe ai nuk e len te hyje
  Dera ishte e mbyllur
  Ajo shkon merr nje shkalle ngjitet lart ne cati dhe provon te hyje ne oxhak
  Oxhaku ishte shume i ngushte
  Ajo zhvishet lakuriq dhe provon perseri te futet ne oxhak.
  Futet ne oxhak me siklet te madh sepse oxhaku ishte i ngushte dhe ngec te oxhaku
  nuk shkonte dot poshte as nuk mund te ngjitej lart.
  Therret per ndihme,dikush nga komshinjte degjon dhe lajmeron policine.
  Policia lajmeron zjarrfikset
  Vijne ato te zjarrfikses me leva dhe drilla dhe cajne,thyejne oxhakun siper dhe vatren poshte ne shtepi
  dhe e nxjerrin kete gruan nga oxhaku te nxire komplet ne bloze,lol.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 11. #11
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Nje tregetar numizmatik (bleres/shites monedhash antike)
  bleu ne ankand nje monedhe peni 1 cent te krijuar ne 1792
  per 2.6 miljon dollare ne Beverli Hills Los Anxheles,Kalifornia.
  Kjo eshte blerja me e shtrenjte e bere ndonjehere per 1 cent antik.
  Ai bleu edhe nje monedhe 25 cent per 2.4 milion dollare.
  http://news.yahoo.com/coin-dealer-pa...212113968.html
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 12. #12
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Sipas agjensise Rojter ,dega e agjensise se lajmeve ne Zyrih,Zvicer.
  Shume banore te nje rajoni ne Zvicer qe eshte ne kufi me Gjermanine
  porosisin picat me telefon tju vijne nga dyqane picash te qyteteve gjermane qe
  jane ne kufi me zvicren.
  Dikur kalimi i pices nga gjermania ne zvicer taksohej te dogana ne kufi.
  Tani kane nxjerre nje rregull qe pizat te futen ne zvicer pa u taksuar
  dhe pa vize lol.
  Arsyeja qe picat porositen ne Gjermani eshte se Gjermania ka cmimet e picave me
  te lira se sa ne Zvicer.
  Nje ca rajone kufitare te zvicres me Francen,pica porositet nga zviceranet ne dyqane picash franceze qe jane ne kufi
  me zvicren dhe shoferi i dyqanit te pices ne France kalon kufirin me zvicren dhe shperndan picat ne qytetin zviceran.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 13. #13
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Nje shofer taksie ne Filadelfia, turni i nates dje ne 13 dhjetor
  mori nje pasagjer per nje rruge qe kushtonte 4 dollare e 31 cent.
  Pasagjeri i dha shoferit 989.98$,afersisht 990 $ total,
  i bie 985$ tip/bakshish.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 14. #14
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Top qe godet avionat pa pilot me rreze lazer
  kushton 40 miljon dollare
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 15. #15
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  3 Anije mbartin 10 anije.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 16. #16
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Tigerstone,makineri qe shtron trotuar dekorativ ne patern cross hatch
  automatikisht shume shpejt.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 17. #17
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Comcast kerkoi te falur publikisht.
  Nje familje ne qytetin Spokane, Washington Usa kishte kontrate
  Cable Tv dhe Internet me kompanine Comcast.
  Kontrata ishte firmosur nen emrin e burrit,kryefamiljarit
  Rikardo Braun.
  Nje dite gruaja e Rikardos pasi kishte vendosur
  me Rikardon ta mbyllnin kontraten e kabllit me Comcastin,
  ajo merr Comcastin ne telefon dhe kerkon qe ta mbylle kontraten.
  Perfaqsusi i Comcastit nuk donte ta mbyllte dhe kishin bere ca
  argumenta ne telefon.Pas telefonates.dikush nga kompania ben
  gati nje fature pagese per kete familjen dhe ndryshon emrin e kryefamiljarit ne fature
  nuk shkruan Ricardo Brown,por Asshole Brown lol dhe emri qe printuan keshtu
  ne krye te fatures dhe dukej edhe te zarfi e shkruar Ashole Brown.
  Zarfin e sjell posta ne shtepi dhe kjo gruaja shef emrin e burrit te saj ne zarf si Ashole Brown dhe e revoltuar per kete skandal telefonon CNN dhe Fox News
  Me vone Comcast kerkoi te falur publikisht per ndryshimin e emrit te Rikardos.
  http://www.foxnews.com/us/2015/01/29...o-ahole-brown/
  http://www.tytnetwork.com/2015/01/29...asshole-brown/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 30-01-2015 mė 20:06
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 18. #18
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  E gjeti burrin e saj me nje femer tjeter ne krevat dhe e gjuan me atlete.
  http://www.people.com/article/woman-...band-with-shoe
  Zysha ne Texas gjuan nxenesin me atlete,sepse nxenesi nuk po tregonte vemendje ne klase.
  http://www.washingtontimes.com/news/...oe-at-student/
  Ne East bay Kalifornia 5 veta telefonojne 911 sepse Facebook-i ishte perkohsisht off-line.
  http://www.cosmopolitan.com/sex-love...book-was-down/
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-11-2019
  Postime
  1

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.


 20. #20
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Lajme te degjuara ne radio.

  Para ca muajsh ish kryetari i bashkise se New Yorkut,Mike Bloomberg vuri kandidaturen pėr fushaten e zgjedhjeve elektorale pėr president tte Usa.Bloombergu harxhoi 500 miljon dollare(gjys bilion dollare) pėr fushaten e tij si kandidat.Pėr arsye te paqarta pėr publikun Bloombergu me vone u terhoq,hoqi dore nga kandidatura dhe 500 miljon dollare i shkuan dem.Donald Trampi dha komentin qe Bloombergu nuk i ka ato cilesi qe kerkohen pėr tu bere president i Shteteve te Bashkuara te Amerikes.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •