Close

Rezultati i Sondazhit: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar prshqiptart?

Votues
10. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Do t jet nj vit krize

  4 40.00%
 • Do t jet nj vit i mbar

  6 60.00%
Sondazh me disa zgjedhje
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej 18
 1. #1
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Nj vit i nj krize shum t thell dhe t gjithanshme, si rrjedhoj e paprgjegjshmris qeverisse.
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 29-12-2014 m 10:52

 2. #2
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Do muhabet ti apo si sht puna ? Ja m thuaj ti se kur kan pasur vit t mbar ndonjher Shqiptart ?
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 3. #3

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Do muhabet ti apo si sht puna ? Ja m thuaj ti se kur kan pasur vit t mbar ndonjher Shqiptart ?
  Edhe sipas llogikes tende progresiste,dukeqenese s kemi pasur ndonjehere,mos kemi asnjehere ?
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 4. #4
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Edhe sipas llogikes tende progresiste,dukeqenese s kemi pasur ndonjehere,mos kemi asnjehere ?
  Shiko ky optimisti

  Shef ndonj drit n fund t tunelit ti mo ?
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2013
  Postime
  242
  Faleminderit
  52
  39 falenderime n 31 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Me mire do te jete them une. Me keq se me s.b.-ne nuk behet .

 6. #6

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Shiko ky optimisti

  Shef ndonj drit n fund t tunelit ti mo ?
  E mo e mo,shof,trenin !
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 7. #7
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  E mo e mo,shof,trenin !
  https://www.facebook.com/JamShkriTuQ...type=1&theater
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Si vit i mbare duket,sikur e kalum krizen e qeverise Meta-Berisha ! Tani me qeverin Meta-Rama jemi mo optimist.

  Mo perpara,ne qeverin Meta-Berisha u vrisnin njerezit kot neper protesta,tani te pakten qeveria Meta-Rama ka von ligje mund te vdesesh neper burgje. "Ti me depresjon je qe je,pse duhet me vdek rruges kur mund te vdesesh ne burg ! . Po nuk ishe me depresion te bojm ne."

  Ligji,domethon, po funksiono,po kapen te gjithe hajdutet qe nuk kan lek. Edhe me trasparencen e plote drejt integrimit nuk jena keq,perqindja eshte rrit,parlamentin po e dekriminalizojme.Dekriminalizimi osht i nevojshem,nuk ka mo rrumpall si ne parlamentin Berisha-Meta ku deputetet u zishin si fukarenjt per perqindjen e u boshin me depresjon,sot qeveria ka von ligjin,ne parlamentin Rama-Meta deputeti qe nuk vjedh futet ne burg qe te bohet me depresjon.

  Si perfundim,do jet vit i mbare per depresionistet e dekriminalizuar.Po nuk diten me vjedh e din se ku e kan venin.

 9. #9
  Numeroj peshqit Maska e peshkaqeni33
  Antarsuar
  31-12-2005
  Vendndodhja
  Ce pyesni kot, as vet se di ku eshte.
  Mosha
  39
  Postime
  585
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Me mire do behet.
  Proletar te te gjitha vendeve bashkohuni

  Nisuni ju para, sa te therras Saliun

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e ArlingtonHTS
  Antarsuar
  09-11-2014
  Vendndodhja
  Chicago
  Postime
  98
  Faleminderit
  6
  17 falenderime n 17 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  I mbare, ja do e shikoni.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime n 126 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Me thoni nje dite te vetme qe kemi kaluar pa krize ne Shqiperi....
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 12. #12
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Shqiperia gjendet ne nje krize te thelle, qe po nuk u trajtua me kohe do te sjelle pasoja te paparashikueshme! Qytetaret shqiptare jane ne nje gjendje te thelle depresive dhe krejtesisht shpresehumbur!

 13. #13
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Keshtu jam shprehur nje vit me pare:

  Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Nj vit i nj krize shum t thell dhe t gjithanshme, si rrjedhoj e paprgjegjshmris qeverisse.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Shum e keni kapur me pergjeshmerite o papergjeshmerite e qeverise !

  Cdo qeveri,qe do ishte ne ate vend dhe me kete sistem,nuk do sillte o do kishte asnje ndryshim. I jepni shume peshe Kryeministrit dhe si pasoje qeverise.

  Qeveria,ka ne dore po ta thjeshtesojme;te vjedhi o mos vjedhi. Po ta thjeshtesojme akoma qeveria nuk ka ne dore as mosvjedhjen.I mbetet vetem vjedhja.

  Ne nje vend ku do gje jepet me tender e konesion eshte e veshtire te kontrollosh mosvjedhjen. Tenderi dhe konesioni jepet vetem per te vjedhur,qe do te thote;"nuk mund te them mosvidh kur ta jap per te vjedhur".
  Tenderi,privatizimi,konesioni jepen vetem per; rritje standarti dhe sherbimi,dhe kryesisht per rritje konkurence qe supozohet te sjelli uljen e mimit per shtetasin.

  Drejt kesaj rruge qeveria vetem nje gje kontrollon ritjen e taksave,dhe ky kontroll do vi gjithmone e duke u ngritur bashke me taksat. Eshte nje rruge e detyruar,per kete e per cilen do qeveri qe do te vije.Sepse borxhi eshte i larte,qe do te thote qe meret borxh vetem per te lare borxhin,nuk ka me lek per investime.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Citim Postuar m par nga WesternBlot Lexo Postimin
  Me mire do te jete them une. Me keq se me s.b.-ne nuk behet .
  Shpresoj ta lexosh edhe nje here tani pas nje viti kete qe ke shkruar.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2013
  Postime
  242
  Faleminderit
  52
  39 falenderime n 31 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  Shpresoj ta lexosh edhe nje here tani pas nje viti kete qe ke shkruar.
  Nese e quan sukses te Sales filozofine -shit droge (shit pordhe) /mos puno/ben pallate etj si dhe ngritjen e nje shoqerie konsumi, a thua se jemi Katari qe na buron nafta si uji, atehere je ne rregull .Por nje shoqeri dhe ekonomi e tille e ngritur me themele ne rere nuk e ka jeten e gjate. M e kujton kjo " ekonomia " qe ngriti Sala krizen e Greqise qe te gjithe e dinin se do vinte nje dite por vazhdonin valsin ne nje titanik qe po mbytej.

 17. Anetart m posht kan falenderuar WesternBlot pr postimin:

  martini1984 (20-12-2015)

 18. #17
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Citim Postuar m par nga WesternBlot Lexo Postimin
  Nese e quan sukses te Sales filozofine -shit droge (shit pordhe) /mos puno/ben pallate etj si dhe ngritjen e nje shoqerie konsumi, a thua se jemi Katari qe na buron nafta si uji, atehere je ne rregull .Por nje shoqeri dhe ekonomi e tille e ngritur me themele ne rere nuk e ka jeten e gjate. M e kujton kjo " ekonomia " qe ngriti Sala krizen e Greqise qe te gjithe e dinin se do vinte nje dite por vazhdonin valsin ne nje titanik qe po mbytej.
  Ta marrin te marret dhe do <permiresohet>.
  Kane dhene prova.
  E provojme per here te trete....e <verteta>.
  No problem

 19. #18
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Viti 2015 - nj vit krize apo nj vit i mbar pr shqiptart?

  Ne Janar (para dates 21) duhet qe te marre fund kjo pune, perndryshe largimi i Rames dhe i bandokracise se tij ka per te qene shume i hidhur.
  Shqiptareve duhet t'ju rikthehet shpresa se ky vend behet.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •